Skocz do zawartości


Zdjęcie

mlodociane czarne pasy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

mlodociane czarne pasy
Dołączona grafika
Bracia maja 9 i 6 lat.

Wiecej tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
zawsze mnie to zastanawialo...

z jednej strony podchodzi pod komercje, ale z drugiej dlaczego nie docenic dzieciaka jak jest naprawde sprawny? ale 6 czy nawet 9 lat to chyba jednak przesada....
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
Szaczunek dla nich ale mimo wszystko niewydaje mi sie żeby umieli na "prawdziwy" czarny pas. To tak jak widziałem młodych co maja 10 lat na treningu i niepotrafią prawie nic poza paroma formami które i tak wykonują jakby mieli kija w dupie i mają np. żółty pas z zieloną belką. I gdzie tu jest sprawiedliwość :wink: wiec uważam że spoko że mają czarne pasy ale mimo wszystko uważam że w poruwnaniu do kolesia co np. ma 20 lat i zdaje na czarny pas to ci kolesie niemają nic do zdania.
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
:? 8O
jak dla mnie to czarny pas poza umiejętnościami powinien mieć nie tylko umiejętności, ale i jakieś doświadczenie (także życiowe)
nie uwierze, że te dzieciaki mają

marketing?/kasa?...podpucha??...

w itf jest granica dolna wieku 14-16 lat (nie jestem pewien)

9 i 6 8O
nie chciałbym

wątpie żeby rozumieli dobrze co ćwiczą, dla nich to pewnie zabawa, nawet nigdy nie walczyli
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
W ITF, o ile nic się nie zmieniło, dolną granicą wieku jest 13 lat - ale widziałem już też wyjątki od tej reguły, zresztą przy obecnej atomizacji ITF na poziomie międzynarodowym trudno mówić o jednolitych regułach.

W WTF generalnie do ukończenia 15 lat można otrzymać stopień poom - młodzieżowy równoważnik dana, różniący się certyfikatem i kolorem pasa (czarno-czerwony). W sumie zabieg jest czysto techniczny, bo po ukończeniu 15 lat posiadacz pooma automatycznie jest traktowany jako posiadacz dana. Koreańczycy zresztą przeginają w tym maksymalnie, jest tam masa dzieciaków noszących 2, 3 i 4 poomy, z czego wielu miałoby problemy z zaliczeniem 1 pooma u niektórych europejskich egzaminatorów.

Znając z własnego doświadczenia możliwości dzieciaków w wieku 6-10 lat sądzę, że te stopnie to duża przesada....

Gizmo
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
Moim zdaniem posiadacz czarnego pasa powinien cos soba reprezentować nie tylko jeśli chodzi o tkd (choć nie sadzę by tak młodzi ludzie byli wybitni w tkd). Uważam iz posiadacz czarnego pasa powinien miec jakies doświadczenie życiowe, i sportowe oparte na wieloletnich treningach, a ten dzieciak ma 6 lat...to ile on ćwiczy...?? Osoby które ćwiczą 6 lat czasami nie podchodza do egzaminów. Osoba ze stopniem mistrzowskim moim zdaniem powinna też umiec przekazać swoje doświadczenie innym. Być autorytetem. Wiadomo przeciez że dzieci będą miały lżejszy egzaminy od starszych, prosty przykład : rozbicia, lub walki . Mi sie drobne w kieszeni nie zgadzają jak widze filmiki z korei lub usa gdzie malutkie dzieciaki mają czarne pasy...
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
Cóż albo u nas jest tak cięzko zdać albo u nich tak łatwo :wink:
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
u nas nie jest tak ciężko... :wink:
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
To nich ci młodzi sprubują zdać chociać za zieloną lub niebieską belke u "naszych" trenerów :wink:
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
sory nie belkę tylko pas.
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
Myślę że nie mieliby szans :)

"About two weeks ago, the brothers earned their black belts after 30 months of instruction at World Martial Arts Academy, a tae kwon do school in the Oakville area of south St. Louis County.
"

30miechów / 12 = 2,5 roku...śmiech na pustej sali...
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
mi niechciało wejśc na ten artykuł

ale po cytacie widzę, że komercha, KASA...

:evil:
po ch... tak okłamywać ludzi dając im czarne paski, gdy nieumieją na nie a na np. zielone??
i najgorsze że ludzie się na to łapią
"Czarny pas w XXX po 2 latach treningu? Świetnie - wysyłamy młodego"

żal ich i ich rodziców

oby nie wypalili się po czymś takim ("Heh mam już czarny pas, ale to TKD proste. To może teraz czarny w Jujitsu zrobię? Akurat 2 lata do gimnazjum")
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
Ci młodzi wyglądają na tych zdjęciach jak "kozaki" ale zobaczymy co powiedzą jak przyjdzie co do zawodów, zobaczymy co w przyszłości pokażą. Ale współczuje im bo wiekszość będzie po nich jechać. bo to co oni z tymi pasami odwalają to nawet komedia niejest :roll:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
Większość nie będzie po nich "jechać" - zresztą w tekście artykułu jest mowa o tym, że startują w zawodach. W USA wszystko jest możliwe, a czarnymi pasami można za psami rzucać - u nich to zupełnie normalne, że małolaty mają czarne paski.

Gizmo
  • 0

budo_mortaliss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
Spojrzcie na to pod tym kątem, że ćwicząc od takiego małego w wieku 18 lat ( oczywiście przypuszczając ze nadal bedą trenować ) mogą być naprawde dobzi ?
no nie ? :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
Mogą też od kilku lat już nie trenować. Zawsze mam mieszane uczucia, kiedy patrzę na trenujące dziecko, które za dużo umie...

Gizmo
  • 0

budo_mazi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
Zależy jak do tego podejdą w przyszłości. Wątpię czy znają trud prawdziwych treningów i egzaminów jeśli nie mają nawet 10 lat. Więc mogą z taką łatwością podchodzić do zawodów w przyszłości.
  • 0

budo_taeyang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy

Zawsze mam mieszane uczucia, kiedy patrzę na trenujące dziecko, które za dużo umie...

Gizmo

Mam podobne odczucia.

Inną sprawą jest to zderzenie z prawdziwą odmianą treningu, brutalnością walk i jak to się mówi ciężkim wpier... Nagle bezpieczny świat zabawy (bo taki jest trening dla dzieciaków)przestaje być taki. Nie wszystkim sie to podoba.Zresztą niewielu lubi zmiany ,które utrudniają życie.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
Ćwikliński też kiedyś mocno promował dwójkę dzieci w podobnywm wieku - jako że było to kilka lat temu ktoś wie co się z nimi stało?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: mlodociane czarne pasy
Ostatni raz widziałem braci Kozłowskich (bo to o nich mowa) na seminarium dobrych kilka lat temu, już jako kibiców. Z tego, co wiem, przestali ćwiczyć taekwondo i zajęli się bodajże piłką nożną. Ale oni byli nieco starsi niż bohaterowie tego artykułu...

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024