Skocz do zawartości


Zdjęcie

Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.

Talestris to tylko jedna z osobowości buguła bushi.
Żeby było czytelnie to używać będę Talestris.


Zanim tu wpadnie jakiś moderator, to ja tylko zwrócę uwagę na punkt regulaminu Vortalu Budo:

"9. Zakaz podszywania się pod inną osobę, lub używania kilku nicków jednocześnie."

Gizmo
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
talestris ja nie wiem gdzie ty zyjesz ,ale Kyokushin jets JEDNO !!! jest natomiast kilka organizacji,ktore reprezentuja styl Masutatsu Oyamy!! i zapamietaj to!!

Mowiąc o Kyokushin Royamy czy kogokolwiek innego wprwadzasz SZTUCZNE PODZIAŁY w Kyokushiie jako takim!!Kyokushin jest Mas Oyamy a nie Royamy ,Midoriego czy innych shihan!I to tez zapamietaj!!

Poza tym postrzegasz Kyokushin tyklko i wyłacznie przez pryzmat tego jak było nauczane w Polsce.A teraz , majac mozliwosc korzystania z wiedzy przekazywanej przez Japonczykow Twojemu szefowi a nastepnie Tobie, negujesz Kyokushin przekazywany w innych o rganzacjach...a ja sie pytam Ciebie :czy weisz jak wyglada Kyokushin w innych org ? czy miałas okazje trenowania z ludzmi z innych org?Bo chce Ci przypomniec ,ze w Polsce działą juz kilka organizacji Kyokushin i kazde z nich robi Kyokushin Mas Oyamy a nie konkretnego shihan ,ktory stoi na czele org!

Oczywiscie ,ze charakterystyka RK czy kan, jak to okreslacie, zreszta sztucznie, to nic nowego na swiecie!!W Polsce to moze nowosc, ale nie w Europie!!I teraz klejne pytanie:czy osoba bedaca odpowiedzialna za Kyokushin w Twoim miescie jezdziła do Holandii , do Krakowa?/ Pobierała nauk od Japonskich instruktorow?? i co to dało??


na pewno nie w Japonii i na pewno nie w pierwszym dojo Oyamy, bo tam zajęcia prowadzi Royama na prośbę rodziny Oyamy!!!!!!!


Shihan Royama nie trenuje w pierwszym Dojo Mas Oyamy,ktore miesciło sie w Mejiro(byłoto nieoficjalne dojo)w 1956 roku powstało pierwsze oficjalne Dojo na Uniwersytecie Rikkyo w Tokyo.Ikeburuko to Honbu Dojo i zostao wybudowane w latach 60 XX wieku.
Historia Kyokushin sie kłania :wink:


Słuchaj gdyby Kyokushin nie różnił się nie było by potrzeby nadawać nowych nazw.Nie doszedłeś jeszcze do tego???


Nazwy nadawane sa ORGANIZACJOM ,ktore reprezentuja styl Kyokushin!! Nie mozesz tego zrozumiec??!! Tak jak jest Ifk czy ShinKyokushin jako organizacja , ale nie jako styl karate!! I tak samo jest w wszym pryzpadku - nie trenjecie Kyokushin kan tylko trenujecie w organizacji Kyokushin kan , załozonej przez H.Roymae , z tylko jemu wiadomych pobudek.

chciała żeby było tylko jedno kyokushin i tylko dobże robione tak jak rozpowszechniał je Oyama..


Jak chcesz zeby było jedno to dlaczego odeszliscie ?/ Myslisz, ze shihanRoyama najlepiej naucza - z całym szacunkiem dla niego.Wiesz zarowno On jaki Matsushima, Shichonoe, Hasegawa, Oichi i inni sa bezposrednimi uczniami Sosai Oyamy. Sa ludzmi,ktorzy zaczynali 40 lat temu swoja przygode z Kyokushin , byli od poczatku i oni tez nauczaja Kyokushin , a nie tylko shihan Royama ...

Może za dużo ćwiczysz z za mało rozwijasz się intelektualnie. Drogi vop23. Dlatego to mówię, bo wyśmiewałeś to filozofowanie…A powinieneś wyśmiewać nauczycieli, którzy przez 10 lat kazali komuś ćwiczyć kihon z usztywnionymi tymi biodrami….


tutaj to przesadzasz:
- nie znasz Vopa23 a wypowiadasz sie na temat jego rozwoju intelektualnego...
- traktujesz kazdego kto ma inne zdanie na tentemat niz Ty jest dla ciebei wrogiem
- dalej ...namawiasz do wysmiewania swoich nauczycieli - chyba nie do konca zrozumiałas nauki Mas Oyamy.Twoje postepowanie jest sprzeczne z tym co Sosai nauczał!! I masz jescze do tego w nazwie szkoły Bushi... szkoda tego komentowac...

Ja nie mam nic do organizacji shihan Royamy,tylko widze, ze w Twoich wypowiedziach kryje sie fanatyzm i brak dystansu do tego co robisz i robiłas...
I nie wprowadzaj podziałow na kan i kai bo to jest bzdurne i nic nie wnosi do sprawy...
Chyba do tej pory miałas mały kontakt z innymi klubami,ale roznice techniczne sa nawet na poziomie klubowym, niemowiac o całej organizacji :wink:

Nie ma jednej słusznej organizacji Kyokushin i zaden shihan niema monopolu na "prawdziwy" Kyokushin!
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
Zgadzam się z przedmówcą. Trochę pokory droga koleżanko :oops: jeszcze wszystkich rozumów nie zjadłaś :? a inni mają prawo do własnego odmiennego zdania.
  • 0

budo_buguła bushi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
Jako autor tego tematu przypomnę wszystkim, że brzmi on „różnice pomiędzy POLSKIM Kyokushinkan i kai” pytanie nie dotyczyło ogólnie kyokushin na świecie, nie wspominałem również nic o różnicach pomiędzy innymi organizacjami kyokushin a organizacją kan, proszę, więc trzymać się tematu.
Nigdy nie mówiłem, że są różnice w światowym kyokushin, ale:
„RK i całe karate japońskie oczywiście kyokushin jest zupełnie inne od polskiego.” Polskiego kyokushin kai.

Nawiązując do pytania czy stwierdzenia:

whoiswho Wysłany: Wto Lut 15, 2005 17:10 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

buguła bushi - jedynie co, to można Ci współczuć ,
bo zmarnowałaś 10 lat treningu !

Widać nie wystarczająco skupiałaś się na treningu i zbyt dużo filozofowałaś
skoro nie zauważyłaś,
że to o czym tak rezolutnie teraz piszesz jest w treningu kyokushin od dawna.

---------------------------
Lepiej zmarnować 10 lat treningu i przejrzeć na oczy niż robić cos, co nie ma sensu przez cale życie.

Co do filozofowania i skupiania sie na treningu, tylko ślepi i głupi nie rozważają , nie pytają dlaczego cos robi sie tak a nie inaczej, jeżeli bym nie "filozofował" trwał bym nadal w sekcie kai gdzie guru ma zawsze racje a na pytana o sens pada słowo "nie pytaj ćwicz".

Jeżeli chodzi o doświadczenie mojego byłego nauczyciela to jest on uważany za jednego z lepszych techników w Polsce uczestniczył w niejednych obozach w Krakowie czy Holandii, a jednak nauczał polską szkolę karate według przykazań wielkiego szefa...

Osobiście także uczestniczyłem w obozach krakowskich wiec wiem jak były prowadzone zajęcia, przez kogo, i wiem ze nic z nich nie wywiozłem poza paroma nowymi kombinacjami, które opanowałem i co dalej...

Oczywiście są kluby kai w Polsce w których liderzy byli w Japonii lub maja gdzieś nakazy i przykazania guru najwyższego i ćwiczą tak jak powinno być ale sa to wyjątki i na nieszczęście te wyjątki chronią tę wiedze przed obcymi, pokazują ale nie tłumaczą dlaczego (być może nie wiedza)

Teraz odpowiedz na pytanie, „Dlaczego odeszliście"

1. Różnice techniczne o których cały czas mowie a niektórzy z was próbują je zataić, one sa faktem nie wszędzie ale sa...

2. Komercyjność, która wdarła sie w organizacje poczynając od biznesmena Matsui poprzez biznesmena guru wielkiego a kończąc na małym sokole, gdzie stopnie sie kupuje albo dostaje.

3. Atmosfera sekciarska, w kai, nie twierdze ze wszędzie, ale na moim terenie, najwyższy ma zawsze racje, gdy nie ma racji patrz punk pierwszy, oraz stwierdzenie nie pytaj tylko rób.

4. Względy osobiste.

5. Cel treningów;
Dla mnie zawsze, bylo najważniejsze, aby poza wszechstronnym doskonaleniem sie karate przygotowało mnie do realnej walki na ulicy (proszę mi teraz nie mówić ze mogłem iść na krav mage, czy boks).
w kai przynajmniej na moim terenie głównym tematem były zawody i trening pod tym kontem, a nie pod kontem walki realnej tz samoobrony.
Zawody sa ważne na pewnym poziomie, ale nie mogą być celem tylko środkiem.

Dalsze przekomarzanie sie o ruchomość bioder jest bez najmniejszego sensu, wiemy, kim jest "whoiswho" jeżeli nie zapraszam do lektury jego wypowiedzi wiec z taka osoba można dyskutować bez końca na ten temat, na tym forum jest jeszcze więcej takich osób wiec wy wszyscy aktorzy macie wątpliwości nie słuchajcie innych sami sprawdzacie jaka jest prawda nie słuchajcie swoich guru co jest i jak sami patrzcie na świat.

I jeszcze jedno jako zapowiedz nowego tematu forum zastanówcie sie, kto jest zdrajcą Oyamy i jego ideałów.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.

I jeszcze jedno jako zapowiedz nowego tematu forum zastanówcie sie, kto jest zdrajcą Oyamy i jego ideałów.


Super temat, nie moge sie doczekac. W koncu dawno tu nie bylo zadnej awantury... :blus:
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
Z tego co pamietam to Maniak nie jest sensei i nigdy nie mowil ze jest :) chyba ze sie cos zmienilo jesli tak to gratuluje :!: A podzialy w kazdym sw sa dla kasy, ot takie moje zdanie. Prawda jest taka ze kazdy shihan robi swoje karate i zawsze beda różnice bo kazdy jest inny.
  • 0

budo_talestris
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
A tak przy okazji to lubię wiedzieć, z kim rozmawiam i chylę czoła przed maniakiem imponujący dorobek na forum tym i innym. Ty na pewno nie tylko ćwiczysz ale i rozważasz ciekawie było poczytać….Respekta…
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
ho ho ho ! ale kobitki nadokazywaly :D
Nie wiem juz ktora jest ktora wiec czytajcie obydwie 8O .
O roznicach technicznych nie ma rozmowy bo nie przedstawil nikt tych roznic bo ich poprostu nie ma . A jak sa to jakie ?Z biodrami dajcie spokoj bo juz mnie w krzyzu lupie. :)
Do reszty sie nie odnosze bo nie warto .
Teraz wiem ze jest kyokushin i inne style np. Oyama Karate , Ashihara Karate i m.inn. Royama Karate .
Czy kyokushin stracilo po waszej dezercji ? Nie !
Jak to mowia " Baba z wozu koniom lzej " :)
Karateka 1 podobno pojechal a kolegami z klasy na ferie. Jak wroci to wam pomoze w dyskusji bo cos gmatwacie. :D
  • 0

budo_talestris
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
Co do tematu zdrady
To przez usta bugula buski przemawia, rozżalenie i słusznie…

Zdrada patetyczne słowo…..
Nie podoba mi się postępowanie Matsuyi . Wykorzystywanie Kyokushin jako pola imperialnego. Kluby wiadomo muszą się utrzymywać, ale pieniądze mają być środkiem nie celem…Jeśli ktoś tak nie podchodzi do sprawy to zdradza Oyamę i całe NASZE kyokushin. Wszędzie są takie osoby w każdej organizacji….To ból…

A z tymi różnicami biodrami piersiami tfu co ja pisze. Ja ćwiczę jak uczą Japończycy i nie mam problemu już…
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.

A z tymi różnicami biodrami piersiami tfu co ja pisze. Ja ćwiczę jak uczą Japończycy i nie mam problemu już…


Jak biodrami i piersiami po japonsku to jade do Walcza. Tego nie znam. poklon

A na serio - Maniak napisal wszystko i trafnie.
Dla komerchy i kasy powstanie jeszcze wiele podrob KK .
Dlaczego tacy sensei jak Borowiec , Keska , Roj, Dadzibog i wielu wielu innych pozostali przy kyoku ? Bo maja kregoslup !
:!:
  • 0

budo_talestris
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
Oj, czasami ich ten kręgosłup boli z tego powodu….
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
Slucham tego sporu i troche mnie bawi.... Czekac na dyrektywy z Japonii jak wykonywac technike? Zabawne. Jak ktos ma watpliwosci jka wykonywac skuteczna technike, to niech wykonuje tak jak to robia ludzi z muay thai - kopia najlepiej na swiecie.
Po co ma ktos odchodzic ze styli, w ktorym sprawuje niepodzielna wladze? Schizmy dokonuja Ci, ktorzy sie na to nie godza.
K_P
  • 0

budo_elwin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MM

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.

Slucham tego sporu i troche mnie bawi.... Czekac na dyrektywy z Japonii jak wykonywac technike? Zabawne. Jak ktos ma watpliwosci jka wykonywac skuteczna technike, to niech wykonuje tak jak to robia ludzi z muay thai - kopia najlepiej na swiecie.
Po co ma ktos odchodzic ze styli, w ktorym sprawuje niepodzielna wladze? Schizmy dokonuja Ci, ktorzy sie na to nie godza.
K_P


nie godza, albo nie moga sie do tej wladzy dopchac i szukaja jej gdzie indziej... to taka ogolna obserwacja
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
Nie jestem strona w tych rozwazaniach, bo mnie od lat nic z kyokushin nie laczy.
Ale iles lat temu jak zauwazylismy, ze ktos lepiej kopie lowkick, to nie czekajac na dyrektywy przyswoilismy taki. Fakt - pozniej Matsui w czasie wizyty w Polsce - usankcjonowal.
W bjj mamy zdecydowanie bardziej klarowne reguly - jesli zarobie kiedys jakies pieniadze z uczenia bjj, to to beda moje pieniadze i z nikim sie nimi nie bede musial dzielic.
Jezeli ktos odejdzie ode mnie i zalozy swoja sekcje i bedzie mial oprocz umiejetnosci takze umiejetnosci dydaktyczne, to ja go tylko poblogoslawie.
Jesli wymyslimy (a zdarza sie to w bjj), jaks technike, lub tworczo zinterpretujemy te, ktora jest juz - nie bedziemy pisac do Brazylii, zeby nam ja pozwolili cwiczyc.
K_P
  • 0

budo_elwin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MM

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.

Fakt - pozniej Matsui w czasie wizyty w Polsce - usankcjonowal.
nie bedziemy pisac do Brazylii, zeby nam ja pozwolili cwiczyc.
K_P


od niedawna trenuje KK, ale jakos nie zauwazylem "skostnienia" technik...
u mnie w ciagu ostantiego miesiaca byly poza technikami kk: koszykowka na rozgrzewke, parter, elementy akrobatyki. i nikt do japonii nie pisze o pozwolenie.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
Ale na egzaminie i tak bedziesz mial np. nikomu niepotrzebne tsuki.
Pozdrawiam
K_P
PS. Parter? A ktos was uczy parteru?
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
buguła bushi ok, temat brzmi tak jak sformułowałes z tym,ze te nowosci w postaci bioder to sa znane i nie ma co az tak sie nad tym zachwycac - wiadomo przeciez, ze ruch bioder i barkow jest podstawa wykonywania wszelkich technik - u nas to było akcentowane nawet jak bylismy jeszcze u Matsuiego.
Nalezy tylko wspołczuc ,ze shihan faktycznie wydawal dyrektywy jak wykonywac techniki, bo to to juz bzdura totalna i zamordyzm w rzekomo demokratycznej organizacji :wink: .

Co do dalszych roznic to mysle, ze duzy wpływ ma tutaj osoba instrukora, jego osobowosc,podejscie do sprawy - o przeciez w duzej mierze on kształtuje sposoby wykonywania technik u poczatkujacych. I dlatego mamy nieznaczne roznice w technikach shihan Royamy, Midoriego, Matsui .

Wiesz mnie tylko zdziwiło to ,ze zrobiłes podział na Kyokushin Royamy i reszte. To jest niesprawiedliwy i niepotrzebny podział ... idac dalej tym tokiem rozumowania to mozna powiedziec, ze ja trenuje Koykushin Matsushimy ( bo jestem w tej org), ktos inny trenuje Kyokushin Midoriego (bo jest w jego org) , a ktos inny jescze cos innego ... to jest dla mnie nonsens bo tak naprawde nicczym sie to nie rozni. Zaden z tych shihanow nie moze mowic,ze Kyokushin jest jego i ze tylko jego przekaz jest ten oryginalny .Jezeli chca robic swoje Karate to niech odejda z Koykushin i pozakładaja swoje style , tak jak S.Oyama , T.Nakamura i inni.
Kyokushin jest Mas Oyamy .

Dlaczego polski Kyokushin wyglada tak jak wyglada ? Mysle, ze trzeba by sie zapytac pana Andrzeja z Krakowa , w koncu to on jest "ojcem" Kyokushin w Polsce.Jemu trzeba zadac pytania ,ktore nas nurtuja, dlaczego tak zubozył ten styl nie przedstawiajac go , tak jak nauczał Sosai - w koncu był tam te kilka miesiecy i widział jak wygladaja treningi.

buguła bushi my tez odezlismy od Matsui z bardzo podobnych wzgledow coWy, dodałbym do tego brakkreatywnosci szefa osrodka. Zaczelismy poprostu sami o sobie decydowac i ciesze sie, ze coraz wiecej jest ludzi,ktorzy zaczynaja otwierac oczy i widziec,ze jest alternatywa dla Krakowa, ze nie tylko z tamtad pochodzi wiedza o Kyokushin, ze mozna trenowac Kyokushin nie zapominajac ,ze jest tosztuka walki a nie sport;ze mozna jezdzic na seminaria, trenowac z innymi poprostu rozwijac sie .
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
talestris

To z waszych ust płynie patent na wszystko


Nie sadze...tylko z Twoich wypowiedzi mozna wnioskowac,ze Kyokushin w przekazie Royamy jest najlepszy i ten prawdziwy i pewnie dlatego nie wszystkim sie to spodobało...bo niby czemu przekaz inychshihan ma byc gorszy od Twojego?

Będę w KKan dopóki będzie napawać mnie nadzieja, że słowa Royamy będą przez szefów respektowane KYOKUSHIN STAWIA NA PIERWSZYM MIEJSCU CZŁOWIEKA.JEST DLA CZŁOWIEKA. Znak mówi sam za siebie….


Kyokushin zawsze stawiał na pierwszymmiejscu człowieka i wiekszosc organizacji to podkresla ... z małymwyjatkiem Matsuiego - i tu sie zgadzam z arwnoz Toba i Boguła Bushi odnosnie shogunatu w IKO1 - zreszta nic dziwnego skoro Matsui i jego rodzina ma silne powiazania z japonskimi sektami i Yakuza...

No dobrze, jeśli jest jedno KK a tylko podział organizacyjny no to zjedźcie się panowie rada i niech stanie się Karate Kyokushin bez dodatków o..k..k…i td.Ale to nie wykonalnie i wy wiecie, dlaczego…

Niestety niewykonalne, ale wykonalna jest jakas wpsolpraca miedzy poszczegilnymi organizacjami krajowymi, np w Rosji sa wspolne imprezy wszystkich IKO , w Kanadzie tosamo, w Holandii roznie bywa,ale tez sie srodowiako integruje.

co do dojo, w którym teraz Royama prowadzi zajęcia tzn. dojo w Ikebukuro to sprawdzę a może ktoś to sprostuje ???????!!!!!!!!!!!!!!!????????


Royama prowadzi treningi w Honbu Dojo w Ikebukuro , na jego stronie sa fotki, na mojej zreszta tez :)

A co do Matsushima, Shichonoe, Hasegawa, Shihone, Hasegawa, Ochi, nigdy nie obraziłam!!!!!!!!!!!!! I nie zamierzam!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego zatem tak piszesz sensei???????????

nie powiedziałem,ze obrazasz, tylko wiesz poza shihan Royama sa tez inni wartosciowi nauczyciele, od ktorych warto pobierac nauk. Zaden z nich nie jest wyrocznia Kyokushin i nie ma monopolu na prawde.Mysle, ze od kazdego powinno sie uczyc , a nie ograniczac tylko to jednego zrodła.

zapas, talestris sensei jescze nie jestem i pewnie dłuugo nie bede ,3 dan narazie nie jest w moim zasiegu :) ale ten pierwszy stopien black belta juz całkiem blisko :)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.

Dla komerchy i kasy powstanie jeszcze wiele podrob KK .
Dlaczego tacy sensei jak Borowiec , Keska , Roj, Dadzibog i wielu wielu innych pozostali przy kyoku ? Bo maja kregoslup !
:!:


Wiez vop nie kazda oragnizacja nowopowstała jets powoływana do zycia z pobudekczysto finansowych. IKO 2 i IKO 3 powstały w 2 czy 3 lata po smierci Sosai Oyamy. IKO 2 zdaje sie w 1995 roku a IKO3 rok alb dwa pozniej. Wiekszosc z ludzi ,ktorzy tworza te organizacje było przez te kilka lat niezaleznymi shihan/sensei , a to dlatego,ze nie godzilisie na to co wyprawial Matsui z Kyokushinem.

Powstanie nowych org miało na celu skupienie ludzi ,ktorym niepodoba sie to co Aykioshi robił z dorobkiem Sosai.

Kancho Royama poszedł o krok dalej i reaktywował Fundacje non profit. Wiec gdzie tu komercha i kasa?

A tak szczerze mowiac to Kyokushin sam w sobie jest "komercyny" - swiadczy o tym chocazby liczba osob ,ktore trenuje ten styl na swiecie.

A dlaczego tamci sensei nie odeszli? tutaj mozna tylko snuc przypuszczenia ...ale moze dlatego ,ze maja dobre układy z Krakowem, moze dlatego,ze sa w tej org juz tyle lat i maja wyrobiona pozycje, remone , i nie chca tego tracic, moze dlatego,ze poprostu odpowiada im taki układ jaki jest ...wiesz ludzie boja sie nowego i czesto traktuja to jako zagrozenie ( w tym przypadku "nowe" org ) cos co moze zagrozic ich bytowi.


Kubuś Puchatek napisał

Ale iles lat temu jak zauwazylismy, ze ktos lepiej kopie lowkick, to nie czekajac na dyrektywy przyswoilismy taki. Fakt - pozniej Matsui w czasie wizyty w Polsce - usankcjonowal.


To wniosek tylko z tego taki, ze w tej polskiej organizacji Kyokushin jest taki chory klimat - nawet na swiecie w tej org ludzie normalnie fukcjomuja i nie czekaja na jakies dyrektywy z drugiej czesci globu.Bo to jakas paranoja jest. Karate ma rozwijac człowieka a nie ograniczac go jakimis sztucznymi przepisami i dyrektywami.
  • 0

budo_elwin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MM

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.

Parter? A ktos was uczy parteru?


trudno powiedziec, ze uczy, to byl element w trakcie jednego z treningow. do tego byly chwyty, dzwignie i rzuty pokazywane przez jednego z trenerow.
a dzis po treningu zostajemy na siatkowke :)

egzamin nie sklada sie tylko z tsuki, prawda? pozdr.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024