Skocz do zawartości


Zdjęcie

gdzie chwycic zeby puscic?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_manila.sosil
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

gdzie chwycic zeby puscic?
Czy to prawda, że istnieje jakiś "chwyt" za nadgarstek, dzięki, któremu druga osoba puści to co trzyma, "palce same się rozprostują"? tzn. jak chwycić za nadgarstek, w którym miejscu?

Wiem, wiem... pewnie fachowo nie opisałam tego ale mam nadzieję, że wiecie o co chodzi.
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?
Proponuje wbic paznokcie w tetnice promieniowa lub lokciowa. 8)
  • 0

budo_manila.sosil
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?

pp2.gif

na stronie o udzielaniu pierwszej pomocy znalazłam zdjęcie tej tętnicy 

Ale próbuję na sobie, tzn. w jednej ręce trzymam długopis a drugą "naciskam" na tą tętnicę... i nic... nie puszcza :evil:


  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?

Czy to prawda, że istnieje jakiś "chwyt" za nadgarstek, dzięki, któremu druga osoba puści to co trzyma, "palce same się rozprostują"? tzn. jak chwycić za nadgarstek, w którym miejscu?

Wiem, wiem... pewnie fachowo nie opisałam tego ale mam nadzieję, że wiecie o co chodzi.


nie ma. nie nalezy wierzyc w taki rzeczy wogole. z dobrych propozycji to:
prawy chak, lewy chak, ewentualnie cios sierpowy. mozna tez cos kolanem pokombinowac ewentualnie jakas basia ;)
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?

pp2.gif

na stronie o udzielaniu pierwszej pomocy znalazłam zdjęcie tej tętnicy 

Ale próbuję na sobie, tzn. w jednej ręce trzymam długopis a drugą "naciskam" na tą tętnicę... i nic... nie puszcza :evil:

HA, zeby byl pelny efekt potrzebujesz mocno tipsy.
  • 0

budo_ningen-hi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?
Najlepiej wybierz się fo jakiegoś dojo, gdzie aikido trenowane jest i poproś mości senseja, co by Ci to pokazał. Zrozumiesz jakie to łatwe. a zarazem bolesne. :twisted:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?
Słyszałem też o magicznych ciosach wibrującej dłoni, powodujących porażenie energią i śmierć po trzech tygodniach, oraz ucisku na takie punkty na ciele, że nawet od lekkiego dotknięcia pacjent zastyga w bezruchu albo traci przytomność... 8)

Ja bym się chciał zapytać: manila.sosil, po co Ci to?

Pozdrawiam,
AdamD

PS: znam przynajmniej z jednego takiego gościa, co chwyci za nadgarstek i spowoduje puszczenie wszystkiego co człowiek trzyma w dłoni... jest marynarzem, łapę ma taką, że jak go pierwszy raz zobaczyłem, to myślałem że umrę ze strachu ;) i uściskiem dłoni prawdopodobnie zgruchotałby kości w nadgarstku :) Bez magicznych sztuczek.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?

PS: znam przynajmniej z jednego takiego gościa, co chwyci za nadgarstek i spowoduje puszczenie wszystkiego co człowiek trzyma w dłoni... jest marynarzem, łapę ma taką, że jak go pierwszy raz zobaczyłem, to myślałem że umrę ze strachu ;) i uściskiem dłoni prawdopodobnie zgruchotałby kości w nadgarstku :) Bez magicznych sztuczek.

8O Boze. A coz na to by mistrz aikido powiedzial. :wink:
Nie ma co w bajki wierzyc. A Adam zadal dobre pytanie: " Po co? ".
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?

Sa sposoby wyjmowania z dloni trzymanego przedmiotu, rozne, w zaleznosci od tego co to za przedmiot, jak jest trzymany, jaka jest sytuacja itd. Na przyklad przez dzwignie nadgarstkowa, dzwignie za pomoca samego trzymanego przedmiotu itp. Czasem takie techniki potrafia nawet zadzialac. Oczywiscie pod warunkiem, ze ma sie kontrole nad przeciwnikiem, wynikajaca z przewagi technicznej lub silowej, wiekszego doswiadczenia w wolnej walce, perfekcyjnie dopracowanej danej techniki itd. a nie po prostu uzyskalo sie informacje z internetu "noz/palke/pistolet zabieramy osilkowi nastepujaco:...".

Tajemniczego punktu otwierajacego dlon nie znam ani nie wiem o nikim kto taki punkt zna. Nie znam tez nikogo, kto zna taka osobe.

Co oczywiscie nie znaczy, ze taki punkt nie istnieje. Po prostu z filozoficznego punktu widzenia nie mozna orzec nieistnienia czegos tylko na tej podstawie, ze nie ma zadnych dowodow ani poszlak wskazujacych na to, ze to cos istnieje 8)

Przy okazji - sprawdzanie na sobie nie jest dobra metoda. Zauwaz, ze na przyklad nie jestes w stanie sama siebie dotkliwie polaskotac wlasna reka. Jest pewna wlasciwosc konstrukcji ludzkiego systemu nerwowego ktora to uniemozliwia. Ale juz piorkiem ktore opoznia ruchy twojej reki mozna ten problem obejsc. Poprobuj na kims znajomym, najlepiej podobnym z budowy do osoby ktorej chcialabys zabrac ten przedmiot z reki. Niech ten ktos zacisnie palce a ty sobie naciskaj. Reka jest tak mala, ze w dwa wieczory powinnas cala powierzchnie nie raz i nie dwa obleciec. Powodzenia.

8)
Pawel Drozdziak


  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?

PS: znam przynajmniej z jednego takiego gościa, co chwyci za nadgarstek i spowoduje puszczenie wszystkiego co człowiek trzyma w dłoni....


Mieliśmy podobnego w sekcji. Piekarz, który w czasach przedmechanizacyjnych ciasto wyrabiał. Dziewczyny do stolnicy :D
  • 0

budo_manila.sosil
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?
dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.

A po co mi? Tak na wszelki wypadek. W przypadku jakiegokolwiek napadu nie mam niestety żadnych szans. A znajomość takiego czegoś mogłaby być może jakoś pomóc...
A pytałam się Was, bo ktoś mi kiedyś coś takiego pokazywał (tylko ten ktoś już tego nie pamięta :? , nie będę pisac dlaczego bo to nie jest teraz ważne). Pokazywali to podobno dawno temu w tv - ale nie w programie Davida Copperfielda. Chodziło właśnie o samoobronę. Myślałam więc, że ten "chwyt" jest powszechnie znany i dlatego Was tutaj o to zapytałam.
Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam!
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?
No to poproś tego kogoś od ręki, żeby Cię złapał za fraki i zaczął (szarpiąc!) wywlekać do drugiego pokoju.

I narysuj mu flamastrem kropkę na nadgarstku, po czym w czasie tej szarpaniny postaraj się precyzyjnie i mocno nacisnąć idealnie, precyzyjnie i mocno ten jeden punkt.

Podziel się z nami wnioskami ;)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?

To ja sie bezwstydnie zareklamuje w takim razie. Zamiast sobie zawracac glowe nieistniejacymi punktami naucz sie bronic. Link masz w moim podpisie.

Pawel Drozdziak


  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?

dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.

A po co mi? Tak na wszelki wypadek. W przypadku jakiegokolwiek napadu nie mam niestety żadnych szans.


Nigdy tak nie myśl, bo wtedy faktycznie nie masz żadnych szans !!!
Pawłowi nie wypada, więc ja Ci zareklamuję


A znajomość takiego czegoś mogłaby być może jakoś pomóc...


Nie znam takiego chwytu, tak jak nie znam tego chwytu za szyję ze Star Trek, co usypia :wink: ale ręcę z uchwytu umiem uwalniać w dowolnej konfiguracji. To podstawy ju-jitsu. Znajdziesz je w książkach K. Kondratowicza czy B. Skuta. Są na wielu wyprzedażach, za grosze ale oczywiście lepiej idź do jakiejś sekcji
  • 0

budo_manila.sosil
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?
Zaintersuję się tą książką... Może podbuduje mnie również psychicznie.
Dziękuję...

RobertP napisał, że nie zna usypiającego chytu za szyję ze Star Trek. W związku z tym przypomniało mi się, że wiele lat temu, w mojej szkole podstawowej, grupa głupkowatych uczniów traciła przytomność "na zawołanie", naciskając w jakimś punkcie sobie na szyję. Powodowało to niedotlenienie mózgu i mogło się oczywiście źle skończyć, np. utratą wzroku.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?
No, tak to działają duszenia, w których "duszenie" polega nie na odcięciu dopływu powietrza przez gardło do płuc, tylko na odcięciu dopływu tlenu do mózgu przez tętnice :)

Nie wyobrażam sobie zastosowania tego w sposób poprzez naciśnięcie palcem na kimś, kto nie jest całkowicie sparaliżowany 8)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?
Dokaldnie tak. Przeciez w przypadku agresji osoba nie bedzie stala w miejscu i czekala, az straci przytomnosc od jakiegos nacisku.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?

Czy to prawda, że istnieje jakiś "chwyt" za nadgarstek, dzięki, któremu druga osoba puści to co trzyma, "palce same się rozprostują"? tzn. jak chwycić za nadgarstek, w którym miejscu?

Za nadgarstek to nie...
...ale jak chwycisz za jaja (faceta) to chyba puści wszystko....
...co miał w ręku oczywiście.
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?
...pusci.
A ja sie postarasz to koles nawet popusci 8)
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie chwycic zeby puscic?
jak czytalam ostatnie postyto akurat jadlam obiad i sie zaktusilam... to byl zamach na moje zycie :!: :!: :!: :)

ale macie racje.. to dzial :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024