Skocz do zawartości


Zdjęcie

dylemat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_harii
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

dylemat
Witam wiem ze takie tematy nie sa lubiane ;] ale mam dylemacik. Wiec jestem nowym pasjonatem nozy. i chce rozpoczac moja przygode z tanszymi modelami ;] zastnawiam sie nad

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Piekny noz, aczkolwiek podoba mi sie bardzo ostrze typu tanto i Ka-Bar to chyba generealnie lepsza firma.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Glownie chodzi mi o jakosc ktora firma jest bardziej niezawodna, wytrzymalosc, noze sa w b podobnych cenach wiec na nia tak nie patrze chodzi ktory wyrob bedzie bardziej niezawodny. Albo przejde sie jeszcze do Swiata Nozy i moze tam wybiore cos za te cene.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat

Albo przejde sie jeszcze do Swiata Nozy i moze tam wybiore cos za te cene.


Tak zrob. I odpusc sobie szmelc, juz lepiej rpzepic te 50 zl niz wydawac na te repliki nozy.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat
ewentualnie.........................................................................................

http://www.forum-kul...showtopic=72093
  • 0

budo_harii
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat
czyli nawet ze to ka-bar to moze byc lipa? ja myslalem ze jak tej firmy to bubla nie wstawia, ale wlasnie niepokoil mnie ten napis Stainless CHINA ;]
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat
niestety ani firma, ani kraj produkcji nie jest wyznacznikiem jakości, tylko cena
  • 0

budo_arschschmerzen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat

niestety ani firma, ani kraj produkcji nie jest wyznacznikiem jakości, tylko cena


Hmmm... a jak się ma cena do jakości Kershaw Boa? Słyszałem o nim duuużo niepochlebnych opinii.
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat
Master Cutlery, omijać szerokim łukiem. Jeśli kabar, to zależy jaki. To o co pytasz, to chyba nie jest to co chcesz mieć.
Na co zwracać uwagę przy zakupie noża??
Materiały, ergonomia, dokładność wykonania.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_arschschmerzen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat
No i oczywiście jeżeli nie podoba ci się tanto, to go sobie nie kupuj. Potem będziesz żałować. Poza tym tanto jest strasznie niepraktyczne.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat

Hmmm... a jak się ma cena do jakości Kershaw Boa? Słyszałem o nim duuużo niepochlebnych opinii.


A ja dla odmiany slychalem wiele pochlebnych, jedynie co poniektorzy mieli zastrzezenia co do stali, ktora ma dosc hmm "charakterystyczne" wlasciwosci (dobra do ciecia, niezalecana do podwazania).
  • 0

budo_arschschmerzen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat

niezalecana do podwazania


No właśnie. Nie lubię uważać na nóż: "Oj ostrożnie, żeby się nie złamał". Gdybym chciał kupić nóż tylko do cięcia ludzi, nie do innych celów, to kupiłbym emersona. Jak dla mnie ten nóż się nie nadaje do pracy, a jak na kosałkę do walki, to można dostać znacznie lepsze.
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat

niezalecana do podwazania


No właśnie. Nie lubię uważać na nóż: "Oj ostrożnie, żeby się nie złamał". Gdybym chciał kupić nóż tylko do cięcia ludzi, nie do innych celów, to kupiłbym emersona. Jak dla mnie ten nóż się nie nadaje do pracy, a jak na kosałkę do walki, to można dostać znacznie lepsze.

Uważaj - żebyś się nie zdziwił....
Mój Spec War (6000000000 testów pozytywnie) spadł w kuchni na podłoge i złamał mu się czubek....
Jak ktoś ma pecha, to od siostry syfa złapie. To wszystko legendy są....
Boa - NIC tak cudnie pizzy nie ciacha :wink:
Do podważania jest wynalazek pt. "łom".
Nóż to narzędzie. Nie otwiera się dłutem konserw. Nie rzeźbi śrubokrętem. Etc...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat

Do podważania jest wynalazek pt. "łom".


otoz to!

i dobry ten tekst z syfem.
  • 0

budo_piotr żbikowski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat
Boa :) Może i się łamie:) Może mu guma pęka (e :) sprężyna znaczy ) Ale tak naprawdę to trzeba go wziąć do ręki :) Jak dla mnie to jeden z najefektowniejszych noży o świetnym designie> Stal może i krucha ale trzeba zobaczyć jak to tnie!!!! Dużo pracuję bardzo ostrymi narzędziami a i tak byłem zaszokowany :) Ale ja mam ten komfort, że jak się złamie to się złamie. Jeśli to miałby być ten jeden jedyny to wybrałbym co innego :)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat

Witam wiem ze takie tematy nie sa lubiane ;] ale mam dylemacik. Wiec jestem nowym pasjonatem nozy. i chce rozpoczac moja przygode z tanszymi modelami

Lepiej nie bo sie zniechecisz... Juz lepiej dozbierac i kupic cos lepszego niz rozwalic taka tanioche i stracic.
  • 0

budo_freeze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Midian

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat
Hej, koniec tego OT. Harii, właściwie ile chciałbyś max przeznaczyć na nóż? Jak rozumiem, ma to być folder? Do czego będziesz go używać i jak duże chciałbyś ostrze?
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat
Dokladnie jak mowi vince i woj - boa(jak i wiekszosc nozy!) ma swoje wady a takze zalety zeby miec o nim opinie to nalezy przemyslec i jedne i drugie pod katem potrzeb. Emersony to taka legenda, mit ze sa super wytrzymale i duzo wytrzymalsze od boa...Osobiscie sadze ze Sebenza pobije je w kazdej kategorii mimo ze nie jest 'taktyczna'.Hartowanie maja srednie i jakosc wykonania jak na ich cene jest tez baardzo srednia. Mialem mini commandera ktory byl wykonany prefekcyjnie ale to raczej wyjatek niz zasada...Boa swietnie tnie i lezy w reku, mnie osobiscie nie pasuje ze wzgledu nakrucha stal i klips niszczacy bardzo kieszen ale flipper jest miodny!
  • 0

budo_arschschmerzen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat
Jak chodzi o taniochę, to chyba najlepszy wybór to CRKT. Dobry design w przystępnej cenie :) . Mam Blade Locka 2 - 260zł. Jak na razie nie narzekam. Śmiesznie rozwiązana sprawa blokady. Troszkę nim porobiłem i jeszcze sie nawet nie stępił, ale trudno tu mówić o jakości w takiej cenie. Zaglądnij do ich katalogu, a na pewno coś znajdziesz dla siebie.
  • 0

budo_arschschmerzen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat

Dokladnie jak mowi vince i woj - boa(jak i wiekszosc nozy!) ma swoje wady a takze zalety zeby miec o nim opinie to nalezy przemyslec i jedne i drugie pod katem potrzeb. Emersony to taka legenda, mit ze sa super wytrzymale i duzo wytrzymalsze od boa...Osobiscie sadze ze Sebenza pobije je w kazdej kategorii mimo ze nie jest 'taktyczna'.Hartowanie maja srednie i jakosc wykonania jak na ich cene jest tez baardzo srednia. Mialem mini commandera ktory byl wykonany prefekcyjnie ale to raczej wyjatek niz zasada...Boa swietnie tnie i lezy w reku, mnie osobiscie nie pasuje ze wzgledu nakrucha stal i klips niszczacy bardzo kieszen ale flipper jest miodny!


No, tą argumentacją mnie skasowałeś. + dla ciebie :)
  • 0

budo_harii
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat
hmm wiec tak ;] myslalem ze te nozyki tez sa w miare dobre, ale z tego co piszecie to widze ze to bazar w lepszej oprawie ;-) Wiec tak przeznaczyc to ja moge troche mysle ze ok 300 zl najwyzej nie teraz dozbieram sobie i za 2 mieszki wole kupic lepsza maszynke, jak cos takiego jak te 2 maja wie rozwalic ;-) Widzialem komantarze pod tymi nozami w militarii ale widze ze Ci goscie ktorzy sie znaja na nozach na moim pozomie. Wiec co do noza Srednia wielkosc raczej skladany, WYTRZYMALY (nie rozlatujacy sie po 2 miechach) Przeznaczenie glownie to moje wyprawy na bunkry i prace lesne, nie ukrywam ze nosilbym go przy sobie na codzien i w razie czego probowal zadzialac na psychike ew. przeciwnika. Wygladem strasznie mi sie podoba Microtech Socom elite ale niestety przedzial cenowy jest zabojczy :D Zastanawialem sie tez nad Voyagerem.


Pozdrawiam.
  • 0

budo_freeze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Midian

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat
Myślę, że najlepszy w tej klasie cenowej będzie CRKT 21-04. Bardzo chwalony, wytrzymały w miarę dobra stal, sporawy - nada się i do miasta i jako outdoor folder do rozkręcania bunkrów :) . Cena - kupisz od chłopaków z budo za 250 zł. Jeśli coś mniejszego i lżejszego - akurat wjechała delica za 200 zł na bazarek. Kup taki nóż, który później będzie Ci służył. A co do Socoma - nie martw się, na pweno wkrótce go kupisz, jak tu trafiłeś , to i tak wdepnąłeś w niezłą zarazę. Ja też kiedyś myślałem, że wystarczy mi endura. A teraz - oprócz niej - MOD hornet, LCC, Civilian, HD Silver Thunder, Leatherman Charge (leci), kilka victorinoxów, Fallkniven S1. A je jestem na razie tylko "lekko przeziębiony". :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024