Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak szalec to szalec!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

jak szalec to szalec!
sztylecik z resorka, jelec z miedzi a rekojesz z orzecha

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wiem ze fotki do dupy ale taki ze mnie fotograf :)

prosze o konstruktywna krytyke=komplementy:)
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: jak szalec to szalec!
Witam. Zapał masz ale brakuje ci precyzji, mówię tu o wykończeniu powierzchni jelca, klingi tuż przy jelcu. Super że robisz coś, jednak tak jak mówię powinieneś bardziej przykładać się do wykonania.
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak szalec to szalec!
prawda, zgadzam sie w 100%
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: jak szalec to szalec!
Sam wiem jak to jest - aby szybciej skończyć, wszystko pali się w rękach, 10 rzeczy na raz, a potem po rychłym skończeniu miną 2h i już mi się nie podoba wykończenie, tu coś nie tak, tam coś nie pasi. To taka młodzieńcza przypadłość.
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak szalec to szalec!
no a w dodatku jak juz cos robisz to nagle przychodzi ci do glowy zupelnie nowy pomysl i jakos zapalu brakuje zeby dokonczyc to co zaczales bo myslisz: tego nastepnego zrobie jak nalezy a ten juz tylko odwale do konca :wink:
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak szalec to szalec!
Patrz jakie sa rozne gusta , mnie wlasnie ten jelec sie podoba , ale rekojesc chyba jeszcze nie dopieszczona do konca
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: jak szalec to szalec!
jelec good - bo ma fakturkę "z narzędzia" .
jak żeś tą rękojeść nadział - bo nie widze znamion mechanicznego montażu... na klej? ja kiedyś okleiłem rękojeść noża w konstr. full tang deseczkami 6mm na distalu (fotka tegoż poniżej). okleiłem z 4 stron ( jak Kevin okleja Mad Dogi CF'em ) a potem obrobiłem papierami ściernymi i lakierowałem na mat. Nóż przetrwał 4 wyprawy bieszczadzkie i utonął na spływie kajakowym na Mazurach :cry:
Dołączona grafika

Ale nigdy nie dał oznak odspajania deseczek rękojeści od rdzenia, a moi kolesiowie to nawet nim rzucali (ja nie mogłem na to patrzeć :evil: ) a ważuł coś około 0,7~0,8 kg i nie raz łupnął rękojeścią w drzewo zamiast ostrzem...
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak szalec to szalec!
faktura jelca jest celowa, seiken, lowisz ryby? niektore spoony sie tak wykancza, poprostu tlucze sie je kulka o malym promieniu miejsce kolo miejsca (ja uzylem mloteczka) powinienes wiedziec o co chodzi.
jak juz wszyscy zgodnie przyznali Fit&Finish nie jest moja mocna strona.. :oops:
rekojesc- jednoczesciowa, dziura wiercona w drewnie, wtykniety w to trzpien na zywice, siega do samego konca, no, 3mm mniej, moc-gwarantowana :wink:
golmen-cool zabawka
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: jak szalec to szalec!
najlepszy do faktury jest młotek do kotletów :)
Japańce czasami takie kulkowe fakturki robili przy różnych detalach u miecza.

ale rekojesc chyba jeszcze nie dopieszczona do konca

Cóś tam jeszcze prosiłaby sie rękojeść o fajniejszą rzeżbę. ale orzech to mój ulubiony gatunek - zapach jego lubie jak się piłuje...

O.T.
Mam urlop w next tygodniu - to może mi się uda cós tą moją kosę opisać obficiej na MOS - bo tak kur...ostatnio walczę z czasem, że nie daje rady.
Ale hujnia, bo z tego noża takich "pozowanych" to mam inos wszystkiego z 3~4 fotki i kiepskie.... muszę naruchać fortuny na cyfrzaka bo już nawet skaner sie zdupił 6 m-cy ago i nie moge korzystać + koszty i zabawa z tradyc. fotografią mnie rozwalają.....

  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak szalec to szalec!
Wlasnie mowie ze podoba mi sie.Myslalem nad zrobienie czegos takiego jako jelca do bowie ktorego prubuje zrobic , tylko ze z O1 i po tym wytrawic w kwasie foforowym.
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: jak szalec to szalec!

Wlasnie mowie ze podoba mi sie.Myslalem nad zrobienie czegos takiego jako jelca do bowie ktorego próbuje zrobic , tylko ze z O1 i po tym wytrawic w kwasie foforowym.


A potem jak pucniesz to polerską na filcu to taka fajna pajęczynka wychodzi jak na pry baby Atwooda - ale bardziej w kółka (Trza tylko mieć umiar, bo łatwo odpust zrobić jak sie zbyt dużo nawtyka faktury.).... a propos - Seiken może masz domysł jak Peter Atwood robi ten swój wzorek?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak szalec to szalec!
Chyba robi jakis stencil , i dalej anodyzuje.To juz nie ta liga dla mnie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024