Skocz do zawartości


Zdjęcie

Senność


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Senność

Tak, ja :)

No to się pochwal czego Cię tam uczyli na temat snu.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Senność
A co ja cały czas robię? :roll:
Poza tym jakoś nie widziałem, żeby ktoś proponował bankowcom: "Napisz wszystko co wiesz o kredytach" a Fiodorowi np "wszystko co wiesz o tworzeniu stron". Sorry, ale nie chce mi się poświęcać najbliższego tygodnia.
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Senność
Sorry, rzeczywiście palnąłem bez zerknięcia wstecz.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Senność
Czasami wystarczy zjesc porzadne sniadanie, odrazu czlowiek lepiej funkcjonuje :)
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: Senność

Ale czytałem także (i sprawdziłem na sobie) system drzemki metodą "wilczą", czyli kilka kilkunastominutowych drzemek w ciągu doby. Wbrew pozorom da się tak funkcjonować i można się nauczyć "szybko spać" :-)


Masz jakieś materiały o tym ? Strony www, pdf-y, artykuły ? I jak przygotowałeś organizm ? Da się tak wytrzymać przez dłuższy czas ? Na przykład kilka lat ?

Napisz proszę, bom bardzo ciekawy. :-)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Senność
Sam tak kilka lat nie żyłem, co najwyżej ze dwa tygodnie na trudnych poligonach. Spotkałem się z tym po raz pierwszy u pana Mowata, ktory zajmował sie obserwacją wilków i musiał nauczyć się spać jak one. Później czytałem jeszce o tej metodzie u amerykańskiego fotografa zwierząt. Z fizjologicznego punktu widzenia to ciekawa metoda i może dawać niezłe efekty. Ja jednak odczuwałem trochę głodu sennego i potrzeby długiego snu po zakończeniu wyjazdu. Ale w trakcie funkcjonowałem bez zarzutu.
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Senność
Metodę wilczą (pewnie bez świadomości tej nazwy) mają opanowaną do perfekcji młode mamy karmiące piersią. Niektóre z nich stosują ją niekoniecznie dobrowlonie. :)

Ale da się tak przeżyć 7,5 miesiąca (sprawdzone). Znam przypadki takiego spania nawet przez okres 3 lat, póki pacholę nie odstawiło naturalnego pokarmu w nocy.

Czy metoda jest dostępna dla osób innych, niż matki karmiące - nie wiem. Można spróbować. :wink: :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Senność
Metoda sprawdzona, funkcjonuje tez u studentow podrozujacych pociagiem z Katowic do Gliwic ;)
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: Senność
Wy sobie bekę kręcicie, a ja pytam poważnie :)
Słyszałem, że tym sposobem ( 15 minut co 4 godziny ) spali m.in Da Vinci i Napoleon.Ale nie wiem, na ile to plotka, na ile prawdziwa historia. I dlatego pytam się, czy coś takiego jest fizjologicznie możliwe. I jak trzeba przygotować organizm, żeby być przez cały czas sprawnym.
Zdaję sobie sprawę, że można tak wytrzymać tydzień, dwa, ale na przykład 3 lata ? I to bez odsypiania np. w weekendy po 15 godzin .... :roll:
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Senność

Wy sobie bekę kręcicie, a ja pytam poważnie :)


Ależ ja ci odpowiadam poważnie. Sama spałam może nie po 15 minut, ale po godzinie, więc fizjologicznie jest możliwe. Nie odsypiałam w dni wolne, bo dzidziusie nie uznają weekendów i cały czas żądają karmienia. Początkowo nawet i 20 karmień na dobę!!

Inna rzecz, że kobieta po porodzie jest nakręcona przez hormony, które dodają jej niewyobrażalnego speedu. Nie tylko w kwestii snu. Dlatego wyrażam obawę, czy można się samemu zaprogramować na taki tryb życia.
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Senność
jako 16 latek mam bardzo"łagodnydzień pracy" -
pobudka o 6:00 bo o 7:20 pierwsza lekcja .
wracam przecietnie o 14.
obiad
następnie nauka ,
następnie pomagam mamie w racy (jest ogrodnikiem w pewnej krakowsiej firmie i o dziwo w czasie zimy jest masa pacy)
wracam o 18 kłade sie spac do 19 .
trening o 20:00 lub 20:30
wracam gdy jets godzina 23 z groszami
chwila na zjedzenie czegoś
przygotowanie do szkoły
sen od około 23:45

no i musze szczerze powiedizec ze ten tryb zycia jakos mi nei odpowiada bo wiecznie jestem zmęczony i w szkole jakos trudno o koncentracje a co za tym idzie dobre rezultaty
treningi jakos podnoszą moją sprawość i pobudzają ale na cały dzien to nei wystarcza :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024