Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kompendium latarek.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Kompendium latarek.
jo,

WPpadlem na taki sobie pomysl, mnowstwo z was zna sie bardzo dobzre na latarkach, mialo juz wiele modeli itp.
Ale kurna, ja nichuja nie moge sie polapac w tych lumenach, zarnikach itp.
Wiec, czemu by nie zebrac sie do kupy, i zrobic malego opisu latarek, chodzi mi o dzialanie, rodzaje baterii, zarowek, bajerow roznych pzrydatnych. Zeby kazdy mogl spojzrec na tekst i juz mniej wiecej orientowac sie, czego szuka w latarce i z czym to sie je.
Ja niestety na latarkach kompletnie sie nie znam, ale Wy maniacy mglibyscie spewnoscia cos sensownego i uzytecznego sklecic :)
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.
heh, nosiłem się w tym tygodniu żeby zapytać o to samo :)

i jak jeszcze do tego dodać ceny, najlepiej w złotówkach :)

pozdrawiam
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.
niekoniecznie, chodzi mi ogolnie o opis latarek, z zcego sie sklada, na co zwracac uwage, jakie elementy sa dobre, ile swieca na czym i z czym itp.
Cos co by kazdemu nowemu pomoglo w zakupie dobrej latarki.
  • 0

budo_speedy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.
Popieram jaknajbardziej... nosze sie wlasnie z zamiarek mkupna latarki a srednio sie orientuje... takie kompedium na pewno by pomoglo.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.
Podeślijcie pomysł Mitinowi, jeśli on napisze o nich książkę, to będzie to na prawdę przystępne.
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.
To dobry pomysł Kapral! Sam zawsze musze po kilka razy czytac niektore opisy, recenzje bo czesto nie wiem o czym mowa. Proponuje zrobic temat podwieszony i zamiescic tam podstawowe informacje lub załozyc topic gdzie kazdy bedzie mogł spytac o najbardziej banalna rzecz bez skrepowania...
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.
Popieram . 3X tak . Wiele firm podaje zupełnie różne oznaczenia baterii ,żarników,zasięgu i skupienia - itp. Ni hu hu nie kumam połowy . Dla mnie herezją by było wydanie kasy na bylejaką latarę (zamiast na nóż :twisted: ) dlatego takie kompendium było by mi bardzo przydatne. Mam w domu kilka latarek i żadna nie nadaje się na EDC light . Kupowałem je daaawno temu i nie jestem w temacie . Pomoc w postaci "Małej encyklopedi światła " byłaby mile widziana .
  • 0

budo_yanq33
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.

"Mała encyklopedia światła"

- w każdym razie tytuł topicu już mamy :D Podoba mi sie ten pomysł bo też mam "miętlik' w głowie :?
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.
to za taki zajebisty pomysł wisicie mi po piwie 8)
:)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.
Dobry plan Kapral
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.
Fiodor, mowilem?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - w koncu sie to kiedys musialo stac 8)
  • 0

budo_robototo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś w...lubelskiem

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.

to za taki zajebisty pomysł wisicie mi po piwie 8)
:)

.... a może mała imprezka na dobry początek :?: ... :lol: ...no taka "wirtualna" :wink:
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.
Cynik, to samo od początku mówiłem przy okazji dyskusji o powstawaniu tego podforum, że Gadżety do sztuk walki to tak średnio, i na innych forach czy portalach też jest kupa gadżeciarzy - wiatrówkarze, asg, policjanci, militaryści, turyści, podróżnicy, survivalowcy i inni extremalni także tym się interesują. Tematyka jak się okazuje bardzo ciekawa i popularna. Nawet kasę chciałem wyłożyć na domenę i hosting, ale chętnego do administracji i webdesignu jakoś nie było.

Wracając do meritum topicu, czyszbym ja tu widział pierwsze objawy działania jakiejś nowej "zarazy" latarkowej ;-) ? Bardzo dobrze! Mają amerykany candelpowerforum, my nie musimy być gorsi :) .
Poważnie to pomysł bardzo fajny, bo faktycznie ciężko znaleźć rzetelny i kompletny opis podstawowych kwestii "latarkowych" po polsku. Tylko, że przygotowanie dobrego, obszernego materiału wymaga sporego nakładu pracy. Bo z latarkami jak z nożami, zanim nie zaczniesz wnikać, to każdy noż jest po prostu kawałkiem zaostrzonej blachy (sorry Blacha ;-) , a latarka to po prostu...latarka. Ja sam tak kiedyś traktowałem obydwa tematy, a teraz wiem że można o nich całe książki pisać.
Co do recenzji poszczególnych modeli, to sam niewiem... Najlepiej opracowane i bardzo profesjonalne recenzje są na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , kiedy się poświęci chwilę na zrozumienie metodyki, to z danych pomiarowych i zdjęć beamów bardzo wiele można wywnioskować. To, czego mi na pewno tam brakuje, to szczegółowych dużych zdjęć "technicznych" latarek i takie na pewno byłyby bardzo przydatne. Co do powieszenia tematu na forum, od razu jedna uwaga techniczna - taki temat byłby mało wartościowy bez fotek, a imageshack po jakimś czasie kasuje, więc powinny być hostowane gdzieś, gdzie nie znikną. Może jeśli znajdę czas, to zacznę przygotowywać coś takiego, ale zajęłoby na pewno ładnych kilka tygodni.
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.
Latarki to fajny pomysł,szczególnie kompedium na ten temat,popieram zawsze lepiej poczytac niezależnie opinie niz sugerowac się cena i marka.Osobiście dzieki zytaniu nie kupiłem X1,na zdjęciach i w opisach sklepowych byla super,ale okazuje sie ze ma też i wady.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.
Kapral, może jako inicjator masz już jakieś pomysły na stworzenie podstawowej listy najważniejszych cech, które winny być brane pod uwagę przy wyborze latarki.
Pomysł jest zacny. Jak będzie określona lista najważniejszych cech, to w zakresie SF spróbuję pomóc.
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.
Ponieważ nikt nic nie robi :) to ja zaczne, choć _ni w ząb nic w latarkach nie kumam_ to chociaż linków powklejam, wsio po polsku, zagranicznych na razie nie wrzucam.

Ta stronka mi się spodobała:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
edit:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
edit2:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (no nie udało się po polsku :) )
edit3:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

No dobra zmęczyłem sie wklejaniem, teraz sobie trochę poczytam. I pytanko od razu:
Przycisk lepiej żeby był z boku czy z tyłu. Bo mnie się wydaje że chyba lepiej jak z tyłu jest.


pozdrawiam
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.

Kapral, może jako inicjator masz już jakieś pomysły na stworzenie podstawowej listy najważniejszych cech, które winny być brane pod uwagę przy wyborze latarki.
Pomysł jest zacny. Jak będzie określona lista najważniejszych cech, to w zakresie SF spróbuję pomóc.


Kiedy ja nawet nie wiem jak to ugryźć :cry:
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.
teraz ?? jak juz jestem splukany ?? :) za pozno z takimi pomyslami :)
a tak na powaznie to kupujac X1 przegrzebalem cale Budo i tylko szczatkowe wzmianki byly jedynie o SF bylo duzo ale tam to sie calkiem pogubilem co i jak, wiem tylko ze swieci :)
moze tak podstawowe cechy: zasieg, srednica kregu podstawowedo i wtornego, koszt swiecenie w przeliczeniu na godzine no i czym sie to pasie. czekam z niecierpliwosciana rozwoj tematu.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] szczególnie jeśli ktoś chce porównać parametry
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompendium latarek.
nie ma co powielać tego co na flashlight... tym bardziej, że cyferki i obrazki można zrozumieć bez znajomości angielskiego

można natomiast spróbować prosto i przystępnie wyjaśnić co jest do czego w latarce, na co zwracać uwagę, podstawowe pojęcia itp.

niestety do tego jest potrzebny ktoś z uprawnieniami moderatora - trzeba by podwiesić jakiś wątek i tam dodawać nowe informacje i usuwać błędne :wink:

( aha - można wklejać tak? jest to dozwolone? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - gdzieś się przewijał wątek o aku li-ion w formacie CR123 , litowa CR123 ma tu 1300 przy 3V, a litowa AA 2900 przy 1,5 czyli CR123 ma minimalnie mniejszą pojemność )

na początek może tak :

latarka składa się z :
-źródło światła
-źródło energii
-włącznik
-obudowa
-reflektor (lub nie)
-elektronika (lub jej brak)

źródłem światła może być:
-żarówka (żarówka zwykła, kryptonowa,halogenowa,xsenonowa,HID)
-dioda emitująca światło (LED)
-elektroluminescencja (EL)
-fluorescencja (CCFT) [nie wiem czy nie łączy się z powyższym]

...

itd.

może lepiej sprecyzowac czego się nie rozumie i spróbować to wytłumaczyć
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024