Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie rękawice do Shidokan?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_koles1983
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jakie rękawice do Shidokan?
Witam, moje pytanie brzmi: jakie rękawice chwytne są najlepsze, bo trudno znaleźć coś na ten temat tutaj? I jakie w ogole są dozwolone w grapplingu? Czy np. coś takiego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest mozliwe? I warte kupienia? :) I co sądzicie o rękawicach marki Action oraz Montana? Jakiej firmy są najlepsze? Zakładamy teoretycznie, że nie ma granicy cenowej :P No i ewentualnie coś w granicach 150 zł, jeśli da radę. Będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Robert
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie rękawice do Shidokan?
Do grapplingu nie sa ci potrzebne rekawice.
Sadze,ze na poczatek stykna ci zwykle rekawice boxerskie.
  • 0

budo_koles1983
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie rękawice do Shidokan?
Bokserskie już mam, na razie takie za 50 zł Shin-Do :) ale dopoki się nie rozwalą, niech będą. Interesuje mnie jednak jakie są najlepsze chwytne...
  • 0

budo_koles1983
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie rękawice do Shidokan?
Aha, i tak właściwie jeszcze, sorka za tyle postów, ale dlaczego chwytne nie będą mi potrzebne do grapplingu? Przecież chyba w takich się walczy? Poza tym zastanawiam się,bo chciałbym jechać na oboz do Węgierskiej Górki, a skoro miałbym okazję nauczyć się czegoś więcej mając te rękawice, to byłbym rad. Druga sprawa, że czasem sparujemy się z kuzynem i sam boks trochę się nam nudzi, dlatego, gdy już mam kupic, to chciałbym kupić jak najlepsze. Zresztą mniejsza o prywatę, po prostu jakie rękawice grapplerskie są najlepsze i czy te shoguny z linka są dozwolone, czy sensei mnie wywali z treningu, hehe ;) Pozdrawiam i dzieki
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie rękawice do Shidokan?
To ze w UFC maja rekawice to nie znaczy ze sa one do grapplingu tylko sluza jako ochrona rak podczas uderzen.
Pozatym watpie zeby jakikolwiek trener wywalilby Cie z treningu za to ze masz rekawice z linka czy bez.
  • 0

budo_koles1983
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie rękawice do Shidokan?
Hehe, miałem na myśli rękawice z LINKA, który podałem u góry, ze sklepu Shogun :) A nie z linką, chociaż fakt, są wiązane :] Ale jest tam napisane, że są twarde i wypełnione bawełną, więc nie wiem czy takie mogą być po prostu, no niestety w kwestii rękawic jestem laikiem :( A te podobają mi się i zawsze mi się takie podobały, tylko czy jest sens kupować, 269 zł, to nie byle co :) I co myślicie o firmie ACTION? Pozdrawiam serdecznie :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie rękawice do Shidokan?
ty jestes ten, co sie pytal o grapplerskie przed treningiem? :wink:
jesli dopiero zaczynasz mma, to watpie, by ci sie przydaly grapplerskie. bo raczej bedziemy robic osobno parter, osobno stojke i osobno sprowadzanie. dopiero za jakis czas beda sparringi mma - dopiero wtedy by sie rekawice przydaly. a i w bokserskich mozna porobic parter, tyle ze chwytac bedzie gorzej. do tego dostac bokserska a grapplerska w glowe to roznica jest, a o sparring partnerow trzeba dbac :wink:
tak mi sie to widzi.

ps. tez sie bede staral wybrac na oboz, ale nie wiem, jak starsi na to zareaguja :?
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie rękawice do Shidokan?

Witam, moje pytanie brzmi: jakie rękawice chwytne są najlepsze, bo trudno znaleźć coś na ten temat tutaj? I jakie w ogole są dozwolone w grapplingu? Czy np. coś takiego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest mozliwe? I warte kupienia? :) I co sądzicie o rękawicach marki Action oraz Montana? Jakiej firmy są najlepsze? Zakładamy teoretycznie, że nie ma granicy cenowej :P No i ewentualnie coś w granicach 150 zł, jeśli da radę. Będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Robert

(opdowiadam odnośnie tematu częsciowo forum) To zależy od tego jak ma walka wyglądać. W polsce turnieje są raczej podzielone , to znaczy można walczyć w sumo, sumo-grappling, bare knuckle, thai boxing, mma. Jednak taką typową walką Shidokan jest walka w kimonach i bez żadnych ochraniaczy, przy czym nie można uderzać rękami na głowę. Wszystko inne wchodzi, do tego dochodzi walka w parterze. Grapplingówki takie typowe pod mma, fajnie jest mieć, jednak wydaje mi się, że dużo rzadiej będą używane na treningach niż zwykłe rękawice bokserskie. Praktycznie tylko przy sparringach.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie rękawice do Shidokan?
koles1983- bo w grapplingu nie uzywa sie uderzen i dlatego nie sa ci potrzebne rekawice,co juz ci ktorys przedmowca wyjasnil :D
Pogadaj najlepiej z trenrem, bo to on najlepiej bedzie wiedzial jaki sprzet bedzie ci potrzebny
  • 0

budo_koles1983
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie rękawice do Shidokan?

ty jestes ten, co sie pytal o grapplerskie przed treningiem? :wink:


Heheh, no to ja :) A Ty, to kto? :>

Dobra, to mniejsza już o te treningi, wstrzymam się na razie z tymi rękawicami, kit tam :] Ale pytałem w sumie, bo czasem naparzamy się z kuzynem i dlatego chcieliśmy na chwytne :) Ale nieważne już, dzięki za wszystke rady :)

A co do Węgierskiej Górki, to jesli tylko zaliczę ten semestr :( to raczej pojadę :) Pozdrawiam,

Robert.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024