Skocz do zawartości


Zdjęcie

jutro ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

jutro ...
Jutro zdaje na pas (pierwszy) o czym powinienem pamiętac??
I automatycznie jak to było jak wy zdawaliście na wasz pierwszy pas.
pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...

Jutro zdaje na pas (pierwszy) o czym powinienem pamiętac??

o papierze toaletowym


edit:
a tak poważnie staraj się nie denerwować(tak, wiem że łatwo się mówi)
na pocieszenie dodam, że nie znam nikogo kto by nie zdał pierwszego egzaminu, chyba że marzy Ci się awans o trzy stopnie to możesz się zawieść, btw - GOOD LUCK i pochwal się jak było...
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...
ja nie zdalem pierwszego egzaminu :)
wchodzilem wtedy na stojaco pod szafe (certyfikat zdanego egzaminu mam dopiero z '92, sam urodzilem sie '83).
moj smiertelny grzech polegal na tym, ze bylem w pierwszej grupie zdajacych. my zdawalismy a kolejna grupa z tylu sali sie rozgrzewala.
jak ciekawy swiata, prawie caly egzamin spedzilem z twarza zwrocona do tylu zeby wyczaic co oni tam z tylu kurcze robia.
oczywiscie idac do egzaminu bylem pewien ze nowy pasek mam w kieszeni, tym wieksze bylo moje zdziwienie gdy okazalo sie ze jednak nie zdalem ;)
oczywiscie, jako ze bylem dzieckiem, bez lez sie nie obylo :)

wiec moja rada. skoncentruj sie na wykonaniu tego co mowi egzaminator, a na wszelkie czynniki zewnetrzne lej bez litosci :)

na koniec dodam, ze pozniej zdawalem do zielonego co dwa stopnie.
certyfikat na niebieski mam z '93.
po dlugiej przerwie (z paroma przerwami w przerwie w czasie ktorych trenowalem) w czerwcu zeszlego roku zdalem na 3 cup.
29 I zdaje na czerwien.
moze w koncu po tylu latach pozbede sie tego niebieskiego pasiaka :)

pozdro i powo! :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...
Hehe... to był początek '88 chyba. Pierwszy egzamin (WTF) zdawaliśmy po 1,5 roku trenowania... Najbardziej się bałem rozbić desek, trener kazał po dwie przynieść, potem sie okazało, że... nie rozbijalismy w ogóle. Tyle ludu zdawało, że egzamin musiałby chyba do rana trwać ;-)

Byłem happy, bo zdałem wtedy z paroma kolegami od razu na żółty, a większość sekcji zaliczyła tylko dziewiątkę. 2 dni później był karny trening za zbyt słabo zdaniem trenera zdany egzamin. Pamiętam te jumpingi dookoła sali, myślałem że mi nogi w tyłek wejdą. A teraz, po latach się to wspomina...

Parę lat później znowu zdawałem swój pierwszy egzamin, tym razem w ITF (to był zdaje się 1990 rok albo początek 1991). Też mi się udało od razu na żółty, jeszcze prezes mnie pochwalił... znowu happy byłem (po czterech latach taekwondo znowu z białego paska :) ).

Powodzenia na egzaminie.

Gizmo
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...

moze w koncu po tylu latach pozbede sie tego niebieskiego pasiaka :)

o zesz Ty... a ja biegam z 1kupem od ponad 3lat i wydawało mi się sporo... musze zweryfikować swoje pojęcie długiego czasu :-)

/edit
żeby nie bylo OT

swoj pierwszy egzamin zdawałem z początkiem 99 roku; miałem straszną ambicję zdac od razu na 8kup; nie udało się dostałem "tylko" 9. Z biegiem czasu zauważyłem że awans o 3 stopnie dostaje naprawdę niewielu ludzi, są tacy którym się należy, niektórzy przez nieporozumienie a niektórzy ze względu na sytuację - przykładowo w klubie trenował chłopak który z 7kup zdał na 4 bo taki stopień był mu potrzebny do startu na MP i dostał go tak naprawdę dzięki trenerowi który się naszeptał na egzaminie z egzaminującym :D
na pierwszym egzaminie podobnie jak Nechrist strzeliłem gafę, całe szczęście nie była ona tak sromotna w skutkach. wychodziliśmy po 8 osób i kopaliśmy/robiliśmy układy ale oczywiście nie wszystko na raz, kiedy zeszła moja "8" biegałem w poprzek sali do ludzi ze starszymi stopniami pytać się jak mi wyszło, podczas gdy kolejna "8" zdawała egzamin ja śmigałem tam i z powrotem bo o coś zapomniałem się spytać... dobrze że pan Jedut jest wyrozumiały dla dzieci :wink:
  • 0

budo_kakashi hatake
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...
Ja na szczęscie swój pierwszy egzamin mam juz za soba bo miałem go wczoraj hehe:D

Na poczatku okropnie to wygladalo wchodze w Doboku na sale patrze a tu ze 150 osób (jakies rodzinki sobie poprzychodzily popatrzec, niewiem supermarkety pozamykali i ludzie nie mieli ze soba robic czy jak), troche mnie scielo, no ale dobra ide dalej. Podchodze do stolika zapisuje sie, uiszczam opłate i ide pod ściane troche sie porozgrzac z ziomkami (żytnia, bols, krajowa i te klimaty:D). Tzn myslałem ze tak zrobie, bo zdązyłem ledwo sie przywitac, a juz wyczytano nas ze jako pierwsi mamy być egzaminowani, pierwsze co mi przyszło na mysł to najczesciej uzywane słowo w jezyku polskim czyli stare dobre "o ku..a". Wychodzimy na mate ukłon i oczywiscie na plecach czuje juz te 150 par oczu wlepione we mnie, czekajace tylko na moja wpadke, i oczywiscie nie był bym soba gdybym takiej nie zrobił:). Nie czekajac na komende rozpoczynajaca układ wystartowalem z sajujirugi, zrobilem 2 ruchy zanim polapalem sie ze jak zwykle cos spiepszylem:D. Na szczeście reszta egzaminu przebiegla juz raczej pomyślnie:) Ale tej wpadki to do konca zycia nie zapomne.

Powiem tylko tyle że u nas na biały pas zdali wszyscy, plus jakies 8 osób na 9 kup (w tym ja:D chyba sie nademna ulitowali:D)

Wiec pierwszy egzamin nie jest taki zły, jedyne co trzeba zrobic to wygrac z własnym stresem, i znac jako tako podstawy TKD.
  • 0

budo_mazi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...
Witam wszystkich.

Ja na moim ostatnim egzaminie na 1 kup musiałem prezentować z partnerem akcje hosinsul. Przy bodajże 3 akcji (z chyba 5) po wykręceniu ręki troche za długo zastanawiałem się nad wykończeniem akcji. Zdecydowałem się zamarkować kopnięcie dolyo-chagi na twarz. Kolega myślał, że akcje skończyłem no i wychylił głowę. Skutek: lekko opuchnięta kość policzkowa : p .

A co do desek to musiałem łamać 6 sztuk.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...
to ty mazi od razu na 1 kup zdawales? :wink:
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...

to ty mazi od razu na 1 kup zdawales? :wink:

zywy talent po prostu :wink:
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...

A co do desek to musiałem łamać 6 sztuk

hmmm... rozumiem że 1 kup to wysoki poziom ale 6 sztuk? Ostatnio na egzaminie (22.01.2005) było trzech koreańczyków i żaden nie protestował po rozbiciu 2(tzn. podwójnych czyli 4 desek)...
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...
HAHA

Zdałem -> bylo łatwiej niz myslałem. Tak sobie mysle ze straszyli nas ze bedzie trudno, zebysmy sie przykładali itd. Okazało sie ze byli kolesie którzy nie rzebym sie chwalił ale byli duzo gorsi odemnie :) a i tak sie im udało. Co prawda były tłuczki które niezdały ale na 60 osób jakies 5-8.
Niemogę doczekac sie do następnego zdawania :) . Jedyny minus był taki ze okazało sie ze pod koniec wybrali najlepszych 6 osób i robili na sobie techniki z saomobrony(tez tam byłem :) )a trzej z tych przechodza dalej i zdaja dalej na 8 cup ,niestety zaabrakło mi jednego chwytu :evil: .
Mielismy robic po 3-4 chwyty i kolesia na ziemie rozłozyc niestety jak mnie wybrali to tak jak bym wszystkiego zapomniał :evil: . Zrobiłem trzy techniki (dwie efektywne i jedna kijową) ale koles z którym cwiczyłem był lepszy i to on przeszedł dalej. A ja co - czekam do czerwca na następny egzamin zeby sie odgryźć :) .
pozdrawiam
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...
Wychodzisz i robisz swoje...prosta recepta...uwierz w siebie i jazda :)
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...
Pierwszy egzamin spokojnie sobie zdawałem tylko 9 kup dopiero później zacząlem skakać o parę stopni.
A ten pierwzsy raz to pamiętam, że Sadurski nas egzaminował wbrew pozorom walnął taką siłówkę, że aż zdychaliśmy. Nie było za dużego stresu, jeszce zanim przyjechał zrobiliśmy z trenerem dobrą rozgrzewke wiec ..... Bezproblemowo na pierwsze stopnie wzsyscy zdali.
Pamiętam też egzamin z Soo Kwang Lee który okazał się kompletną parodią. Zdawałem na 4 kup i jedyne co musiałem pokazac to parę technik ręcznych i nożnych (zero układów , zero hanbon kyorugi, zero pytan, zero desek) Nieusatysfakcjonowany byłem tym egzaminem :? . A więc wszystko zależy od tego u kogo zdajesz.
Pozdr.
  • 0

budo_endru_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...
No to ja mogę powiedzieć coś o pierwszym egzaminie :] Bo miałem go wczoraj :P Moge powiedziec iz zdenerwowany bylem na maksa :] Co sie po egzaminie okazalo iz wcale nie bylo trzeba. Naprawde nie ma czym sie stresowac :] No chyba ze sie nic nie umie :P Teraz jestem juz szczesliwym posiadaczem 9CUP. Najbardziej sie bałem tego że nie zrozumiem komendy, ale egzaminator mowil dosc powoli i zrozumiale. Wiec ludzie nie ma sie czego bac :D
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...
gratuluje wszystkim zdanych egzaminów
(podobno najtrudniejszy jest ten pierwszy raz :wink: )
  • 0

budo_mazi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...
No, 6 lat już się trenuje : p

Najtrudniej złamać mi było w twio-yop-chagi wybijając się gdzieś 1,5-2m przed deską.
  • 0

budo_mazi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...
Hellman: gratuluję :D

OT: Gdzie tu jest opcja edytuj? : P
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...
Dzieki, narazie 9 cup ale bedzie lepiej. :)
  • 0

budo_sakul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...

No to ja mogę powiedzieć coś o pierwszym egzaminie :] Bo miałem go wczoraj :P


To tak jak ja, na obozie. Nie wiedzialem ze zdac jet tak latwo. Nie ma czego sie obawiac skoro zdaja ludzie, ktorzy mowia, ze zolty pas symbolizuje slonce :rofl:
  • 0

budo_lipski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła rodem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: jutro ...

To tak jak ja, na obozie. Nie wiedzialem ze zdac jet tak latwo. Nie ma czego sie obawiac skoro zdaja ludzie, ktorzy mowia, ze zolty pas symbolizuje slonce :rofl:


E tam. Mnie sie bardziej podobał fragment o tym, że w dojang nie wolno pic wódy :)

Chociaż, jaby nie patrzeć, miał gość rację :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024