Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z workiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Problem z workiem
Witam,
Niedawno kupiłem sobie worek, ale mam z nim problem , gdyż zabardzo się buja.
Jest wypełniony szmatami i w miarę ciężki (w porównaniu z innymi). Jeżeli na podstawie poniższych zdjęć możecie jakoś temu zaradzić (nadmiernemu bujaniu) to będę wdzięczny

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mortaliss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z workiem
zanieś do tapicera albo sprobj sam zrobić jakich uchwyt od dołu i przymocuj go "lekko" do ziemy na jakiś hak pręt czy coś - będzie sie troche bujał - ale mniej ....
przynajmniej tak mi sie wydaje - mój ma mocowanie od dołu.
pokombinuj coś.
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z workiem
hmm... jak go ciasno upchałeś szmatami to powinien być na tyle cieżki i twardy że nie powinien ci za bardzo latać, ale z workiem jest tak że zawsze musi się ruszać inaczej będziesz za łatwo w niego trafiał :wink: . W wakacje zawsze wywieszam sobie worek pod modrzewiem w ogrodzie na 3 metrowym łańcuchu i wtedy dopiero jest jazda :twisted: kiedyś sobie spróbój, polecam.

PozdrO
  • 0

budo_kamil81
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z workiem
...no bo dość duże znaczenie ma długość i rodzaj mocowania. w Twoim przypadku stosunkowo długa linka wzmaga bójanie. Tutaj to chyba jedynym rozwiązaniem jest jakaś konstrukcja pomiędzy sufitem, a workiem - bo masz wysokie pomieszczenie, trzeba by to jakoś zniwelować. I bardziej łańcuch niż linka.
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z workiem
Może daj trzeci hak i daj do niego jeszcze jedną linkę ... tak na chłopski rozum powinno się mniej bujać, jak będzie miał 3 punkty zaczepienia
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z workiem
Bardziej lanuch niz linka? napwno tak ma byc?
A co z tym trzecim hakiem, on chyba musi byc jakos bardziej " z przodu" w stosunku do dwoch poprzednich , jakiegos matematyka musze do domu wyciagnac :P
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z workiem
E tam, trzeci hak. Zapomnij. I tak dwa to cepeliada. Powód? Za długie mocowania. Poza tym worek zawsze się buja - chyba że całkiem unieruchomiony. Polecałbym montaż na dźwigarze - ale pewnie będzie ciężko za taką wysokością sufitu. Ew. z dołu unieruchomić.
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z workiem
Mocowanie amatorskie, to i nie ma się co dziwić, że się zbytnio buja. Skrócić, ulepszyć, ewentualnie złapać jakoś od dołu albo próbować zwiększyć jeszcze ciężar worka (choć nie wiem czy to coś zmieni)
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z workiem
A moze naucz sie tak uderzac zeby sie NIE bujal? Jak sie buja to znaczy ze go bardziej pchasz a nie uderzasz...Na boksie zawsze mnie uczyli ze na worku pracuje sie tylko jak sie ma jakies doswiadczenie, a dobra praca na worku jest wtedy kiedy masz dobry dystans, pelny zasieg uderzanych ciosow i worek buja sie bardzo malo (nawet jak jest lekki-10 -15 kg)

Ps. To co opisal Kamasz666 zakrawa mi na parodie... :)
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z workiem
Worek jest lekki (kumple co maja ciezsze worki to stwierdzili) czyli to nie tylko kwestia ewentualnych blednych uderzen. Faktycznie odleglosc pomiedzy sufitem a workiem jest duza ale przeciez nie moge powiesic worka wyzej bo bedzie za wysoko, a sufitu tez nie opuszcze...

Mocowanie amatorskie, to i nie ma się co dziwić, że się zbytnio buja

Ale jak mozna worek inaczej przymocowac?
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z workiem

Ale jak mozna worek inaczej przymocowac?


Przejdź się do sklepu z tego typu asortymentem i zobacz, jak jest skonstruowane mocowanie(zwykle łańcuchowe) worka. Nie jestem specjalistą w sprawie instalacji przyrządów treningowych, więc nie powiem Ci dokładnie. Sam jednak ćwiczę na worku, który podwieszony jest chyba jeszcze wyżej i wcale się nie buja - to profesjonalny worek treningowy z łańcuchowym mocowaniem na karabińczyku widocznie musi mieć to znaczenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024