Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajski i ewolucja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Tajski i ewolucja
Od jakiegoś czasu męczy mnie takie pytanie, co sądzicie o ewolucji boksu tajskiego. Jak wiadomo uzupełniany jest on coraz częściej boksem. Czy sądzicie że przez to traci on swą unikatowość i prawdziwą siłę, czy może dzięki tej ewolucji staje się on coraz bardziej skuteczny ? Czy to dobrze czy źle Waszym zdaniem. Pozdrawiam i z góry thx za odpowiedzi !
  • 0

budo_jerryisback
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosh/wwa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski i ewolucja
w sumie w europie nie uczymy sie prawdziwego mt. tu mt jest przesiakniete boksem i kickboxingiem. w sumie to taki kb z lokciami i kolanami. nie poruszamy sie jak tajowie, nie trzymamy gardy jak tajowie... ale taka mieszanka (mt z rekoma z boksu) jest calkiem skuteczna. przykladem moze byc Ramon Dekker ktory pojechal walczyc w tajlandii i rozkladal przeciwnikow technikami bokserskimi.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski i ewolucja
w czasach MMA i tak wszystko sie miesza, nie chodzi o kurczowe trzymanie sie wzorów z czasowk króla Ćwieczka tylko o wybranie tego co najlepsze. każdy uczy sie od każdego i tyle. A tradycjonaliści dostaja baty.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski i ewolucja
Czyli że jeżeli chodzi o uderzenia pięściami, to nie wymyślono lepszego stylu walki od (zachodniego) boksu?!
Który uzupełniemy (wschodnimi) kopnięciami i (południowym) parterem!
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski i ewolucja

Czyli że jeżeli chodzi o uderzenia pięściami, to nie wymyślono lepszego stylu walki od (zachodniego) boksu?!
Który uzupełniemy (wschodnimi) kopnięciami i (południowym) parterem!

jak dla mnie to prawdę waćpan prawisz

taka mała "globalizacja"
  • 0

budo_felini
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski i ewolucja
A jak myślicie dlaczego Tajowie trzymają tak szeroko ręce ? Bo w prawdziwym MT używamy łokci zablokuj na sposób bokserski uderzenie łokciem nie mówiąc o "łokciu z góry" lub o "łokciu z obrotu".
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski i ewolucja
Przeczytaj sobie co na ten temat jakis czas temu napisal Seiken.
K_P
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski i ewolucja
Żeczywiście Ramon Dekker fajnie walczy bo skutecznie, lecz dla mnie klase ma Bukaw Por. Puramuk.

Co do przesiąknięcia MT boksem i kickboxingiem to wydaje mi się że takie zjawisko zachodzi przez zawodników, którzy z innych Sw przeżucili się na tajski.
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski i ewolucja
Kubuś mógł byś mnie jakoś nakierować na temat Seikena bo niemoge znaleść... :?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski i ewolucja

Żeczywiście Ramon Dekker fajnie walczy bo skutecznie, lecz dla mnie klase ma Bukaw Por. Puramuk.


Ekhem. Polecam prześledzić osiągnięcia dekkera: film Ramon Dekker Man behind the ko's. Nikt tego co on nie osiągnął (w tajskim) i raczej nikt nie osiągnie.

A jak myślicie dlaczego Tajowie trzymają tak szeroko ręce ?


Było wiele razy.

ZOBACZ:

TUTAJ #1

I TUTAJ #2
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski i ewolucja

w sumie w europie nie uczymy sie prawdziwego mt. tu mt jest przesiakniete boksem i kickboxingiem. w sumie to taki kb z lokciami i kolanami. nie poruszamy sie jak tajowie, nie trzymamy gardy jak tajowie... ale taka mieszanka (mt z rekoma z boksu) jest calkiem skuteczna. przykladem moze byc Ramon Dekker ktory pojechal walczyc w tajlandii i rozkladal przeciwnikow technikami bokserskimi.


Co taka zmiana?? W moim wątku miałeś inne poglądy
  • 0

budo_jerryisback
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosh/wwa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski i ewolucja
jaka zmiana? a tak nie jest?
w innym watku probowalem ci wyperswadowac ze kb nie posiada formy walki pt"mt".
to ze "europejskie" muaythai wyglada jak kb z lokciami i kolanami to wcale nie jest dobre. ale to spowodowane jest tym ze buzo osob z kb sie przerzucilo na mt i zostalo im wiele nawykow ktorych sie nie da tak latwo zlikwidowac.sam tak mam i jestem z tego wielce niezadowolony.

a to ze sie nie uczymy sie prawdziwego muaythai to nie oznacza ze mozesz podczepiac ta sw pod kicka. to dwie rozne sw , a my przez te nalecialosci boksersko kickowe jestesmy inni, i moim zdaniem troche ubozsi. chociaz patrzac na dekkera mozna miec odmienne zdanie
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski i ewolucja

A jak myślicie dlaczego Tajowie trzymają tak szeroko ręce ?

bój się boga Felini, Bój się boga
jak oberwiesz kolanem po zebrach, to się szybko oduczysz tzrymać szeroko rąk.
Kążdy thai ma ramiona przy sobie i bynajmniej nie trzyma ich szeroko.
Bo tak zrozumiałem stwierdzenie "trzymać ręce szeroko"
Garda w MT jest bardzo szczelna.
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski i ewolucja

jaka zmiana? a tak nie jest?
w innym watku probowalem ci wyperswadowac ze kb nie posiada formy walki pt"mt".
to ze "europejskie" muaythai wyglada jak kb z lokciami i kolanami to wcale nie jest dobre. ale to spowodowane jest tym ze buzo osob z kb sie przerzucilo na mt i zostalo im wiele nawykow ktorych sie nie da tak latwo zlikwidowac.sam tak mam i jestem z tego wielce niezadowolony.

a to ze sie nie uczymy sie prawdziwego muaythai to nie oznacza ze mozesz podczepiac ta sw pod kicka. to dwie rozne sw , a my przez te nalecialosci boksersko kickowe jestesmy inni, i moim zdaniem troche ubozsi. chociaz patrzac na dekkera mozna miec odmienne zdanie


ale ten low-kick i kolana to była forma KB a nie MT
  • 0

budo_jerryisback
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosh/wwa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski i ewolucja

ale ten low-kick i kolana to była forma KB a nie MT

aaa yyyy tego. ale osochodzi? gdzie w czym forma?
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski i ewolucja


ale ten low-kick i kolana to była forma KB a nie MT

aaa yyyy tego. ale osochodzi? gdzie w czym forma?


Dobra sorry sam się pogubiłem po treningu jestem jakoś zmęczony , pużno jest ciężko mi myśleć
  • 0

budo_felini
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski i ewolucja
Kapral masz rację garda w MT jest bardzo szczelna ( oczywiście bokser powie że nie : zbyt szeroko ręce ,pozycja zabardzo frontalna , pozycja nóg mało stabilna - częste podnoszenie nogi . I ma prawo tak mówić bo w boksie nie używasz nóg a zwarcie przerywa sędzia . Może tak też uznać kikboxer bo tam niema łokci i walki w klinczu ) a oszerokim ustawieniu rąk mówiłem tylko i wyłocznie przez pryzmat spojrzenia boksera . Gdybym ja miał opisać ustawienie rąk w gardzie to powiedziałbym ; IDEALNE ... do MT, jego specyfiki i bogactwa technik . I odrazu uprzedzam ewentualne zarzuty ,że nie jest dobra na ulice , MMA , BJJ i tp.
Jest najlepsza do MT !
Wracając do Dekera czy ktoś opserwował jego walkę w klinczu albo jego szybkość . Wydaje mi się że walcząc w MT możesz spokojnie trzymać gardę jak Deker ...wystarczy być szybkim jak ON i umieć walczyć jak ON :wink:
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski i ewolucja

Kapral masz rację garda w MT jest bardzo szczelna ( oczywiście bokser powie że nie : zbyt szeroko ręce ,pozycja zabardzo frontalna , pozycja nóg mało stabilna - częste podnoszenie nogi . I ma prawo tak mówić bo w boksie nie używasz nóg a zwarcie przerywa sędzia . Może tak też uznać kikboxer bo tam niema łokci i walki w klinczu ) a oszerokim ustawieniu rąk mówiłem tylko i wyłocznie przez pryzmat spojrzenia boksera . Gdybym ja miał opisać ustawienie rąk w gardzie to powiedziałbym ; IDEALNE ... do MT, jego specyfiki i bogactwa technik . I odrazu uprzedzam ewentualne zarzuty ,że nie jest dobra na ulice , MMA , BJJ i tp.
Jest najlepsza do MT !
Wracając do Dekera czy ktoś opserwował jego walkę w klinczu albo jego szybkość . Wydaje mi się że walcząc w MT możesz spokojnie trzymać gardę jak Deker ...wystarczy być szybkim jak ON i umieć walczyć jak ON :wink:


ja na MT używam gardy bokserskiej.
Garda MT, to chyba ręce jak do modlitwy, czyli ta tradycyjna z Muay Boran :)

mówie o tym, że rece są przy ciele a nie szeroko.
poza tym, nogi są bardzo stabilne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024