Skocz do zawartości


Zdjęcie

CRKT K.I.S.S. Fotorecka!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

CRKT K.I.S.S. Fotorecka!
Nie tak dawno temu, wcale też nie za daleko stąd, odbył się pewien konkurs. Powodowany potrzebą intelektualną wziąłem w nim udział. Po kilku dniach niepokoju i niecierpliwego oczekiwania na werdykt komisji wreszcie doczekałem się opublikowania wyników. Co się okazało, los się do mnie uśmiechnął i uczynił mnie zwycięzcą. Uradowany, skomunikowałem się z kim było trzeba i udałem do Świata Noży w celu odbioru wygranej. Mój wysiłek intelektualny został nagrodzony nożem CRKT 24K K.I.S.S. znany również jako model 5500G. Nóż otrzymałem w eleganckim, chociaż niedużym czarnym, metalowym pudełku.
Dołączona grafika
Po jego otwarciu moim oczom ukazuje się sam nożyk. Piszę nożyk, bo to maleństwo. Głownia ma 7,5 cm natomiast długość złożonego wynosi równe 9 centymetrów. Umożliwia nam to noszenie go do garnituru, gdyż takie jest jego przeznaczenie. Typowo elegancki nóż. Niewielki, a bardzo ładny. Geometryczny jednostronny typ szlifu głowni typu tanto nie jest bardzo użytkowy, aczkolwiek powinien sprostać wszystkim zadaniom jakie zostaną przed nim postawione w salonach.
Dołączona grafika
Mimo, że, ze względu na swoje rozmiary, konstrukcja mogłaby się wydawać nieco krucha, to wcale tak nie jest. Wręcz przeciwnie, nóż sprawia wrażenie solidnego i taki jest. Cała jego konstrukcja jest banalna. Filozofia zamyka się w skrótowej nazwie noża, która oznacza "Keep It Super Simple" czyli w wolnym tłumaczeniu "Uproszczony Do Krańca Odpowiedzialności" co daje nam ładną, spolszczoną nazwę - U.D.K.O. :)
Dołączona grafika
K.I.S.S. składa się z dwóch kawałków stali 420J2 grubości 3mm każdy, zahartowanej do twardości 54-56 HRC oraz dokręconego klipsa. Tak prosta konstrukcja sprawia, że nożyk jest bardzo lekki. Waży tylko 65g.
Dołączona grafika
To maleństwo, osiągające 14,5cm całkowitej długości po otwarciu może być trochę niewygodne dla osób o dużych dłoniach. W chwili gdy opracuje się własny sposób otwierania można to robić bardzo wygodnie. Kołek może się wydawać nieco ostry na początku, ale później staje się bardzo wygodny.
Dołączona grafika
Mamy do czynienia z nożem do garnituru, więc musi robić dobre wrażenie. Klips jest powlekany, jak twierdzi CRKT, 24-karatowym złotem, podobnie jak kołek i śrubki od strony głowni. Sprawia to bardzo pozytywne wrażenie i dodaje nożowi elegancji.
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Polerowana stal 420J2 może się wydawać nieco śliska w ręku i nie zapewniać dobrego oparcia ręki. Nie jest to jednak nóż, którym będziemy pracować mając dłoń uwalaną błotem czy olejem. To ostrze do noszenia podczas jakiejś uroczystości, do teatru czy na eleganckie spotkanie. W takich miejscach doskonale poradzi sobie ze wszystkim. Można otwierać nim koperty lub też ucinać nitki wystające nam z garnituru. Do cięższych prac mamy przecież inne ostrza.
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Podsumowując, jest to elegancki nóż do noszenia razem z garniturem. Frame lock jest grubości głowni i blokuje ją całą swoją szerokością, więc możemy być pewni o swoje palce. Nie dość, że chroni je rame lock to jest on jeszcze częścią rękojeści za którą trzymamy. W taki sposób sami ubezpieczamy blokadę. Sam nóż jest chyba trochę zbyt duży żeby go wykorzystać jako spinkę do krawata, lecz doskonale spełni swoją rolę jako klips do banknotów. Jeżeli masz garnitur a nie masz do niego noża - to jest ostrze dla Ciebie!

Pozdrawiam
Liczmistrz
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!
Liczmistrz, nie obraź się, ani nie potraktuj mnie jak zazdrośnika...ale:

TEN NÓŻ JEST OBRZYDLIWY.

i kompletnie nieużytkowy......

EDIT: Zastanawiałem sie, czy mógłbym coś dobrego powiedzieć o KISSie...tak na pocieszenie...nic mi się w tym nozu nie podoba...ooooo JEST!

FRAMELOCK !!!! :)

tylko po co? :)
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!
Piękniusi, i to co kocham w folderkach najbardziej, wyrafinowana prostota konstrukcji :balisong: :)
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!
No Wysz nie przesadzaj, to przecież chyba nie jest narzędzie strikte użytkowe, ot taka spineczka ostra, a jak ostra to ............ostra :roll:
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!

Tu byly jakies wypociny Wysza, ale ciach... :)

Tu nie ma sie podobac noz. Tu ma sie podobac moja fotorecka i juz! :) Staralem sie pisac jak najbardziej obiektywnie.
A tak powaznie, to ilu ludzi tyle opinii o nozach. Nie kazdemu musi sie podobac. To nagroda a darowanemu koniowi sie w zeby nie zaglada :wink: wiec narzekal nie bede. :)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!
Do fotorecki nie mam najmniejszych zastrzeżeń. ;)
A nóż....pozostaje mi tylko życzyć Ci, by dobrze służył.

Trzym sie ciepło.
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!
Jego uroda to oczywiscie temat dyskusyjny,ale nad recka nie ma co dyskutowac,dobra obiektywna,taka jak ma byc.
Gratuluje po raz 2.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!

Do fotorecki nie mam najmniejszych zastrzeżeń. ;)

A tylko bys sprobowal :evil: :) :wink:

Ide poklikac :)
Pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!

Liczmistrz, nie obraź się, ani nie potraktuj mnie jak zazdrośnika...ale:

TEN NÓŻ JEST OBRZYDLIWY.

i kompletnie nieużytkowy......


Zazdrośnik!!! :)
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!
a mi się nożyk podoba :oops: ...
fotorecka bardzo fajna :) ...
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!
Świetna recka !

Nóż niezwkłej paskudności . Tak brzydki ,że nawet ludzie w fabryce nie biorą się za niego po jedzeniu .

Mam mocny żołądek ,z chęcią go przyjmę na przechowanie !

Dbający o zdrowie Liczmistrza K.O.
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!
Mam jedno pytanko do ludzi, którzy mieli okazję pomacać ten nozyk... więc... skoro tutaj niema dwóch okładzin miedzy które chowane jest otrze jak w klasycznym folderze, to czy przy złożonym nożu można się jakimś cudem pochlastać o ostrze?


Osobiście przypominą jakąś obierałkę do owoców :oops:
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!

Mam jedno pytanko do ludzi, którzy mieli okazję pomacać ten nozyk... więc... skoro tutaj niema dwóch okładzin miedzy które chowane jest otrze jak w klasycznym folderze, to czy przy złożonym nożu można się jakimś cudem pochlastać o ostrze?

Znaczy sie do mnie? :wink:
Moje niezgrabne lapy nie sa w stanie otworzyc go inaczej wiec zamiast kolka, na poczatku otwieram opierajac kciuka na szlifie a dopiero potem kolkiem. Klikam i klikam ale sie nie zacialem (jeszcze :) ). Mowiac szczerze watpie zeby sie dalo. Pozatym, ktos by juz na to wpadl przed nami i naprawil w razie czego, nie? :wink:
  • 0

budo_apsel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!
Chyba należę do mniejszości, ale moim zdaniem nożyk jest piekny! Gdyby nie te złote elementy byłby jeszcze ładniejszy. Gratuluję
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!
ciekawy opis, liczmistrz, niech noz dobrze Ci sluzy.
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!
Odnośnie niebezpieczeństwa skaleczenia. Mój znajomy kissa nosi..... nikt nie zgadłby gdzie :) . Nazywa go nożykiem ostatniej szansy(anosi ich przy sobie sporo, jak ninja), Kissa nosi przypietego do slipek :) :) :) . Poważnie nie żartuję. Wniosek z tego że nie tak łatwo się nim zaciąć. No i oczywiście nie jast to tak elegancki kiss. Liczmistrz, zdjęcia są extra :peace:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!
Ladne toto nawet. Nie rozpatruje tego w kategorii noza utility ale fajnego gadzetu i wtedy jest ok.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!

A tak powaznie, to ilu ludzi tyle opinii o nozach. Nie kazdemu musi sie podobac. To nagroda a darowanemu koniowi sie w zeby nie zaglada :wink: wiec narzekal nie bede. :)

Liczmistrz, przecież ty garnituru nie masz...:)
Za to mi będzie bardzo ładnie pasował, więc wiesz....przynieś go na trening następny, obejżę go sobie z bliska :wink:

A BTW: GRATULACJE!!!! :D


PZDR,
Smoku
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!

Liczmistrz, przecież ty garnituru nie masz...:)

A wiesz ile sie nachodzilem coby znalezc swoj rozmiar? Wszystkie mialy za krotkie rekawy... No ale teraz mam i noz i garnitur :)
  • 0

budo_rejs
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT K.I.S.S. Fotorecka!
Nożyk ciekawy. Kiedys macałem z ciekawosci. Choc zupelnie nie w moim guscie.
Ale gratuluje zakupu i fotorecki. Fotorecka pierwsza klasa
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024