Skocz do zawartości


Zdjęcie

12 godzinny trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening
mnie sie ten pomysł ogólnie bardzo podoba. tylko mam te moje pytania?

- kto to będzie nadzorował? w czasie Seshin czy dłuższych praktyk w pogotowiu zawsze jest ktoś z doświadczeniem. przy takim wysiłku (wykluczam optymistycznie opcje przegadania) moga się dziać różne rzeczy: od fizycznych: kontuzje, wycięczenie, mdłości itd do efektów psychicznych: ataki wściekłości, załamanie itd.
Sprawia to oczywiście niesamowite możliwości do pracy ze soba i odkrywania siebie ale tylko w warunkach, kiedy obecny jest ktos z większym doswiadczeniem i kto może w takiej chwili cie poprowadzić - doradzić, pomóc.
przypominają mi się obrazki z siedzenia. niezależnie co sie z twoją głową po kilku dniach siedzenia n-godzin dzieje mnich, który prowadzi wie lepiej co sie dzieje i co najpewnie stanie sie z toba za chwilę.
dlatego pytam czy to ma taki wymiar czy po prostu kumple skrzyknęli się żeby sprawdzić kto da rade i kto się zwymiotnie pierwszy. :) :)
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening
heh.. :)
pomysł dosc oryginalny, ale na szczegółowsza ocenę zdobęde się, jak zobacze. Czyli w niedziele :)
Zapowiada sie fajna zabawa, oryginalne przezycie...

dlatego pytam czy to ma taki wymiar czy po prostu kumple skrzyknęli się żeby sprawdzić kto da rade i kto się zwymiotnie pierwszy.

pmasz - mniechów tam raczej nie bedzie.. ale kilku sensei... jestem optymistycznie nastawiona do ludzi i zakładam, że wiedza, co czynią :D 'skrzyknięcie sie' to to nie jest..ponoć impreza jest wzgladnie cykliczna...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening

dlatego pytam czy to ma taki wymiar czy po prostu kumple skrzyknęli się żeby sprawdzić kto da rade i kto się zwymiotnie pierwszy. :) :)

Jesli masz juz wymiotowac to raczej do swojej keikogi niz na mate - stare przyslowie z Himalajow.
  • 0

budo_remik_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening

Jesli masz juz wymiotowac to raczej do swojej keikogi niz na mate - stare przyslowie z Himalajow.


Przepraszam za offtopic przy debiucie na forum, ale nie mogłem się powstrzymać :)

Słyszałem anegdotę jak (nie pamiętam - na pokazie czy w ramach politechnicznego W-Fu) Pmasz z puli tzw miłych ciekawostek "sprzedał" słuchaczom sposób z keikogi, wskazując gestem w które konkretnie miesce najbezpieczniej "haftować" :) :lol: .

Wtedy to jeden ze słuchacy zaskoczył go pytaniem : " Eeeeeeee, a to Pan tak sobie da :?: :blus: "

Relacja z n-tej ręki więc może nie jest dokladna - Pmaszu bądz miłościw :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening

......
Wtedy to jeden ze słuchacy zaskoczył go pytaniem : " Eeeeeeee, a to Pan tak sobie da :?: :blus: "
Relacja z n-tej ręki więc może nie jest dokladna - Pmaszu bądz miłościw :)



:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening
bardzo fajna idea !
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening
Nnooo.... :D
byłam, przeżyłam, i mogę opowiadać :D
sporo ludzi (ok 30), dużo miejsca. Świetna atmosfera - z doświadczenia widzę, że, nie wiem czemu, aikidocy są bardziej otwarci i przyjacielscy niż moi sempai :oops: Baaardzo pozytywne zaskoczenie hakamowcami - było ich trzech oprócz prowadzącego i spokojnie mogę powiedzieć, że 1/3 treningu z nimi przećwiczyłam - i sami 'zaczęli' 8O , mieli świetą cierpliwość, chwalili, kiedy trzeba (a były okazje, były.. 8) co najmniej 2 :) ) a i potrafili względnie delikatnie acz stanowczo cisnać o glebe, ( w przypadku moich usilnych prób dekapitacji shuto, które z uporem godnym lepszej sprawy ponawiałam na biednym hakamowym uke, zamiast przytulić go czule, poddusic i wywalić do tyłu, uke zmienił perswazje werbalną na fizyczna po kwadransie chyba, w wyniku czego pare razy przyjrzałam sie dokładniej sufitowi - ale wywalać (koslawo bo koślawo, ale zawsze :) ) sie nauczyłam)
Poziom - pełen przekrój, od hakam, poprzez całkiem niezłych doswiadczonych i zaawansowanych uke, tzw niezaawansowanych, poczatkujących (it's me :) i zupełnie zielonych - jeden kolega ambitnie zaczął, to był jego pierwszy trening.
Nie nudzilismy sie :twisted: rano - techniki bardziej złozone, trudniejsze i bolesne, potem stopniowo coraz krótsze, wymagajace nieco mniej poświęcenia od uke :wink: Podział na 4 bloki, 3 przerwy po 20 min - 11h treningu - sama radośc :D
Osobiście najtrudniej mi było przetrwać końcówke drugiego bloku i początek trzeiego - to pora, kiedy dziatwa szkolna kończy szkołę i sie relaksuje.. zapamiętanie sekwencji 3 ruchów zajęło mi ok 30 minut... :oops: Za to końcówka - miodzio :twisted: W ramach urozmaicenia i rozbudzenia Adam ostatni bok pościęcił na elementy 'kopano - uderzane' i potem, obrone przed nimi. To tygryski lubia najbardziej - moje ego, skurczone po coponiektórych niewymawialnych i niewykonalnych (na razie 8) ) niemalże dla mnie technikach, wróciło do zwykłych rozmiarów :) (jak sie jest jedyna osoba na sali poza instruktorem, która czynnie ćwiczy 'kopanie', to sie ma potem radoche :) ) Poza tym, moje treningi zaczynaja sie o 20 lub 19, do tego kopniety, sowi zegar biologiczny... i kiedy normalni ludzie padali na twarz, ja prezentowałam forme lepsza chyba nawet niz rano. Wszystkie 'skowronki' patrzyły na mnie z odrazą :wink:
hmmm.. co jeszcze? o technikach Wam nie opowiem, bo niestety, jestem nieprzyzwyczajona do aikidockich nazw.. :( Ale ogólnie - wspaniale spędzony dzień, mozna sie czegoś nauczyc, poznać ciekawych ludzi, zmęczyc się (ale bez przesady) i po prostu świetnie się bawić - gorąco polecam, kto nie był, niech żałuje, ja nastepnego razu nie przepuszczę :D
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening
mam 2 pytania:

- pytanie pierwsze: czy sa gdzies zdjecia? a jak nie ma to czy beda?

- pytanie drugie: czy taki trening odbedzie sie ponownie :?: bo bym bardzo chcial sobie pouczestniczyc :D a jesli tak to czy wiadomo juz kiedy i gdzie :?:
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening
niestety, odpowiedzi negatywne..
ad1 - zdjeć żadnych na 100% nie ma, nikt ich po prostu nie robił, żadnego aparatu nie widziałam - zresztą nie byłoby żadnych fajerwerków, to byl takna oko zwykły trening :wink:
ad2 - nie mam pojecia, raczej jeszcze nic nie wiadomo - to chyba tak raczej spontanicznie sie organizuje i nie mogę nic powiedzieć :( ale trzeba miec nadzieje i bacznie wypatrywać wieści :D
  • 0

budo_ticz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemnogród

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening
Dlaczego sie tak dziwicie na 12 godzinny trening... W europie przyjeło sie ze trening trwa 1 godzine gora 2.. a np w Japoni trenują po 5 , 6 godzin dziennie 4, 5 razy w tygodniu i to jest normalka... osobiście uważam że np taki godzinny czy nawet 1 : 20 trening to stanowczo za mało jak na AIKIDO. Niestety nie znam szkoły w Warszawie która robiła by trening 2 godziny non stop... niestety nawet taką szlachetną sztuką zawładnęła rządza...

Prawdziwy trening wg mnie powinien trwać min 1:30 - 2 godzin...
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening
[b]TROLL WARNING[/b]
Feeding forbidden :!:  :!:  :!:

  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening
Wystraczy przychodzić na grupę początkującą i zaawansowaną wtedy masz 2x1,5 = 3 godz.
  • 0

budo_ticz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemnogród

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening
Niestety ale w Warszawie chyba nie ma klubu w którym trening trwa dłużej niż 1:15.
W moim u średniozaawansowanych jest 1:15 a u początkujących godzina... .. Dla mnie to troche mało zanim konczy się godzina ludzie dopiero się dobrze rozkręcają albo chcą jeszcze.. a tu nagle KONIEC zajęc... i seiza...

Nie wiem z czego to wynika...ze kluby nie robią treningów 1:30 ..

pozdr
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening

Dlaczego sie tak dziwicie na 12 godzinny trening... W europie przyjeło sie ze trening trwa 1 godzine gora 2.. a np w Japoni trenują po 5 , 6 godzin dziennie 4, 5 razy w tygodniu i to jest normalka... osobiście uważam że np taki godzinny czy nawet 1 : 20 trening to stanowczo za mało jak na AIKIDO. Niestety nie znam szkoły w Warszawie która robiła by trening 2 godziny non stop... niestety nawet taką szlachetną sztuką zawładnęła rządza...

Prawdziwy trening wg mnie powinien trwać min 1:30 - 2 godzin...


Nie jestem warszawiakiem ale słyszałem wczoraj ze w budojo sa 2 h treninig :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening

Niestety ale w Warszawie chyba nie ma klubu w którym trening trwa dłużej niż 1:15.
W moim u średniozaawansowanych jest 1:15 a u początkujących godzina... .. Dla mnie to troche mało zanim konczy się godzina ludzie dopiero się dobrze rozkręcają albo chcą jeszcze.. a tu nagle KONIEC zajęc... i seiza...

Nie wiem z czego to wynika...ze kluby nie robią treningów 1:30 ..

pozdr


No to sumarycznie masz 3,5 godziny, więc o co chodzi?
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening
garry, że ja bedę kogoś z matmy poprawiać, to bym nie pomyślała... :)

z moich obliczeń wynika, że 1,15 + 1,00 to daje 2,15...
nie wiem, skad Ci wyszło te 3,5h

a tak wogóle, to rzeczywiście, na aikido chetnie posiedziałabym tak ze 2,15 :D
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening

garry, że ja bedę kogoś z matmy poprawiać, to bym nie pomyślała... :)
z moich obliczeń wynika, że 1,15 + 1,00 to daje 2,15...
nie wiem, skad Ci wyszło te 3,5h
a tak wogóle, to rzeczywiście, na aikido chetnie posiedziałabym tak ze 2,15 :D


garry policzyl tak:

Niestety ale w Warszawie chyba nie ma klubu w którym trening trwa dłużej niż 1:15

- 1:15+

średniozaawansowanych jest 1:15

1:15+

a u początkujących godzina

1

co w sumie daje nam 3h i 30 min.

wszystko sie zgadza

:wink: :) :) :) :)
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 godzinny trening

Nie wiem z czego to wynika...ze kluby nie robią treningów 1:30 ..


Robią :-)
Robią też i o innych długościach.
Ale podobno nie dlugość się liczy :wink:

W.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024