Skocz do zawartości


Zdjęcie

Folder i trekking...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...

podal Heimdall - ten argument do mnie przemawia. Moze niekoniecznie dotyczy terenu ktory wymienilem. Celowo zaznaczylem, ze bedzie to cieply klimat Ameryki Pd a nie mrozy Syberii...

8) [OT] Syberia pod Wrocławiem...dobre! Miałem kiedyś sen, że idę przed siebie zamarzniętą Odrą i...i w pewnym momencie przekraczam krąg polarny, wjebałem się na maxa, nie ma odwrotu, tundra, zimno, śmierć...hehehe papieros [/OT]

A wracając do ogniska w zimie - upierdliwa robota ogólnie, nawet jak już miałem te suche drzazgi, to godzinę jeszcze czekałem zanim buchnął prawdziwy ogień z grubych podmarzniętych gałęzi.

Co do Twojej wyprawy, to jeśli będziesz miał tam zapewnione warunki żywieniowo/mieszkalne :wink: to rzeczywiście folder będzie adekwatym rozwiązaniem, byle nie mniej niż 3.5 cala...A może zdradzisz nam jakieś szczegóły z programu podróży :wink: ?

pzdr
Heimdall
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...

rzeczywiście folder będzie adekwatym rozwiązaniem, byle nie mniej niż 3.5 cala...A może zdradzisz nam jakieś szczegóły z programu podróży

To dopiero odlegle plany... wrzesien, pazdziernik, meksyk... :)
Sklaniam sie ku zabraniu duzej Sebbie jako glowne narzedzie... chociaz Shadow i tak pewnie wyladuje w plecaku :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...

Sklaniam sie ku zabraniu duzej Sebbie jako glowne narzedzie... chociaz Shadow i tak pewnie wyladuje w plecaku :)

A sprawdziles, jak to tam od strony prawnej wyglada?

Zeby czasem nie wyladowal w plecaku jakiegos umundurowanego fana dobrych nozy ;)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...

A sprawdziles, jak to tam od strony prawnej wyglada?
Zeby czasem nie wyladowal w plecaku jakiegos umundurowanego fana dobrych nozy ;)

No fakt... Ale mam jeszcze sporo czasu. Kilka innych wypadow po drodze ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...
U mnie znajomi strasznie na Egipt na przyklad narzekaja - policja i wojsko tam ponoc bardzo "lubia" noze i jak tylko widza okazje zeby kogos skubnac, to skubia.
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...
Byłem w Meksyku, przez parę tygodni. W północno-zachodniej części, nad morzem Corteza. Krajobraz raczej pustynno-stepowy. Miałem ze sobą Vicka i nikt się nie czepiał, a okazji było trochę, bo tam na drogach wojsko ma stałe posterunki i szukają różnego świństwa. Na noże nie zwracali uwagi. Zresztą tam w każdym miasteczku na bazarku kupisz te same nożyki co u nas na Allegro.
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...
z wymienionych tutaj niestety tylko Amphiego miałem okazję trzymać w łapie, kawał dobrego narzędzia więc czemu nie on ? ;) ...

MT Amphibian ...
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...

Byłem w Meksyku, przez parę tygodni. W północno-zachodniej części, nad morzem Corteza.

Ja nastawiam sie raczej na czesc poludniowa i Jukatan, wiec po moim powrocie mozemy wymienic info, albo przewodnik napisac ;)
Ale tfu tfu!... nie zapeszam - to plany dopiero... jeszcze moze nie wypalic... tyle czasu jeszcze :roll:
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...
hoho..to koniecznie dajcie pelne info z takiej wycieczki na MS chlopaki :wink: ja to mam w planach wypad na syberie ale jakos wiosna/latem...na razie tez tylko plan bo nie ukrywam ze glowna przeszkoda(posrod kilku innych) na razie to kasa.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...

ja to mam w planach wypad na syberie ale jakos wiosna/latem...na razie tez tylko plan

O syberii mysle od dawna... Moze w przyszlym roku? :roll:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...
Kurna az sie glupio przy was czuje - co prawda pol zycia popierdalam po gorach [Luboń zdobylem ponoc majac 3 lata na WLASNYCH nogach 8O ] ale takich survivali zem nie robil nigdy, ja najwyzej na 2 dni i to taterki nasze i sasiadow :oops: ale za to slowacki Krywań zdobylem z 0.5l butelka wody mineralnej za paskiem podczas totalnej burzy :) i na sam szczyt wylazlem!

Po raz 3ci zapytuje - kiedy robimy jakis Magia Stali Trekking I ? Kilka osob, kilka dni, ino coby taternych lamusow jacys biesowcy poprowadzili nieco bardziej doswiadczeni i zeby tez czlowiek sie nie czul glupio przy samych pro ;)
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...
Wprawdzie zaznaczyłem Amphibiana ( bo mam i mi odpowiada ) ale zastanawiałem się jeszcze na wyborem SMF (bo to czołg nie do zajechania- i opdoba mi się jego surowa nowoczesność- tak mi się wydaje, gdyż nie miałem go jesscze w rękach) lub Sebenzy (chyba bardziej ze względu na jej legendę niż na rzeczywistą własna opinię - czekam na okazję aby w realu móc ją ocenić).
Tak naprawdę, nie można obiektywnie odpowiedzieć na tą ankietę nie mając wcześniej okazji "pomacania" wszystkich proponowanych noży. Kiedyś podobał mi się Skirmish i nawet myslałem o jego kupnie, ale tylko od czasu jak go wziąłem w ręce. To bardzo subiektywne ale mi nie leży i już ( na fotkach wygląda bardzo proporcjonalnie, a w realu jest dla mnie za duży ). Debaty co niektórych kolegów z Budo, że tubylcy mają tylko to czy tamto i żyją, uważam że są obok tego tematu. Był wybór kilku modeli i jak komuś nie odpowiada żaden to niech nie odpowiada na ankiete, a tak na marginesie to jestem zdziwiony wywodami, że: "ani rodzaj stali ani jakość wykonania tak naprawdę nie mają znaczenia" wygłaszane przez ludzi z tego portalu. Jestem tu od niedawna i myslałem, że to portal dla ludzi których hobby są noże i tak naprawdę ekscytujemy się właśnie nowinkami w stalach i nowymi modelami ulubionych producentów. W tym świetle debaty o upodabnianiu sie do tubylców uważam za sztuczne ( zakamuflowane ) przedstawianie siebie jako super twardzieli.
Tak się akurat składa, że jak czas mi pozwala to jeżdzę w tajgę rosyjską. Na mój pierwszy wyjazd zabrałem CRKT polkowskiego i mimo iż mój przewodnik miał stary wysłużony nóż robiony przez jego kolegę z wojska to jakkażdy facet lubiący te zabawki zwrócił na Polkowskiego uwagę i się nie wyśmiewał. Jeżeli ktoś chce udowadniać, że wystarczy scyzoryk z bazaru to ma rację, ale tematem nie było minimalizowanie kosztów wyposażenia, bo jeżeli tak to wydatek 20-30zł na scyzoryk z bazaru to rozrzutność. Prawdziwy survivalowieć i bez scyzoryka powinien sobie poradzić.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...

Po raz 3ci zapytuje - kiedy robimy jakis Magia Stali Trekking I ?

Noooo... to nieglupa idea jest :)
Pisalbym sie... moze na wiosne jakos? :roll:
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...
abstrahujac na chwilke od tematu:

Jestem tu od niedawna i myslałem, że to portal dla ludzi których hobby są noże i tak naprawdę ekscytujemy się właśnie nowinkami w stalach i nowymi modelami ulubionych producentów.

hobby - noze , nie musi oznaczac tylko ekscytacji nowinkami, ja bardzo lubie wszelkie ciekawostki z tego tematu, i rownie a moze bardziej bawi mnie jak widze "w czynnej sluzbie" stary wysluzony noz, niekoniecznie markowy, ale za to zadbany i goscia umiejacego sie nim posluzyc.

Prawdziwy survivalowieć i bez scyzoryka powinien sobie poradzić.

owszem, poradzi sobie, a raczej gdy bedzie potrzebowal to sobie jakies ostre narzedzie sam zrobi :)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...

Po raz 3ci zapytuje - kiedy robimy jakis Magia Stali Trekking I ?

Jestem za. Wielkanoc moze?


PS: Makato, chyba juz napisałem, ze nóż tubylczy, a nóż outdoorowy do dwie zupełnie inne sprawy? Inne potrzeby, inne zadania.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...
cokolwiek zrobicie pisze sie i ja.
wezme urlop z roboty, nie pojade na studia
cokolwiek
byleby nie za drogo.
wtedy pisze sie keidykolwiek (byle nie w kwietniu bo jade na sekcje zwłok :) ) a tego nei opuszcze :)

Makato
ale niektórzy prócz exscytowanai sie nożami lubią też przemyślenia czysto użytkowe. Skoro mam nóż do mania to luzik, ale pisanie że kanapki to niczym innym sie nie zrobi jak striderem czy że nic tak róno nie otworzy koperty jak WH folder to już można sobie podyskutować o tym niesądzisz ?? a nie tylko bezkrytycznie podniecać sie nowinkami bez cienia krytycyzmu.
Oczywiście przykłady przejaskrawiłem dla oddanai sensu moich słów.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...

Makato
ale niektórzy prócz exscytowanai sie nożami lubią też przemyślenia czysto użytkowe. Skoro mam nóż do mania to luzik, ale pisanie że kanapki to niczym innym sie nie zrobi jak striderem czy że nic tak róno nie otworzy koperty jak WH folder to już można sobie podyskutować o tym niesądzisz ?? a nie tylko bezkrytycznie podniecać sie nowinkami bez cienia krytycyzmu.
Oczywiście przykłady przejaskrawiłem dla oddanai sensu moich słów.

Przejaskrawiłeś i to mocno albo raczej zupełnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.
Też uważam że nóż jest po to by z niego korzystać a nie by leżał w szufladzie i nie rozumiem jak zinterpretowałeś mój post żę: " Skoro mam nóż do mania to luzik, ale pisanie że kanapki to niczym innym sie nie zrobi jak striderem czy że nic tak róno nie otworzy koperty jak WH folder ". Nic takiego nie napisałem! Wydawało mi się , że wyraziłem się wystarczająco czytelnie. Chcialem jedynie zaoponować w stosunku do co niektórych autorów postów, że rodzaj stali , jakość wykonania i marka producenta są im obojętne . Gdyby tak było to mieliby kosę ala Strider za 18zł kupioną na Allegro, a nie po kilka noży z górnej półki.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...

abstrahujac na chwilke od tematu:

Jestem tu od niedawna i myslałem, że to portal dla ludzi których hobby są noże i tak naprawdę ekscytujemy się właśnie nowinkami w stalach i nowymi modelami ulubionych producentów.

hobby - noze , nie musi oznaczac tylko ekscytacji nowinkami, ja bardzo lubie wszelkie ciekawostki z tego tematu, i rownie a moze bardziej bawi mnie jak widze "w czynnej sluzbie" stary wysluzony noz, niekoniecznie markowy, ale za to zadbany i goscia umiejacego sie nim posluzyc.

Prawdziwy survivalowieć i bez scyzoryka powinien sobie poradzić.

owszem, poradzi sobie, a raczej gdy bedzie potrzebowal to sobie jakies ostre narzedzie sam zrobi :)


Tekst o nowinkach to może skrót myślowy może nie dla wszystkich zrozumialy OK sorry.
Podzielam Twó punkt widzenia, że stary zadbany nóż może mieć w sobie to coć czego nie ma obecna seryjna produkcja. Ale ile sam masz takich starych noży, których nie wymieniłbyś na swój jakiś ulubiony model z obecnej produkcji. Ktoś może ponownie odczyta ten tekst jako moją wielkoą fascynację nowinkami. Śpieszę więc wyprowadzić takowych z błędu. Pisząc powyższe chcę powiedzieć, że jedno nie przeczy drugiemu, czyli
interesowanie się nowinkami nie stoi w sprzeczności z uznaniem dla starych zadbanych sprzętów.
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...
w sumie nie chcialbym zadnego wymieniac, jeno brac nastepne :)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Folder i trekking...

Chcialem jedynie zaoponować w stosunku do co niektórych autorów postów, że rodzaj stali , jakość wykonania i marka producenta są im obojętne .


Nikt tak nie twierdził. Padło natomiast stwierdezenie, że ludzie najczęściej używajacy noża w terenie czyli mieszkańcy dzikich okolic, polarnicy, leśnicy czy nawet wojskowi nie koniecznie uzywaja noży do tego przeznaczonych i wybieraja tańsze rozwiązania.

Wiesz Makato - nie każdy kto posługuje się nozem musi być uzależnionym od Magii Stali fanatykiem. Stąd taka popularność starych noży wojstowych, plasticzanych Frostów, Victorinoxów Nomadów czy czerwonej Mory z drewnianą rączką.

Bo nóż outdorowy czesto jest kompromisem pomiedzy ceną a materiałami i jakościa wykonania. Z jednej strony musi ciezko pracować, więc potrzebne jest niezbedne minimum użytkowości i wytrzymałosci. Z drugiej strony trzeba być przygotowanym na ewentualne noża zgubienie i zniszczenie (vide: słynna przygoda Wojtka z MD).

Użytkownik nie moze się bać, ze mu kiepski nóz się zamknie na paluchach (bo to nie włosy - nie odrastają) albo zeskoczy z lini cięcia patyka wprost na tetnicę udową. Przeginając jednak w drugą strone, dochodzimy do sytuacji gdy boimy się noża użyc, bo moze sie porysować, wyszczerbić czy ułamać. A ja, jak już kiedyś pisałem, lubię noże którymi nie boje się przypieprzyć.

Dlatego zastanowiłbym sie pięć razy zanim zacząłbym wyjmować nozem zardzewiałe gwoździe z desek czy podważać kamień który przez przypadek znalazł się w ziemi dokładnie pod moją karimatą. Na pewno nie przy pomocy Trace'owego TUKa lub (nie daj Boże) MT a nawet Sebenzy. Dlatego wolę do takich niewdzięcznych i nienożowych prac uzywać wołów roboczych - SRK, Crewmana czy TAKa a high-techowe noze zostawić do cięcia (bo do tego służy nóż).

Ale sie OT zrobił. Zeby podsumować - z ankiety wybrałem Sebenzę, ale zabrałbym jeszcze dla towarzystwa jakies 7 cali w plecaku.

GB7?

pozdrawiam
wysz
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024