Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak lać Mańkuta??!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak lać Mańkuta??!!
Witam. Myślę że nie jeden fighter miał problemy walcząc z mańkutem :? otórz ja je mam równierz, bo sprawdzone akcje w ogóle nie wchodzą można sie boleśnie nadziać na prawy prosty (i nie tylko :evil: ), lowkick wewnętrzny też nie bardzo... Kolejny raz sparując z (chyba już drugim) kolegą mańkutem nie miałem pojęcia jak sie do niego zabrać. Qmpel mniej doświadczony niż ja więc pojedyńczych kicków mu troche nawsadzałem ale to wcale nie było takie proste :? . Może powinienem próbować z lewej pozycji ? W niej też sobie nie tak źle radze, ale trudno jest jakąś akcje wyprowadzić. Albo w klincz powinienem wejść (co w sumie nawet lubie :twisted: )?Może ktoś ma jakieś swoje akcje którymi rozwala mańkutów, albo wie jak takiemu gościowi wcisnąć kombinacje jakąś? Proszę o uwagi, rady, wasze opinie itd, itp.

Z góry DzięX :)
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
No z tego co napisałeś to sparingi, nie wiem co trenujesz ale co możesz zrobić w kick-boxingu, patrz przeciwnikowi na twarz non-stop się ruszaj , trzymaj gardę, lekko przychylony łokcie na brzuchu jak zobaczych luke lewy lub prawy prosty odskok, ale nie non stop możesz jeden max dwa razy zrobić, leci gościa pięść , robisz unik rotacyjny i lewy lub prawy prosty albo możesz zmusić go do przybliżenia się i chaki :D , pamiętaj jeśli dosięgniesz go ręką to dosięgniesz nogą, strzel mu frontantalny z przedniej nogi w brzuch..
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
mozesz starac sie zbic uderzenie lewa i z miejsca kontra ta sama( jezeli uderza prawa), poza tym powalcz w odwrotnej pozycji moze ci to pomoze, ja jakos nie zastanawialem sie czy ktos walczy w lewej czy prawej pozycji, nigdy mi to nie przeszkadzalo.
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
Trenuje Muay thai - zapomniałem napisać :oops:
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
w sumie to że trenujesz MT to nie oznacza że nie mogę ci podpowidzieć. Najważniejsze że skutecznie naucz się uderzać ręką w twarz i skutecznie bronić twarzyć reszta potem....Ogólnie jak walisz w twarz to prubuj w szczękę centralnie w oko wyluzuj jesteś w rękawicy krzywdy mu nie zrobisz, jak się na sparingach wytrenujesz podskoczy ci ktoś w realu i pierwsze co zrobisz to z piąchy w oko , dzięki nie chciał bym dostać nie okaleczysz ale cholernie boli i z piąchy w szczene. brrrrrr
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
ja jak mam sparing z mankutem to zawsze zmieniam pozycje, wtedy i on sie gubi.


a raczej po prostu nie sparowalem z na tyle dobrym, zeby mi sprawialo to roznie.
  • 0

budo_anabi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
"Jak lać mankuta??!!" "Z piachy w oko!!"

8O 8O 8O RANYYY!! ZAMKNĄĆ TEMAT :!: :!:


...............:wink: ( jestem leworęczny :twisted: )

Trenując ze mną niektórzy zmieniają pozycję, inni pozostają w "lustrzanej"- z jednymi i drugimi ćwiczy się dobrze. :-)

Z praworęcznymi juz jestem przyzwyczajony,
czasami trzeba tylko troche zmodyfikować technikę- ale to żaden minus,a wręcz przeciwnie!
A jak się trafi inny szmaja to też sie ciesze (myślę sobie:
"o,nareszcie jakiś "normalny") :)

Pozdro :wink:
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
Jestem fałszywy i powiem szczerze ze ma sie przewage (teoretyczna) nad przeciwnikiem praworecznym, mankut dopieszcza techniki specjalnie do walki z praworecznym, natomiast ten drugi cwiczy caly czas z takimi jak on, mankut (czy tez falszywy) jest caly czas przygotowany do takiej konfrontacji
  • 0

budo_falco76
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZG

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
No jest to troche problemik jak się cały czas sparuje z praworęcznymi.
Musisz troche przygotować się do takich walk. Zmienić postawę, tak aby nie nadziewać się na jego lewą rękę. Podczas walki zachodź go w jego prawą stronę, tak aby jak najdłużej pozostawać w odległości niepozwalającej mu zadanie ciosu lewą ręką. Popracuj też nad prawy bezpośrednim. Będzie to odpowiedź na jego prawy prosty, a jednocześnie odejście od jego lewej ręki. Pozycja po zadaniu prawego bezpośredniego pozwala na zadanie kolejnego ciosu twoją lewą (hak, sierp...).
Ciężko tak szybko odpowiedzieć na to jak walczyć z leworęcznym. Trzeba by zrobić serię osobnych treningów, gdzie popracujesz nad technikami koncentrując się na obronie przed jego lewymi.

Pozdro
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
Anabi przeczytaj jeszcze raz i potem coś pisz, napisałem że na ulicy z piąchy w oko, o rany, a ja wale prawą i lewą ręką bez róznicy:D
  • 0

budo_anabi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
moje słowa odnosiły się do tego fragmentu Twojej wypowiedzi:

centralnie w oko wyluzuj jesteś w rękawicy krzywdy mu nie zrobisz,


Ps:chyba że chodzisz po ulicy w rekawicach :?: 8O

luz,żartuje! :wink: :wink: :wink: Pozdro!
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
Chodzi mi o to że trzeba wyrobić takie nawyki żeby na ulicy jak najszybciej kończyć walke, i na sparingu sobie testujesz prubujesz a że masz rękawice to ci na to na to pozwala ale wiadomo że nie dokońca bo w szyje nie będziesz walił albo po jajach ale w szczękę lub okolice oka czemu nie wolno więc tam uderzam
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
Mańkut ma wątrobę z racji pozycji bardziej odsłoniętą: prawą rękę trzyma w górze chroniąc głowę.

Atakuj lewym prostym lub lewym sierpem na głowę, jak zacznie myśleć o głowie zaatakuj prawym prostym wątrobę 8)

greetz

BP
  • 0

budo_wozny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
od jakiegos czasu na sparringach mam kolesia ktory jest leworeczny i przyznaje ze jak mysle o tym ze jest leworeczny to zaczynam analizowac co on zrobi i...bum :box: dostaje po glowie
jesli sie juz troche cwiczy to twoje wlasne odruchy beda Ci prowadzily.. im wiecej myslisz tym wiecej dostajesz.. dlatego tyle godzin przeznaczamy na treningi aby wyksztalcic sobie odpowiednie nawyki..co z tego ze wiem jak to zrobic jak tego nie cwicze..prawde mowie? :wink: od czasu jak przestalem myslec, od razu jest lepiej :)
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!

od czasu jak przestalem myslec, od razu jest lepiej :)


hmmm no mi raczej trudno byłoby się zgodzić z tą tezą. IMHO nie ma co popadać w skrajności - walka nie polega ani na filozoficznym rozmyślaniu nad planowanymi posunięciami taktycznymi, ani na waleniu na oślep... Ja wyznaję zasadę złotego środka :)
  • 0

budo_wozny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
zle sie wyrazilem..przestalem myslec o tym ze koles udeza lewa jak prawa, przestalem myslec jak zrobic unik i jak odpowiedziec..raczej skupilem sie na tym ze obserwuje co on robi i jak sie ustawia zeby byc w dobrej pozycji po jego ataku i mojej obronie.. o to mi chodzilo..zeby nie bylo, ze przestaje myslec :wink: zamykam oczy i ..Hej na moskala :) :)
mam nadzieje ze juz wszystko jasne
  • 0

budo_anabi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
właśnie pisałem coś na temat twojego wcześniejszego posta, ale widze że już się klarowniej wysłowiłeś :)

...chodziło Ci po prostu o to, że starasz się wyczuć przeciwnika, right? :wink:
  • 0

budo_wozny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
dokladnie:):)wlasnie o to mi chodzilo ale chcialem jakos to w slowa ubrac.. ale jak juz wiecie o co chodzi to juz milcze :wink:
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
robie to samo co novacaine
zmieniam postawe(taki trening to dobre doswiadzenie dla ludzi ktorzy nie trenuja obu postaw)
fajne uczucie jak zauwazysz ze teraz twoim silniejszym ciosem mozesz dalej siegnac
na ale musisz trzymac dystans bo gosc bedzie mial silniejszy i szybszy cross od twojego(no ale zawsze mozesz po prostu wejsc w klincz)

w kazdym bac razie sprawdz jak ci bedzie szlo jak zmienisz postawe
  • 0

budo_sonia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
nie zabierajcie sie nawet do lania mankutow bo nie dacie raqdy.. mankuci sa najlepsi!!!!! Anabi jest najwspanialszym mankutem pod sloncem!!!!!!!!!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024