Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate - pytania początkującego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_stilgar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego
witam

a ja to chyba z innej bajki musze byc. bo tak sie sklada, ze chadzam na sekcje akademicka agh karate kyokushinkai w krakowie i co prawda jest to sekcja agh ale studentow innych uczelni jest na peczki, o zadnej sekretarce nie slyszalem, przyjsc mozna na dowolny trening i nikt cie nie wyrzuci, czegos takiego jak oficjalne zapisy nie uswiadczysz - po prostu przychodzisz, podoba ci sie to zostajesz i tyle. treningi sa 3 razy w tygodniu, przynajmniej w tym sezonie, wczesniej byly 4, ale mozesz zostawac na tyle treningow ile ci sie zamarzy (np w poniedzialek na 3, o ile masz tyle "sily" :) ). jezeli chodzi o oplaty to sa one nastepujace:

- 32zl - studenci zaawansowani (chodzisz na dowolne treningi),
- 28zl - studenci poczatkujacy (przysluguja ci 3 w tyg),
- 55zl - nie studenci (tak jest, inni tez moga cwiczyc :) ).

no i zastanawiam sie tylko, kto wytrzasnal ta sekrtarke, albo rozne ceny za treningi roznej dlugosci.

pozdrawiam
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego
Uwielbiam jak każdy pisze co innego na ten sam temat :)
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego

Zależy w jakim stylu. Sprecyzuj się. u mnie tak rozgrzewka nie wygląda. 15- 20 min ogólnorozwojówki, czyli szybko rozruszać każdą partię mięśni ,stawów i potem esencja treningu.

W stylu Kyokushin Budokai. Czyli tym najbardziej kontaktowym, ale przeciez w tym samym stylu w innej sekcji trening moze wygladac zupelnie inaczej (te proporcje ile rozciagania i rozgrzewki zaleza od trenera)
  • 0

budo_zorbas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego

witam
a ja to chyba z innej bajki musze byc. bo tak sie sklada, ze chadzam na sekcje akademicka agh karate kyokushinkai w krakowie i co prawda jest to sekcja agh ale studentow innych uczelni jest na peczki, o zadnej sekretarce nie slyszalem, przyjsc mozna na dowolny trening i nikt cie nie wyrzuci, czegos takiego jak oficjalne zapisy nie uswiadczysz - po prostu przychodzisz, podoba ci sie to zostajesz i tyle. treningi sa 3 razy w tygodniu, przynajmniej w tym sezonie, wczesniej byly 4, ale mozesz zostawac na tyle treningow ile ci sie zamarzy (np w poniedzialek na 3, o ile masz tyle "sily" :) )
pozdrawiam


A jak to jest z przystępowaniem do treningów w trakcie trwania semestru? Przykładowo chciałbym zacząć trenować od najbliższego poniedziałku - ma po prostu przyjść ? Interesuje mnie również kiedy są treningi - gdzie mogę zdobyć takie informacje?
  • 0

budo_maraswrona
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego

co do sekcji w Krakowie to wiem ze napewno jest sekcja Oyama Karate-karate kontaktowe, podobne do kyokushinkai (wywodzi sie po części z kyokushinu), dużo ruchu w walce, są treningi z bronią (tonfy, kije)


hmmm.... z tego co cos tam kiedys czytalem i co Sensei opowiadal to Oyama i Kyokushin mają troche na pieńku :/ a z tym "wywodzeniem sie" to historyjka taka ze osobisty uczen Masutatsu Oyama odszedl od niego i zalozyl wlasny styl - czyli wlasciwie zdradzil. A ze wczesniej z wielkiej milosci do mistrza zmienil nawet nazwisko na takie samo - to nowy styl zyskal miano załozyciela Kyokushinu. Powoduje to czeste mylenie obydwu stylów nie mowiac juz o tym ze są bardzo podobne - bo niby co mialby zmieniac adept Kyokushin, moze jakies detale... w kazdym razie atmosfera pomiedzy tymi stylami jest raczej... oschła. O ile mozna mowic o "przyjazni" Kyokushin - Shotokan, lub o naturalnym szacunku do Karate tradycyjnego, o tyle Oyama raczej pogardliwie jest traktowane w gronie kyokushinowców. Ale to zawsze tylko stereotypy.

Osobiscie uwazam ze wszystko zalezy od ludzi - czyli od prowadzącego sekcje i trenujących w niej. Warto cwiczyc cokolwiek - byle miec z tego satysfakcje i uzyskiwac oczekiwane efekty. A ja mimo wszystko polecam Kyokushin :-) (zawsze jakos tak ciągnie do swoich co nie? :) ) Pytac o sekcje w Krakowie to jak w Gdansku o morze :D jest od groma naprawde róznych styli w tym pięknym miescie - choc z niego nie pochodze i dokladnymi informacjami nie posłuze. Miesci sie tu głowna siedziba Kyokushinu wiec naprawde nie powinno byc problemu ze znalezieniem "odpowiedniej" sekcji.

Osobiscie polecam zaczac cwiczyc - od ZARAZ :) nigdy nie jest ani za wczesnie ani za pozno zeby zajac sie MA, choc wiadomo ze lepiej wczesniej niz pozniej :wink: . No chyba ze komus serio zalezy na zaliczeniu "pelnego" sezonu itd... ale w dobrej sekcji bez wzgledu na pore roku zawsze mozna sie czegos nauczyc.
  • 0

budo_zorbas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego


Osobiscie polecam zaczac cwiczyc - od ZARAZ :) nigdy nie jest ani za wczesnie ani za pozno zeby zajac sie MA, choc wiadomo ze lepiej wczesniej niz pozniej :wink: . No chyba ze komus serio zalezy na zaliczeniu "pelnego" sezonu itd... ale w dobrej sekcji bez wzgledu na pore roku zawsze mozna sie czegos nauczyc.


Zatem sekcja znajdująca się w głównej siedzibie Kyokushinu nie jest dobra, bo nie chcą mnie tam przyjąć w trakcie sezonu :-) A sam chciałbym bardzo zacząć trenować karate, bo jeśli teraz nie zacznę to nie wiem czy zmobilizuję się we wrześniu. Mam nadzieję w najbliższym czasie wybrać się na trening do sekcji AGH. Trzymajcie kciuki :-)
  • 0

budo_ronja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego

z tego co cos tam kiedys czytalem i co Sensei opowiadal to Oyama i Kyokushin mają troche na pieńku :/ a z tym "wywodzeniem sie" to historyjka taka ze osobisty uczen Masutatsu Oyama odszedl od niego i zalozyl wlasny styl - czyli wlasciwie zdradzil. A ze wczesniej z wielkiej milosci do mistrza zmienil nawet nazwisko na takie samo - to nowy styl zyskal miano załozyciela Kyokushinu.


ke? 8O
... coś mi się wydaje, że albo czytaliśmy inne książki, albo Ty swoją do góry nogami trzymałeś ... weź Ty przeczytaj ją jeszcze raz, bo cos mi tu nie pasuje z tą historyjką ;-)

A sam chciałbym bardzo zacząć trenować karate, bo jeśli teraz nie zacznę to nie wiem czy zmobilizuję się we wrześniu.


No to pakuj dresik w plecaczek i leć na najbliższy trening. W 99,9% klubów przyjmą cię bez mrugnięcia okiem, bo nikomu nie będzie przecież przeszkadzał twoj wzrok szaleńca i twoje "ale o so chodziii? 8O " . Staniesz przeciez sobie grzecznie z tyłu i będziesz się starać robić to co inni... nie powinno być problemu... a po co marnować tyle miesięcy... no a jak gdzieś cię teraz nie chcą, to ich strata ;-)
  • 0

budo_stilgar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego

A jak to jest z przystępowaniem do treningów w trakcie trwania semestru? Przykładowo chciałbym zacząć trenować od najbliższego poniedziałku - ma po prostu przyjść ? Interesuje mnie również kiedy są treningi - gdzie mogę zdobyć takie informacje?


czesc Zorbas

Tak sie sklada, ze studenci chyba teraz zaczynaja nowy semstr a "nabor" jest wlasnie co semestr. Pisze nabor w cudzyslowiu bo jak juz wczesniej zakladalem wlasciwie czegos takiego nie ma. I tak wlasnie mozesz zaczac treningi w dowolnym czasie, no moze na poczatku bedziesz sie troszeczke gubil, ale nikt cie za to nie opieprzy a tym bardziej nie wyrzuci, a z czasem (i to pewnie niezbyt dlugim) to minie. Jezeli serio myslisz o przyszlym poniedzialku to grupa zaawansowana zaczyna o 17:30 zaraz po niej jest grupa poczatkujaca o 19:30, jest po niej jeszcze jeden trening dla zaawansowanych, treningi odbywaja sie w szkolepodstawowej na ul. smolensk. O ile dobrze kojarze to rusza teraz akcja oplakatowywania uczelni wiec jak sie dobrze rozejrzysz po roznego rodzaju tablicach to powinienes zauwazyc plakaty. Po dokladne informacje zapraszam na gg.

Serdecznie pozdrawiam
  • 0

budo_zorbas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego
W sobote idę na pierwszy trening! Trzymajcie kciuki. Mam postanowienie wytrzymania kondycyjnie całości. Już czuję adrenaline.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego

W sobote idę na pierwszy trening! Trzymajcie kciuki. Mam postanowienie wytrzymania kondycyjnie całości. Już czuję adrenaline.

Adrenaline? ....hmmmm,,to dopiero poczujessz adreanlinę jak dostaniesz pierwszego mocnego strzała
  • 0

budo_zorbas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego

Adrenaline? ....hmmmm,,to dopiero poczujessz adreanlinę jak dostaniesz pierwszego mocnego strzała


Jakieś sparingi, gdzie można mocnej oberwać mają być dopiero po pierwszym roku, więc nie tak szybko dostanę tego strzała. Jednak nie będzie to pierwszy, ani ostatni strzał więc tego się akurat nie boję. :-)
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego
No bardziej miałem tu na myśli zawody, ale sparringi na początek też są dobre :-) Tylko tak PS. Postaraj się nie być jak conajmniej 50% zaczynających treningi, że zaraz wychodzi na ulicę i figo fago, czego to on nie umie, bo się czasem można ośmieszyć. Taka rada, jakby woda sodowa uderzyła do głowy po pewnym czasie. Pozdrowionka i wytrwałości w treningach . OSS.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego
A tak odnosnie wody sodowej, to pamietam jak mialem 7 kyu. Myslalem ze jestem mistrzem swiata :) Cale szczescie ze jeste spokojny i dymow nie szukam, bo pewnie bym sie dowiedzial ze jednak daleko mi do mistrzostwa w bardzo nie przyjemny sposob :) Ale jak patrze na mlodych to kazdy tak ma :)
  • 0

budo_zorbas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego

No bardziej miałem tu na myśli zawody, ale sparringi na początek też są dobre :-) Tylko tak PS. Postaraj się nie być jak conajmniej 50% zaczynających treningi, że zaraz wychodzi na ulicę i figo fago, czego to on nie umie, bo się czasem można ośmieszyć. Taka rada, jakby woda sodowa uderzyła do głowy po pewnym czasie. Pozdrowionka i wytrwałości w treningach . OSS.


Bede pamiętał. Co prawda mam ochotę sprawdzić się z kimś, ale to na treningu. Chociaż z drugiej strony mam świadomość, że jakakolwiek walka w tym momencie przypominała by bardziej boks tajski niż karate, wiec po prostu znajdę jakiś zaciszny kąt sali i będe się starał robić to co reszta :-)
  • 0

budo_zorbas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego
Jeszcze jedno pytanie - słownik. Gdzie coś takiego można znaleźć? Bądź jeśli możecie napisać kilka podstawowych zwrotów, które każdy początkujący umieć powinien. Wymowa wyrazów, również mile widziana. Z góty dziękuje.
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego

Jeszcze jedno pytanie - słownik. Gdzie coś takiego można znaleźć? Bądź jeśli możecie napisać kilka podstawowych zwrotów, które każdy początkujący umieć powinien. Wymowa wyrazów, również mile widziana. Z góty dziękuje.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zorbas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


A 9 to nie jest kyuu, a nie kyu ?
Jeszcze jedno odnośnie czytania

1. ICI czy ICZ
6. ROKU czy ROK
  • 0

budo_zorbas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate - pytania początkującego
Po przesło 3 tygodniach poszukiwań udało się. Wróciłem właśnie z pierwszego treningu i było świetnie. Co prawda moje biodra teraz boleśnie przypominają mi, że wysokie kopnięcia to nie moja specjalność (niskie zresztą też nie), ale sądzę, że z treningu na trening będzie lepiej. Jeśli chodzi o kata (chyba tak to się pisze) to zastanawiam się jak mi się uda to zapamiętać - na szczęście wszyscy ćwiczący są bardzo przyjacielscy i dzięki dużej pomocy i cierpliwości dziewczyny w żółtym pasie jakoś udało mi się wykonać ten rodzaj tańca :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024