Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obiegi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Obiegi
Zastanawia mnie pewna rzecz. Mój trener mówił nam coś o jakichś obiegach. Są to niby jakieś ćwiczenia które sie wykonuje po sobie bez przerw, jednak na treningach mamy tylko namiastkę tego (np. 20 pompek i 30 przysiadów). Czy wie ktoś jak taki obieg wygląda w całości ? Bo chciałbym sobie ćwiczyć w domu ale takie zwykłe pompki i brzyszki w przypadkowych kolejnościach to chyba nie robią...proszę o pomoc :-)
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obiegi
Chyba chodzi ci o stacyjki, tak mi sie wydaje. Jezeli tak to, sa to rozne cwiczenia ktore robisz bez przerwy jedno po drugim w okreslonym czasie danym na jedno cwiczenie. Wykonawszy wszystkie cwiczenia konczymy caly obwod. Liczba obwodow moze byc rozna. Jezeli sie myle to z gory przepraszam.
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Obiegi
no to ja wiem :D , ale chodzi mi właśnie o to jakie to są ćwiczenia, w jakiej kolejności należy je wykonywać i jak długo :wink:
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Obiegi

no to ja wiem :D , ale chodzi mi właśnie o to jakie to są ćwiczenia, w jakiej kolejności należy je wykonywać i jak długo :wink:


Nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie. Stacje mogą być przeróżne - np. skakanka, rzucanie piłką lekarską w parach (ruch jak przy uderzeniu prostym), praca na worku(jeśli jest ich kilka to przy każdym coś innego), wyciąganie na gumach przy drabinkach, wejścia w nogi z gumą na pasie itp.

Zależy to od trenera, no i od możliwości infrastrukturalnych 8) Co do czasu to chyba też różnie można robić - np. intensywnie po minucie na każdej stacji. Ale tak jak mówię - możliwości jest wiele i nie ma tu chyba jakichś złotych rozwiązań.
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Obiegi
kurde...chyba nie przeczytaliście tego co napisałem dokadnie, bo chodzi mi o wykonywanie tych obiegów w domu :D ja wiem że na reningu jest wiele możliwości, ale w domu bez jakiegokolwiek sprzętu jest ich zdecydowanie mniej , więc prosiłbym o odpowiedzi dotyczące zacisza domowego :)
  • 0

budo_predzio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Obiegi
Chodzi tu o stacje :) Wygląda to tak, że masz powiedzmy 12 stacji ; kolana na worku, front kicki na tarczach, bieg bokserski ( najczęściej z hantlami :twisted: ) walka z cieniem ( też często z obciążeniem ) , podciąganie na drążku, okrężne na worku, łokcie, ćwiczenia z piłką lekarską np: tzw. kokosy czyli ty leżysz a partner zrzuca ci piłkę na brzuch ( a ty napinasz go i jednocześnie robisz wydech ), brzuchy, grzbiety i wiele wiele innych a przedewszystkim SKAKANKA bez której ani rusz :twisted: :twisted: :twisted: oczywiście nie jest to przedstawione po koleii ( zależy to od trenera ) jedna runda trwa 2-3 min zależy od stopnia zaawansowania :wink: :D :D . Mam nadzieję że już wiesz o co chodzi :!:
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Obiegi

Chodzi tu o stacje :) Wygląda to tak, że masz powiedzmy 12 stacji ; kolana na worku, front kicki na tarczach, bieg bokserski ( najczęściej z hantlami :twisted: ) walka z cieniem ( też często z obciążeniem ) , podciąganie na drążku, okrężne na worku, łokcie, ćwiczenia z piłką lekarską np: tzw. kokosy czyli ty leżysz a partner zrzuca ci piłkę na brzuch ( a ty napinasz go i jednocześnie robisz wydech ), brzuchy, grzbiety i wiele wiele innych a przedewszystkim SKAKANKA bez której ani rusz :twisted: :twisted: :twisted: oczywiście nie jest to przedstawione po koleii ( zależy to od trenera ) jedna runda trwa 2-3 min zależy od stopnia zaawansowania :wink: :D :D . Mam nadzieję że już wiesz o co chodzi :!:


Dokladnie, ale mozna to wykonywac rowniez w formie "strumienia", tzn 1min (zalezy od zaawansowania) na stacji, po minucie odrazu na nastepna, bez odpoczynkow o to chyba chodzilo autorowi
  • 0

budo_felini
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Obiegi
W terminologi i metodologi trnerskiej jest to trning obwodowwy . Głównym założeniem tego treningu jest podniesienie wytrzymałości szybkościowo-siłowej . Ale mając trochę doświadczenia możesz zmieniać proporcje podnoszenia wszystkich 3 składowych(wytrzymałości,szybkości i siły) zawsze dużo szybciej będzie rosła specyficzna wytrzymałość . Jeżeli chodzi o ten trening jest to najleprzy sposób wzmacniania siły dla osób trenujących SW ( zapomnijcie o typowej kulturystyce). Parametrami które możesz sam regulować jest : liczba stacji , liczba powtórzeń , szybkość ruchów , obciążenie (jeżeli ćwiczysz z ciężarkami ), przerwy między stacjami i ilość obwodów.
Główne zasady : minim 10 stacji (na każdej inne ćwiczenie) , przerwa między stacjami max 1min (stopniowo zmniejszamy) , ilość obwodów miń 3 , natężenie treningu mierzone wysokością tętna 70% minimum ( wymaga trochę wprawy w mierzeniu) .
Wracając do twojego pytania ; oczywiście możesz robić taki trening w domu robiąc zestawienie 10-12 ćwiczeń np. przysiady na całych stopach , wznosy tułowia , pompki z klaśnięciem , z leżenia na plecach wyjścia do mostka ( lub przynajmniej próby), z leżenia na plecach "scyzoryki" , kołyski w leżeniu na brzuchu , marsz w miejscu (lub bieg) ze skrętem tułowia i dotknięciem łokciem zewnętrznej strony kolana (prawym - lewego i na odwrót), w staniu przejście do przysiadu podpartego nastepnie wyrzut nóg w tył "pompka" i powrót do pozycji wyjściowej , wypady w przód raz jedna noga raz druga ( coś jak telemark) , pajacyki ( super ćwiczenie), pompki "kołysane", wymachy prostą nogą w przód raz jedną raz drugą . Oczywiście to tylko przykład
Każde ćwiczenie od 10 do 50 razy / przerwy od 60 do 15 sek / ilość obwodów od 3 do 5 .
Na początek powinno wystarczyć :)
PS Pierwszy obwód traktuj jako rozgrzewkę ( czyli dośc wolno długie przerwy)
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Obiegi
ehhhhhh tae tad kazal mi tu zajrzec ale to jest przeciez temat o obiegach fuck mi chodzilo o zadaniówki - walka zadaniowa np. ze jedna osoba uderza ciosy proste na brzuch a druga probuje jej nie dopuscic prez ciosy na glowe :X :X :X
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Obiegi
o chryste, fuckt popieprzylo mi sie z rańca, honor zwracam

Przywracam temat, masz u mnie rade raz to ;) :)

http://www.forum-kul...showtopic=74342
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024