Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy
Czy ktokolwiek wie jak to jest gdy nie przyjdzie ubezpieczona przesyłka i chcemy skorzystać z ubezpieczenia? Pytam na razie teoretycznie bo zamawianie bez ubezpieczenia na zasadzie "no risk no fun" podoba mi się, ale tylko do pewnej wartości. Jak wygląda ewentualne odzyskiwanie kaski? ktoś się orientuje? teoretycznie wydaje mi się to dość skomplikowane - ja tu - a ubezpieczyciel (poczta amerykańska, ew. DHL AmEx czy inny UPS) za wielką wodą. Czy ktoś ma takie (nieprzyjemne) doświadczenia? IMO najwygodniej byłoby gdyby przekazywali ubezpieczenie do sklepu z którego zamówiłem, a on wysyłałby do skutku, ale nie wiem jak jest w realu. Pewnie jest też różnica w zależności od tego gdzie zginie przesyłka. Czy ubezpieczenie obejmuje całą drogę paczki, również na terenie Polski? Pewnie w przypadku firm kurierskich sprawa jest prostsza, bo mają swoje przedstawicielstwa u nas, ale co gdy korzystamy z opcji USPS Global Express z ubezpieczeniem, która jest wyraźnie tańsza od jakiegokolwiek kuriera.
  • 0

budo_arschschmerzen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy
Nie kumam. Nie zamawiałem jeszcze bezpośrednio z zagranicy, zawsze od jakiegoś polskiego pośrednika. Czy przy zamówieniu bezpośrednim trzeba płacić "z góry"? Prościej by było przy odbiorze i wtedy zaginięcie przesyłki to problem wysyłającego. Jest taka opcja? Nie bijcie żem gupi. Ja tylko pytam. :)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy
Placisz albo karta i jak sciagna z niej kase to wysylaja albo przedplata przekazem albo czekiem i tez jak dostana to wysyleja. Z zagranicy za pobraniem sie, o ile wiem, nie da.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy

Z zagranicy za pobraniem sie, o ile wiem, nie da.


to znaczy ze dobrze wiesz :)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy
Generalnie jak paczka zaginie to trzeba sie uzbroic w kuuupe cierpliwosci. Poczta X zastrzega sobie przy danej wysylce czas dotarcia na miejsce, jak przekroczy on 2-3 tyg to mozna zaczac sie martwic i zglosic zaginiecie. A oni beda starali sie ciebie wyruchac tak mocno jak to jest mozliwe. W zasadzie mozesz sie pozegnac z pieniedzmi przy USPS, UPS, Airmail, kurierzy jak DHL czy FedeX to nie wiem - podobno wyplacaja jakby co sie stalo ale korzystajac z ich uslug podatek jest raczej nieunikniony.
Tak czy siak jak paczka zaginie to w zasadzie mozna isc na wodke i rozpic sie z zalu. Bo nawet jak oddadza $ to minie szmat czasu.
Tak sie ma sprawa z wysylka przez osoby prywatne jak to sie odbywa przy sklepach to nie wiem, moze wieksze i powazniejsze sklepy wezma straty na siebie?...trzeba spytac.
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy
placac kartami MasterCard z CitiBanku transakcje internetowe sa ubezpieczone.... rowniez zwykle zakupy (jesli np. nastapi kradziez w ciagu 30 dni od daty zakupu...)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy

placac kartami MasterCard z CitiBanku transakcje internetowe sa ubezpieczone.... rowniez zwykle zakupy (jesli np. nastapi kradziez w ciagu 30 dni od daty zakupu...)


ale pytanie bylo o paczki. zreszta jak ci ukradna kase z karty to porcedura tez jest ch... i dlugotrwala, sam teraz sie z tym borykam, spytaj vinga.
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy
ja wiem ze o paczki... ale z tego co mnie poinformowali jak podpisywalem umowe, to wlasnie tego tez sie tyczy ubezpiecznie. placac karta, moge liczyc na to, ze jesli zaginie mi przesylka to mi zwruca kase... byl to jedne z powodo dla ktorych sie zdecydowalem, bo przy VISA z BZK nie mialem takiej "opcji"... no i mam nadzieje ze tak to wlasnie dziala... bo jak nie? to zegnajcie transakcje internetowe!
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy

ja wiem ze o paczki... ale z tego co mnie poinformowali jak podpisywalem umowe, to wlasnie tego tez sie tyczy ubezpiecznie. placac karta, moge liczyc na to, ze jesli zaginie mi przesylka to mi zwruca kase... byl to jedne z powodo dla ktorych sie zdecydowalem, bo przy VISA z BZK nie mialem takiej "opcji"... no i mam nadzieje ze tak to wlasnie dziala... bo jak nie? to zegnajcie transakcje internetowe!


cos mi sie zdaje ze chyba zle zrozumiales.
Watpie zeby ktorys bank sie wstawial za sklep internetowy lub poczte (kurierow)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy

ja wiem ze o paczki


to by było zbyt piękne - jak im udowodnisz że paczka zginęła? pokażesz że jej nie masz?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy

cos mi sie zdaje ze chyba zle zrozumiales.
Watpie zeby ktorys bank sie wstawial za sklep internetowy lub poczte (kurierow)


Musialbym sie dowiedziec, jak to jest z paczkami idacymi poczta - ale jak dostalem swoja VISE z CITI, to zostalem przez sympatyczna obsluge uswiadomiony. ze jak kupie telewizor (placac ich karta) a na parkingu pakujac go do samochodu wypadne go na beton i sie rozleci - to jest to objete ich ubezpieczeniem - i zwroca mi za niego kase.

Nie wiem jak to dziala w praktyce, bo raczej staram sie niczego nie psuc ;)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy

Musialbym sie dowiedziec, jak to jest z paczkami idacymi poczta - ale jak dostalem swoja VISE z CITI, to zostalem przez sympatyczna obsluge uswiadomiony. ze jak kupie telewizor (placac ich karta) a na parkingu pakujac go do samochodu wypadne go na beton i sie rozleci - to jest to objete ich ubezpieczeniem - i zwroca mi za niego kase.


No to by bylo bardzo mile ze strony banku. Ale jak dla mnie to zbyt piekne zeby moglo byc prawdziwe.
Jesli jednak nie mam racji to daj dokladne info bo chetnie zaczne korzystac z uslug takiego banku.
  • 0

budo_adamluczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poland

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy

ja wiem ze o paczki


to by było zbyt piękne - jak im udowodnisz że paczka zginęła? pokażesz że jej nie masz?


Zgłosisz reklamacje transakcji kartą i sklep będzie musiał się okazać potwierdzeniem odbioru. Jeśli się nie okaże... Reklamacja transakcji kartą zostanie uznana i zwrócą Ci pieniążki.

Adam
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy

Zgłosisz reklamacje transakcji kartą i sklep będzie musiał się okazać potwierdzeniem odbioru. Jeśli się nie okaże... Reklamacja transakcji kartą zostanie uznana i zwrócą Ci pieniążki.

Adam


transakcje to mozesz zareklamowac jak sie okaze ze Ci sklep pobral wiecej kasy niz powinien.
Ale jesli paczka nie doszla to mozesz winic tylko sklep lub poczte
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy
Tez mi sie tak wydaje...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy

ze jak kupie telewizor (placac ich karta) a na parkingu pakujac go do samochodu wypadne go na beton i sie rozleci - to jest to objete ich ubezpieczeniem - i zwroca mi za niego kase.


Nieee...po prostu nie wierze w to, nie urodzilem sie wczoraj zeby takie rzeczy lykac wiesz jakie bylyby przekrety? I to jeszcze w Polsce?? :lol: Bank pozylby 1 tydzien
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaginięcie ubezpieczonej przesyłki, a odzyskanie kasy
Cóż, moze to naiwne ze wierze w to co jest napisane, ale


Ubezpieczenie "Bezpieczne Zakupy"

Jeżeli przedmiot, który zakupiłeś przy użyciu Karty Kredytowej Citibank, został nieumyślnie zniszczony lub skradziony w ciągu 30 dni od daty zakupu, otrzymasz zwrot kosztów zakupu lub przedmiot zostanie naprawiony bądź wymieniony na nowy.


Pozdrawiam,
AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024