Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak lać Mańkuta??!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
ja sam jestem mańkutem i powiem wam, że prawdziwa komedia zaczęła się, kiedy trafiłem na drugiego mańkuta ... podczas pierwszego sparringu zderzaliśmy się ciągle nogami, deptaliśmy sobie po stopach itd ... :lol:
po paru spotakniach każdy z nas wyrobił sobie swoje taktyki, które powiedzmy były mniej lub bardziej skuteczne. Kolega jest większy ode mnie około 10cm i cięższy około 20kg, ale jak najbardziej do przejścia: pełna koncentracja i wyczekiwanie na jego atak ( i odsłonięcie ) załatwiło problem ;) , ale łapałem się sam na tym, że w "opałach" zmieniałem pozycję na praworęczną, co mądre nie było, bo to nie moja pozycja i nie ćwiczyłem w niej.
  • 0

budo_bomber87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
ja nie mam problemu z mańkutami ale trzeba jednak umiec walczyc w obu pozycjach :? ...wiadomo ze jest troche trudniej ale od tego sa treningi aby to skorygowac :P
Apropo walki z takim delikwentem uwazaj na jego lewy prosty (jezeli ma prawa noge z przodu) ... i pamietaj on tez nie lubi praworęcznych :!:
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!

i pamietaj on tez nie lubi praworęcznych :!:


nie prawda ... ja mam tą świadomość, że nie jestem "wygodny" dla praworęcznych i staram się to w 100% wykorzystać, wręcz uważam, że jest to dla mnie spory plus
  • 0

budo_bomber87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
Ale ja np. radze sobie tak samo w prawej i lewej pozycji i mańkut nie robi mi różnicy ... zauważ też że to ja moge na tobie wymuszać prawą pozycje walki bo nie wiem kto powiedział żebyśmy walczyli w pozycji nażuconej przez przeciwnika owszem jest tak ze w walce powninnoo sie walczyc w tej samej pozycji ale w jakiej to wychodzi w walce... dlatego trenujemy i tą i ta ...pozdro
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
bomber z całym szacunkiem, ale jesteś pierwszą osobą od której słyszę, że walka z leworęcznym nie robi ci żadnego problemu. nie znam też drugiej takiej osoby, która radziła by sobie jednakowo w obu pozycjach walki

pozdrawiam
Olaff
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
bomber a tak wogole co cwiczysz :? zazwyczaj zawsze sie walczy lepiej w jednej pozycji niz w dwoch ,chyba ze bez urazy sie nie umie walczyc w zadnej :)
  • 0

budo_bomber87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
cwicze kicka i wieżcie mi że walczac obiema pozycjami (raz jedną a raz drugą > proxopata ) można sie przezwyczaić i wtedy nie ma problemów tylko wlasnie kazdy idzie na wygode i walczy w jeden ale problem zaczyna sie wtedy gdy lewy przedni prosty siada a lewego przedniego nie umiemy wtedy użyć... pozdrawiam
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
heh ja wiem ze switch hitting moze sprawiac b duze problemy wrogowi , ale na moje lepiej najpierw tak w miare opanowac jedna pozycje i potem dopiero sie uczyc drugiej , bo jak jestes poczatqjacy i probujesz uczyc sie obu na raz to moze ci tylko wyjsc na gorzsze
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
ostatnio próbowałem sobie ćwiczyć w odwrotnej (lewej) pozycji i mi nawet szło :) chyba zmienność pozycji została mi z karate bo baaardzo lubie na sparingu mieszać nogami szczególnie po front kick'achgdzie po kopnieciu poprostu stawiam noge przed sobą i lece dalej odwrotnie niz normalnie :twisted: niewiem czemu ale wcześniej nie zwracałem na to uwagi :P :D
  • 0

budo_suhy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
Gdzie cwiczysz kicka bomber ?
  • 0

budo_bomber87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
dziadek troche mnie uczy :?
  • 0

budo_colar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
Mam pytanko co do technik bokserskich. Jaka taktyke przyjac na sparingu z gosciem o dłuzszym zasiegu ramion ktory punktuje lewym prostym trzyma na dystans a przy blizszej konfrontacji ucieka (czasami odwracajac sie calkiem do tyłu :-) ). Co prawda gdyby walka byla powazniej na nogi i na ringu raczej juz by tak nie uciekl ale sparuje na wolnej duzej powieszchni i staram sie bardziej skupiac na technikach boxerskich bo z nimi mam wiekszy problem niz z nogami.

pozdrawiam
  • 0

budo_colar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
Mam pytanko co do technik bokserskich. Jaka taktyke przyjac na sparingu z gosciem o dłuzszym zasiegu ramion ktory punktuje lewym prostym trzyma na dystans a przy blizszej konfrontacji ucieka (czasami odwracajac sie calkiem do tyłu :-) ). Co prawda gdyby walka byla powazniej na nogi i na ringu raczej juz by tak nie uciekl ale sparuje na wolnej duzej powieszchni i staram sie bardziej skupiac na technikach boxerskich bo z nimi mam wiekszy problem niz z nogami.

pozdrawiam
  • 0

budo_falco76
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZG

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
Jak ucieka i się obraca to go kopnij w dupe. :D

A teraz na poważnie...
Staraj się go wciągnąć w dystans, cofnij się, żeby to on próbował Cię gonić. Uciekaj od jego lewego prostego w Twoją prawą stronę (żeby nie nadziewać się na jego prawą). Zejdź niżej na nogach i zadaj kilka ciosów lewą na dół. Nie uciekaj zbyt mocno od jego lewego, tylko staraj się zbijać i oddawaj lewym. Potem szybka kombinacja lewy - lewy - prawy - lewy ... i trafiony.

Zresztą jak on się obraca to dupa nie bokser. Dogoń go i mu nawkładaj.

Powodzenia
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!
z mankutem najlepiej wjazd w nogi i bomby:) w dosiadzie:D
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak lać Mańkuta??!!

z mankutem najlepiej wjazd w nogi i bomby:) w dosiadzie:D


Chyba nie ten dzial ;)

a tak od siebie dodam, ze ciezkie macie zycie, prawiczki* ;) :)



* - praworeczni ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024