Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shinkendo Kangeiko :: Brent Hire Sensei


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Shinkendo Kangeiko :: Brent Hire Sensei
Shinkendo Kangeiko z Brent Hire Sensei,
29/30-01-2005 Oberweikertshofen (środek lasu koło Monachium, Niemcy)

Dołączona grafika

wreszcie się odrobiłem nieco w pracy to napisze jak było...

...a było... inaczej niż zwykle na stażach z miecza... może dlatego że nawet iaito z torby nie wyjąłem :) całe 2 dni machalismy albo bokkenem albo kijem (podczas 2 godzin bojutsu w niedziele rankiem)... co ciekawe shinkendocy z dłuższym stażem posiadaja takie pałki chińskie z dziwnego drewna (widać ją na zdjęciu powyżej, lezy obok Brenta; w sumie niżej też widać ;) ) co to jest twarde i sprężyste, ciężko toto złamać a nawet jak się poszczerbi to włókna drewna zawijają się 'do środka' - nie wystając na zawnątrz jak to w bokkenie dzięki czemu nie kaleczą rąk. Mają oczywiscie lepszą wytrzymałość na uderzanie, co w przypadku treningów shinkendo jest niezykle ważne - tu stuka się drewnem o drewno non-stop.

przykład pałki (od lewej: pałka chińska, Peter Lucas z Bułgarii ;) ):
Dołączona grafika

Treningi w porównaniu do 'zwykłego' iaido były dużo bardziej dynamiczne. W sumie rogrzewka nie za mocna, trochę biegania, jakieś tam kręcenie stawów, potem 1000 ciachów kijem i formy shinkendo robione w dużym tępie! O tych ostatnich nie miałem oczywista pojęcia nawet bladego dlatego dość nieudolnie starałem się machac jak ci co dookoła mnie stali :) Brent cos tam krzyczał (nazwę techniki) a reszta smyr-smyr kijami machała :)
Potem zaczął się trening normalny, tzn: Brent demonstrował co my tam robic mamy, a my staralismy się toto robić. Do początkujących (no, w sumie to do mnie :) ) oddelegowany został co ćwiczenie ktoś inny z tych nieco bardziej zaawansowanych i męczył się ze mną po kilkanascie minut. Dzięki temu nieco ruszyłem z tym całym shinkendo do przodu :)
W przerwie pomiędzy treningami organizatorzy poprosili Brenta co by z kilkoma osobami wyszedł na zewnątrz i na śniegu poćwiczyli toto shinkendo, żeby były ciekawe fotki :) No to Brent nie kombinując nic wyszedł z sali, zrzucił zori i na bosaka pokłusował w 30cm śnieg a za nim kupe ekipy :) Skończyło sie to tak że wszyscy po 10 min na śniegu rozgrzewali stopy przez następne 2h a jednego gościa trzeba było przenieść do budynku, bo się z bólu nie mógł ruszyć :)
Dołączona grafika

Drugi dzień zaczął się od bojutsu - zabaw z kijkiem ok 2m. Ja niestety takiego nie posiadam, tak że machałem jo :/ Najpierw był kihon - podstawowe uderzenia i bloki kijem.
Dołączona grafika

Potem zrobiliśmy/uczyliśmy się kata, którego nazwy nie pomnę, a skomlikowane było że hej (ponad 30 technik)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Potem zaczęły się ćwiczenia w parach - dla nas podstawowe, a dla tych bardziej zaawansowanych wymiataczy nieco bardziej skomplikowane i dłuższe. Ja ćwiczyłem na zasadzie - atak (np: tsuki, shomen itp...) - blok. Było fajnie, choć nie wszyscy mieli na tyle opanowany kijek i czasami zdarzyło się zebrać w plecy czy inną ciała część. W końcu SW nie? ;)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nastapiła po treingu z bo chwilka wytchnienia i Brent wyciągnął 2 nagie (potem) ostrza :) A właściwie trzy: dwie katanki i tanto. Nie musze dodawać że piękne były niczym letni poranek nad bałtykiem.
Jeden z nich to był shinto, drugi koto; jak stare było tanto nie wiem...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Po obiadku powróciliśmy do shinkendo. Ponownie rozgrzewka jakimiś tam formami (dużo i szybko) a potem nauka kolejnych technik w parach.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Miał być jeszcze trening Toyama Ryu, ale nie było :( Nie wiem czemu, ale ostatnie 2h też Brent poświęcił na shinkendo. A szkoda - chciałem zobaczyć toto wojskowe iaido.
Na koniec jak zwykle zrobiliśmy sobie fotke grupową i rozjechaliśmy sie do domków.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Samo shinkendo wymyślone zostało na bazie Toyama Ryu i Battodo przez Kaiso Obata Toshishiro. Historia powstania International Shinkendo Federation, biografia Obaty i wiele innych powiązanych tematów można znaleźć na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo Kangeiko :: Brent Hire Sensei
WOW extra relacja!!!!! dzieki! poklon poklon poklon
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo Kangeiko :: Brent Hire Sensei
Fajneeeeeee :D
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo Kangeiko :: Brent Hire Sensei
Czy miejsce stazu bylo powiazane z jakas tamtejsza szkola? Pytam bo mam rodzine w Monachium i czasem tam bywam to z checia obejzal bym przy okazji jakis trening.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo Kangeiko :: Brent Hire Sensei

Czy miejsce stazu bylo powiazane z jakas tamtejsza szkola? Pytam bo mam rodzine w Monachium i czasem tam bywam to z checia obejzal bym przy okazji jakis trening.


nom
miejsce jest koło Monachium (bardziej na wsi :) )
w okolicy sa 3 dojo: Monachium, Fürstenfeldbruck i jeszcze jedno, ale nie pamietam nazwy (jakas wieś obok Monachium)
info: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

poza tym dla zainteresowanych: w kwietniu Brent Hire ma prowadzić staż w PL z Zabrzu -> info na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrówka
  • 0

budo_gsamuraj
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo Kangeiko :: Brent Hire Sensei
Witam, jeśli podjarany pokazanym stażem chciałby zacząć treningi shinkendo to zapraszam. W polsce są narazie dwie sekcje stricte shinkendo - w bytomiu i świętochłowicach ( koło chorzowa ) zapraszam serdecznei na zajęcia, dobywają się one w soboty przed południem. zapraszam również do odwiedzenia naszej stronki shinkendo.swce.com.pl - jest nrazie bardzo skromna, ale systematycznie jest rozbudowywana, niedługo myśle ze bedzie całkiem bogata.
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo Kangeiko :: Brent Hire Sensei
Hehe Shinkendo to ciekawa rzecz, z tego co wiem zawiera w sobie cześciowo Battodo, i ćwiczycie tameshigiri :D Jak będe miał kiedyś możliwość to pojadę na śląsk zobaczyć jak to wygląda na własne oczy.

Miał być jeszcze trening Toyama Ryu, ale nie było Sad Nie wiem czemu, ale ostatnie 2h też Brent poświęcił na shinkendo. A szkoda - chciałem zobaczyć toto wojskowe iaido.


No a jak chcesz zobaczyć Toyama Ryu to przyjedź do warszawy, mamy tu sekcje. Podejrzewam, że to co ćwiczycie jest zbliżone do tego. Widziałem gdzieś w necie filmik demo shinkendo, i muszę powiedzieć, że tniecie w podobny do nas sposób.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo Kangeiko :: Brent Hire Sensei
żeby nie było - relacja ma ze 2 lata :) z okładem... komuś sie te kluchy chciało odgrzać, no ale fotki przynajmniej fajne...

Ja nie ćwicze shinkendo - i nie ukrywajmy - w PL raczej za poważnie to sie tego nie poćwiczy - jest pare klubów (patrz 2 posty wyżej) na śląsku, ale baaardzo początkujące.

Co do Toyama - chętnie bym spróbował, czemu nie, jak kiedys będę w Wa-wie i będę miał czas (bo normalnie jak jestem to zwykle ćwiczę Jodo i Iaido), to sie odezwę. Dzięki za zaproszenie.

pozdro
LM
  • 0

budo_seiseikai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo Kangeiko :: Brent Hire Sensei

Ja nie ćwicze shinkendo - i nie ukrywajmy - w PL raczej za poważnie to sie tego nie poćwiczy - jest pare klubów (patrz 2 posty wyżej) na śląsku, ale baaardzo początkujące.


LM stwierdzasz fakty jakbyś miał pełną wiedzę na ten temat.
A byłeś przynajmniej na jednym treningu w Bytomiu lub Świętochłowicach.
Nie uważam aby zasadne było stwierdzanie iż w Polsce poważnie to się tego nie poćwiczy. Razem ze mną jest już 5 instruktorów ze stopniami Kenshuin i wyżej, ponad to Sensei Hire był już u nas 4 razy i prowadził seminarium, a Sensei Obata w 2005 r przeprowadził 4 dniowe seminarium.

Wiem, zawsze można powiedzieć, że to jeszcze o niczym nie świadczy .....
Ale na pewno stwierdzenie, że w Polsce to się tego poważnie nie poćwiczy jest nie na miejscu tym bardziej od kogoś kto nie ma o tym pojęcia.
  • 0

budo_michalfl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo Kangeiko :: Brent Hire Sensei
LM nasze sekcje shinknedo np w Świetochłowicach nie są już tak poczatkujące jak uważasz.
Tak jak wyżej pisal mój przedmówca dosć często gościliśmy Hire senseia u nas w Polsce.
W tym roku ekipa z Polski uczestniczyła rowniez w seminarium na Węgrzech i nasz poziom nie byl taki zly wręcz przeciwnie Senseiu Obata byl bardzo zadowlony z postępu jaki poczyniliśmy od ostatniej jego wizyty w Polsce.

Z twojej relacji wynika,ze niewiele wiesz na temat shinknedo więc jak możesz oceniac nasz poziom?


Zapraszam do pooglądania fotek z Wegier [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Dołączona grafika


pozdrawiam Danusia ( ta z prawej stronki Senseia Obaty :) )
  • 0

budo_michalfl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo Kangeiko :: Brent Hire Sensei
P.S.


"przykład pałki (od lewej: pałka chińska, Peter Lucas z Bułgarii )"

Peter Lucas nie jest z Bługari :wink:
  • 0

budo_michalfl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo Kangeiko :: Brent Hire Sensei
sorki nei wiem jak wyedytowac post - jeszcze jedna aluzja ta palka to bokuto :D
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo Kangeiko :: Brent Hire Sensei
pałka to pałka, a bokuto to drewniany miecz - spytaj Brenta następnym razem jak się ta chińska pałka nazywa, ja zapomniałem :)

mnie jakoś tak Peter utknął w głowie jako Bułgar :) Nie wiem - skoro wiesz skąd jest to napisz.

co do reszty to nie komentuje...

pozdrawiam
Łukasz
ps. posty możesz zmieniać do 10 min po napisaniu, a pozatym podgląd tez sie przydaje...
  • 0

budo_michalfl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo Kangeiko :: Brent Hire Sensei
Ja wiem ,że mieszka na Wegrzech i jest wegrem, no ale o pochodzenie go nie pytałam, pomimo tego,że trochę czasu z nim spędzilismy (mowil po wegierku i angielsku, moze po blugarsku tez potrafi hihih) , w każdym razie prowadzi swoje dojo w Budapeszcie oto link może kiedyś tam bedziesz to poćwiczysz sobie u Pitera :wink: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , a co do nazwy to wiem jakiej sensei uzywa , no ale mój angieslki jest słaby - może jest jeszcez inna nazwa, ale i Sensei Obata i Hire i Roland używal tej nazwy, która wymienilam wyzej.

zapraszam Cie do nas na seminarium z Hire senseiem, ktore odbędzie się na jesieni jak będe znala szczegoly dam znać ( będzie tez Piter to go zapytasz czy jest węgrem czy bługarem :D )
Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_michalfl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo Kangeiko :: Brent Hire Sensei
SEMINARIUM SHINKENDO (japońskiej sztuki walki mieczem)

Pod kierunkiem: Michiela Boere Senseia (Hyaku-e, ucznia Brenta Hire Senseia)


Termin: 01 – 02 grudnia 2007 r.

Plan Seminarium:

sobota 1grudnia

9.00 – 10.30 I trening
11.00 – 12.30 II trening
15.00 – 16.30 III trening
17.00 – 18.30 IV trening
20.00 – impreza integracyjna

niedziela 2 grudnia

9.00 – 10.30 I trening
11.00 – 12.30 II trening
15.00 – 16.30 III trening
17.00 – 18.30 IV trening

Miejsce: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu ul. Matejki 6

Cena seminarium: 60 PLN (dla instruktorów Dojo 120 PLN)

Ze względu na wielkość Dojo liczba miejsc jest ograniczona do 70 uczestników.

O uczestnictwie w seminarium decyduje kolejność zgłoszeń u instruktorów.

Termin płatności opłaty seminaryjnej upływa 1 grudnia przed rozpoczęciem seminarium.


Organizatorzy :

Grzegorz Krzywicki 792 212 922 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Monika Krzywicka 792 212 920 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Serdecznie wszystkich zapraszamy !
  • 0

budo_seijokan
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo Kangeiko :: Brent Hire Sensei
Zapraszam na zajęcia z szermierki japońskiej do szkoły Seijokan Djoj w Gliwicach Sośnicy.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę od 10.30 - 12 młodzież , od 12 - 13.30 dorośli.
Osiedla Bema ul.Skarbnika 3 Gliwice Sośnica
więcej na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024