Skocz do zawartości


Zdjęcie

katana vs bejzbol


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

katana vs bejzbol
Może pytanie i głupie, ale może w sumie nie tak bardzo... Czy ktoś próbował przeciąć kataną drewniany kij bejzbolowy? Czy jest to możliwe? Chodzi mi o dwie sytuacje:
1. kij jest zamocowany na sztywno w jakimś uchwycie,
2. jeden osobnik walczy kijem, a drugi kataną.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol
Katana nie sluzy do ciecia kijow bejzbolowych, to nie pila do drzewa, ani nie siekiera. Katana ma ciac cialo ludzkie, eventualnie zbroje japonskich samurajow.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol

Katana nie sluzy do ciecia kijow bejzbolowych, to nie pila do drzewa, ani nie siekiera. Katana ma ciac cialo ludzkie, eventualnie zbroje japonskich samurajow.


No cóż... ile ciał ludzkich przeciąłeś? :D Chodzi mi jednak o pewien test, choćby to i profanacja być miała... :wink: Pozdro.
  • 0

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol
Katana a cążki do skórek.... nie mogłam się powstrzymac
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol
Ej, głupoty gadacie! Sformułowałem temat tak, a nie inaczej, ale dobrze wiecie, że chodzi mi tylko o stwierdzenie, czy jest możliwe przecięcie kataną takiego kawałka drewna jakim jest kij bejzbolowy, a nie wynik pojedynku. Równie dobrze może być grubaśna noga stołowa. Czepiać się i wymądrzać jest najłatwiej zamiast rzeczowo odpowiedzieć. Skoro pytam, to widocznie nurtuje mnie ten problem, a nie posiadam wielkiego doświadczenia w tych sprawach. Nie wsytd pytać, gdy się nie wie, ale wstyd dla mądrzejszego, gdy stroi sobie żarty z kogoś kto pyta. Nie ma głupich pytań - odpowiedzi owszem. :evil:
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol

Ej, głupoty gadacie! Sformułowałem temat tak, a nie inaczej, ale dobrze wiecie, że chodzi mi tylko o stwierdzenie, czy jest możliwe przecięcie kataną takiego kawałka drewna jakim jest kij bejzbolowy, a nie wynik pojedynku. Równie dobrze może być grubaśna noga stołowa. Czepiać się i wymądrzać jest najłatwiej zamiast rzeczowo odpowiedzieć. Skoro pytam, to widocznie nurtuje mnie ten problem, a nie posiadam wielkiego doświadczenia w tych sprawach. Nie wsytd pytać, gdy się nie wie, ale wstyd dla mądrzejszego, gdy stroi sobie żarty z kogoś kto pyta. Nie ma głupich pytań - odpowiedzi owszem. :evil:


Dalsze pytania sie nasuwaja czy zawodnicy sa w stanie uniesc sprzety czy maja pozywej 13 lat ..... i czy Katana jest ostra ? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Kup katana zaczja sie na bande dresów i wytestuj...a potem zdaj relacyje
  • 0

budo_polwo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3 Miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol
Jakoś wątpie żeby katana przecieła bejsola bo te prawdziwe pałki są z bardzo twardego drewna poza tym trzeba by ciąc w praktycznie najbrubszym miejscu
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol

Dalsze pytania sie nasuwaja czy zawodnicy sa w stanie uniesc sprzety czy maja pozywej 13 lat ..... i czy Katana jest ostra ? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Kup katana zaczja sie na bande dresów i wytestuj...a potem zdaj relacyje


Ha ha ha... :? Baaaaaaardzo śmieszne, bardzo...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol

No cóż... ile ciał ludzkich przeciąłeś? :D Chodzi mi jednak o pewien test, choćby to i profanacja być miała... :wink: Pozdro.

Kolego Zelazny,
Bardzo uczciwie cie poinformowalem, do czego sluzy katana a do czego nie. Poniewaz sie na tym nie znasz to wypadaloby zebys mi podziekowal, podstawowa etykieta sie klania. A ty probujesz sobie ze mna leciec w klocki, bedac w dodatku kompletnym newbie w mieczach. To nie wrozy ci wielu sukcesow w tym dziale.
Po przyjacielsku ci radze byc o wiele bardziej grzeczny.

Testy miecza sie robi i owszem, nazywa sie to tamashigiri. Robi sie je na matach bambusowych. Robi sie tez rozne inne testy, np na zwierzetach. Niech te informacje beda wyrazem dobrej woli z mojej strony.

mod on
Ale jako mod bede cie uwaznie obserwowal.
mod off
.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol

Kolego Zelazny,
Bardzo uczciwie cie poinformowalem, do czego sluzy katana a do czego nie. Poniewaz sie na tym nie znasz to wypadaloby zebys mi podziekowal, podstawowa etykieta sie klania. A ty probujesz sobie ze mna leciec w klocki, bedac w dodatku kompletnym newbie w mieczach. To nie wrozy ci wielu sukcesow w tym dziale.
Po przyjacielsku ci radze byc o wiele bardziej grzeczny.

Testy miecza sie robi i owszem, nazywa sie to tamashigiri. Robi sie je na matach bambusowych. Robi sie tez rozne inne testy, np na zwierzetach. Niech te informacje beda wyrazem dobrej woli z mojej strony.

mod on
Ale jako mod bede cie uwaznie obserwowal.
mod off
.


Ach! No tak. Podpadłem. Przykro mi. Obserwuj mnie więc - wolno Ci, jestes moderatorem przecież. No cóż, dziwne tylko, że zarzucasz mi "lecenie sobie w klocki" i brak etykiety... Chyba nie przeczytałeś mojego drugiego posta. Cóż... nie mnie uczyć nikogo dobrego wychowanie, ale dosyć złośliwości. Jeśli chcesz porozmawiać o złośliwościach i dobrym wychowaniu, to zapraszam na priv - nie będziemy tu toczyć sporu o to (tak będzie zgodnie z regulaminem...). A wracając do tematu - do cięcia ciał i zbroi, to katana służyła kiedyś, teraz są lepsze rzeczy do szatkowania ludzi. Poza tym - nie trzeba być znawcą mieczy, by widzieć do czego służyły. Moje pytanie było proste i jasne - czy kataną da się przeciąć kij bejzbolowy. I tyle. Nie wiesz, albo nie chcesz odpowiadać, to nie nie, ale nie ucz mnie dobrego wychowania, bo jak napisałem wyżej - nie należy do dobrego wychowania protekcjonalne traktowanie kogoś, kto okazuje swoją niewiedzę pytając, nawet o rzeczy, które znawcy mogą wydać się głupie. A już całkiem dziwne jest odracanie kota ogonem i ubieranie tego w pozory życzliwości... Pan E.Kant pwiedział kiedyś, że "Żartować z kogoś można tylko wtedy, gdy rozumie się czyjeś żarty". A tak poza tym, to wierzaj mi - naprawdę chcę się czegoś nauczyć i dlatego tu jestem, i dlatego pytam.
Ale ponawiam pytanie - czy ktoś próbował przeciąć kataną, taki twardy i gruby kawał drewna jak kij bejzbolowyi czy jest to możliwe?
  • 0

budo_yahoo666
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol
skoro juz nalegasz... Mysle ze nie przetniesz twardego kawalka drewna mieczem ... tym bardziej juz wysuszonego drewna jak w bejzbolu.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol
Tak jak zostalo to juz powiedziane katana nie sluzy do rabania klocow drewna od tego jest siekiera zupelnie inaczej wywazona i zbudowana specjalnie do tej wlasnie czynnosci. To tak samo jak kij bejzbolowy nie sluzy do przemocy a do sportu, w ktorym odbija sie pileczke.

Oczywiscie, ze miecz nie przetnie kija niewazne jak zamocowanego powiem wiecej nie przetnie nawet balonika! O dziwo! Bo to nie jego zadanie za to znakomicie tnie skore o czym sie przekonalem juz klikukrotnie podczas szlifu i wysmienicie tnie maty gdy nim odpowiednio pokierowac.
  • 0

budo_shirotatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków i okolice :)

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol
8O Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze :)

Zgadzam sie z powyższymi wszystkimi wypowiedziami dotyczącymi tego do czego służy katana.

Ale uważam że jeżeli nikt z was nie przeprowadzał takiej próby przecięcia kija bejzbolowego to chyba nie powinien tak jednoznacznie negować możliwości tego.

Przecież testów tameshigiri nie przeprowadza się tylko na namoczonej macie, są równiez próby przeprowadzane na bambusowych kijach różnej grubości. (a bambus jest dosyć twardym dremnem - jeśli mogę to tak ująć)

Mnie osobiście wydaje się że możliwe byłoby przecięcie (oczywiście bardzo dobrą kataną) takiej pałki bejzbolowej, z tym że cięcie musiałby robić wysokiej klasy mistrz.

Takie jest moje zdanie, bo widziałem jak katana przecina gwóźdź grubości 7 mm.
Ale aby się przekonać czy jest to naprawdę możliwe to poprostu trzebaby taki test przeprowadzać a nie wyrażać z minami znawców suche teoretyczne opinie.

Ale oczywiście mogę się mylić!!!!

sic.
Pozdrawiam
  • 0

budo_maciek1230
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol
Hmm ciekawe.
Moim zdaniem jest to wrecz mozliwe.
Jezeli niezdefiniujemy sposobu.. bo chociazby rozszczepienie,
a sprobujmy np troszke podskoczyc itd.
Niemowie o probie takich ciosow podczas walki, mowimy to o samym fakcie ciecia.
Zreszta jak wiecie wiekszosc rzeczy na tym swiecie to kwestia wprawy i wytrfalosci.
To tez ci z nas o wiekszej tezyznie fizycznej o odpowiednim wyszkoleniu dali by rade.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol

Może pytanie i głupie, ale może w sumie nie tak bardzo... Czy ktoś próbował przeciąć kataną drewniany kij bejzbolowy? Czy jest to możliwe? Chodzi mi o dwie sytuacje:
1. kij jest zamocowany na sztywno w jakimś uchwycie,
2. jeden osobnik walczy kijem, a drugi kataną.



jeżeli kij jest zamocowany na jakimś uchwycie to bez problemu, to kataną bez problemu się go rozetnie, jeżeli jeden osbonik walczy bejsbolem, a drugi kataną i nię nie lubią, to bajzbolista ma nikłe szanse, najpierw jego baejzbol zostanie przecięty, potem on sam. Jeżeli ktoś nie ma techniki to bejzbola nie przetnie.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol
hehe
fajny temat:)

ale przypuszczam ze watpie zeby przeciela:)
wlasnie dlatego ze nie do tego taki miecz powstal zeby kije ciac :)

choc z drugiej strony, koledzy robili sparing bokkenem (japonskim) na iaito i przecieli niechcacy bokkena za 2 (wzdluz):)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol

choc z drugiej strony, koledzy robili sparing bokkenem (japonskim) na iaito i przecieli niechcacy bokkena za 2 (wzdluz):)

O! boshe, co za horror!!!! :roll: 8O 8O 8O
Coz to za wspanialy instruktor co im na to pozwolil :twisted: :twisted:
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol
Szczepan a ty nie miałeś zwariowanych pomysłów i nie eksperymentowałeś? Nie naciskaj tak na chłopaków bo mają inwencje a to spory zadatek na dobrych budoka.
Ja też sprawdzałem ile wart jest mój miecz testując go w lesie gdzie scinałem buki o średnicy ok 7- 8cm i wysokości 3- 4m.Było nas trzech wariatów z czego jeden ścioł buczka o średnicy 11cm.
A co do tematu to myślę, że mając dobrą technikę spokojnie można taki test przeprowadzić z dobrym wynikiem dla katany.
Pozdro

  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol


choc z drugiej strony, koledzy robili sparing bokkenem (japonskim) na iaito i przecieli niechcacy bokkena za 2 (wzdluz):)

O! boshe, co za horror!!!! :roll: 8O 8O 8O
Coz to za wspanialy instruktor co im na to pozwolil :twisted: :twisted:


hehe Szczepcio, nie wyciagaj pochopnych wnioskow:)
to nie moi ludzie :)
zreszta robili to bez instruktora(sami sa instruktorami:) ), prywatnie i maja takie dany w aikido jak Ty:)
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: katana vs bejzbol
Nie będę się czepiał ...
ale skoro ktoś tam już wyżej napisał:
jak jeden ma katanę (ciekawe tylko kto z taką bronią chadza po ulicach, ale załóżmy, że się trafił jeden taki z shinkenem na zbyciu) a drugi bejzbola (przepraszam za spolszczenie ale to by oddać klimat) i bardzo się nie lubią....
ten sam ktoś napisał że najpierw przecięćiu ulegnie kij a potem jego właściciel....
no to może mi ktoś napisze po co przecinać kij skoro zamierza się przeciąć jego włąściciela? bo jeyne uzasadnienie to było by w celu rozbrojenia. Jak chcemy zabić to polecałbym raczej obciąć ręce w nadgarstku - prościej i shinken się mniej zniszczy.

a tak na margineise to po pierwsze facet na wstępie chciał tylko wiedzieć czy sie da czy nie... ciekwe po co... mam nadzieje ze nie z powodu chęci konfrontacji z osedlowymi dresami bo abstrachując od tego ze moze to na nich nie zrobić wrażenia to jeszcze trzeba to umieć zrobić a tak już zupełnie na koniec to są już często w uzyciu bejzbole z metalu (czy raczej jakiś tam stopów czegośtam).

ludzka fantazja nie ma granic....

PS za paradowanie z osrym mieczem niezabezpieczonym i gotowym do użycia (znaczy ze w pokrowcu podobno można) moża stracic miecz a jak się czepią to i chwile czasu....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024