Skocz do zawartości


Zdjęcie

LED-LENSER Magic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

LED-LENSER Magic
Witam
W związku z zakupem jaki popełniłem już jakiś czas temu chciałbym podzielić się moimi refleksjami na temat nabytego sprzętu.
Od dłuższego czasu poszukiwałem jakiejś latarki, która służyła by mi podczas corocznych wypadów w dzikie cześci Bieszczad oraz do leśnych głuszy w dawnym województwie siedleckim. Jednym z podstawowych warunków jakie moim zdaniem powinien spełniać taki sprzęt jest dostępność baterii zasilających latarkę w każdym kiosku nawet w najbardziej zapadłej dziurze, drugi istotny dla mnie czynnik to samo źródło światła, które nie powinno przepalać się w najbardziej nieodpowiednim momencie. Sam wymiar latarki nie miał już takiego znaczenia, bowiem i tak przeznaczona była do przenoszeniu w plecaku. Po przeglądnięciu opisów latarek w sieci zdecydowałem się zapolować na Led-Lensera Magica z luxeonem 1.25 W, który zasilany jest dwoma typowymi bateriami R-14 dostępnymi praktycznie wszędzie. Co prawda w ofercie Led -Lensera w podobnej cenie są większe latarki z 3 watowym luxeonem zasilane trzema bateriami R-14, jednak w związku z tym, że z zadań stawianych przed sprzętem skreśliłem z góry poszukiwania myszkujących po nocnym niebie Wellingtonów i Lancesterów uznałam, że Magic mi wystarczy. Latarka przywieziona została z Niemiec w ładnym czarnym kartonowym opakowaniu, które dodatkowo zawierało pokrowiec (trochę bazarowy) karabińczyk i sznurek na nadgarstek.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Latarka jest większa od V Quadrat bądącego już od jakiegoś czasu w moim posiadaniu, jednak spokojnie można ją przenosić na pasie jakkolwiek do EDC bym jej nie polecał
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Mechaniczna budowa latarki jest zbliżona do serii V Quadrat, korpus ma nieco grubsze ścianki jendak daleko mu do pancerności Inovy. Mnie to osobiście nie przeszkadza, gdyż samochodem po latarce nie zamierzam jeździć. Włącznik jest typu klik-klik i znajduje się z tyłu latarki. Jest on większy niż w V Quadrat tak, że spokojnie można włączyć sprzęt w rękawicy. Zdecydowane wciśnięcie włącznika powoduje świecenie stałe, lekkie jego wciśnięcie może służyć do sygnalizacji. Tak jak zapewnia producent styki w latarce są złocone.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Latarka oczywiście ma układ elektroniczny, który podnosi napięcie do poziomu koniecznego przy zasilaniu luxeona, zaś sam led jest wysterowany przy pomocy układu cyfrowego (prawdopodobnie impulsowego). W odróżnieniu od V Quadrat Magic nie grzeje się na naładowanych do pełna akumulatorach mimo znacznie silniejszego światła :-)
Inny jest też układ optyczny zastosowany w latarce. W sprzęcie tym zastosowano kolimator na luxeonie, solidny odbłyśnik oraz lekko wklęsłą soczewkę z tworzywa.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Całość jest nawet dość skuteczna. Latarka w porównaniu z V-Quadrat świeci światłem bardziej "taktycznym" i ma znacznie większy zasięg. Samo światło jest znacznie jaśniejsze, co chyba jest wynikiem cyfrowego wysterowania diody oraz solidną konstrukcją układu optycznego. Mimo skupionej wiązki światła spokojnie można sobie nią przyświecać pod nogi idąc przez las, gdyż szczątkowe światło z odbłyśnika jest wystarczające do takich zastosowań i nie zachodzi obawa połamania sobie nóg w jakimś wykrocie.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Światełko z Magica
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A tak świeci V-Quadrat
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A teraz obydwie latareczki
Jeżeli chodzi o czas świecenia na komplecie baterii to producent podaje, że wynosi on 100 godzin, jednak ja znając Led-Lensera nie wierzę w te dane. Niestety nie mogę jeszcze podać takowych, bowiem nie robiłem odpowienich pomiarów. Moja żona i tak daje mi popalić wciąż narzekając na mojego pierdolca związanego z wszelakimi zabaweczkami tego rodzaju :( (tylko ciekawe czemu łakomym okiem spogląda na mojego V - Quadrat???)
Na temat czasu pracy latarki mogę powiedzieć tylko tyle, że po włożeniu akumulatorów 4000 mAh "wstępnie sformatowanych przez sprzedawcę" (czytaj prawie całkiem rozładowanych) latarka świeciła około godziny, po czym skokowo przeszła w tryb moon, przy którym jej światło było i tak wystarczająco jasne. Po naładowaniu akumulatorów świeci już jakiś czas bez zmian. Świecę sobie nią na codzień spacerując po parku z psem. W tym samym czasie już trzy razy musiałem ładować akumulatorki do mojej V-Quadrat, którą noszę stale do pracy.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Tak wygląda latareczka w łąpie :-)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A teraz dla porównania V-Quadrat
Latarka nie jest wodoszczelna, po dmuchnięciu w komorę batrerii podobnie jak w V-Quadrat jest przedmuch do otworów przy głowicy z luxeonem, jednak można ją eksploatować w deszczu, sprzęt ma przy zakrętce z wyłącznikiem oring zaś przez otwory przy dobłyśniku woda do latarki nie powinna się przedostać, chyba coby ją w niej zanurzyć :-)
Ogólnie z zakupu jestem zadowolony i sądzę, że powinien się sprawdzić, dodatkową jego zaletą jest fakt, że świecę sobie nim za friko po zakupie akumulatorów.
Przepraszam za jakość zdjęć, ale cyfre mam nienajwyższych lotów.
  • 0

budo_arturo87
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Boniewo

Napisano Ponad rok temu

Re: LED-LENSER Magic
A gdzie można coś takiego dostać razem z akumulatorem?, na togo.com.pl jest tylko na baterie:-(, jam macie adresy sklepów internetowych to dawajcie!
PS.
Super recka, przeczytałem i już chce kupić!
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: LED-LENSER Magic
Mnie przywiózł kolega prosto z Niemiec. Tego typu sprzętem handluje na allegro taki jeden facet, nie pisze poprawnie po polsku, ale jest solidny, kupowałem już od niego.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Niestety w akumulatory musisz zaopatrzyć się niezależnie, można też na allegro.
Oczywiście latareczkę można nabyć w togo, ale chyba drożej wyjdzie, ponadto w zagramanicznych sklepach internetowych to tyż wystepuje. Moja kosztowała 260 zł., przypuszczam, że koleś trochę na mnie zarobił :wink:
  • 0

budo_cactus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łorsoł

Napisano Ponad rok temu

Re: LED-LENSER Magic
A gdzie te Led-Lensery są produkowane?
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LED-LENSER Magic
to chyba niemiecka firma [Zwei Bruder czy jakoś tak]
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: LED-LENSER Magic
Firma nazywa się Zweibrüder Optolelectronics GmbH. Z tego co wyczytałem o niej to powstała w garażu a dziś zatrudnia około 680 - 700 osób, ma dwa biura badawczo rozwojowe i około 100 zarejestrowanych patentów z zakresu wzornictwa i technicznych. Oprócz latarek goście robią lampki nocne oparte na ledach i kupę innych bajerów. Firma jest niemiecka.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024