Skocz do zawartości


Zdjęcie

Inova X1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Inova X1
Jako ze do tej pory paslem sie na wiedzy innych pora cos samemu napisac moze komus sie to przyda. Jako ze mam jakis czas Inove X1 ( o ktorej pisano juz wiele ) podziele sie opinia o niej.
Planowalem zakup malej latarki EDC, ktora bym mogl nosic zawsze. Nie raz na porannym spacerze zastal mnie zachod i swiecilem sobie oczami. Glownym kryterium byla oczywiscie cena latarki jak i cena explatacji. Jako ze napedem jest 1xAA a wedlug danych katalogowych czas swiecenia to 10-20 godzin ( zaleznie od zrodel informacji-sam jeszcze nie wyswiecilem jednej baterii ) koszt swiecenia latarki to ponizej 0,20 zlotego na godzine, co weglug mnie jest bardzo tanio, no a mozna jeszcze zapiac akumulatory.
Pierwsze wrazenie 8O , to mocny sprzecik wykonany wrecz idealnie i pomimo dosc malych wymiarow daje niezle swiatlo. Wlaczenie nastepuje przez dokrecenie "dupki" latarki, co przy pierwszych zalaczeniach zaskakuje bardzo milo. Spasowanie gwintow i dodatkowe uszczelnienie gumowym pierscieniem daje wyjatkowo plynna prace.
Glowna wada ( zaleta zalezy jak na to spojrzec ) to bardzo skupiona wiazka swiatla i brak pierscienia wtornego ( na powierzchni oddalonej o metr daje niespelna 20 cm krag jasnego i dosc rownomiernego swiatla ). Jesli chcemy oswietlic sobie droge szczegolnie w nieznanym terenie to odpada bo wylozymy sie napewno. Natomiast jesli chcemy sobie poswiecic powiedzmy przy naprawie auta czy w jakiejs innej precyzyjnej robocie ( wtrafienie kluczem do zamka po pijaku ) to nie bedzie z tym najmniejszych problemow ( choc nie wymagajmy cudow czasem nawet w sloneczny dzien zamek jest zbyt szybki aby go trafic :wink: ). Sam ostatnio wieczorem musialem dokonac malych poprawek przy bramie szlifierka katowa :twisted: i swiecilem sobie tylko X1 trzymana w ustach. Brama nadal stoi rece mam cale wiec moge powiedziec ze bylo calkiem dobrze.
Jednym slowem za cene troszke ponad 100 zl ( w polskim sklepie ) dostajemy bardzo dobrze wykonana swieczke ktrora zawsze mozemy miec w kieszeni. Do idealu brakuje wylacznie zminnej ogniskowej. Jak narazie jestem bardzo zadowolony z zakupu, nie mniej nigdy nie bedzie ona podstawa nocnych wycieczek po lesie.
  • 0

GośćGuest_budo_Gacor_*

Guest_budo_Gacor_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1
Zwiezly i konkretny tekst, na pewno dla niektorych bedzie inspiracja do zakupu.
Mila latareczka-zabaweczka, niestety tak jak napisales, jej bardzo skupiona wiazka dyskwalifikuje ja do wszelkich powaznych zastosowan, ze nie wspomne o chodzeniu po gorach, sa tacy ktorzy zycie prawie stracili, nie zabrawszy lekkomyslnie dobrej czolowki.. :wink:

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1
Dobra i ciekawa opinia. :peace:
Ze swojej strony dodam że X1 dobrze się spisuje w terenie do sprawdzania co Cię otacza w odległości kilkunastu metrów. Dzięki supionemu strumieniowi światła można dość dobrze określić gdzie jest droga, drzewo, lub brodząc w rzece zorientować się, że zbliżamy się do głęboczka.
W sytuacjach gdy potrzebne jest świecenie tuż pod nogi, faktycznie się nie sprawdzi, ale zawsze można się dzięki nie rozejrzeć dookoła.
Niewielkie wymiary i długi czas świecenia pozwalają używać tej latarki na codzień.
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1
Kotwic opinie musza sie nam zgadzac bo piszemu dokladnie o tym samym egzeplarzu :wink: a tak jeszcze dodam ze z oswietleniem terenu do 15-20 metrow nie ma problemow
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024