Skocz do zawartości


Zdjęcie

czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??
trzeba przyznac ze ucze sie bjj przez taki sam okres co jj i musze przyznac ze mio iz sie opieprzam ( bo na bjj chodze zadko , czesciej na submission wrestling (bez kimon badz gi jak kto woli) lub vale tudo i czuje , ze moja technika stoi na wyzszym poziomie . Musze rowniezpowiedziec ze osoba która cwiczy vale tudo lub bjj przy dpbrej motywacji jets spokojnie w stanie skopać dupe "mistrzowi" jj który za odwalenie technik których si enauczyl ew. napisanie pracy dostaje stopien i przed młodymi adeptami nieugiecie prezentuje swoje kolorowe pasy i kaze im sie klaniac . Do dnia dzisaijszego musze przyznac , ze jedynymi 2 plusami jj bylo rozciągniecie i jako takie "usportowienie" mojego ciała oraz lekkoakrobatyka która zajmuje lwią czesc treningu. No wlanie co do treningu w bjj wiekszosc czasu poswięca sie sparingom dlatego hjego adepci są tak doskonalymi fighterami. Tak więc osobom które czują sie na silach proponuje z czystym sumieneim aby zaczely trenowac bjj bo nauka nei pojdzie w las :wink: . Trzeba jednak przyznac , ze najlepiej rozpocząc cwiczenie bjj wraz z vale tudo aby zwielokrotnić swoje osiągnięcia. Cwiczenie Vale tudo pociąga niestety za sobą pewne przykre konsekwencje ale osoba która jest ambitna na pewno dodzie do czegos w zyciu :wink: . Ostatnio zastanawiam sie czy nei warto isc na trening od mojej bylej sekcji w NCK i sie troche posparringować. :)
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??

"mistrzowi" jj który za napisanie pracy dostaje stopien :)


he he he to ja nawet wiem o którym krakowskim dojo piszesz
ale to akurat jest przypadek patologiczny
druga sprawa są kluby jj które mają w programie całkiem sporo sparingów (głównie jj sportowe, ale nie tylko) tylko że przez "tradycjonalistów" są nazywani odszczepieńcami, zaprzańcami itd. więc nie generalizujmy
kolejna rzecz znam kilku instruktorów jj którzy uzupełniają swoją wiedzę o bjj, przyswajają ją i nie wstydzą się do tego przyznać
no nie ukrywam ze znam dużo więcej takich którzy się do tego za nic nie przyznają...
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??
To ja nie wiem co Ty za JJ cwiczyles 8O
Lekkoatletyka? Rozciaganie sie (wieksza czesc treningu)? Piszesz, ze cwiczysz ValeTudo, ja mam kolege, ktory trenuje "Wojewodzkie mistrostwa w Pilce noznej". Tez sobie chwali ;)

Pozatym:
1) Nie wiem co u Was na treningach JJ sie robi, ale u mnie zupelnie inaczej trening wyglada.
2) Nie znam nikogo, kto by za napisanie pracy dostal jakis pas.
3) Ciekawi mnie, ze ludzie ktorzy jak to napisales opieprzaja sie na treningach pokonuja mistrzow JJ. Czy to znaczy, ze jesli obejrze szkoleniowki BJJ to tez bede wymiatal?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??
Zauwazcie ze Malkavian napisal:

trzeba przyznac ze ucze sie bjj przez taki sam okres co jj


czyli mamy typowy przyklad sytuacji - konczy osoba podstawowke i w gimnazjum wygrywa olimpiade matematyczna - gimnazjum oglasza wszem i wobec jakie to jest wspaniale bo jego uczniowie wygrali olimpiade matematyczna a to ze gdyby nie nauczenie delikwenta tabliczki mnozenia w podstawowce to nie jest wazne 8)
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??

To ja nie wiem co Ty za JJ cwiczyles
Lekkoatletyka? Rozciaganie sie (wieksza czesc treningu)?

Tak zgadza sie mówie o sekcji SEIKEN Kraków
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??
a to ja przepraszam kolegów z Seikena, pisząc o patologii miałem na myśli inne krakowskie dojo, nie ich
jeszcze raz przepraszam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024