Skocz do zawartości


Zdjęcie

KravMaga+samoobrona kobiet


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotreknh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

KravMaga+samoobrona kobiet

Ciekaw jestem waszych opini na ten temat, co o tym sądzicie?
Pozdrawiam


  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga+samoobrona kobiet

Oto, co sądzę:

http://www.budo.net....5519&highlight=


  • 0

budo_piotreknh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga+samoobrona kobiet
Może nie wyraziłem się dość precyzyjnie.Chodzi mi o to że na stronie Krav Magi reklamują kurs samoobrony dla kobiet (to znaczy na nim będą tylko kobiety) to nie ma być zwykła grupa gdzie kobiet jest może w porywach 10%.Kurs ma trwać 2 mies. Zresztą sami możecie przeczytać (patrz link)Co o tym sądzicie, jakieś spostrzeżenia?
Pozdrawiam.
  • 0

budo_jola
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga+samoobrona kobiet
Tu chodzi tylko i wyłącznie o kase.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga+samoobrona kobiet
też robie takie kursy tylko twają dłużej kosztują 150 zł (czyli taniej) na każdym treningu jest facet do bicia i techniki "nauczone" w parach damskich sprawdza się w starciu z mężczyzną + gadanie o niebezpiecznych miejscach i te inne ważne tematy które muszą być poruszone
PODSTAWĄ jest jednak to by powiedzieć tym paniom na kursire że to są podstawy, wyrobienie sobie odruchu obronnego, jakaś podstawa prawidłowej reakcji na atak A NIE NAUCZĄ się walczyć takich kitów nie powinno się wciskać bo to głupie i nie etyczne.
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga+samoobrona kobiet
instruktorzy kursu KM w ktorym uczestniczylem takze prowadzili osobne szkolenia samoobrony dla kobiet, ktore KM sie nie nazywaly (to ze na normalnym kursie byly kobiety to juz inna sprawa - nie dostawaly taryfy ulgowej, chyba ze na wlasne zyczenie nie uczestniczyly w danym cwiczeniu). na osobnych szkoleniach wdrazane bylo dokladnie to o czym pisal stando. pozdro
  • 0

budo_amarissa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga+samoobrona kobiet
Nie czaje, jak maja sie bronic przed facetami trenujac z kobietami, to chyba cos nie tak.
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga+samoobrona kobiet
Jeśli grupy są tak liczne jak na zdjęciach ze stronki to albo KM znalazło panaceum na naukę samoobrony dla kobiet albo mają super skuteczny marketing.
Ja podchodzę sceptycznie do tego co robią bo dla mnie KM to jednak typowo militarny system dla służb porządkowych a to co jest teraz prezentowane to rozmienianie się na drobne w pogoni za szmalcem. Bardziej by mnie to przekonywało gdyby to były zamknięte szkolenia dla małych grup. Tworzonych na podstawie wewnętrznej rekrutacji.

Pozdro.

  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga+samoobrona kobiet
amarissa, proponuje w takim razie zapoznac sie z wen-do... tam dopiero jest nad czym myslec... ;)

mają super skuteczny marketing.


z tym akurat daja rade :)

Bardziej by mnie to przekonywało gdyby to były zamknięte szkolenia dla małych grup. Tworzonych na podstawie wewnętrznej rekrutacji.


dokladnie tak jest, ale zyc z czegos trzeba :)

combaty swietnie nadaja sie na ulice o czym chyba nikogo przekonywac nie trzeba, bo co w normalnej dyscyplinie zabronione tutaj wskazane, a czy dla sluzb porzadkowych hm.. raczej dla takich ktore wprowadzaja ostateczny porzadek.. ;)
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga+samoobrona kobiet

Nie czaje, jak maja sie bronic przed facetami trenujac z kobietami, to chyba cos nie tak.



eh, bo to jest tak, że na treningu dla pań facet służy do "bicia"
mogą technikę poznawać ćwicząc w parze pani + pani ale już skuteczność i ewentualne poprawki są w parze pani + pan "pozorant"
Albo kurs jest otwarty i wówczas dla pań lepiej jest ćwiczyć z panem, ale pan z tego treningu nie wiele skorzysta ;(
Jeśli jednak kurs jest kursem samoobrony dla pań to mamy inną metodykę i inne techiki specjalnie przystosowane pod panie które na co dzień nie trenują sztuk walki. w związku z tym obecność panów nie wskazana bo się panie będą krępować. Ideałem byłoby połaczenie typu 10 pań i 10 "pozorantów" na każdym treningu wymiana w parach by się nie przyzwyczajać do jednego partnera - ale ile taki kurs by kosztował !!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024