Skocz do zawartości


Zdjęcie

tak ... jestem ciekaw...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

tak ... jestem ciekaw...
Witam
Odrazu prosba - nie myslcie ze to złośliwie , to jest moje nawet nie zdanie ale pytanie.
Jestem ciekaw czy według was Kung-fu jest praktycznym stylem czy ta wielobarwność styli niejest minusem??. Mówi sie ze im prostsza technika tym lepsza. A co wy o tym myślicie?? Mozliwe ze sie myle, pewnie tak napiszcie cos wiecej na ten temat.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tak ... jestem ciekaw...
Czy sztuka walki jest praktycznym stylem? :)

Sztuki walki są różne.

Kung-fu to też bardzo różne sztuki walki. Łączy je tylko jedno, że są chińskie.

Chińskie sztuki walki (kung-fu) są rózne, niektóre proste, inne skomplikowane i kwieciste.
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: tak ... jestem ciekaw...
Dokładnie tak :) Trochę powtórzę.
Niestety jest tak, że ktoś tam zobaczy sobie jakiś tam styl xxx yyy kung fu i na jego podstawie ocenia całe kung fu.

Kung fu jest tylko nazwą określającą Chińskie style walki.

Oczywiście, są takie style chińskie które są bardzo praktyczne, ale są też inne :)

pozdrawiam
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: tak ... jestem ciekaw...
Ale czy czujecie ze są w tych stylezh jakies zbędne rzeczy??
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: tak ... jestem ciekaw...
to zależy :)
dla jednego są zbędne dla drugiego nie. Powiedzmy, że uczący się jakiegoś stylu dobrze będzie się czuł z jednymi technikami, z drugimi nie i są one dla niego zbędne.
Dla mnie, jako zwykłego ćwiczącego zbędna jest broń, np. jakieś tam miecze, kije długaśne i co tam jeszcze. Ale, ważne na pewno są one dla przedłużenia istnienia całego stylu, oraz za pewne mają jakiś tam walor rozwojowy :) . Mogą rozwijać pewne dodakowe cechy fizyczne jak i psychiczne. Może jeszcze dlaczegoś się je ćwiczy, niech się ktoś na ten temat wypowie :)
Brakuje natomiast bardziej nowoczesnej broni jak nóż, pałki czy cośtam innego - chociaż może i są jakieś style które tego uczą.

pozdrawiam
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: tak ... jestem ciekaw...
Pytanie jest typu - czy uprawiając sport czujesz się silniejszy, albo czy uprawiając matematykę czujesz że niektóre rzeczy można wyrazić prościej

innymi słowy - widzisz różnicę pomiędzy boksem a zapasami? tak duże różnice bywają pomiędzy poszczególnymi stylami kungfu

tak więc.. wszystko zależy od stylu :)
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: tak ... jestem ciekaw...
Mnie osobiscie porusza powszechny brak wiedzy u przecietnego zainteresowanego na temat kung fu. I tak wlasnie dzisiaj zadzwonilem do starego przyjaciela z mojego rodzinnego miasta w polsce z ktorym wiele lat spedzilismy na sali. I na pytanie co sie obecnie tam cwiczy uslyszalem ze wszyscy cwicza tam praktycznie tylko karate lub taekwondo bo jak slysza o kung fu to pojawia sie u nich kpina na twarzy. I w sumie odpowiedz na to dlaczego tak jest jest bardzo prosta bowiem kilkukrotnie na forum poruszany byl ten problem . Jednak wedlug mnie powodow jest znacznie wiecej jednak naprawde niewielu chce to zmienic lub robi to bardzo lokalnie.
Gdzie te czasy kiedy do sali ustawialy sie kolejki chetnych ??? Czy jestesmy w stanie jeszcze wrocic do tych czasow .Co sie zmienilo ze z tak wielu zostalo naprawde niewielu?
A czy kung fu jest skuteczne , coz sami sobie na to odpowiedzmy . Ja mowie ze tak.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024