Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amunicja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

budo_mateuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Nocnego Patrolu

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja
Hehe to bogaty jesteś ŻW :wink:
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja

Hehe to bogaty jesteś ŻW :wink:


Ale to tylko od święta :-) Normalnie, to Selier&Bellot :)
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja

A do czego?
kapral my tu nie dyskutujemy o armatach ale o krótkiej broni palnej w rękach cywila, która służy wyłącznie do samoobrony a przede wszystkim o doborze amunicji do niej.
Masz jakies ciekawe info o amunicji to sie włącz i podziel wiedzą może ripper z tego skożysta.
Pozdro.



Trudno mówić o samoobronie w przypadku broni palnej (chyba że gazówki albo "gumowe kule") Broń palna została wymyślona do jednego celu... pruba samoobrony jest podobna do samoobrony nożem... kilka centymetrów w jedną lub drugą strone może zadecydować o życiu lub śmierci...

Jeśli bym miał wybrać co załadować do magazynka to najlepiej 7,62 mm x 38... jak już strzelać to raz a dobrze... tak żeby sie "cel" długo niemęczył :twisted:
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja
ArbuZ jesli nie do samoobrony to do czego jest potrzebny cywilowi pistolet lub rewolwer?
Pomijam zamiłowanie do uprawiania strzelectwa.

Pozdro.

  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja

ArbuZ jesli nie do samoobrony to do czego jest potrzebny cywilowi pistolet lub rewolwer?
Pomijam zamiłowanie do uprawiania strzelectwa.

Pozdro.


Jest to racja, ale z drugiej strony, spójrz na definicje samoobrony wg ustawy, efekty rażenia broni palnej oraz konsekwencje.
Jest to chyba co innego niż użycie pałki, prawda?:)

Tzreba pamiętać, że wyciągając bron, trzeba być gotowym jej użyć. Użycie broni wiąże się z wysokim ryzykiem zabicia przeciwnika. A to w 90% przypadkach, kończy się w sądzie ozreczeniem o pzrekroczeniu granic samoobrony i użycie niewspółnmiernych srodkó do zagrożenia.

Każda amunicja, nie zonaczona jako non-lethal, jest pzreznaczona do zabijania, a to w aspekcie prawnym, chyba już nie samoobrona, prwa?
  • 0

budo_ripper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja
ArbuZ powinno być 7,62x39 :wink: A jak już zabrneliśmy w te rejony to wole 5,56x45 z amerykańskim pociskiem wojskowym- mikry pocisk ale ma fajna tendencje do wybuchania w ciele i nikt nam nie zarzuci ze to rozrywająca bo w wojsku tylku pełnopłaszczówek używać wolno hehe, a najlepiej to obrzyn z loftkami pod plaszczem- nie ma bata :twisted: na sam widok delikwent ucieknie hehe
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja
chodzi o ten S230? co był zastąpiony belgisjkim S190?:)
słyszałem, ze już go nie używają.
Eh ta amerykańska poprawność :-)
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja
Niepowiadziałem że pistolet sie nienadaje do samoobrony... ale tylko do samoobrony przed przeciwnikiem który również jest uzbrojony, masz zatargi z "smutnymi panami a czarnych BWM" lub jesteś kimś kogo warto porwać, zabić etc. Moim zdaniem broń palna jest to bardzo skuteczny środek samoobrony :twisted: tylko tak jak powiedział Kapral... w świetle polskiego prawa możesz z ofiary szybka stać sie modrercą... to miałem na myśli

Ripper... miałem na myśłi TTwz.33 8)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

na szybko znalazłem tylko tego linka...
  • 0

budo_ripper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja
SS109(m855) też robi takie dziury, stary pocisk wycofali bo powyżej 600m koziołkował jak szalony, a o celności można było zapomnieć. M855 jest troche dłuższy od pierwowzoru,a w ciele zchowuje się jeszcze gożej bo fragmentuje po krótszej drodze, a kanał trwały jest dłuższy i minimalnie węższy. Z polskiego na nasz: przy postrzale w udo rana wylotowa bedzię mała i punktowa, ale już przy postrzale w klatkę rana bedzie miała ok 70mm z silnym ubytkiem tkanki.
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja
Ripper obrzyn jest gut :) .
Kapral po tym co zobaczyłem na twojej stronce wnioskuję, że znasz się na broni i zagadnieniach z nią związanych. Nie rozumiem natomiast braku umiejętności rozróżnienia przeznaczenia broni dla cywila a innych użytkowników. Chodziliśmy dookoła stwierdzenia że broń służy do zabijania. To fakt ale tylko w przypadku wojska i wyspecjalizowanych służb porządkowych. Natomiast cywil może posiadać broń w celach: kolekcjonerskich, do uprawiania strzelectwa sportowego, lub właśnie samoobrony.
Pomijam handel bronią.

Jak ktoś wrzuci temat jak strzelać aby skutecznie obezwładnić nie zabijając to wtedy możemy pogadać precyzyjniej o doborze amunicji, broni i technice oraz taktyce.

Pozdro.

  • 0

budo_ripper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja
eee... TT? marny pistolet, marny nabój i na dodatek strona z błędem powinno być 7,62x25 bo jak jest 7.62x38 to wychodzi że tetetka niemal kałaszowym nabojem strzela.
  • 0

budo_ripper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja

Jak ktoś wrzuci temat jak strzelać aby skutecznie obezwładnić nie zabijając to wtedy możemy pogadać precyzyjniej o doborze amunicji, broni i technice oraz taktyce.
Pozdro.

No ja nie wiem ja dla mnie każdy strzał nawet amucicją nie zabijającą ( a raczej słowami pewnego mądrego człowieka " mniej zabijającą") niesie ze sobą ryzyko zabicia albo trwałego uszkodzenia ciała ergo jak strzelasz zawsze strzelasz tak żeby unieruchomić delikwenta. W wiekszości przypadków niestety równa się to posłaniem gościa do krainy wiecznych łowów.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja

Jak ktoś wrzuci temat jak strzelać aby skutecznie obezwładnić nie zabijając to wtedy możemy pogadać precyzyjniej o doborze amunicji, broni i technice oraz taktyce.
Pozdro.

No ja nie wiem ja dla mnie każdy strzał nawet amucicją nie zabijającą ( a raczej słowami pewnego mądrego człowieka " mniej zabijającą") niesie ze sobą ryzyko zabicia albo trwałego uszkodzenia ciała ergo jak strzelasz zawsze strzelasz tak żeby unieruchomić delikwenta. W wiekszości przypadków niestety równa się to posłaniem gościa do krainy wiecznych łowów.


dodać tzreba, stres adrenaline, i takie tam;) cieżko stzrelić wtedy w jakieś konkrete miejsce, wide w udo albo chuj wie co.

Nie rozumiem natomiast braku umiejętności rozróżnienia przeznaczenia broni dla cywila a innych użytkowników


Wiesz, ja wychodze z jednego założenia.
To tylko mojem osobiste pzrekonanie- Jestem cywilem, broń nie ejst dla mnie pzreznaczona.
chce sobie postyzrelać, jade na szkolenie albo na stzrelnice.
Ostatnio naprawiałęm kumplowi klamke, i się go pyta, człowieku, masz dobrą prace, żone, córke, to na chuj ci to w domu?
Jak dla mnie, za duże ryzyko.
A co do kolekcjonerów- super hobby! jak broń jest zdekowana:)
  • 0

budo_ripper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja
Kapral świete słowa. A co do kolekcjonerstwa to "Polskie"dekowanie oszpeca broń. Miałem ci ja kiedyś pięknego Mausera- nieużytkowy nie miał iglicy paru części w zamku i zaślepioną lufę. Jak oddałem go do dekowania to nie dośc ż ezapłaciłem od cholery to jeszcze odebrałem kawałek złomu. Żal było patrzeć. Sprzedałem za marne grosze bo nikt tego nie chciał.... :cry:
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja
cuż... niemam głowy do cyferek... wiec żeczywiśćie mogłem sie walnąć z tym nabojem... a co do samego strzelanie z TT to chodzi mi o siłe wystrzelonego z niej pocisku... mało która kamizelka go zatrzyma... :twisted:
wiem że do idealnego pistelotu to TTtce dużo brakuje... ta z której miałem przyjemność strzelać pochodziła z roku 1949, pojącia "celność" i "skupienie" wydawały sie niedotyczyć tego modelu, do tego był to egzemplaż prawie gładkolufowy... i pomyśleć że to jest (mam nadzieje że już ją zezłomowano) broń służbowa w jednej z śląskich agęcji ochroniarskich której z nazwy niewyienie...

Co do samego posiadanie broni w polsce... dopuki niezmieni sie mentalność ludzi i polityków to zawsze bedom takie szopki... nawet jeśłi masz broń (jesteś wyjątkowym szcześciacrem) to niemożesz jej użyć... i do tego prasa która ze wszystkiego robi senascje... kolekcjoner broni to w ich oczach niebezpieczny psyhopata dysponujący nielealnym arsenałem...
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja

Jak oddałem go do dekowania to nie dośc ż ezapłaciłem od cholery to jeszcze odebrałem kawałek złomu. Żal było patrzeć. Sprzedałem za marne grosze bo nikt tego nie chciał.... :cry:


A najgorsze, k***a, że czasami trzeba tak spieprzyć jakiś unikatowy egzemplarz, bo innym wyjściem jest tylko huta :evil: Ech, te nasz prawo o broni... :roll:
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja
Kapral jest sporo racji w tym co mówisz tylko jak piszesz w odniesieniu do mnie to nie podkreślaj swojej wypowiedzi ch...mi bo to niczemu nie służy a wręcz przeciwnie razi.

Pozdro

  • 0

budo_mateuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Nocnego Patrolu

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja
Kapralu, ten pan powyżej ma rację, mówię to jak kolega :-)

Za dużo i za często używana przyprawa nuży - czy jak mawia jeden mój agresywny znajomy "Za dużo k..wa w k..wa"!

Głupi chłop nie jesteś więc się szanuj i nas szanuj. OK?
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja

Kapral jest sporo racji w tym co mówisz tylko jak piszesz w odniesieniu do mnie to nie podkreślaj swojej wypowiedzi ch...mi bo to niczemu nie służy a wręcz przeciwnie razi.

Pozdro


Wybacz, nie chcialem cie w zadnym stopniu urazic.
Pisalem to w odniesieniu do swojego pogladu na sytuacje.
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Amunicja
Kapral Jest Ok Nie uraziłeś mnie jak trzeba to też klne jak szewc. Czasem do podkreślenia swoich emocji potrzebne jest twarde słowo. Tylko akurat temat wymaga raczej chłodnej oceny i wyważonej wypowiedzi a i czas nie bardzo odpowiedni na wulgaryzmy.

Pozdro.

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024