Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kick-Boxing i jego popularność


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kick-Boxing i jego popularność
Zastanawia mnie jak to jest czemu w Polsce kick-boxing nie jest tak popularny jak Boxing , skakanie z koczni, szczerze to nie oglądam bo to nudne i zero się dzieje moim zdaniem. W KB mamy mistrzów europy i świata i tak czy siak nie jest promowany, ta TV polska to beznadzieja..Wcale Box nie wygląda tak dobrze ktoś tu malczał palce i usgtawił ci prezesi TV to barany.
  • 0

budo_anabi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick-Boxing i jego popularność
no widzisz...
Ostatnim zdaniem sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.

Choć może teraz coś sie zmieni?
W gazetach wypisują, że starzy mistrzowie- Michalczewski i Małysz -
odchodzą- :?
może teraz media zwróca się bardziej w strone muay thai czy kicka... :?:
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick-Boxing i jego popularność

no widzisz...
Ostatnim zdaniem sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.

Choć może teraz coś sie zmieni?
W gazetach wypisują, że starzy mistrzowie- Michalczewski i Małysz -
odchodzą- :?
może teraz media zwróca się bardziej w strone muay thai czy kicka... :?:


Tylko trzeba komuś uświadomić, a jeśli ktoś jest beton to będzie beton. A petycja do władz to jak groch o ściane.
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick-Boxing i jego popularność
Tak na marginesie tu na forum bardziej popularne jest muay thai z tego co zaobserwowałem..

Myślę że przyczyną jest słaba reklama kicka. Jeśli chodzi o boks to mamy takie kluby jak Hammer albo Boxing Europe które mają swoje wtyki w TV. Tego pierwszego gale są pokazywane w TVP1, Polsat. Gmitruk z Boxing Europe (wcześniej Panix Europe) miał podpisaną umowę z Canal+.
O np. coś takiego z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Grupa Hammer KnockOut Promotions, pod wodzą Andrzej Wasilewskiego, organizuje już trzecią dużą galę bokserską w tym roku. Odbędzie się ona 12 marca w Poznaniu...
Gala odbędzie się w poznańskiej hali Arena (6 000 miejsc), a jej transmisję będzie można zobaczyć w Polsacie, Polsacie Sport i norweskiej TV2.

Masz przykład.
Myślę że w kicku brakuje ludzi którzy poromowaliby ten sport właśnie w taki sposób bo przecież wydarzeń nie brakuje. Ostanio walczył Cezary Podraza i zdobył kolejny tytuł mistrz świata w kb. Walka odbyła sie w Zawierciu. Nie wiem może organizatorzy reklamowali to w TV a stacje to poprostu olały a może jednak nie. Trzeba było zrobić medialny szum: przed walką może trochę o Cezarym który przecież juz jest żywą legendą, a potem transmisja z gali.
Myśle że boks jest bardziej medialny i czasami to nawet walki z powiedzmy szczerze kiepskimi przeciwnikami w wykonaniu chłopaków z Hammeru są transmitowane w TV.
Trzeba jak najbardziej z kickiem przepychać się do telewizji gazet itp. a może ludzie zaczną się żywiej interesować.
Pozdrawiam
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick-Boxing i jego popularność
Dobra już nie chodzi o KB może poprostu PZKB nie potrafi się wypromować, każdy ma swoje minusy i plusy. Ale K1 w polsce wypromować wtedy każdy by miał szanse z różnych styli.
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick-Boxing i jego popularność
K1 promuje Saleta ( w Barze na Polsacie :) ) bywa często na galach bokserskich i walczy. Ma podpisany kontrakt z Boxing Europe na organizowanie mu walk chyba podczas ich gal. Teraz słyszałem coś o tym że ma walczyć z LeBannerem może to będzie medialnym wydarzeniem. Jęsli to prawda to bardzo możliwe że zrobi z tego show (juz sie zresztą kreuje na pierwszego Polaka w K1 - i pewnie jest pierwszy choć nie powiem że to najodpowiedniejsza osoba moim zdaniem). Powoli coś tam sie dzieje w tym kierunku.
Z jednej strony to dobrze że Saleta się tym zajmuje bo on dużo gada i jest znany w TV ale z drugiej raczej nie liczyłbym na jego jakieś spektakularne sukcesy w światowym K1 (jeśli w ogóle jakiekolwiek sukcesy).
Zaglądnij na MIXED-MA to coś znajdziesz na ten temat.
MMA raz
MMA dwa
MMA trzy

PS. Podoba mi się chłopie że wspominasz o KB bo sam trochę trenuję..
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick-Boxing i jego popularność
buahahaha saleta z le bannerem , wielkie show, mysle ze saleta by padl w 1szej rundzie ,a wracajac do tematu, w sumie glupie to jest , ze najpopularniesjze sa takie karate, judo, albo wezmy tkd - dyscyplina olimpisjka , ale oczywiscie w TV nie bylo relacji a KB jest na olimpiadize ?>? bo nie wiem
  • 0

budo_greg(zg)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Winny Gród

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick-Boxing i jego popularność
Moim zdaniem żeby KB stał sie naprawdę popularny, musiał by stać się sportem olimpijskim i nasi reprezentanci musieli by zdobyć na olimpiadzie jakieś złote medale.

Pamiętam jak na którejś olimpiadzie (chyba Barcelona) 2 złote medale wywalczył A. Skrzypaszek, i media bez przerwy trąbiły o tak nudnym dla większości kibiców pięcioboju nowoczesnym, a sam Skrzypaszek robił oszałamiającą kariere medialną i promował ten sport gdzie tylko się dało.



PS.

Podobno trwają nieśmiałe przymiarki do włączenia KB do sportów olimpijskich, przynajmniej tak wspominał nasz trener, który prężnie działa w PZKB. Oby jak najszybciej :)
  • 0

budo_shrek.rtx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków dawna stolica Polaków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick-Boxing i jego popularność
Niesty z roku na rok popularność "olimpiady" maleje.
Poza tym poziom niektórych konkurencji na olimpiadzie wcale nie odzwierciedla faktu że to oplimpiada :roll:
Myślę że bardziej istotna jest promocja KB w kraju, organizowanie gali, papularyzacja w mediach.
Zauważcie że na zawody kicka przychodzą ludzie głównie z nim związani, ew. ich rodziny.
Przeciętny fan piłki nożnej nie ma pojęcia czym różni się karate od kung-fu i co to jest kickboksing.
Zawody muszą być atrakcyjniejsze dle ludzi z SW nie związanych. Więcej pokazów, jakieś laski, ogólnie show. Zobaczcie co dzieje się w stanach: tam podstarzały, nudny polityk podczas kampani wyborczej robi wielkie Show 8) , a co dopiero na imprezach sportowych :D
My mamy dobre kluby, świetnych zawodników - co z tego kiedy nie ma zainteresowania zwykłego Kowalskiego :roll:
Byłem ostatnio na zawodach MT w Krakowie. Fajna organizacja, goście z zagranicy, ogólnie całkiem niezły poziom - ZERO promocji. Żadnego plakatu na mieście nie widziałem, nawet kumple z sekcji o niczy nie wiedzieli. Nic dziwnego że widownia nie dopisała.

Pozdrawiam.

Lemur Hammer promotion. 8)
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick-Boxing i jego popularność
Ostatnie zawody nie były reklamowane - fakt... ale :D Jak ktoś był zainteresowany to znalazł informacje.
Poczekajcie jak będą MP :twisted:
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick-Boxing i jego popularność
Chyba sporo ludzi trenuje KB, trzeba tylko znaleść jakąś wtyke chodżby na początek w gazecie albo w radiu no gdzie kolwiek. Z tą olimpadą to dobry pomysł jak się dostało tkd to czemu nie KB.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick-Boxing i jego popularność
A mnie formuly KB bez lowkicka w ogole nie interesuja. Nawet na to nie patrze.
K_P
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick-Boxing i jego popularność
heh mowicie pokazy , show moze wrestling dup w bikini stringach w kisielu :P a tak na powaznie to jak chcecei robic w KB pokazy?? to nie tkd gdzie macie uklady, rozbicia desek itd. w kicku masz tylko walki, MT bardziej bo to bardziej takie orientalne muzyczka te stroje klimaty
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick-Boxing i jego popularność

A mnie formuly KB bez lowkicka w ogole nie interesuja. Nawet na to nie patrze.
K_P


O co ci chodzi przecieć w KB jest low-kick
  • 0

budo_shrek.rtx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków dawna stolica Polaków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick-Boxing i jego popularność
Racja Kubuś - KB w formule lowkick jest o wiele ciekawszy.
Wprzwdzie lowkick występuje w KB, ale zawody odbywają się najczęściej w formule light lub full contact.
Formuła w której można stosować lowkick nazywa sie właśnie lowkick :roll: - i to właśnie ją należałony szczególnie promować.

Pozdrawiam.

Lemur Hammer promotions. 8)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick-Boxing i jego popularność
A mnie sie wydaje (mimo, ze sam lubie sporty kopane), ze KB nigdy nie w sposob znczacy nie bedzie konkurowal z boksem. W boksie sa bowiem daleko prostsze reguly, w ktorych nie gubi sie niewyrobiona publicznosc. Poza tym kazdy z widzow z latwoscia identyfikuje sie z tym sportem - ba... malo tego niektorzy sa swiecie przekonani, ze potrafia przy... tak jak ich idol, albo nawet lepiej.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024