Skocz do zawartości


Zdjęcie

czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??
Dokladnie, to jest to o czy mowilem, podstawa w bjj jest walka o pozycje, ktora jest rowinieta do nieporownywalnej skali w stosunku do jj (o ile mozna o czyms takim przy jj wogle mowic).
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??

bo juz nawet na zawodach jj sportowego mistrzowie ju-jitsu z czarnymi pasami przegrywaja z zawodnikami cwiczacymi bjj rok czasu.


Mozesz dac przyklad ?
Widzisz najczesciej jest tak ze osoba ktora cwiczyla wczesniej judo, zapasy lub inne style pocwiczy rok bjj a potem jest mowa ze ta osoba cwiczy tylko rok - wskaz mi przynajmniej jednego lidera BJJ w naszym kraju ktory nic przed BJJ nie cwiczyl.

Co do utrzymania sie jak ocenisz sytuacje ze na zajeciach jj (przynajmniej w naszej sekcji jest pelna sala a na zajeciach bjj jest kilka lub kilkanascie osob i to nie dlatego ze wiecej nie przyjmuja.

JJ pod nazwa JJ uprawiane jest u nas ponad 100 lat mimo tego ze nigdy nie bylo super popularne ani nie robilo reklamowej choinki z siebie na ubraniach nie zmienia nazwy alternatywnie sekcje bjj ktore powstawaly kilka lat temu to juz kazda uczy prawie MT, Valetudo, BJJ i co chwila cos doklada aby nowe osoby przyciagnac czyzby ludzi juz nie pociagala sama nazwa BJJ ?


Nie chce oczywicie obrazac tu niczyich uczuc, trenowalem jj teraz trenuje bjj i parter w tych dwoch dyscyplinach to zupelnie co innego.


Tu sie zgodze bo jj to odmiana samoobrony a w samoobronie trzeba trzymac sie zasady nawet jesli jestes sprowadzony do parteru trzeba sie z niego jak najszybciej wydostac do stojki lob dotrwac zywym do nadejscia pomocy. Na ulicy nie ma czasu na 15 minut lub dluzej bawienia sie w parterze - tylko mala czesc jj to sport

Dla zawodnika jj nie ma praktycznie czegos takiego jak sweep, jedynie sa udane lub mniej udane proby mostkowan, siowanie sie i proba szybkosci.


Ile cwiczyles JJ i w ilu sekcjach ? Rok - dwa no moze trzy - nie jest to skala porownawcza co jest w jj a na dodatek w kazdej sekcji wyglada to inaczej.



krotko moim zdaniem
parter w jj to walka przy uzyciu sily i szybkosci
parter w bjj to walka przy uzyciu technik i mysleniu


zgadza sie ale parter w jj to nie tyle sila co szybkosc - jak sie nie uda kogos skonczyc w kilka sekund trzeba wstawac do stojki aby sie nie dac zglanowac.
Bawic sie, myslec i kombinowac mozna sobie pozwolic na zawodach - na kazdych zawodach nawet tych bez regul bo tam jest jedna najwazniejsza zasada chociaz by zadnej nie bylo - ograniczone miejsce walki

Ktos napisal ze wystarczy cwiczyc dwa najlepsze style aby osiagnac wszechstronnosc - nawet jesli mamy dwa najlepsze produkty to wazne jest jak sie je polaczy dwoch najlepszych trenerow roznych dyscyplin moze wyprodukowac wspolnego gniota jesli nie znajda wspolnego planu treningowego sa t odobre metody treningowe dla zaawansowanych zawodnikow zawodowcow nie dal amatorow a dlaczego ? - Za kilka lat bedziecie to sami wiedziec na wlasnych stawach i sciegnach.

Probujemy przenosic metody treningowe dla zawodowcow ale nie bierzemy pod uwage ze oni wydaja miliony na odnowe biologiczna badania, testy wydolnosciowe specjalne diety.

I do jest podstawowa roznica tez pomiedzy zajeciami jj a bjj - wiekszosci zajecia jj prowadza wykwalifikowani instruktorzy badz trenerzy z bjj wiemy jak jest ciezko wywiedziec sie od osoby nawet w jakich cyklach robi trening interwalowy ;)
To jest normalne w dziedzinach raczkujacych jeszcze w naszym kraju ale dobrze by bylo aby dla dobra swoich zawodnikow doszkalali sie w tym kierunku a nie olewali to.

Zawsze w kazdym systemie najbardziej zarliwi sa neofici zawodnicy z duzym stazem i wiedza najczesciej wiedza ze i tak za wszystkim stoi czlowiek i kto walczy na zawodach wie ze tak samo mozan przegrac jak i wygrac. Tak samo bialy pas moze wygrac z purpurowym w bjj jak bialy z czarnym w sport jj bo to jest sport a tam bywa roznie.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??
Ja moze od drugiej strony.
Porownac Bjj z jakims konkretnym stylem JJ moze osoba ktora oba style trenowala. Takich osob jest w Polsce kilka i one moga sie wypowiedziec w temacie.
Ja juz wiecej sie nie udzielam, nie zajmuje sie JJ.
  • 0

budo_ksiq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??

Wniosek prosty: trenuj 15 lat albo 5 lat żeby uzyskać ten sam poziom.

ten sam poziom walki w parterze... jj to cos o wiele wiele wiekszego

Dla zawodnika jj nie ma praktycznie czegos takiego jak sweep

nie jestem nawet zawodnikiem (cwicze rekreacyjne), a znam troche sweepow. wiec o co chodzi ?

Wydaje mi sie ze zawodnicy jj wcale w walce w parterze nie uzywaja nog do walki garda

j/w - uzywam dosc sporo

krotko moim zdaniem
parter w jj to walka przy uzyciu sily i szybkosci
parter w bjj to walka przy uzyciu technik i mysleniu

tez srednio trafne spostrzezenie - kazdy zaczyna od silowania sie nie wazne czy przyjdzie pierwszy raz na jj czy bjj.. to przechodzi z czasem po ilustam walkach. ludzie z bjj trenuja parter czesciej wiec walka na sile przechodzi im szybciej.. ot cala filozofia
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??
Mnie tylko jedno bawi w tej calej dyskusji, ze dolacza sie kolejna osoba i zarzuca przedmowcy, ze nie podaje zadnych konkretow, po czym stara sie odwrocic kota ogonem podajac przyklady, gdzie tez niczego nowego sie nie dowiadujemy.

Moja prosba (oczywiscie jesli moge):

- nie piszcie, ze jeden zawodnik pokonal drugiego i dlatego XXX jest lepsze od YYY. Wszystko fajnie, jeszcze lepiej jak wygrany cwiczyl rok a przegrany mial 9 dana :roll: - tylko dlaczego nikt nie podaje kto to byl, czy trenowal cos przedtem. Wiecie bo takie przyklady to jakby ktos z zaawansowanej grupy zalozyl bialy pasek i poszedl walczyc w naszej grupie - poczatkujecej.

Rozlozyl by wszystkich w kilkanascie sekund, kazda walka wygrana przed czasem i wtedy co? Czy styl walczacego (Sambo, JJ, BJJ, LL, Judo czy zapasy) to ten najlepszy?

- XXX rozwinal strasznie styl i wprowadzil wiele nowych technik - jakich?

Ja mam taka prosbe - skonczmy juz ten temat. To juz nie ma sensu - i naprawde wiem co mowie. Tutaj nie bedzie wygranego - beda tylko sami przegrani, a BJJ vs reszta swiata to tylko kolejna tzw. "swieta wojna" o ktorej za pare lat bedziemy mogli poczytac na wikipedii tuz obok:
- Pascal vs C/C++
- C vs Assembler
- Perl vs PHP
- Vi vs Emacs
- Linux vs Windows

Powiem szczerze - o BJJ gowno wiem, JuJitsu cwicze, co nie znaczy ze po poltora roku treningow moge cos madrego powiedziec. Duzo wiem natomiast na temat rzeczy o ktorych sie klucony w innych swietych wojnach wymienionych powyzej.

Sam pamietam jak ostro klucilem sie, ze C jest lepsze od Pascala, a Assembler to wymiata.
Odpieralem kazdy atak jaki tylko byl. Ktos mi napisal ze Pascal jest czytelny to ja o przejrzystosci C i ze Pascal be. Wtedy duzo moglem powiedziec bo duzo pisalem i w C i w Pascalu i w Assemblerze.

Jak zaobserwowalem najwiecej do powiedzenia w wojnie o C vs Pascal mieli Ci co pisali w Pascalu a o C zielonego pojecia nie mieli i na odwrot. Czasem nawet smieszne argumenty szly ;)

I wynik tej wojny zawsze byl taki sam - nikt nigdy nie wygral. Nie wygrali nawet CI co pisali i w tym i w tym. Powtorze jeszcze raz: nie bylo wygranych, kazdy przegral!!!

Tak samo jest z wojnami o SW. Identycznie, wrecz dokladnie tak samo.

Po wielu latach takich wojen na usenecie jedno sobie uswiadomilem. Nie ma tego najlepszego, najskuteczniejszego. Nie ma zwyciezcy. W rekach dobrego programisty Pascal bedzie tym najlepszym jezykiem, dla tego co perfekcyjnie zna C i ciagle w tym pisze to wlasnie bedzie najlepsze.

To wszystko to tylko narzedzie, ktorym posluguje sie czlowiek. Kiedys pisalem duzo w C, potem uzupelnilem assemblerem. I to jest moc! Jednak nie mozna bylo wszystkiego uzupelniac i doskonalac. Nie mozna np. laczyc Assemblera i PHP - bo to zupelnie cos innego.

Oczywiscie warto znac - bo Assembler do pisania programow wykorzystujacych sprzet (sterowniki, jajko systemu - warstwa sprzetowa) a PHP do robienia stron, wykorzystujemy po stronie servera.

Chcecie to sie kluccie, ja ide odpoczac po treningu, a bylo dzis ostro :) Gdybyscie wszyscy czas poswiecony na klutnie wykorzystali na macie wyniki byly by o wiele lepsze. Gadac kazdy potrafi...
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??

Wniosek prosty: trenuj 15 lat albo 5 lat żeby uzyskać ten sam poziom.

ten sam poziom walki w parterze... jj to cos o wiele wiele wiekszego

Większego, ale niekoniecznie przydatnego. ;)

Natomiast zasadniczo się zgadzam, dokładnie na tym polega ten wybór.
Czy woli się specjalizować i szybciej osiągać znacznie większe postępy w tej dziedzinie czy woli ćwiczyć więcej przeróżnych technik i później bać się ruszyć ręką gdy ma walczyć z zawodnikiem z bjj na zawodach ne-waza. ;)
Każdy wybiera sam.
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??
no nie wiem czy tam gdzie cwiczy Ksiq boją się ruszyc ręką podczas walki z zawodnikami bjj :wink:
poz
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??

no nie wiem czy tam gdzie cwiczy Ksiq boją się ruszyc ręką podczas walki z zawodnikami bjj :wink:
poz

Żeby nie było że kogoś o coś oskarżam to była taka figura retoryczna czy jak to się tam nazywa. ;)
Natomiast oglądając kiedyś te zawody odniosłem dokładnie takie wrażenie jak napisałem. Mówię poważnie. Tylko bez urazy.
:)
  • 0

budo_anka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??

...vale tudo co nie jest stylem, systemem czy sportm walki a jedynie forułą wg. której organizuje się zawody...


Cóż, jestem tu po to, żeby uzupełnić ewentualne :wink: braki w wiedzy :)
To zapewne rozmowa na inny temat, ale chętnie dowiedziałabym się na czym faktycznie polega różnica między określeniami: styl, system, sport, formuła walki :roll:
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??

(...)
To zapewne rozmowa na inny temat, ale chętnie dowiedziałabym się na czym faktycznie polega różnica między określeniami: styl, system, sport, formuła walki :roll:


Jest taka książka "Słownik języka polskiego"- polecam
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??
Rosłoń kobietę tak obcesowo potraktowałeś :(
Co ona sobie pomysli :?:

  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??
Obcesowo?
8O
Nie rozumiem...

BTW...
Jestem zwolennikiem równouprawnienia... pełnego związanego także z odpowiedzialnością, nie tylko z przywilejami...
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??
No można by np. taka sama jak między zupą pomidorową a flaczkami :)

Pozdro

  • 0

budo_anka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??


(...)
To zapewne rozmowa na inny temat, ale chętnie dowiedziałabym się na czym faktycznie polega różnica między określeniami: styl, system, sport, formuła walki :roll:


Jest taka książka "Słownik języka polskiego"- polecam



HA HA HA
Dzięki za pomoc serdecznie ;) Za wiele się nie dowiedziałam, ale za to się pośmiałam. :lol:
  • 0

budo_anka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??
A co do równouprawnienia obojga płci to też jestem za tym Panowie. :)
Przywileje i odpowiedzialność - o tak. Należy wreszcie przestać Wam tak łatwo wybaczać. ;)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??

(...)
HA HA HA
Dzięki za pomoc serdecznie ;) Za wiele się nie dowiedziałam, ale za to się pośmiałam. :lol:


Trzeba było uważniej czytać...
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??

To zapewne rozmowa na inny temat, ale chętnie dowiedziałabym się na czym faktycznie polega różnica między określeniami: styl, system, sport, formuła walki :roll:



Kilka informacji o różnicach pomiędzy pojęciami "sztuka walki", "sport walki", "samoobrona", "combat" itp.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_anka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??

Trzeba było uważniej czytać...

Rozumiem, że to stwierdzenie kierujesz do siebie.
Napewno nie chodziło mi o szukanie słówek w słowniku. :o

Skoro, nikt nie zna różnic pomiędzy wymienionymi wcześniej pojęciami, sądzę że najlepiej będzie zakończyć tę rozmowę nie na temat - przypominam temat główny - "czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??" :-)

PS. Przepraszam, że tak zmieniłam tok tematyczny. :wink:
  • 0

budo_combo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??
bjj wygrywa w parterze z tego samego powodu, dla ktorego judo wygrywa z jj w stojce, jesli brac pod uwage walke nie na piesci itp.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: czesc ... bjj czy jiu jitsu.... jaka podstawowa roznica ??
Roznic miedzy Bjj a JJ jest sporo.
Latwiej wymienic cechy wspolne:
- wspolne korzenie
- koncentracaja w kolo chwytow (dzwignie, duszenia, rzuty ... )
- roznorodnosc stosowanych technik
- ewolucja (tak, oba systemy zmieniaja sie)
- wszechstronnosc (w koncu to systemy JJ)

Mozna tak dluzej ale po co?
Z mojego punktu widzenia Bjj jest paradoksalnie blizej do Judo niz do JJ (za wyjatkiem niektorych szkol)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024