Skocz do zawartości


Zdjęcie

rozkopanie, obrotówki i mawachy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_mumineq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kunowice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

rozkopanie, obrotówki i mawachy
jestem dosyc dobrze rozciągnięty, na tyle, że powinienem kopac na głowe bez problemu high kicki, tyle, że middle kick to moj max, strasznie ciągna mnie biodra, wszystko mi strzela i przeskakuje, tak samo jest z ushiro mawashi i joko kage... w pozycji na pieska moge siedziec dosyc długo bez bólu w biodrach, zawsze jestem po solidnej rozgrzewce... do czerwca musze nie dość że kopac to mawashi na łeb, to jeszcze musze robić to szybko i technicznie... plis help
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: rozkopanie, obrotówki i mawachy
kopniecie hk na glowe to nie tyle kwestia rozciagniecia co poprawnego ustawienia sie podczas wykonywania techniki , najlepiej w tej sprawie pogadaj z trenerem on powienien cos poradzic !
pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: rozkopanie, obrotówki i mawachy
zgadzam sie, to kwestia techniki. nie pozostaje Ci nic innego jak pojsc po porade do trenera i cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc. Zdziwisz sie, ile daje lekka zmiana ustawienia stop. Znam to z wlasnego doswiadczenia.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: rozkopanie, obrotówki i mawachy
1) Dużo sie rozciągaj.
2) Popytaj o błędy techniczne trenera.

Zacznij nie od kopania a od luźnych wymachów, na jak największym relaksie.
  • 0

budo_mumineq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kunowice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: rozkopanie, obrotówki i mawachy
joko kage? prosta noga w bok? bo w przód to wiadomo :P każdy moze :)
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: rozkopanie, obrotówki i mawachy
Pozatym wzmocnij nogi, to nie tylko technika i rozciagniecie....


Pozdro,
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: rozkopanie, obrotówki i mawachy
Slyszalem, ze niektorzy maja taka budowe bioder ze moga zapomniec o wysokich kopnieciach. Ale mysle ze w tym wypadku to kwestia wyciwczenia ;)
  • 0

budo_carrneiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: rozkopanie, obrotówki i mawachy

Slyszalem, ze niektorzy maja taka budowe bioder ze moga zapomniec o wysokich kopnieciach. Ale mysle ze w tym wypadku to kwestia wyciwczenia ;)

A ja słyszałem, że przez biodra można zapomnieć o szpagacie a kopnięcia to sprawa techniczna.
  • 0

budo_mumineq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kunowice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: rozkopanie, obrotówki i mawachy
rozciągnięcie to nie problem, wzmocnienie nog tez, ja juz to robie od dluzszego czasu systematycznie nie mam z tym problemow... wiec poprostu bede duzo kopal :P
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: rozkopanie, obrotówki i mawachy

joko kage? prosta noga w bok? bo w przód to wiadomo :P każdy moze :)


We wszystkich możliwych kierunkach :wink: .
W kilku seriach, po jakieś 10 powtórzeń na noge, w przerywniku stretching. Wymachy proste, półobroty /wyrzucasz nogę w bok, ciągniesz do przodu stawiasz, i odwrotnie/, ruch napędzaj biodrem nie mięśniami nogi. I uważaj na kontuzje. Jeżeli dobrze rozumiem, to rozciągnięty jesteś, tylko przy kopaniu czujesz jak ci przeskakują ściągna, staw sie blokuje. Brakuje ci ruchomości w niektórych kierunkach.
Może być tak że po prostu za stary już jesteś /za późno się wziąłeś za rozciągnaie/, masz ukształtowane stawy biodrowe. Każdy ortopeda ci powie że szpagat to patologia.
Pozdro.
PS. a na co komu wysokie kopnięcia /poza tym że ładnie wyglądają 8) /
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rozkopanie, obrotówki i mawachy
Mam kumpla ktory nie moze zrobic szpagatu z powodu bioder , a kopie na glowe doskonale :D
  • 0

budo_wierzba.
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozkopanie, obrotówki i mawachy
Zanim zaczniesz dużo kopać proponuję faktycznie skonsultować się porządnie z trenerem i poprawić technikę. Ja akurat zawsze byłam sztywna i trudno mi było się rozciągnąć (siad płotkarski nadal jest dla mnie czymś nieosiągalnym), ale z kopaniem wysoko nie miałam jakichś bardzo dużych problemów. Tyle że po niektórych kopnięciach czułam się prawie jakby mi ktoś nogę próbował wykręcić i urwać. Na szczęście to były tylko pojedyncze przypadki i dało się przeżyć, ale.... nadal mi czasem bioderka odmawiają posłuszeństwa :? Że źle kopałam to sama wiem - niestety "samo" nie przeszło od ilości powtórzeń... Technika przede wszystkim.
  • 0

budo_mumineq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kunowice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: rozkopanie, obrotówki i mawachy
mam juz ponad 17 lat, trenuje 1,5 roku. No chyba te bioderka juz takie ruchliwe nie są, ja nie uważam, że jest mi to potrzebne ale powiedzieli mi wprsot nie kopiesz nie masz 7 kiu i tyle, na zawodach w light kontakt kyokushin tez nie mozna low kickow kopac ani mae geri na twarz wiec trzeba high kicki bo tylko za to jest 5 punktow (za inne techniki po 1) i mam muła teraz :P
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozkopanie, obrotówki i mawachy
W walce zawsze ci ktos ładnie zejdzie do niskiej jakże stabilnej pozycji i wtedy high na głowę/szyję(raczej szyje :twisted: ) glancko może wejść :) trzeba tylko troche po praktykować kopniecia z góry na tarcze. Osobiście mam za krótkie nogi żeby komuś kopnąć w ryj na wyprostowanej pozycji, dużo łatwiej jak ktoś nisko na nogach stoi, i wtedy może ładnie wejść nawet jak nie umiesz (tak jak ja :? ) kopać wysoko :) .

P.S. Czasem staram sie zrobić wyskok żeby sięgnąć łeb kolegi ale bywa że dostaje sie lowkicka i wtedy przykra gleba :/. Wychodzi 50/50 więc u początkujących (i zmeczonych) oraz niekumatych da rade gorzej z innymi którzy uważają.

PozdrO
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: rozkopanie, obrotówki i mawachy
Mialem podobny problem szpagat linkowy robilem juz po kilku miesiacach cwiczen natomiast zrobienie poprzecznego zajelo mi troszeczke dluzej czasu. Ale niestety byl jeden problem mianowicie kopniecie mawashi jodan cos blokowalo mnie w biodrach. Musisz wiedziec ze receptory bioder sa w kostce i nalezy dobrze rozgzrewac staw skokowy polecam banadaze lub sciagacze jescze jest jedna wazna sprawa przed kopnieciami staraj sie rozciaga dynamicznie a nie statycznie rozciaganie w ruchu natomiast po treningu jak najbardziej rozciaganie statyczne jest wskazane. I jescze jedno cwicz najpierw kopniecia na chudan najlepiej nad kszeselkiem ja tak robie do dzisiaj jesli bedziesz dobrze kopal chudan zwiekszaj wysokosc kopniecia wszystko stopniowo pewnych etapow nie da sie przeskoczyc. staraj sie robic bardzo duzo wymachuw nogami przy drabinkach yoko kage my kage i mawashi bardzo poprawia technike poniewaz koncetrujesz sie tylko na kopnieciu bez koniecznosci trzymana ruwnowagi. Cwicz ruwnowaga wykonujac bardzo powoli kponiecia stojac na jednej nodze. Bardzo warzna sprawa kopiac na glowe starj sie jak najwyzej podnosic kolano jesli kolano bedzie nisko to nie kopniesz wyskoko poprostu cie zablokuje.
Pozdrawiam
  • 0

budo_mumineq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kunowice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: rozkopanie, obrotówki i mawachy
tak o tym kolanie... kolano moge podniesc bardzo wysoko (yoko hiza geri) ale kiedy zaczynam prostowac noge wszystko odrazu leci w dół i nie moge tego zachamowac :/ narazie właśnie zachorowałem, ale mam zamiar zacząć ostro biegac i rozciągac sie po tym, kiedyś tak robiłem ale teraz zmienie priorytet, będzie tylko 2km biegu na rozgzewke i duuużo rozciągania, na kondycje więcej seksu sie zaaplikuje i bedzie ok :P dziekuje wszystkim za rady. pozdro
  • 0

budo_hunter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: rozkopanie, obrotówki i mawachy
mnie się wydaje, że Twój problem tkwi w słabych mięśniach tzw. dźwigaczach
skoro mówisz, że podczas prostowania kolana w górę noga idzie Ci bezwładnie w dół - bo rozumiem, że to nie ścięgna ściągają ci noge ku dołowi - jest to włąśnie wina słąbych dźwigaczy.
  • 0

budo_mumineq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kunowice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: rozkopanie, obrotówki i mawachy
a i jeszcze, jak najlepiej rozgrzać stawy biodrowe i kolanowe? bo strasznie mnie bolą po rozciąganiu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024