Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na survival...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_freeze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Midian

Napisano Ponad rok temu

Re: Na survival...
Przepraszam Cię, Wysz, ale przedstawiane przez Ciebie zdjęcia w absolutnie nie nadają sie do prezentacji (i ewentualnego wyboru) noży. Mimo, że patrzyłem na każde z nich przez kilka minut , w ogóle nie mogłem skupić się na nożykach, bo cały czas gapiłem się tylko na "tło" ( baardzo, baardzo urocze) :) , szczególnie pierwsze zdjęcie powala :peace:
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Na survival...
No właśnie to tło strasznie rozprasza :wink:
Się skupić na tych nożach nie można.
Pozdr. Surval
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Na survival...

A ja Ci powiem, że dobrze jest mieć przy sobie duży i mały... :twisted:

Uważam bardzo podobnie jak Zelażny Wilk. Według mnie duży to wcale nia znaczy maczeta powyżej 7" , a raczej nóż z zapasem mocy do cięższych prac od 4" do 7" np.Fallkniven A1,SRK,BK7,TAK ;BKT-2 Campanion; BKT-10 Crewmen Utility;
lub CQB 1 wystawiony obecnie przez Ezi. Jeżeli dopuszczasz nieznaczne podniesienie budżetu to akurat Cynik wystawia Shadow III,
GB 5,5" lub 7" ale to juz inna kasa.
Drugi mały i tu bym zwrócił większą uwagę na jakość stali i użytkowość ostrza (żadne tanto - piszę to na podstawie własnych błędów ) gdyż to ten mniejszy bedzie wykonywał większość prac. Mój wybór w tym miejscu, jako odpowiedni stosunek jakość-cena to Fallkniven F1, H1, TK2 lub jakiś folder.
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Na survival...

lub CQB 1 wystawiony obecnie przez Ezi


8O

no chyba to nienajlepszy pomysl :? proponujesz mu wydac sporo kasy na noz ktory jest przeznaczony do zupelnie innych celow. Podajesz obok dobre propozycje i nagle to? 8O
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Na survival...
Fotki są nie do przyjęcia. Trzeba je przenieść do knajpy.
A do survivalu, to klinga cali + jakieś maleństwo. Mój wybór to RAT-7 i Vicek.
Taką kombinację mogę każdemu polecić.
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Na survival...
kawal bydlaka + noz do precyzyjnych, czesto kuchennych prac. cienka klinka plaski szlif wiec Vicek dobre rozwiazanie ale moze to byc takze folder z blokada malo podatna na zabrudzenie
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Na survival...
Podliczaj głosy i patrzna cenę, a wynik sam wyjdzie. Ja jestem za SRK CS :)
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Na survival...
Mój wybór noży w teren to: Cieższe prace - CS SRK , precyzyjna praca i niewielkie naprawy sprzetu Multitoll Vicktorinox - zestaw sprawdzony - polecam.
Pozdr. Surval
P.S. Do papu - nóż z wojskowego niezbędnika.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Na survival...

lub CQB 1 wystawiony obecnie przez Ezi


8O

no chyba to nienajlepszy pomysl :? proponujesz mu wydac sporo kasy na noz ktory jest przeznaczony do zupelnie innych celow. Podajesz obok dobre propozycje i nagle to? 8O


A dlaczego by nie , czym CQB 1 tak na prawdę różni się od wcześniej wymienionych - może tym, że jest od większości z nich droższy. Dobra stal ATS 34, prawie 6" ostrze ponad 4mm grube i w tym konkretnym przypadku dobra cena, prawie 1/2 sklepowej ( ok , polskiej sklepowej ).
Nie mniej chętnie zapoznam się z Twoim punktem widzenia , jaki powinien być prawdziwy nóż survivalowy.
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Na survival...
porownaj sobie te noze wizualnie. Wszystkie ktore podales (za wyjatkiem shadowa III, ktory nie jest poteznym nozem survivalowym jak np A1) posiadaja solidna rekojesc przystosowana do ciezkiej pracy, uniemozliwajaca zsuwanie sie dloni. I teraz spojrz na CQB1. To zupelnie inny noz przystowany do innych celow. A definicji noza survivalowego Ci nie podam, poniewaz nie mnie takowa pisac.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024