Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy K1 przyćmi boks zawodowy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Czy K1 przyćmi boks zawodowy?

Czy K1 przyćmi boks zawodowy?

Jestem wielkim fanem i kibicem sportów walki i bardzo interesuję się boksem zawodowym. Jest to sport w którym dwóch osiłków może się zmierzyć w sposób dla nas mężczyzn najbardziej widowiskowy a mianowicie w "mordobiciu".

Niestety obserwując to co się dzieje w dzisiejszym boksie zawodowym, zaczynam głęboko zastanawiać się czy nie przypomina on amerykańskiego wrestlingu. Wszyscy wiemy że bossowie tego biznesu oszukują na każdym kroku.

Reżyserują walki w których zawodnicy staja się jedynie aktorami pierwszoplanowym. W sztuczny sposób budują klasę swoich championów podstawiając swoim wschodzącym gwiazdą niezbyt wymagających przeciwników śrubując im rekord i miejsce w rankingu.

Na największych ringach świata padają absurdalne werdykty, publiczność oglądając ten "Muppet Show", gwiżdże i buczy z niezadowolenia. Zawodnik który próbuje odebrać pas mistrzowi musi go "wdeptać" w ring, żeby sędziowie przyznali mu zwycięstwo (nic dziwnego - obsadę sędziowską ustala promotor mistrza).

Ci mordercy boksu czują się bezkarnie bo mimo licznych kontrowersyjnych werdyktów, przekupstw i przekrętów nigdy nikomu włos z głowy nie spadł! Boks zawodowy staje się mało interesujący i nudny, niedługo bokserzy będą wychodzić w maskach i pelerynach, albo wężach na szyi, żeby tylko zwiększyć oglądalność. Listy rankingowe są naciągane i mało prawdopodobne. Co chwile rodzi się mistrz świata mało znanej organizacji i wymyślane są pojedynki o dziwaczne tytuły jak np.: mistrza interkontynentalnego.

Jak wspomniałem wcześniej jestem kibicem sportów walki ale walki czystej i nie reżyserowanej, gdzie najważniejsze są zdolności, wyszkolenie zawodnika i przede wszystkim zdrowa rywalizacja! Dlatego coraz bardziej zaczynam interesować się walkami K1, myślę że w niedalekiej przyszłości turnieje te staną się tak popularne że przyćmią chory, skorumpowany boks zawodowy.

Nazwiska takie jak Musashi, Bonjasky czy Mighty Mo będą tak znane jak Tyson, Lewis albo Kliczko, to tylko kwestia czasu. Uważam że walki w formule K1 są bardziej interesujące i widowiskowe. Charakterystycznym elementem walk w formule K1 jest użycie nóg i kolan, popularne są lowkicki tzn. niskie kopnięcia.

Tu zderzają się przeróżne style walki takie jak: boks, karate, kickboxing, tajski boks - muay thai itp, tak więc repertuar ciosów, style walki są bardzo zróżnicowane i egzotyczne. Rzadkością są tu oszustwa i machloje walki bardzo często kończą się przed czasem i widowiskowym KO, w razie remisu fighterzy walczą dodatkową rundę. Zdarza się że zawodnik walczy 3 walki z rzędu w jeden dzień, tu trzeba mieć naprawdę mocne kości i głowę. To sport dla prawdziwych twardzieli!

Na koniec mała podpowiedź dla naszych stacji telewizyjnych. Takie imprezy jak K1 Burning, K1 World MAX, K1 Dreams cieszyły by się wielką oglądalnością u naszych telewidzów, bo to naprawdę widowiskowe turnieje, które są coraz bardziej znane na świecie! To dopiero byłby "koniec grzecznej telewizji"!

Piotr Wojtkiewicz


  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?
Sam uważam ze boks sie chowa przy K1 ale obawiam sie ze jak promotorzy bokserscy zwietrza w nim kase to K1 stanie sie takim samym jednym wielkim przewałem jak boks zawodowy :cry: ppcieszające jest tylko to ze takie pieszczoszki jak John Ruis nie beda w K1 wygrywac decyzja sędziów bo zaraz poszłyby kolana i skończyłoby sie przytulanie :twisted:
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?
Zapomnial ktos czemu boks jest tak popularny?
A kto sponsoruje boks? O jakie pieniadze tam chodzi? Z tego sie nie zrezygnuje z dnia na dzien, a ludzie czerpiacy z tego korzysci nie za bardzo beda chetni aby ich zyski zmniejszyly sie.

Na podobnej zasadzie mozna utyskiwac ze capoeira stanie sie konkurencja dla pilki noznej.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?

Nazwiska takie jak Musashi, Bonjasky czy Mighty Mo będą tak znane jak Tyson, Lewis albo Kliczko, to tylko kwestia czasu.


terefere.
A w ogole to dlaczego wymienil najwiekszych cieniasow wystepujacych w K1?
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?
Janusz, nie przesadzaj. Bonajsky jest cieniasem?
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?
Dokładnie tak - K1 chowa się przy boksie (jako sport).

Ludzie lubią agresję więc chętnie oglądają K1 i inne takie widowiska :roll: ale nie przejmował bym się tym. No bo gdzie K1 jest najchętniej oglądane? W Japonii przez znerwicowanych i zakompleksionych Japończyków. No ale takich ludzi wszędzie coraz więcej ...
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?
wiec powiedz mi, po co ludzie ogladaja boks? powiesz, ze zeby zobaczyc kunszt i technike zawodnikow. ja odpowiem ze po to samo ludzie ogladaja K1. My nie zachwycamy sie tym ze ktos kogos kopnal w glowe i jakie to bylo brutalne i oh i ah i zeby mu wybil itd. my sie zachwycamy tym ze kopnal i trafil, a to wymaga doskonalej techniki. Rozumiesz?
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?
Z kolanka w nos - to jest ta technika (widziałem takie cuś ostatnio) i na razie mi wystarczy.
Ale nie mam wątpliwości - te wszystkie mixy nie przetrwają, tak samo jak mało kto podnieca się np. dziesięciobojem.
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?

Z kolanka w nos - to jest ta technika (widziałem takie cuś ostatnio) i na razie mi wystarczy.


A niby to nie jest technika? W czym jest gorsza, albo mniej finezyjna od np. zamachowego cepa w nos?

Inna sprawa, ze "dziwne" postacie i werdykty, to nie tylko domena boksu. Co na przyklad robi w MMA i K1 niejaki Akebono, ktoren jeszcze zadnej walki nie wygral, a wciaz jest przez organizatorow "holowany" do kolejnych?
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?

Z kolanka w nos - to jest ta technika (widziałem takie cuś ostatnio) i na razie mi wystarczy.

a probowales kiedys trafic dobrze wyszkolonego przeciwnika z kolanka w nos? jest to sporo trudniejsze i wymaga lepszego przygotowania technicznego niz zwykly prosty - tez w nos.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?

Janusz, nie przesadzaj. Bonajsky jest cieniasem?


przesadzilem, ale sa lepsi od niego.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?

(...)ale sa lepsi od niego.

nie przecze, ale badz co badz zdobyl i obronil tytul mistrza, nie? ;)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?
Jak dla mnie to dużo znaczy, bo ilu było mistrzów K1? Pięciu? Sześciu?
Pierwszy Chorwat karateka (nie pamiętam nazwiska)
potem E. Hoost Holender thaibokser - czterokrotny
Peter Aerst Holender thaibokser - trzykrotny
Andy Hug Szwajcar karateka
Mark Hunt Nowozelandczyk (kickboksing?)
i teraz R. Boniarski (czy jak się Go pisze) - dwukrotny... a dwa lata temu nikt mu nie dawał wiekszych szanas ("Za słabe warunki fizyczne i słaba obrona") na zwyciestwo w finale, zwłaszcza po walce z Sappem...
Ps. Tacy zawodnicy jak: LeBanner, R.Sefo, Ignaszow, Filho, Bernardo, Mirko, Leko byli wielokrotnie finalistami, ale nie udało im się wygrać (pamiętacie LeBannera trzy lata temu i niespodziewane 4 zwyciestwo Hoosta?)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?


(...)ale sa lepsi od niego.

nie przecze, ale badz co badz zdobyl i obronil tytul mistrza, nie? ;)


oj dobra, przyznaje bez bicia.
Nie jest najgorszy, ale go nie lubie ;-)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?

Nie jest najgorszy, ale go nie lubie ;-)

Ja też nie specjalnie go lubię, ale wyniki ma...
Ps. Lubię Bernardo (ale raczej za przeszłość)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?
Jeżeli w boksie a szcególnie w wadze ciężkiej nie pojawią się nowi dobrzy zawodnicy ( vide lata 70 - te, 80 - czy początek 90 - tych ) to być może zainteresowanie boksem spadnie a co za tym idzie i sponsorów. Byłoby szkoda ja sam uwielbam ogladać dobry boks zawodowy na równi z K! czy turniejami MMA.
MOIM ZDANIEM
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?
przepraszam za (moze) glupie pytanie, ale co to sa za gale Burning i Dreams? :roll:
  • 0

budo_faust
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?
Ja również uwielbiam ogladać boks zawodowy ale wydaje mi sie ze sa realne szanse na to by jednak został on przyćmiony przez K1. Obserwując moje środowisko widzę ze osoby które generalnie nie interesują sie sportami walki z ogromnym zaciekawieniem oglądaja te turnieje.
Ja osobiscie nie przypominam sobie abym ostatnio widziałw walke w boksie zawodowym w kat. ciężkiej która była by nawet w 50% tak emocjonująca jak niektóre z pojedynków do których dochodzi w kazdych finałach czy GP K1. A pisze o kat. ciężkiej w odniesieniu do boksu bo to najbardziej promowana w tej chwili w naszej TV kategoria. tj najwiecej realcji z walk bokserwskich na szczycie było relacjami z walk a pasy w kat. ciężkiej. Moim zdaniem szkoda wielka ze przez te lata taki TVN nie wpadł na pomysł by pokazywać w akcji Arturo Gattiego, Maywethera czy z czasów świetności Hameda, De la Hoye - z ich udziałem to dopiero były pasjonujace widowisa a to co sie teraz pokauje .... jaieś drogi krzyżowe w wykonaniu zapaśnika Ruiza czy odgrzewane stare kotlety jak Hollyfield .... jak dla mnie nie tworza oni spektaklu który by do pięt dorastał temu który tworzą zawodnicy K1.
Co do artykułu zamieszczonego powyzej - a zwłąszcza poziomu sędziowania w k1 - jego autor pieprzy niestworzone andromy .Wszycy zorientowani wiedzą ze poziom sędziowania w K1 gdy na ringu znajduje sie zawodnik gospodarzy jest dosłownie patoloficzny !!!!!! Przykłąd :
Musaschi vs ktokolwiek kto go nie znokautował, lub walka która śni mi sie kszmarem az po dzień dzisiejszy; Buakaw Paramouk vs Masato w k1 Max ..... boks zawodowy śledzę gdziś od 7 lat, K1 od początku gdy tylko pojawiło sie na antenie Eurosportu i przyznaję ze bardziej skandalicznego werdyktu nigdy nie widziałem :D Wobec tego przyznaje ze ciesze się iż sprawiedliwosci generalnie staje sie zadość i Japończycy dostają regularnie bardzo ciężkie baty zarówno w K1 jak i w Pride.
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?
ten chorwat to Branko Cikatic - kiedy wygral pierwsze K-1 w jego narozniku stal jego trener owczesny Tom Harinck z Chakuriki (Amsterdam) - gymu Muay Thai. O powiazaniach Branko - karate nic mi nie wiadomo (moze cus w odmetach przeszlosci na poczatku kariery, ale nie sadze gdyz generalnie najwiecej walczyl z tego co wiem w MT)
  • 0

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy K1 przyćmi boks zawodowy?
Boks zawodowy to wielkie oszustwo, więcej w tym korupcji niż w polityce. Walke w dzisiejszym boksie zawodowym można wygrać praktycznie tylko przez nokałt(o które ciężko), bo gdy walka w pełnym dystansie jest przeważnie punktowana na kożyść gospodarz. Natomias w K-1 z kolana w łep KO i po sprawie sędziowie nie mają nic do gadania :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024