Skocz do zawartości


Zdjęcie

kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?
Troche Zbulwersowany tematem o Gwałtach Zdałem sobie pytanie czy istnieje w terazniejszym czasie cos takiego jak Szacunek do drugiej osoby , , Czy ludzie nadal wierzą w miłosc i chochaz jakis jej skladowe urzeczystniają ?

Czy nasz swiat zdominował dzik pęd ku rżnieciu ?????

Bo mi sie wydaje szacunek dla drugiej osoby nadzedną sprawą , choc mlody jestem a być moze juz za stary... :(

Czy istnieją jeszcze te wartosci w was i jak ocenianicie nasz pokolenie ?

Sami budujemy zagłade dla siebie ?

[glupi post , za bardzo sie zdolowalem textem z topicu o gwałcie wywal ten top modku]

  • 0

budo_shrek.rtx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków dawna stolica Polaków

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?
Ja jestem dinozaurem :D
Dla mnie najważniejszy jest honor i wierność własnym zasadą.
Jak oceniam młodych ludzi (w tym siebie)?
Nienajlepiej :twisted:
Obserwuję taki "pęd stadny" ku łatwemu i przyjemnemu życiu. Każdy chce brać jak najwięcej - dając jak najmniej. To jest fajne i jest cool. A przecież wikszość ludzi chce być fajna i być cool.
Jakie to płytkie!
Nie ma miejsca na szacunek dla drugiego człowieka, bo to wymaga uwagi, poświęcenia czasu, dania czegoś od siebie - bezinteresownie - to nie jest cool.
A ja nadal wierzę w miłość......choć może to utopia......dobrze wiedzieć że jest się czymś więcej niż tylko konsumpcyjnym zwierzęciem.
Pozdrawiam.
Lemur zwany Rocco.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?

Ja jestem dinozaurem :D
Dla mnie najważniejszy jest honor i wierność własnym zasadą.
Jak oceniam młodych ludzi (w tym siebie)?
Nienajlepiej :twisted:
Obserwuję taki "pęd stadny" ku łatwemu i przyjemnemu życiu. Każdy chce brać jak najwięcej - dając jak najmniej. To jest fajne i jest cool. A przecież wikszość ludzi chce być fajna i być cool.
Jakie to płytkie!
Nie ma miejsca na szacunek dla drugiego człowieka, bo to wymaga uwagi, poświęcenia czasu, dania czegoś od siebie - bezinteresownie - to nie jest cool.
A ja nadal wierzę w miłość......choć może to utopia......dobrze wiedzieć że jest się czymś więcej niż tylko konsumpcyjnym zwierzęciem.
Pozdrawiam.
Lemur zwany Rocco.


Kurcze za co walczyli nasi dziadkowie ???? Za wolnośc , gdzie my musimy okazac biernosc.... wolnośc nasza jest tak krępujaca nas samych ze nie mozna sie temu przeciwstawic nie mozna sie przeciwstawic niczemu co w naszym staroswieckim mniemaniu jest zle.

Zgodze sie z tobą ze wszyscy chcą byc QL

Rządza bycia cool jest jak woda a ci co podazają jakąs swoja drogą nie poatrząc na mode i to co jest ql kieruac sie np. szacunkiem są jak kamienie a najsmutniejsze ze zanurzone w tej wodzie. Predzej czy pozniej woda nas wypłucze i powstanie morze martwe.


Smutne troche... ale przynajmniej na koncu bedziemy mogli smialo spojrzec sobie w twarz...

Mloda dziewczyna , mloda dziewczyna , mloda jak ja i ty....
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?

Czy istnieją jeszcze te wartosci w was i jak ocenianicie nasz pokolenie ?

Sami budujemy zagłade dla siebie ?


A które to "nasze" pokolenie? Bo ja na przykład jestem "piękny trzydziestoletni" :) i pamiętam jeszcze Sierpień 80.
Rzeczywiście ostatnio ludzie zdziczeli, wiele zasad, poczucie honoru przestało być w cenie. Ale do Średniowiecza nam jeszcze na szczęście daleko.
Tak więc Tetsudo, głowa do góry i rób swoje!
Silvio
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?
od tysięcy lat ludzie narzekają, że kiedys to było lepiej, a obecnie to Panie zgroza, demoralizacja, upadek obyczajów i zepsuta młodzież. Za 200 lat jakis nasz potomek bedzie wyklinał na swoje wnuki i twierdził, że w XXI wieku to ludzie mieli honor i szacumek dla innych, a obecna (przyszłościowa) młodzież to panie tylko ta telepatia i telepatia :)
Zapraszam wszystkich do poczytania chociażby starozytnych pisarzy, a przekonacie się, że kiedys było dokładnie tak samo jak teraz, a tzw. upadek obyczajów to mit dla znerwicowanych.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?
Dobrze gadasz cynik75, wystarczy wziza na tapete niejakiego skarge.
A wedlug mnie - swiat idzie w lepszym kierunku. I na takie parszywe wychowanie jakie odbieraja dzieci (od urodzenia oparte na przemocy), az dziw bierze, ze nie jest tak zle.
K_P
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?
jak to kiedys badania zrobili i wyszlo ze na 10 dzieci 9 odruchowo siegnie po kredki a tylko jedno po zabawkowy pistolet.

To co wg. mnie jest rzeczywiscie problemem XX wieku to nadmiar informacji i niestabilnosc zyciowa. Kiedys jak sie urodizlo chlopem we wsi, to sie jako ten sam chlop w tej samej wsi umieralo w wieku lat 40, system byl prosty, spowiedz byla powszechna i czlowiek do nieba szedl. Dzis wszytko moze sie zmienic w kazdej chwili, ludzie zmieniaja prace co 2 lata a dlugosc zycia sprawia ze zony maja 3:) A kto panie 3 zony przetrzyma?
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?
Wszystkiemu winny jest polski hip hop :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?
Cynik75, naiwnie zdaje się myslisz, że świat nie zmienił się od tysięcy lat. Ostatnie 200 jest odwróceniem ostatnich tysięcy na głowę /a zmianę tę umożliwiła nauka/. Fakt, że zawsze byli dobrzy i źli, i nigdy życie nie było piekne, że zawsze konflikt pokoleń istniał, ale nie należy tego mylic.

"Sposób produkcji życia materialnego warunkuje proces społeczny, polityczny i duchowy w ogóle: nie świadomość ludzi stanowi o ich bycie, lecz odwrotnie, ich byt społeczny kształtuje świadomość ludzi" - Pewien znany niemiec 8)

Ilustracją tego jest zarówno przytaczany wcześniej chłop, całe życie trwający w jednej wiosce, jak i współczesny blokers.
To nie wartości warunkują życie, a życie wartości.
W dzisiejszym świecie, praktyka mówi że nie ma żadnych wartości, pseudodemokracja, legalizm, upadek więzi społecznych, wszechobecny wyscig pieprzonych szczurów. Taki świat będzie produkował egoistów, nastawionych na siebie i swoją korzyść, cyników, polityków. Zmienić to da się na dwa sposoby:
- zmiana sposobu rządzenia i kierowania państwem /czyt. upadek pseudodemokracji, kapitalizmu, legalimu/.
- zmiana świadomości ludzkiej /czyt. takie edukowanie, które czynić będzie ludzi mądrymi a nie sprawnymi i wydajnymi maszynkami do pracy/.
Łatwo zauważyć ze jedna zmiana warunkuje i implikuje drugą. Mówiąc wprost, dupa zbita, będzie już tylko gorzej.

PS. A w 2050 skończy sie ropa i będzie fallout ;)
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?

Cynik75, naiwnie zdaje się myslisz, że świat nie zmienił się od tysięcy lat.

Świat się zmienia, ale homo sapiens sapiens który chodzi po dzisjejszym świecie jest tym samym który zamieszkiwał jaskinię 40 tys. lat temu.
Z tym wyścigiem szczurów to był w Polsce na przełomie lat 90. i się dawno zakończył, teraz jest poprostu rywalizacja charakterystyczna dla każdego gatunku stworzeń na naszej planecie.
  • 0

budo_donazu
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:posen

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?
Nie wszyscy ludzie są przecież tacy źli!
Niestety telewizja i programy typu "uwaga" tropią sensacje i pokazują to, co w głowie się nie mieści... Ostatnio powiedziałam - koniec z oglądaniem tych głupot... podobnie spójrzcie na jakiekolwiek wiadomości... zdominowane przez zamachy terrorystyczne, wypadki samochodowe, morderstwa itd. (oczywiście trochę wszystko w tym momencie upraszczam i uogólniam ale wedlug mnie powinna być jakaś równowaga w przekazie informacji... nie same SMUTKI! nie same złe wiadomości... można popaść w depresję!!! I rzeczywiście można stwierdzić, że "świat idzie ku zagładzie"...
Ale tak nie jest...
Są przecież jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie... ale nie wszyscy ich dostrzegają bo pewnie się o nich mało mówi... a złe zawsze lepiej zapada w pamięc... a dla niektórych dobro jest nudne...

Tetsudo pyta czy istnieje w teraźniejszym czasie coś takiego jak szacunek do drugiej osoby itd. Według mnie istnieje...
A źli ludzie byli od zawsze... tylko wiadomości o nich nie były rozpowszechniane aż na taką skalę jak ma to teraz miejsce.

Piszesz, że wszyscy chcą być cool... Nieprawda... Dla mnie np. najważniejsze jest być sobą!

Głowa do góry! i :D :D :D :D :D
  • 0

budo_kaylah
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?
zgadzam się z donazu, że źli ludzie byli zawsze... po prostu na pewne wynaturzenia i negatywne zachowania funkcjonowało ciche społeczne przyzwolenie. Nikt się tym tak nie bulwersował, że ojciec leje dzieci, ktoś gwałci kobietę, inny wykorzystuje swoje zwierzchnictwo by wykorzytać kogoś słabszego, takie rzeczy skrzętnie się ukrywało w czterech ścianach i właściwie dopiero niedawno zabłyszczały na firmamencie tv jako mega problemy. Oczywiscie hańbą były wszelkie występki kobiet. Więc przynajmniej tyle z równouprawnienia, że teraz do wszystkich nas jedna miarka.
Tak samo jest z naszą wrażliwością, potrzebą więzi. Nie znikła wraz z postępem, wprowadzeniem liberalnego zezwolenia na wszystko. To wszystko nie kurczy się, nie znika. Może staje się mniej trendy, a dla ludzi "cool" ważne jest by być trendy..bądź co bądź nie mogą wyzbyć się jednak swojej natury.
pozdrawiam
  • 0

budo_waldi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z leju po bombie.

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?
Liberalne zezwolenie na wszsytko - to już niedługo, bo prawica wygra wybory. A wtedy będzie nieciekawie.
  • 0

budo_kaylah
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?
jeśli teraz jest conajmniej dziwnie.. to ja już wolę tę "nieciekawość"
  • 0

budo_waldi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z leju po bombie.

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?
Nieważne. Ale gwąłt to już wyjątkowe ************* - powiesic drania.
  • 0

budo_ripper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?

... powiesic drania.

Powiesić malo ja bym jeszcze pomeczyl skur...kowańca dla przestrogi innych
  • 0

budo_waldi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z leju po bombie.

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?
Sprawiedliwa i zasłuzona kara, nie sadystyczna zemsta. Odstraszać powinna nieuchronność kary, a nie sadyzm jej wykonania.
  • 0

budo_kim-lan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?
jak najbrdziej a moze nawet wykastrować!!!! Najbardziej mnie bulwersuje ze jesli juz taki drań skrzywdzi kobiete to z ofiary robia przestępce dlatego jestem za kastracją takich ****
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?
Ja jestem za likwidowaniem i oprawców i ofiar, wykastrować, powiesić, utopić, spalić,zarżnąć, zerżnąć, zjeść. I po kłopocie. :lol:

P.S. Niektóre tematy działają ludziom na emocje :wink:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kochac i być kochanym , Szacunek Szanowac i byc Szanowanym ?

zarżnąć, zerżnąć


[ot]na pewno w tej kojeności :?: :wink: [/ot]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024