Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siła a prędkość ....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Siła a prędkość ....
Witam
Mam kumpla który ćwiczy na siłowni (rok młodszy odemnie) jest przez to o głowe wyższy i zarąbiscie przypakowany ale czuje ze jest wolniejszy odemnie
Mam 16 lat i tak sobie mysle ze przydało by sie coś przypakować :wink:
tylko jestem ciekaw czy przez to że przez pare miesięce bede ćwiczył niestrace na szybkości??. I co waszym zdaniem jest ważniejsze np. na zawodach : wieksza siła udeżenia czy szybsze udeżenia? .
  • 0

budo_ciscokid_tkd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....
Moim zdaniem to zalezy bo jak chcesz kogos znockoutowac to chyba siła ale zeby wygrac przez spunktowanie to raczej szybkosc!!
Jezeli troche bedziesz cwiczyc to predkosc ci sie niezmniejszy - jesli chcesz cwiczyc na rzeźbe albo tak zeby sie poprostu wzmocnic ale jak chcesz z siebie jakies karka robic to bedziesz jak słon!
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....

Witam
I co waszym zdaniem jest ważniejsze np. na zawodach : wieksza siła udeżenia czy szybsze udeżenia? .

masz 16 lat, wiec fizyke w szkole juz chyba miales?
znasz wzor F=m*a?
Jak jestes szybki to automatycznie masz wieksza sile uderzenia...

Sila dzieli sie na statyczna(taka jaka maja kwadraty po silowni) i dynamiczna(mozna wytrenowac wykonujac szybkie serie i mala ilosc powtorzen niewielkim ciezarem np najszybciej jak mozesz machnac 5 do 10 pompek, wstajesz, przerwa i znowu)

a kumpel na pewno nie jest wyzszy o glowe dlatego ze chodzi na silownie

ale chyba nie ten dzial :roll:
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....
Cóz nieotrzymałem odpowiedzi na pytanie pierwsze wiec zadam nastepne. Szczerze mówiąc to niewidziałem dużo walk z TKD ale waszym zdaniem lepiej jak ktoś robi tgzw."młucke" czy walczy szybko i technicznie. Pytam sie was jako doświadczonych zawodników i od takich chciałbym otrzymać odpowiedź.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....
Słuchaj. Kilka miesiecy na siłowni na pewno Ci się przyda. Jak bedziesz rownolegle TKD trenował to szybkości nie stracisz, a wręcz zyskasz. Ważne zeby nie przesadzac , nie brac jakis koksow by nie byc "kwadraciakiem". W każdym razie o strate szybkości sie nie martw.
We "wzory" tez nie dawaj wiary za bardzo.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....

Cóz nieotrzymałem odpowiedzi na pytanie pierwsze wiec zadam nastepne. Szczerze mówiąc to niewidziałem dużo walk z TKD ale waszym zdaniem lepiej jak ktoś robi tgzw."młucke" czy walczy szybko i technicznie. Pytam sie was jako doświadczonych zawodników i od takich chciałbym otrzymać odpowiedź.

Na pewno walka techniczna jest bardziej "ceniona" ze wzgledu na walke o punkty. Trzeba dobrze umiec walczyc technicznie ! Jesli to sie potrafi z "młucką" tez zazwyczaj nie ma problemow.
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....

lepiej jak ktoś robi tgzw."młucke" czy walczy szybko i technicznie. Pytam sie was jako doświadczonych zawodników i od takich chciałbym otrzymać odpowiedź.

Zalezy co masz na mysli mowiac "mlucke"
Jezeli to ma wygladac tak ze idziesz na przeciwnika cepami albo idac przed siebie samymi prostymi i nie daj Boze masz przy tym glowe skierowana do dolu(ja to nazywam technika na kamikaze) to pewnie bedzie skuteczna jak walczysz z poczatkujacym ktory sie boi walczyc, bo jak sie nie boi to bedzie taka walka kogutow jak to czesto na regionach bywa...
Jak walczysz z kims kto ma wieksze doswiadczenie i bedziesz robil mlucke to cie wypunktuje, po prostu w odpowiednim momencie zejdzie z linii twojego ataku i wyprowadzi kontre.

Ciagnac dalej temat silowni musisz sobie ladnie rozplanowac "timetable"(pogodzic treningi tkd z silownia, tak zeby zdazyc sie zregenerowac miedzy jednym a drugim). Utrata szybkosci to tez sprawa indywidualna. Ja np nie mam problemu z nabraniem masy, jak tylko zaczynam cwiczyc silowo waga idzie sama(w jedne wakacje przybralem 10kg a wcale sie jakos szczegolnie nie staralem, rozstepy mam jak kobieta po porodzie) i wtedy sila rzeczy ucieka dynamika. Mysle ze jesli chodzi o zawody najlepszy jest trening bokserski. Jak bedziesz wykonywal krotkie, szybkie serie niewielkim obciazeniem, to na pewno wzrosnie sila i szybkosc, ale nie oczekuj cudow w postaci wzrostu masy(co najwyzej rzezba). Na mase mozna cwiczyc poza sezonem.
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....
Dzieki za odpowiedzi :) a tak wlaściwie to jak wy walczycie to próbujecie jakoś wyczuć przeciwnika i odskakiwać i uderzac czy idziecie jak czołg na niego i poprostu robicie "masakre" bo widziałem pare filmów z zawodów gdzie staje dwóch kolesi kołosiebie i nagle w tej samej sekundzie udeżają łapami i nogami tak że ja niewiem jak sędzia to punktuje. To wyglądało jak z bajki Dragon Ball :wink: . Ja tam walk z zawodów niewidziałem dużo dlatego jestem ciekaw.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....
Hellman, po recepty chodzi się do lekarza. Doświadczenie musisz sam zdobyć. Na każdą akcję zaczepną można przygotować kontrakcję. Tylko sporo czasu upłynie zanim się tego nauczysz, a potem jeszcze więcej czasu upłynie jak zaczniesz je intuicyjnie stosować.
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....
IRA odnosze wrażenie że delikatnie mówiąc - nieprzepadaż za mną.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....

masz 16 lat, wiec fizyke w szkole juz chyba miales?
znasz wzor F=m*a?
Jak jestes szybki to automatycznie masz wieksza sile uderzenia...

...ale z fizjologii- im szybszy skurcz miesnia tym jego sila mniejsza.
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....
Hellman, zaczales zadawac pytania jakbys sie chcial nauczyc walczyc przez internet.
Tu nie chodzi o to ze ktos kogos nie lubi, tylko ze nie da sie wszystkiego napisac...

jak wy walczycie to próbujecie jakoś wyczuć przeciwnika i odskakiwać i uderzac czy idziecie jak czołg na niego i poprostu robicie "masakre"

tak zeby wygrac
reszte napisal IRA

edit:

...ale z fizjologii- im szybszy skurcz miesnia tym jego sila mniejsza.

w takim razie jakas zlota recepta?
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....
Nie no może faktycznie zadaje dosyć dziwne pytania ale chodze na TKD od pół roku i chce wiedzieć jak najwięcej, no jak wy chodziliście taki okres czasu i napalaliście sie na jakies zawody to domyślam sie ze też mieliście ochote zadać takie pytania.
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....
Wzór nie dotyczy szybkości skurczu mięśnia tylko kończyny. Im większa prędkość nogi/pięści tym siła i energia większa, ale jest tu też (we wzorze) masa więc nie ma jednej reguły. Wg mnie powinieneś się zastanowić w jakiej kat. wagowej chcesz startować, wyćwiczyć masę mięśniową a później szybkość i tyle, by mieć, że tak powiem, optimum. :roll:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....
Jakie zawody po pół roku treningu. Po takim czasie to ja sparing na grupie zaawansowanej widziałem, przyglądając sie przez uchylone drzwi :) . metodyka treningu poszła do przodu ale bez przesadyzmu. Nie było juniorów i bez 6 cup zawody z pozycji kibica oglądałem. to nie jest hipermarket na obrzeżach miasta gdzie robisz zakupy raz na tydzień czy dwa. No i talent musisz być niewąski skoro technikę przyswoiłeś sobie w tak krótkim czasie. Rzeczywiściwe metodyka do przodu musiała pójść że cho cho. Wyluzuj czapke, spytaj sie trenera, starszych kolegów - ja tak zaczynałem i sprawdza się. Prze net nie pokażę ci niektórych rzeczy.
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....
Dobra streszcze ci moje życie z sztukami walki :) :
Mój brachol trenował Kick Boxing i zawsze jak miałem tam 8-10 lat cos tam mi pokazywał :) . POtem jak miałem 14 lat była Capoeria(pół roku)
tam było sama technika. a potem TKD wiec na TKD mam juz raczej technike całkiem całkiem bo jestem najlepszym z początkuących :) a o zawodach to narazie maże ale od środka mnie rozwala zeby wejśc na mate i .... narazie dostać po ryju :roll: ale wiem ze MP jest w sasiągu ręki. Niewiem moze to poprostu za duża fantazja ale cóż qrna skopie wam wszystkim kiedyś dupska i w to wierze :) . Niewiem czy to dobrze ale takie mam ambicje.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....
Fajnie że masz abmbicje :) . Ale zeby skopać nam tyłki musisz jeszcze popracować, jaki zdolny byś nie był. Ponieważ ambicje masz takie a nie inne, pozwolisz że będziemy bacznie śledzili twoje poczynania na zawodach. Na razie na spokojnie możesz skorzystać z rad których ci tutaj udzielonopotem się zobaczy. Jak bedziesz za zdolny wyślemy oddział likwidacyjny w czarnej wołdze.
Pozdrawiam,
IRA
z jeszcze nie skopanym przez ciebie dupskiem :)
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....
:) Oddział likwidacyjny :) No jak by nie było to jeden niewystarczny :) .
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....
Spox, w końcu masz do czynienia z weteranami :) . jedna wołga wystarczy.
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a prędkość ....
Dobra zobaczymy :) .

A tak na serio to marze żeby pojechac na zawody i z tąd te pytania - niezrozumcie mnie źle a wszczególnosci deejey który chyba lubi krytykować moje posty :) ale cóz przez IRA tak chce mi sie śmiać ze zwisa mi to :) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024