Skocz do zawartości


Zdjęcie

Eksperyment z przepisami...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_mazi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Eksperyment z przepisami...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

-Cała walka będzie trwała 5 minut w jednej rundzie
-Trener może wziąć "czas" (30 sekund) podczas walki ale tylko po komendzie Kyonggo
-Zwycięzca będzie wyłaniany na 3 sposoby:
*przewaga 4 punktów nawet jeśli czas nie dobiegł końca
*jeżeli jeden z zawodników zdobędzie 7 punktów nawet jeśli czas nie dobiegł końca
*wygrana na punkty po czasie
-przy remisie wygrywa ten kto zdobył pierwszy punkt
-jeżeli nikt nie zdobył punktu, wygrywa ten kto okazał więcej "sportowej walki", uprzejmości i umięjetności


Co sądzicie o tym eksperymencie z przepisami dot. WTFu, które będą obowiązywać (a właściwie obowiązują bo to już wczoraj/dziś) podczas zawodów w Stuttgartcie? Moim zdaniem bardzo uatrakcyjnią walkę, wprowadzą więcej szybkości, taktyki i przemyślenia do walki. Jeżeli Taekwondo miałoby się obronić przed wypadnięciem z letniej olimpiady to takie zmiany wydają mi się konieczne.
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Eksperyment z przepisami...
Hehe no nieźle kombinują z tymi zasadami. Moim zdaniem to dobrze bo o ile na filmach i zdjęciach walki w TKD wyglądają na czyste to ćwicząc mozna sie przekonac ze nie zawsze zachowuje sie zasadę np. nieprzytrzymywania przeciwnika, lub przepisowych uderzeń(w sumie jak w każdym sporcie). Co do 5 minut na runde... chyba wprowadzili to na siłe, tylko żeby były znaczące zmiany. Z doświadczenia wiem że walka 3 rundy po 3 minuty, dając z siebie wszystko na zawodach to już jest dużo a co dopiero 5! Oni chcą albo: nas zabić kondycyjnie, albo... chcą więcej nokautów :twisted:
Reszta zmian jest sensowna, zmiany z punktami przyśpieszą walki, nie bedzie już monotonności i czekania na koniec walki gdzie jeden koleś dostaje 8 punktami i obydwaj niepotrzebnie sie męczą :twisted:
No i ten czas dla trenera... niezła rzecz, serio, ci co byli na zawodach wiedzą o co chodzi, taktyka i walka to dwie rózne sprawy :)
Ogólnie niezła kombinacja
A tak wogole to niesądzę żeby TKD musiało bronic sie przed wypadnięciem z olimpiady letniej, za długo czekało żeby do niej wejść i miało niezły debiut...
  • 0

budo_mazi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: Eksperyment z przepisami...
A tu się niestety myslisz...

Taekwondo dostało się na olimpiadę dzięki układom i aktualnie chce go wygryźć karate tradycyjne i kilka nowych dyscyplin (zjazd na rolkach czy coś takiego). MKOl chce wyrzucić dyscypliny nudne i nieciekawe. Nie dziwię im się, że chcą na ten cel poświęcić m.in. Taekwondo. Dlaczego? Chyba każdy z Was widział walki z olimpiady. Nudna to mało powiedziane. Więcej się dzieje na niejednych zawodach podwórkowych. Dlaczego? Zawodnicy czują presję, boją się siebie nawzajem, wykorzystują tylko 100% akcje. Razem ciekawych walk to by się zebrało na nie całej płycie CD. I gdzie ten debiut? Może i był ale czy taki niezły?

A tu proszę: eksperyment z przepisami, mnóstwo w nich dynamizmu i taktyki. A kondycja i tak się nam przyda :D Wydaje mi się to jedynym rozwiązaniem przed odpadnięciem TKD z igrzysk.
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Eksperyment z przepisami...
niby coś w tym jest co mówisz... według mnie jednak był to udany debiut, a tak na marginesie to wiecie z kąd można ściągnąć jakieś fajne akcje z olimpiady? chętnie bym jeszcze raz sobie to obejrzał :D
ale generalnie jestem za zmianami tylko te 5 minut na rundę....
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Eksperyment z przepisami...
Zasady ciekawe. Szkoda ze nie przeforsowali rekawiczek i piesci na glowe (o ile to prawda ze taki plan byl wogole).
Nie jestem pewien tylko co do tych 7 punktow konczacych walke... Bo wedlug mnie zwykly przypadek czy drobne potkniecie moze wyeliminowac lepszego zawodnika.
A walki faktycznie byly nudne. Postawcie sie na miejscu kogos, kto nie ma pojecia o tym sporcie i oglada pierwszy raz... Siedzi sobie przed telewizorem i mysli: no teraz bedzie fajne mordobicie.. Ciekawe jakie sa zasady. A tu dwoch gosci skacze przez 9 minut w miejscu i pare razy machnie noga... Nastepna walka to samo... i nastepna... Dobrze jak wczesniej przygotowany browar nie poleci w kierunku telewizora razem z wiacha przemyslen kibica ;)
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Eksperyment z przepisami...
co? rękawice i ciosy w twarz? mmm... :twisted: był by miodzio, jestem za :twisted:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Eksperyment z przepisami...
Żebyśmy mieli jasność, to nie są oficjalne zmiany wynikłe z prac komisji ds. reformy WTF. Jest to po prostu eksperyment organizatora, na tyle ciekawy, że napisano o nim na oficjalnej stronie Europejskiej Unii Taekwondo. Żadna z tych zmian nie została wprowadzona na stałe, jest to propozycja (choć dość ciekawa). Oficjalnych propozycji zmian można sie spodziewać w lutym, a ich ewentualnego zatwierdzenia w kwietniu na zgromadzeniu generalnym WTF.

W necie są dostępne całe relacje z olimpijskiego turnieju taekwondo w Atenach (zgrywane z Eurosportu), co prawda ze szwedzkim komentarzem, ale to szczegół. Podawałem już do nich linki w osobnym temacie, są też na pewno na eMule. Zainteresowanym proponuję przeszukać archiwum...

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024