Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido

http://kiaikido.szc.pl/strony/powaik.html

Polecam przeczytać artykuły i przejrzeć całą stronę. To mi dopiero dało do myślenia :idea: .


Uee, a już myślałem że to jakaś sensacja. Pod tym linkiem znajduje się tłumaczenie książki biograficznej o Morihei Ueshiba. Zresztą na samym początku jest informacja:

"Tym którzy chcą dokładniej poznać życie O'Sensei Ueshiby przedstawiamy obszerne fragmenty książki Johna Stevensa "Abundant Peace".

Stevens trochę przesadza opisując "magiczne" umiejętności Ueshiby (Takich umiejętności nie potwierdza Koichi Tohei, który przez wiele lat stykał się na co dzień z O'Sensei), ale przytacza wiele mało znanych szczegółów biograficznych. Przedstawia też szeroko tło historyczne życia Ueshiby."

Silvio
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido

ludzie bez prawdziwych umiejetnosci, uprawiajacy dance technique to w ki aikido norma.

Sorki Bujin, skąd ta opinia ?? Z autopsjii?? W ilu stażach międzynarodowych z Ki Aikido wziąłeś udział? Oświeć mnie proszę... Bo jeżeli powyższa opinia bierze się tylko i wyłącznie z paru treningów z Niemcami, to ja przepraszam... Pisałam już o tym jak Niemcy podchodzą do Ki Aikido. Zupełnie co innego można zaobserwować u innych nacji : Duńczyków, Włochów, Polaków... Ponadto podejrzewam, że w Każdej szkole są sekcje, w których poziom techniczny jest wyższy lub niższy, więc nie ma co oceniać na podstawie jednej lub dwóch sekcji.

a co sie stanie jak uke przestanie wspolpracowac? klops :) :?:

Jak uke przestaje współpracować to się szuka metody nakłonienia uke do współpracy :twisted: :D ;)

ta wspolpraca nie jest wymogiem powodzenia techniki, jakies pojecia chyba sie komus pomieszaly, wspolpraca jest wyborem uke- pad albo zlamanie.

No i gdzie tu wybór ?? To jakieś dziwne pojęcie współpracy, bo mnie ona kojarzy się raczej z czymś dobrowolnym :roll: A współpraca w Ki Akido ( moim skromnym zdaniem, ja tak to pojmuję) polega, jak to napisał Cubi, na zgraniu się z ruchem uke, wyczuciu jego intencji i zamiarów i podążeniu za jego ruchem...

A czy ja mowilem, ze nie lubie sernika?

Wybacz, ale tak odebrałam twoją wypowiedź nt. pań serwujących serniczek 8) :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido

Prawdziwi wojownicy nienawidza sernika. Oni po treningu pija piwo zagryzajac pizza 8) :)

buuu...złamałeś moje serce, a moeje ego legło w gruzach :( - uwielbiam serniki
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido

Prawdziwi wojownicy nienawidza sernika. Oni po treningu pija piwo zagryzajac pizza 8) :)

buuu...złamałeś moje serce, a moeje ego legło w gruzach :( - uwielbiam serniki


no cynik75 przestań się mazać.
trzeba schować chłopca z sernikiem do szafy, wyjąć faceta, kupic piwo, pizzę i zacząć ćwiczyć bo jak widzisz na serniku prawdziwym aiki-killerem nie zostaniesz :twisted:
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido
KAzdy trenuje co mu sie podoba i w jakim mu sie podoba Dojo co to za sens dyskusji....fake - aikido i koniec...
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido

Prawdziwi wojownicy nienawidza sernika. Oni po treningu pija piwo zagryzajac pizza 8) :)

prawdziwi jedza niedzwiedzia :) :lol: :lol: (na surowo :lol: zaraz po tym jak go upoluja golymi rekoma :twisted: :D :lol: )
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido

prawdziwi jedza niedzwiedzia :) :lol: :lol: (na surowo :lol: zaraz po tym jak go upoluja golymi rekoma :twisted: :D :lol: )

Och ale Ci, to naleza do top 10, sa jakby nieco bardziej prawdziwsi :wink: :lol: . To sie nazywa Harmonia z Natura. 8)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido
U nas prawdziwie głodni prawdziwi wojownicy zjadają konia z kopytami 8)
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido
Jakiś rok temu oglądałem program... typu chyba reality show. Wybrano tam kilka osób mających ćwiczyć kung-fu w klasztorze shaolin. Cała zabawa polegała właściwie na tym że dawano im kacze dzioby do jedzenia i inne tego typu przysmaki.. to miała być chyba część treningu.. tak jak skakanie po pieńkach i inne debilizmy. I mówie wam wniosek z tego jeden; PRAWDZIWY WOJOWNIK JE KACZE DZIOBY.
Tak mnie trochę to zastanowiało, że to klasztor buddyjski, że oni tam w życiu tej strawy na oczy pewnie nie widzieli.. ale ujawnio to ciekawe przekonanie.. żeby być twardym i dobrym w SW trzeba się solidnie namęczyć. Bez cierpienia nic nie można osiagnąć. A umartwianie się strasznie! nas rozwija.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido

ale ujawnio to ciekawe przekonanie.. żeby być twardym i dobrym w SW trzeba się solidnie namęczyć. Bez cierpienia nic nie można osiagnąć.


Widzisz, chciałeś napisac coś śmiesznego, a udało ci się coś mądrego. Dokładnie tak jest. No pain, no gain...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024