Skocz do zawartości


Zdjęcie

Egzaminy kendo w PL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Egzaminy kendo w PL
Jako dorosly zdawalem swoj pierwszy egzamin w kendo na 1. kyu, a bylo to po 1,5 roku treningu. Poza tym nie bylo innej mozliwosci, bo nie egzaminuje sie na stopnie nizsze. A W Polsce od 8 kyu, hehehe.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy kendo w PL
Gratulacje, gratulacje!!!!!!!!!!!!!!! 8)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy kendo w PL
ale to bylo jakies 1,5 roku temu :lol: . Chodzilo mi raczej o jakis smieszne wymagania PZK.
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy kendo w PL
a co dokładnie Cie śmieszy w wymaganiach PZK?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy kendo w PL
no to jest akurat normalne, to że miałes po półtorej roku treningu w niemczech 1 kyu to u nich niemal norma, egzaminy ludzie zdają, bo inaczej by przestali chodzić na treningi. W Berlinie jest z pięć sekcji kendo, w tym jedna warta uwagi, reszta cos tam wydziwia, nie potrafią często nawet porządnie hakamy zawiązać, sam to widziałem i słyszałem od jednego gościa, który chwalił Polaków za ich poziom. Miałem tez okazję widzieć co potrafią Niemcy z wysokimi stopniami, ja mając pierwsze kyu byłem od nich często lepszy. Egzamin na 1 kyu po półtorej roku treningu nie jest możliwy, a PZK w tym przypadku stosuje zasady zapożyczone z Japonii a nie z Niemiec. u nas pierwsze kyu to sie otrzymuje bodajże po trzech latach treningu, dodatkowo trzeba mieć jakieś sukcesy a nie jedynie wykazywać wole do płacenia składek. Po za tym pierwsze kyu to rzadne korale mecyje, nie ma co się podniecać że się taki stopień zdobyło.
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy kendo w PL
Wyczuwam pewną niechęć bujina do polskiego kendo. Polskie kendo mu śmierdzi. Dlaczego? Nie wiem... Niemcy mają niezła kadrę kendo bo stac ich na płacanie np: trenerowi kadry Japsów (Kobayashi) żeby szkolił ich zawodników, stać ich żeby płacić zawodnikom za trenowanie... Niestety zmartwię Cie bujin, oprócz kadry zawodniczej niemieckie kendo jest żałosne i robione na odwal (powiem tylko tyle że jak kadrowicze niemieccy usłyszeli jak wygląda w polsce obóz kendo to gały im wyszły na wierzch z zazdrości). Stawiam wszystko na to, że nasze 2-3 kyu rozjedzie każde szwabskie 1 kyu...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy kendo w PL
ano rozjedzie i to nawet niemieckie dany, są ciency jak pietruszka z ogródka mojej matki. W iaido też, chociaż tam jest nieco lepiej z poziomem.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy kendo w PL
Polskie kendo, aikido zreszta tez, jest na wysokim poziomie. Wydaje sie jednak, ze sens egzaminowania od 8 kyu w gore jest zaden. No bo po co komu stopien 8 kyu? albo nawet i 3?
Moj pierwszy egzamin zdawalem zreszta nie w Niemczech, a w Wielkiej Brytanii.
  • 0

budo_osukaru
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:OBERSCHLESIEN
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy kendo w PL
Stary chopcy z Halemby wjadom na berlin to wszystkich rozniesom.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy kendo w PL

Polskie kendo, aikido zreszta tez, jest na wysokim poziomie. Wydaje sie jednak, ze sens egzaminowania od 8 kyu w gore jest zaden. No bo po co komu stopien 8 kyu? albo nawet i 3?
Moj pierwszy egzamin zdawalem zreszta nie w Niemczech, a w Wielkiej Brytanii.


to co ozrazu pierwszy dan po póltora roku treningu ? Ma sens takie stopniowani, żey mieć jakiś wysokie stopien to trzeba się napracoac i tyle, a nie od razu. Przy okazji wychodzi na jaw kto ma motywacje, a kto leczy kompleksy. Ja zdawałm na 9 kty w karate i jak potem zdałem na ósme to byłem dumny, cos miałem wtedy 14 lat. :D Na ósme kyu mało kto w Polsce egazminuje, aikido i kendo nie, jeżeli juz to tylko dzieci, nie słyszałm o ósmym kyu w kendo, iaio czy aikido.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy kendo w PL
Stopnie sa choc by po to by trener wiedzial jak ludzi na grupy podzielic. A to co gdzie i po jakim czasie sie dostaje to juz zupelnie inna bajka i nie zalezy za to ganic Niemcow czy inne nacje a raczej konkretne kluby i trenerow ktorzy w nim ustalaja zasady i wyznaczaja poziom.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024