Skocz do zawartości


Zdjęcie

Z nozem na dziewczyne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne
Z tą karą śmierci, a zwłaszcza ze "śmiercią w męczarniach" to bym nie przesadzał. Kara ma być narzędziem sprawiedliwości a nie ślepej zemsty. Dużo lepiej niż kara śmierci orzekana w "szczególnych przypadkach" działałaby bezwzględna kara dożywocia, tzn. faktycznie facet do śmierci siedzi w więzieniu, bez żadnych szans na przedterminowe zwolnienie, skrócenie kary za dobre sprawowanie etc. Bo szczerze mówiąc o polskim systemie prawnym to funkcjonuje opinia, że jak ktoś miałby być skazany na 20 lat więzienia to adwokaci "utłuką" do 10 a wyjdzie po 4 za dobre sprawowanie. I gdzie tutaj sprawiedliwość?
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne
Kary w Polsce:
Grzywna
Kara ograniczenia wolności
Kara pozbawienia wolności (max do 15 lat włącznie)
Kara 25 lat pozbawienia wolności
Kara dożywotniego pozbawienia wolności
Przykładowo za zabójstwo jest zagrozone karą pozbawienia wolności
od 8 do 15 lat,
albo 25 albo dożywocie.
Generalnie rzecz biorąc warunkowe przedterminowe zwolnienie można uzyskać po odbyciu POŁOWY orzeczonej kary...
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne
niestety w polsce jest ten maly problem (pomijam juz brak odniesienia polskiego kodeksu karnego i wysokosci kar do swiata rzeczywistego i przestepstw/zbrodni w nim popelnianych) iz wobec prawa sa rowni i rowniejsi - poza tym trzeba miec gdzie wiezniow umieszczac, a niestety w polsce nie ma na to za bardzo miejsca. skazani wyrokami chodza po ulicach, bo nie ma miejsca w wiezieniu (nierzadki przypadek).

poza tym, kselos - prawda jest ze wszyscy wola nie ryzykowac zmuszania ludzi do pracy po doswiadczeniach XX w., ale ja stoje na stanowisku ze przestepca zamiast byc utrzymywanym przez podatnika, powinien sam na siebie zapracowac, i splacac swoj dlug wobec spoleczenstwa. niemcy po II wojnie tez baly sie tworzenia jednostek specjalnych (policyjnych i wojskowych), w obawie przed posadzeniem o odbudowywanie poprzednich "instytucji", i na olimpiadzie w monachium zostali bolesnie ukarani za ich brak - tak wiec nie stereotypy powinny rzadzic takimi mechanizmami w/g mnie.
pozdro
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne
Czy więźniowie powinni pracować na swoje utrzymanie ? Być może ...
Ale jest też druga strona medalu - taki system jest przecież w USA. Jest tam wiele prywatnych więzień, które slużą jako obozy pracy przymusowej. Ponieważ jest to dochodowe, to wciąż powstają nowe - politycy się cieszą, że mogą podwyższać maksymalne kary za przestępstwa, pokazując wyborcom, jak "walczą z przestępczością".
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne
Ale i tak jest bezrobocie, nie ma pracy dla normalnych ludzi, więc kto chciałby zatrudniać skazańca?
Pracownik przymusowy zawsze będzie mniej wydajny niż pracownik dobrowolny...
W gospodarce rynkowej mamy nadprodukcję, nie sprzeda się towaru robionego "byłe jak, aby zbyć"...
Filozofia więźnia to wyrobić "normę" i mieć spokój... byle dali 100 gr. chleba i koc do spania...
Więźnia nie da się na 100% upilnować, będzie psuł maszyny żeby odpocząć, albo ciął co się da na opał żeby się ogrzać... itd.

Polecam: "Jeden dzień Iwana Denisowicza"
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne
kselos - chcialem to napisac, ale ubiegl mnie sombre - kto tu mowi o zatrudnioaniu wieznia czy skazanca? nawet w panstwowych zakladach karnych w stanach wiezniowie pracuja, i nie mowie tutaj o pracy zwiazanej z maszynami, bo do czyszczenia kraweznikow i ulic nie trzeba chyba specjalnych maszyn. w lzejszych zakladach karnych (lub prywatnych) szyja np. mundury dla wojska.

no to ze politycy pozniej chwala sie swoimi dokonaniami to inna sprawa, i system popada w patologie (no znajac polskie realia popdlby w nia od razu), no ale na pewno patologia jest ze na utrzymanie wieznia w polsce dziennie lozy sie wiecej pieniedzy niz na zolnierza sluzby zasadniczej - i nikt mnie nie przekona ze przymusowa praca wieznia nie jest w tym kraju potrzebna. a ci ktorzy sa na bezrobociu dalej na nim zostana, bo, cytuje "za 5 czy szec 5 miesiecznie to ja sie jebal nie bede". taka nasza mentalnosc.

pozdro
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne
co do skazanych za lzejsze przestępstwa to tak: np. praca przy oczyszczaniu i pracach porządkowych na rzecz gminy czy coś w tym rodzaju, ale nie produkcja (chyba że na własne potrzeby) i w nagrodę wcześniejsze uwolnienie...

Ale problem to MORDERCA skazany na dożywocie (bezwzgledne) - będzie sprzątał w kajdanach (na ręce i nogi)? Ilu by go musiało pilnować, żeby nie uciekł, albo kogoś nie skrzywdził (bo nie ma juz nic do stracenia). Wolałbym zeby nie opuszczał swojej celi....
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne
kselos, no ciezej skazanych do ciezszych robot :)

no a za najciezsze przestepstwa, popelnione w oczywistej i wielokrotnej recydywie i nie budzace zastrzezen co do wiarygodnosci dowodow jestem za ostatecznym rozwiazaniem...

pozdro
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne
Niestety nie wierze w resocjalizację w Posce,rzekomo zyjemy w praworzadnym kraju,jednak jak pokazuje kazdy dzien,prawo nie jest rowne dla wszystkich.Policja czy Straż Miejska boi sie podejsc do grupy gosci pod blokiem,szczegolnie zakapturzonych, i wyjasnic im ze to juz po dobranocce i czas do domu,woli za to podejsc do goscia wieczorkiem wracajacego do domu z psem i spisac go i pytac dokad idzie-majac jego adres i bedac 50m od jego domu.Nie dziwie im sie,mniejsze ryzyko.Gosc złapany i osądzony,ma "zbity"wyrok o polowe bo mial lepszego adwokata,niż prokuratowa.Gosc idzie siedziec,wychodzi w polowie kary,w miedzyczasie ma z 4 przepustki,wiec czego ma sie obawiać,ze wróci?ma wszystko zapewnione,łacznie z rozrywkami.Do kwesti pracy w wiezieniu jestem otwarty,to ze z "niewolnika nie ma pracownika"to wiem,ale jesli sie stwierdzi ze i tak nie beda pracowac i da im sie wszystko to dyskusja jest zbedna. Policja powinna dostac wiekesze prawa co do zatrzymań,a nie bac sie ze jesli uzyje pałki do obrony to bedzie potem ciagany po sadach bo uderzyl pijanego i nacpanego syna posła,a kara wiezenia dla co bardziej"wybijajacych"sie powinna byc bezwzględna a nie w zawieszszeniu.
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne
A tak przy okazji,to wlasnie przez takich debili jak ten gosc,kazdy kto nosi nóz to potencjalny morderca.
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne
eh logan dotknales tematu-rzeki, czyli patologii w polskiej policji i calym wymiarze sprawiedliwosci... no coz, ja wiem ze funcjonariusze powinni umiec rozrozniac amunicje ostra od niepenetrujacej zanim zaladuja ja do broni, ze ktos kto im amunicje wydaje tez powinien sie na tym znac, ze powinni wiedziec jak wolno bic palka sluzbowa i sie nia poslugiwac prawidlowo, ze powinni byc lepiej wyszkoleni, ze nie powinni miec rak zwiazanych chorymi procedurami, ze nie powinni bac sie uzywac broni, ze powinni... td i tp. i cala litania. my o tym wiemy, tylko co z tego?
nie mozna oczywiscie popadac w ogolny negatyw jak to jest fatalnie, policja jest jaka jest i lepiej tak niz zeby jej nie bylo tudziez byla jeszcze gorzej wyszkolona.

ja takze nie wierze w resocjalizacje (w polsce).
pozdro
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne
Dlatego uwazam ze jesli nie ma kasy na policje,to tak zreformowac więziennictwo zeby na siebie poc zesci samo zarabialo oraz zeby nie wypuszczac gosci na kazde rzadanie adwokata czy z uwagi na rodzinny charakter swiat......
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne

Co ciekawe miejsce w którym doszło do ataku jest niedaleko akademików Akademi Medycznej w Gdańsku. Studnci tam bywali juz napadani ale jeszcze nigdy nie było to tak drastyczne


Po pierwsze to serdeczne pozdrowienia 8) po powrocie do Polski.

A co do tematu to niestety jest coraz gorzej ogolnie bo przestepcy czuja sie bezkarnie. Ostatni napad na chlopaka wracajacego z dyskoteki w skm to potwierdza.Zarobił nożem pare razy.Oczywiscie nikt policji nie raczył wezwać.Wiadomo jest ze wiekszosc osob po prostu nie chce sie w nic mieszac co ich bezposrednio nie dotyczy.
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne
hm no francos - problem znieczulicy spolecznej siega po prostu szczytow, jedna osoba na 30 zareaguje jak ktos jest bity, a reszta stoi i sie przyglada - przeciez nikt nie wymaga od nich zeby wlasna piersia kogos zaslaniali, ale niech wyjma k... telefon i zadzwonia gdzie trzeba ( i poczekaja 5 minut wysluchujac: tu pogotowie policyjne, prosze czekac...).

inaczej jest tez jak ktos leje dziewczyne, wtedy od razu znajdzie sie 10 chetnych, ale jak dwoch recydywistow chce sponiewierac faceta (w tym konkretnym przypadku mnie) to jakos wszyscy na przystanku patrza w inna strone (a jak jest po sprawie to bija brawo). no comment.
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne
Taka prawda ze wystarczy czasem jeden anonimowy telefon na policje i to juz moze załatwić sprawe..
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne
Francos, policja jest poje*ana jeśli chodzi o anonimowość, oni ku*wa takiego słowa w swoim durnym słowniku nie mają...
Raz zadzwoniłem, bo ci na dole imprezowali w środku tygodnia, prosiłem, nie chcieli przestać, to zadzwoniłem. Prosiłem o anonimowość, a debile ku*wa przyleźli najpierw do mnie i dopiero potem poszli na dół uciszyć tamtych ze słowami: "sąsiedzi z góry narzekają że państwo hałasujecie"
I weź tu anonimowo bądź porządnym obywatelem.
Tyle tytułem wzywania policji.

Co do tego podczłowieka który zabił dziewczynę...ja bym mu wymyślił karę...zestaw średniowiecznych tortur, a potem niech niesie własny krzyż na miejsce publicznej egzekucji.
Może trochę przesadziłem, ale powinien przez kilka dni żałować zanim zdechnie w męczarniach, powinien modlić się żeby już dane mu było umrzeć.
My nie robimy tak im, to oni robią tak nam, bezkarnie.

A resocjalizacji w Polsce nie ma i nie będzie dopuki ślepy humanitaryzm i lęk o własną dupę będzie powodował nieskazywanie takich śmieci na należną im karę. Gdyby dostawali surowsze i nieuchronne kary, sami by się resocjalizowali.

Gdyby w PL skala przestępczości przekładała się na infrastrukturę to jeździlibyśmy po 4-pasmowych autostradach i superszybkimi pociągami, a prąd mielibyśmy z elektrowni atomowych.
Niech autostrady budują, skoro za drogo jest normalnych ludzi zatrudniać !! To samo bezrobotni powinni robić, tylko oczywiście nie z przestępcami.

Pozdrofka
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne

hm no francos - problem znieczulicy spolecznej siega po prostu szczytow, jedna osoba na 30 zareaguje jak ktos jest bity, a reszta stoi i sie przyglada - przeciez nikt nie wymaga od nich zeby wlasna piersia kogos zaslaniali, ale niech wyjma k... telefon i zadzwonia gdzie trzeba ( i poczekaja 5 minut wysluchujac: tu pogotowie policyjne, prosze czekac...).

to, co tu zauwazyles to wbrew pozorom powazny problem psychologiczny. im wiecej osob, tym mniejsze prawdopodobienstwo, ze ktos pomoze. najslynneijszy jest przypadek, gdy 38 osob przez godzine przygladalo sie, jak facet morduje na podworku kobiete. w takiej sytuacji kazdy mysli "w takiej sytuacji na pewno ktos pomoze, ktos juz na pewno zadzwonil po policje, ktos..". nastepuje niejakie "rozlozenie odpowiedzialnosci" - nikt nie czuje sie zobowiazany pomoc.
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne
novocaine - wiem ze tak to dziala, to podobny mechanizm do rozprezenia wyborczego - no wlasnie dlatego w takich sytuacjach , jesli jest sie poszkodowanym i szuka sie pomocy wsrod gapiow, powinno sie zwarcac do konkretnych osob (niech pan/pani mi pomoze), a nie tradycyjnie (ludzie pomocy!). kazdy na pewno widzial kiedys w zyciu taka sytuacje, no po prostu zenada - chyba trzeba takiego napiecia sytuacji jak w izraelu zeby zmienic mentalnosc spoleczenstwa w stosunku do wydarzen traumatycznych ktore zdarzaja sie na ulicach i w miejscach publicznych.
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne

novocaine - wiem ze tak to dziala, to podobny mechanizm do rozprezenia wyborczego - no wlasnie dlatego w takich sytuacjach , jesli jest sie poszkodowanym i szuka sie pomocy wsrod gapiow, powinno sie zwarcac do konkretnych osob (niech pan/pani mi pomoze), a nie tradycyjnie (ludzie pomocy!). kazdy na pewno widzial kiedys w zyciu taka sytuacje, no po prostu zenada - chyba trzeba takiego napiecia sytuacji jak w izraelu zeby zmienic mentalnosc spoleczenstwa w stosunku do wydarzen traumatycznych ktore zdarzaja sie na ulicach i w miejscach publicznych.


Widzisz, w Izraelu jest inaczej bo tam każdy wie, że jak wpadnie terrorysta i wysadzi się to on też jest zagrożony. A w sytuacji napadu na przystanku każdy jest przekonany, że jak on się nie wtrąci to nic mu nie będzie. A faktycznie, problem "rozproszenia odpowiedzialności" jest znanym zjawiskiem psychologicznym, nie ma co użalać się na "polską znieczulicę" bo to powszechny mechanizm... tak jak piszesz, trzeba zwracać się do konkretnych osób i tyle (może któraś pomoże :P ).
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z nozem na dziewczyne
Wszyscy tak psioczą na znieczulicę społeczną i na to, że nikt nie pomaga jak kogoś napadają, a ja przyznaję się bez bicia, że gdybym był świadkiem napadu i napadnięta osoba byłaby mi obca to raczej na pewno bym nie zareagował. Po pierwsze dlatego, że można samemu oberwać, a ja żadnym wielkim fighterem nie jestem i ta szansa jest w moim przypadku naprawdę duża, a po drugie dlatego, że każdy myśli w takiej sytuacji o sobie i to działa w obie strony. Oznacza to tyle, że jeśli widzę powiedzmy jak dwóch kolesi bije jednego i zdecyduję się mu pomóc to jest bardzo duża szansa, że tylko jak zwrócę ich uwagę na siebie i się na mnie rzucą, to ten co był wcześniej bity po prostu ucieknie - bo teraz to jest mój problem, a nie jego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024