Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mała pewność siebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_infernus
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Mała pewność siebie
Siemano!
Jestem tutaj nowy i to jest moj pierwszy post. Trenuje muay thai od 5 miesięcy. Całkiem sporo juz umiem ale gorzej jest z pewnoscią siebie i z tym że nie potrafie zastosowac tego czego sie do tej pory nauczylem w sytuacji zagrozenia... strasznie sie odrazu stresuje i nic nie moge zrobić. nawet ostatnio w moim LO jakis koles chcial mnie sprowokowac pod błachym pozorem. Mimo ze był niższy ode mnie (ale szerszy) to sie go zwyczajnie bałem :( Na szczescie udało mi sie rozwiazac sprawe dyplomatycznie... Gość jest rok starszy, ma kolegów (to chyba ich sie tak na prawde boje) i czuje ze teraz nie da mi spokoju. Nie chce sie z nim bić bo moge wyleciec ze szkoły, moze sie go poprostu boje, albo tego ze jak kiedys bede wychodził z budy wieczorem to przyjdzie z kolegami i nie bedzie różowo. Strasznie sie stresuje z tego powodu... Podniescie mnie na duchu i cos poradzcie prosze...
  • 0

budo_wotan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Kato / CHICAGO

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
Mam pytanko czy masz sparingi????? Albo chociaz czy z kumplem tak lekko i zglowa sie obijacie???
Do walki trezba sie przyzwyczaic....

PS. Post bardzej by sie nadawal na ulice


EDIT Wto Sty 18, 2005 22:03
Zapomnialem dodac WITAM NA FORUM 8)
  • 0

budo_infernus
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
Sparingu takiego pożadnego to jeszcze nie miałem. Musze kupic rekawice itp najpierw... :P ale z kumplami sie troche pukalismy w wypozyczonym sprzecie... ale to amatorka narazie... pare technik tylko. Thx za odp.
  • 0

budo_nebir_one
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:odkręcone miastO

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
"życie to nie bajka nie głaszcze cie po jajkach.....rób swoje ryzyko będzie twoje" :) :) :)
  • 0

budo_anabi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
Infernus, trenujesz prawie pół roku i jeszcze nie masz rękawic :?: 8O
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
No wlasnie 8O
tez sie zdziwilem.

Topic sie na uloice nadaje, ale pizda nie bede i odpowiem.
POpros trenbera o lekkie sparingi semi contact czy cos jak randori, zeby sie pzryzwyczaic do ciosow itp
  • 0

budo_greg(zg)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Winny Gród

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie

Siemano!
Jestem tutaj nowy i to jest moj pierwszy post. Trenuje muay thai od 5 miesięcy. Całkiem sporo juz umiem ale gorzej jest z pewnoscią siebie i z tym że nie potrafie zastosowac tego czego sie do tej pory nauczylem w sytuacji zagrozenia... strasznie sie odrazu stresuje i nic nie moge zrobić. nawet ostatnio w moim LO jakis koles chcial mnie sprowokowac pod błachym pozorem. Mimo ze był niższy ode mnie (ale szerszy) to sie go zwyczajnie bałem :( Na szczescie udało mi sie rozwiazac sprawe dyplomatycznie... Gość jest rok starszy, ma kolegów (to chyba ich sie tak na prawde boje) i czuje ze teraz nie da mi spokoju. Nie chce sie z nim bić bo moge wyleciec ze szkoły, moze sie go poprostu boje, albo tego ze jak kiedys bede wychodził z budy wieczorem to przyjdzie z kolegami i nie bedzie różowo. Strasznie sie stresuje z tego powodu... Podniescie mnie na duchu i cos poradzcie prosze...



Po 5-ciu miesiacach trenowania czegokolwiek to tak naprawde Ci sie tylko wydaje ze calkiem sporo juz umiesz (to nie jest zadna zlosliwosc z mojej strony - tak sie po prostu kazdemu kto zaczyna cwiczyc wydaje, i lepiej zeby nikt nie musial Ci na ulicy udowadniac ze tak jest :D ) Dopoki nie znajdziesz sie w jakiejs sytuacji bezposredniego zagrozenia zycia czy zdrowia najlepiej wogole odpusc sobie bojki, a idiotyczne zaczepki najlepiej olewac . Po prostu nie warto. A co do pewnosci siebie, to przychodzi ona wraz ze sparingami - im wiecej konkretnych sparingow, tym wieksza pewnosc siebie. Pewnie to sprawa mocno indywidualna, ale sporo osob z tego forum, ktore mocna siedza w sztukach walki przyznaje, ze aby w miare pewnie czuc sie na ulicy w jakiejs sytuacji zagrozenia potrzeba na to 1,5 - 2 lat systematycznych treningow z solidnymi sparingami, i chociaz dla niektorych jest to temat do dyskusji, to ja sie akurat z tym w 100% zgadzam.
  • 0

budo_infernus
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
Thx Greg! A co do wczesniejszych to nie mam rekawic bo zbieram kase a pozatym w sklepie bokserskim na limanowskiego (Kraków) (innych sklepów nie znam) nie ma rozmiaru 8 ani 9 a ja taki potrzebuje na moje małe rączki :P
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
O stary - mniejsze to będzie Ci trudno znaleźć... mówie mniejsze a do czegoś się nadające of kors :?
  • 0

budo_nebir_one
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:odkręcone miastO

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
Masz jeszcze sklep danikena tam są te rozmiary wiem bo koleszka z treningów ma 8oz ,sklep jest bodajze na centrum e w hucie
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
Infernus jak masz małe dłonie to kup 8 i owijki na ręce.....troche wypchają wnętrze rękawic :D
  • 0

budo_falco76
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZG

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
Co do pewności siebie..., to koledzy pisali - sparingi, sparingi i jeszcze raz sparingi. Najlepiej z lepszym od siebie.
Co do zastosowania technik w życiu codziennym to radziłbym nie przesadzać z wirtuozerją, tylko zastosować to co najprostrze (a przeważnie najskuteczniejsze). Nie kop wyżej niż na wątrobę (jak już musisz kopać).
Jeżeli walniesz gościa prostym to musisz się liczyć z tym, że gość będzie miał po nosie, albo po jedyneczkach i będziesz miał nieprzewidziane wydatki :lol: .
Z doświadczenia powiem Ci, że ze dwa haki na dół załatwiają sprawę, a jak chcesz gościa uwalić na ziemię na 2-3 min to sierpik na szczękę. Tylko uważaj jak będzie leciał to żeby nie walnął głową o ziemię (bo poleży dłużej, ale w szpitalu).
  • 0

budo_cambo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia / Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
szczerze mowiąc ja uwazam najlepsze walki jest ten ktore omijalesz! I właśnie tak trzymaj, co do pewność napewno dojdziesz do tego
  • 0

budo_felini
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
Ah te żeńskie geny (hroniczny brak testosteronu) :wink:

Pozdrawiam
Felini
  • 0

budo_felini
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
O !!! Falco już wyszedłeś :)
  • 0

budo_felini
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
Czy może przepusteczka ? :)
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
Po 5 miesiącach MT na pewno już znasz jakieś fajne sztuczki (trener napewno pokazał co może być dobre na ulice) :twisted: tylko może nie jesteś pewien czy umiesz je zastosować na większym gościu.... mogę ci poradzić tylko tyle żebyś nie dawał soba pomiatać, a jak jeleń powie, że ci zaraz zajebie to lej go w pysk. Ja bym mu jebnął jakiegoś cepa ze dwa proste a później łokci i kolanek nawsadzał gdyż na korytarzu zawsze jest dosyć ciasno więc raczej na 100% będziecie w zwarciu. Nie wykluczone że koledzy będą mu chcieli pomóc ale tu już musisz pogadać ze swoimi żeby ci pomogli (chociarz tak bardzo bym na to nie liczył :? ) Na 66% będzie przypał. Ze szkoły na pewno nie wylecisz (najwyżej starzy do szkoły i nagana), prędzej twój starszy kolega... Jak chodzi o ustawke po szkole to raczej unikaj bo wtedy jesteś współwinny całego zajścia no i nie wiadomo kto będzie z zewnątrz. Najgorzej jak jest na ciebie ekipa przed szkołą bo wtedy musisz kombinować, bo opcji masz przynajmniej za dużo (i wszystkie raczej kiepskie). Osobiście prędzej bym dostał po mordzie niż sie obsrał i uciekał.

Lepiej przegrać z silniejszym przeciwnikiem niz z własnym strachem, wiesz że chociarz spróbowałeś, tylko w ten sposób możesz coś osiągnąć.
  • 0

budo_maximus89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LUBLIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
MAximus radzi :P
JEsli masz z nim problem, to zaprosc go na solo! Jesli boisz sie obrazen, zaproponuj mu walke na rekawice ! Jesli go pobijesz, to nie przyjdzie z kumplami bo bedzie mu glupio, że przegral z mlodszym :P
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
"Psychika & strach" <= Poszukaj w google to jest coś co pomoże !!!
  • 0

budo_infernus
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała pewność siebie
Dzieki za wszystkie odpowiedzi ! Napewno mi sie przydadzą :D Pozdrowienia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024