Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawody...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Zawody...
Kiedy przyszedłem do naszej sekcji TKD byla to prawie rekreacyjna sekcja, która przerodziła się w kolejne kilka miesięcy w zupełnie sportową. Od tamtego czasu minęło już troche czasu a my coraz ciężej trenujemy itp. To co zauważyłem to to, że od kiedy zaczęło sie takie ostre trenowanie jedziemy typową 'sportówkę', zaniedbując resztę, po prostu przygotowujemy sie na zawody. Niedawno bylismy na zawodach i wyniki też byly. Czy treningi powinny być uzupełnieniem zawodów, czy może zawody uzupełnieniem treningów...
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody...

Czy treningi powinny być uzupełnieniem zawodów, czy może zawody uzupełnieniem treningów...

no nie znam nikogo kto by częściej jeździł na zawody niż trenował :wink:

myślę że chodzi ci o tę filozoficzną kwestię "sport czy sztuka" i tu zdania uczonych są podzielone... wg mnie zależy to od tego co woli ćwiczący... nie powinno się popadać w skrajności, chyba że wszyscy tego chcą(tylko sztuka albo tylko zwody)
czyli "róbta co chceta"
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody...
O ile wiem to rywalizacja sportowa, w założeniu, ma być pewnym etapem nauki/trenowania Taekwon-do (dlatego chyba na zawodach startują najwyżej posiadacze 4 Danów)
Każdy ma oczywiście inne podejście, ale każdy w końcu przestaje startować na zawodach. (Może on oczywiście zostać trenerem i uczyć kolejne pokolenia zawodników)

Osobiście uważam rywalizację sportową za pewien etap nauki TKD, ale staram się podchodzić do TKD jako sztuki walki (z elementami rywalizacji sportowej) a nie sportu walki.
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody...

O ile wiem to rywalizacja sportowa, w założeniu, ma być pewnym etapem nauki/trenowania Taekwon-do (dlatego chyba na zawodach startują najwyżej posiadacze 4 Danów).

to ze na zawodach startują posiadacze co najwyzej 4 danow to pozostalosc z przeszlosci, po prostu nie powinna zdarzac sie sytuacja ze zawodnik jest sedziowany przez kogos z nizszym stopniem, a ze kiedys malo bylo posiadaczy 4 danow i wyzej to ustalono granicę
druga sprawa to że do najlatwiejszych nie nalezy zdobycie 4dana w wieku "zawodniczym"
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024