Skocz do zawartości


Zdjęcie

PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1321 odpowiedzi w tym temacie

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

zadnej z nich. opisz po krótce, bo jakoś nie mogę tego sobie wyobrazić..... po prostu nie mam pojecia jak shiho nage, które wykonywane jest przecież poprzez rękę (chyba, ze sie mylę) można zastosować w reakcji na wysoki kop w łepetynę.

W aikido rozne rzeczy sa mozliwe. 8)
Jako cwiczenie wyobrazni polecam przypomnienie sobie tachi-dori i jo-dori, czyli obrony przed napastnikiem z mieczem lub kijem. Oczywiscie na pytanie, czy shiho nage da sie wykonac na kawalku drewna, nie odpowiem. :lol:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Nie offtopowac mi tu :P Zaraz smigam na trening, ciekawe co tym razem sie bedzie działo :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
hmmmm.... dalej tego nie widzę, ale skoro lepsi mówią, ze się da to przyjmuję n wiarę. może zapytam sensei na treningu to pokaże.

pozdrawiam

kurm

p.s.

faktycznie w aikido wszystko się da.

Szczepan - jak kiedyś los nas ze sobą zetknie, to kurza twarz poproszę co byś mi to yonkyo na nogę pokazał. :wink: :) (oczywiście na kimś innym bo mnie mogło by boleć a tego nie lubię 8) )
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Kurm, a gdzie jest napisane, ze techniki aikido(jak ikkyo, kotegaeshi czy shihonage) wykonuje sie WYLACZNIE na reke atakujacego? :wink: :lol:

Np bardzo sympatyczne yonkyo mozna zrobic na nodze atakujacego, niekoniecznie zeby zaraz kopal ta noga. Przykladowo: gosciu probuje zlapac ci ramie a ty schodzisz nagle w dol i cyk yonkyo 8)

Co do wysokich kopniec okreznych to chyba tylko sie one nadaja do pokazow :roll: :)


bingo... shihonage na stope tak dokladnie.
lapiesz kopiacego za stope (jedna reka za palce a druga za piete) i robisz dzwignie na kostce, w prawie identyczny sposob jak przy normalnej shihonadze. trzeba przy tym dosc mocno obnizyc pozycje, zwlaszcza jak sie to wykonuje na kims nizszym od siebie, bo tak jak normalnie sie przeklada nad glowa reke uke to w tym przypadku trzeba przelozyc jego noge... no i reszta to juz jak w standardowej shihonadze. uke laduje na plecach a dzwignie sie kontynuuje az sie na brzuch przekreci
tylko czy ta technika w wykonaniu na stope dalej ma nazwe shihonage, czy juz sie inaczej zwie?
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Kurm, a gdzie jest napisane, ze techniki aikido(jak ikkyo, kotegaeshi czy shihonage) wykonuje sie WYLACZNIE na reke atakujacego? :wink: :lol:

Np bardzo sympatyczne yonkyo mozna zrobic na nodze atakujacego, niekoniecznie zeby zaraz kopal ta noga. Przykladowo: gosciu probuje zlapac ci ramie a ty schodzisz nagle w dol i cyk yonkyo 8)

Co do wysokich kopniec okreznych to chyba tylko sie one nadaja do pokazow :roll: :)


bingo... shihonage na stope tak dokladnie.
lapiesz kopiacego za stope (jedna reka za palce a druga za piete) i robisz dzwignie na kostce, w prawie identyczny sposob jak przy normalnej shihonadze. trzeba przy tym dosc mocno obnizyc pozycje, zwlaszcza jak sie to wykonuje na kims nizszym od siebie, bo tak jak normalnie sie przeklada nad glowa reke uke to w tym przypadku trzeba przelozyc jego noge... no i reszta to juz jak w standardowej shihonadze. uke laduje na plecach a dzwignie sie kontynuuje az sie na brzuch przekreci
tylko czy ta technika w wykonaniu na stope dalej ma nazwe shihonage, czy juz sie inaczej zwie?



yhy - no to ja już wiem, dlaczego to przerosło moją wyobraźnię. :wink: :)

dzięki za opis

pozdrawiam

kurm
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
druga możliwość to wchodzisz w ruch i "po drodze" łapiesz ręke uke i na niej robisz technikę, trudne, ale też da się zrobić ;) my tak ćwiczymy maigeri ikkyo
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

druga możliwość to wchodzisz w ruch i "po drodze" łapiesz ręke uke i na niej robisz technikę, trudne, ale też da się zrobić ;) my tak ćwiczymy maigeri ikkyo


z dwojga "złego" to to jestem w stanie sobie wyobrazić znacznie szybciej.

k.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
na przyszly tydzien mamy juz zapowiedziane iriminage, juz sie nie moge doczekac...
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
A myśmy mieli dzisiaj irimi nage :)
Przez ikkyo...cały trening dzisiaj to kombinacje ikkyo plus coś-tam...
moje biedne łokcie...poprosze o więcej... :) :) :)

Pozdroofka
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Co do wysokich kopniec okreznych to chyba tylko sie one nadaja do pokazow :roll: :)

Zasadniczo tak, ale powiedz to gosciom od muai thai :twisted: Mysle ze wiekszość aikidoków /tych ćwiczacych tylko aiki/ była by zaskoczona że można tak szybko i mocno kopnąc, a zaskoczenie swe okazaliby zaraz po przebudzeniu. :lol:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Np bardzo sympatyczne yonkyo mozna zrobic na nodze atakujacego, niekoniecznie zeby zaraz kopal ta noga. Przykladowo: gosciu probuje zlapac ci ramie a ty schodzisz nagle w dol i cyk yonkyo 8)

Zastanów się jakie wrażenie wywoła yonkyo na nodze gościa, który przyjmuje lołkiki na piszczel? Byc może zdębieje na widok oponenta, który podczas walki siadł i zaczął go smerac po nodze :rofl: A moze ta technika działa tylko na wytresowanych uke? :twisted: :twisted:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
psujesz temat kolego...Zaczynasz offtopic. Wiec uprzejmie prosze przeniesc sie z tym tematem gdzie indziej... ;)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

psujesz temat kolego...Zaczynasz offtopic. Wiec uprzejmie prosze przeniesc sie z tym tematem gdzie indziej... ;)

A to pardon, myślałem że shihonage na nogę to też oftop :roll: Jak tak, to zabieram grabki i idę do innej piaskownicy :P 8)

PS. Tak chciałem tylko szpile wsadzić w mrowisko :twisted:
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
na treningu zapominam o wszystkim. jest tylko mata i uke lub tori (oczywiście również sensei :wink: )
po treningu bywa róznie, ale przeważnie ciesze się na czekajacy gorący przysznic i nie mniej goraca żonkę :wink: :) :)

ostatnio najgorzej jest przed treningiem - jakoś mam problemy z pozbieraniem się, ale z dumą stwierdzam, że przełamuje się jak diabli i żadnego treningu z lenistwa nie opuściłem :-)

pozdrawiam

k.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
jak tu nie pisałem to nie pisałem, a jak zacząłem to dwa po kolei ;-)

dzisiaj w ramach rozgrzewki była koszykówka. (zajęcia są na sali i w piątki, kiedy jest broń nie rozkładamy maty.
przez 10 minut grania, zrobiłem sobie więcej kuku niż przez dwa lata na macie. TFU!

1) SAM SOBIE!!!!! strąciłem piłką do kosza okulary i porysowałem ryło
2) kolega przywalił mi ręką w wargę tak, że mam teraz pod nosem coś co boli i wystaje (dobrze, ze zabki całe)
3) palce zdeptane bo inny kolega stanął mi na stopie.
4) kciuk wybity bo źle złapałem lecącą piłkę.

SZOK!

żebym jeszcze nigdy w kosza nie grał, to bym zrozumiał, ale przez 0 lat trenowałem siatkówkę i to po 5x w tygodniu i nieraz gralim w kosza w ramach rozgrzewki.

reasumując - dzisiaj po treningu wszystko mnie boli i stwierdzam, ze mówię koszykówce zdecydowane NIE!!!!!

kurm
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

żebym jeszcze nigdy w kosza nie grał, to bym zrozumiał, ale przez 0 lat trenowałem siatkówkę i to po 5x w tygodniu i nieraz gralim w kosza w ramach rozgrzewki.



No niezle niezle. To spory szmat czasu trenowales siatkowke. Az 0(zero) lat to naprawde sporo:P buahahahahha pozdro ;)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!



żebym jeszcze nigdy w kosza nie grał, to bym zrozumiał, ale przez 0 lat trenowałem siatkówkę i to po 5x w tygodniu i nieraz gralim w kosza w ramach rozgrzewki.

No niezle niezle. To spory szmat czasu trenowales siatkowke. Az 0(zero) lat to naprawde sporo:P buahahahahha pozdro ;)


ot jaki czepialski no.... :wink:

miało być 10, ale przeliczyłem jeszcze raz i wyszło mi 9.
jak widzisz rachunek jest prosty - 10 i 9 daje 0. :) :) 8)

:oops:

pozdrawiam

kurm
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!


Np bardzo sympatyczne yonkyo mozna zrobic na nodze atakujacego, niekoniecznie zeby zaraz kopal ta noga. Przykladowo: gosciu probuje zlapac ci ramie a ty schodzisz nagle w dol i cyk yonkyo 8)

Zastanów się jakie wrażenie wywoła yonkyo na nodze gościa, który przyjmuje lołkiki na piszczel? Byc może zdębieje na widok oponenta, który podczas walki siadł i zaczął go smerac po nodze :rofl: A moze ta technika działa tylko na wytresowanych uke? :twisted: :twisted:

jakisz czas temu sie senseia pytalem o dzwignie na nogi i miedzy innymi pokazal wlasnie yonkyo... to younkyo wygladalo podobnie do takiej dzwigni co na okladkach ksiazek o bjj jest... np. tu
Dołączona grafika
oczywiscie nie byla taka, ale w ten desen, kumpel odklepal, znaczy ze boli :D i z tego co widzialem to te dzwignie dzialaja albo na staw skokowy albo na jakis nerw albo (chyba) na staw biodrowy...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

jakisz czas temu sie senseia pytalem o dzwignie na nogi i miedzy innymi pokazal wlasnie yonkyo... to younkyo wygladalo podobnie do takiej dzwigni co na okladkach ksiazek o bjj jest... np. tu
OBRAZEK CIACH...
oczywiscie nie byla taka, ale w ten desen, kumpel odklepal, znaczy ze boli :D i z tego co widzialem to te dzwignie dzialaja albo na staw skokowy albo na jakis nerw albo (chyba) na staw biodrowy...


No fajnie, przyblokowane kolano i biodreko, przeprost w kostce. Ale od tego, do techniki jaką opisywał Szczepan jest bardzo daleko. Nie twierdzę że yonkyo na nogę nie boli, na piszczeli na mnie nie zadziała, ale na achillesie czy kostce to poczuję /znaczy zostanę sprowokowany :twisted: /. Nie należy mylić yonkyo z dźwigniowaniem stawu.

A po treningu czuję sie świetnie !! <- to żeby oftopa nie było :lol:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Nie należy mylić yonkyo z dźwigniowaniem stawu.

Nie ma pomylki, bo yonkyo jest dzwignia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024