Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maglite


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_effector
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Maglite
Witajcie!!
Chciałbym sie dowidzieć jak to jest z tymi latarkami?I jak jest ich eksploatacja
Pytam się,bo mam zamiar kupić latarkę na prezent osobie pracujacej w resorcie.
Zapronowalem Tego Surfire G2,bo sam taką zamowilem,ale jakos nie przekonuje wszystkich krótki czas swiecienia.
A taki maglite [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ma czas swiecenia o wiele dluzszy.
Prosze o pomoc i propozycje latarek dla policjantów za max 40 bagsów.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite
Podaj coś bliższego, czyli co konkretnie facet z resortu robi, czy pracuje w patrolu, czy robi coś innego, wypytaj ponadto gościa delikatnie jaki sprzęt mają u siebie, czy jest skłonny wydawać kasę na baterie, czy wolałby coś gdzie w grę wchodzą akumulatory. Ponado jakie są jego preferencje dotyczące wymiarów sprzętu. :wink:
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite
akurat posiadam (od wczoraj :) ) maglite'a 4D, dokładnie takiego jak na linku. Po pierwsze porównanie tego do G2 to totalna pomyłka. M4D jest ze 2 razy dłuższa i 4 razy cięższa - to jest po prostu wielka pała - i tak jest wykrzystywana w amerykańskim resorcie ;-) Ja w swojej wymieniłem od razu żarówkę na halogenowa i świeci wyraźnie lepiej niż kryptonowa.
Tu fajna tabelka (ze strony firmowej):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
W każdym razie solidność bije od Maglite, baterie w miarę tanie, ale ciężar...
Od razu też oblepiłem baterie lepcem bo lekko latały i mnie to wkurw...

Miewałem i mam inne maglite, na R6 lub R20 - ale jeżeli chodzi o światło to można znaleźć inne latarki, które świecą identycznie, są lżejsze, ale nie mają funcji pałki i ogólnej niezniszczalności :) W tym kontekście pytanie Cassini jest jak najbardziej na miejscu, jakie potrzeby? - bo jest jeszcze np. Inova i róźności na allegro.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite
dlugi czas swiecenia??
inova t2
  • 0

budo_effector
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite
W sumie osobie, której chce kupić na prezent latarka ta bedzie potrzebna na patrole policyjne. Sprzęt ten nie bedzie musial przechodzic jakis niesamowitych testów.
Istotny jest dlugi czas swiecenia i daleki zasieg no i co najwazniejsze chyba w przypadku latarek że bedzie swiciela wtedy kiedy tego naprawde potrzebujesz czyli bezawaryjność.
  • 0

budo_effector
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite
Aha i najważniejsze gdzie takie latarki(maglite)mozna kupic bo na NG nie ma tej marki i na tad gaer tez a na best knives sa wysokie koszty przesylki. ma ktos jakies inne opcje???
W Polsce to wogle kosmos jest 160 złotych +przesylka za 4d a w stanach kolo 30$.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite
Może Guardsman D ??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co prawda jakość tego jest gorsza od maglite, ale jak na mactronica to już jest znaczny postęp. Przyszło mi dzisiaj do firmy kilka sztuk tego. W zasadzie jedna sprawa, do której mógłbym się czepić to plastikowy zatrzask w uchwycie do pasa. Zaletą jest fakt, że zawiera już w komplecie akumulatory i ładowarkę (samochodową i sieciową). Z doświadczenia wiem, że zakup baterii goście sobie zlewają a potem jest zonk :wink:

Niestety nie mogę podać na razie wrażeń z użytkowania sprzętu, bo tylko zdążyłem rozpakować przesyłkę, zmontować i chwilę się nią pobawić.

Ogólnie w podanym przez Ciebie zakresie cenowym to jakiejś kosmicznej latary raczej nie kupisz.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite
Cassini - całkiem fajna ta latarka
wszystko w komplecie
zero dodatkowych kosztów
na prezent niezła
za te cene kosmicznej latary nie kupi
a ktoś może sie średnio cieszyć z wywalania po 60 pln na komplet baterii do innovy
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite
Dodaj sobie jeszcze, że chłopak w patrolówce porzebuje czegoś, co może robić za pałkę, oraz w związku z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia może potrzebować nie tylko punktowego światla (ta ma regulowane).
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite
A może MagLite 2AA i to:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

albo maglite 2D i to:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

BTW na Warszawskiej Giełdzie Komputerowej pod GUS-em w jednym z pawilonów z częściami elektronicznymi pojawiły się luxeony. Najtańszy 23pln chyba...
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite
Nareszcie jakaś dobra wiadomość.
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite
nie jest tak źle z ceną Maglite 4D:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ja kupiłem właśnie od tego gościa - cena bardzo dobra + komplet świeżych alkaicznych Duracelek, za które normalnie trzeba dać ok. 30 zł.

Pozdrawiam
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite
Ogólnie za stosunkowo małą kasę do patrolu to tylko coś solidnego w typie maglite. Oczywiście są lepsze typowo patrolowe cacka (streamlight, surefire) ale to już inna bajka i inna cena :( Zapytaj jeszcze delikatnie co mają u siebie na stanie. Jeżeli goście dostają do radiowozów czy na patrol cuś takiego od resortu to możesz pomyśleć też o mniejszej latarce z luxeonem, takiej, którą gośc będzie miał zawsze przy sobie i nawet w dzień może mu mu się przydać w razie konieczności wejścia do piwnicy czy jakiegoś innego ciemnego miejsca :wink:
  • 0

budo_wojtek_pl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite

[...]
BTW na Warszawskiej Giełdzie Komputerowej pod GUS-em w jednym z pawilonów z częściami elektronicznymi pojawiły się luxeony. Najtańszy 23pln chyba...


W którym pawilonie ?
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite
Chyba w Semiconie w południowej galerii.
Przegapić się nie da, bo kilka luxeonów w różnych kolorach świeci na korytarz :)
Dioda stała chyba po 23pln, odbłyśnik kolimatorowy trzydzieści kilka...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024