Skocz do zawartości


Zdjęcie

moje nowe dzieci :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

moje nowe dzieci :)
ten wyzej to stal sprezynowa z resora, szlif convex, rekojesc to jeans z zywica epoksydowa
kuchenniak z szybkotnacej, szlif convex, rekojesc rezoteks
po przerabaniu pniaczka z olchy pierwszy juz nie golil (ja hartowalem)
ale byl nadal na tyle ostry zeby ciac papier, przez gwozdzia 4mm mozna przemlotkowac bez uszkodzenia ostrza
a drugi nadal golil!!!
wszelki komentaz mile widziany
sorrki za kiepskie foty
Dołączona grafika
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)
no kurna HardCore
Dezajn to na maxa do kościoła sie nie nadaje ... ale jak piszesz o gwoździu to robi wrażenie taka skuteczność. New Bos - jak hartowałeś?! napisz conieco więcej. tym dżinsem to owijałeś rdzenia? - bo na fotce ciężko poznać technikę wykonania rękojeści.
mimo niegalowego wygladu szacuken poklon
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)
no piekne to one nie sa, ale zawsze stawialem na funkcjonalnosc.
hartuje w palenisku weglowym, temperatura na oczko,
kolor taki przy przejsciu z wisni w pomarancze, chlodze w cieplym oleju silnikowym z przystankiem, tez na oko,
jak wyciagam to wkrecam w imadlo coby sie jescze wyprostowal, bo jak sobie wykminilem to przemiana martenzytyczna jeszcze musi zachodzic, odpuszczanie w piekarniku tak zeby zaczal wpadac w cynamaon, 1h razy dwa.
potem podostrzam sprawdzam czy sie nie lamie, nie szczerbi nie gnie, (rabanie drewna, ciecie gwozdzi na kowadle za pomoca mlotka, pilnikiem twardosc tak na oko- zeby prawie sie slizgal ale lekko bral)
jesli ok to szlif koncowy i oprawa (nie musze dodawac ze ta prymitywna metoda nie zawsze za pierwszym razem taki efekt daje ale robie do skutku, badziewia nie oprawiam!!!)
oprawa, trzpien owijasz materialem nasaczonym zywica, sciskasz, suszysz i szlifujesz,
konstrukcaj jest full tang ze skull crusherem
drugi z brzeszczota od pily do metalu, ja tylko szlifowalem, tak ze chwala moja mniejsza w tym wypadku :) dziury pod piny wypalam lukiem elektrycznym.
jesli chodzi o dziwne wyciecie w grzbiecie kuchenniaka to najpierw go nie bylo ale w kuchni wyszlo ze cos z nim nie tak jak sie cebule obiera, przy szatkowaniu bylo OK ale nie bede bral drugiego noza zeby ja obrac, wiec dorobilem wyciecie dla poprawy ergonomii
[edited]
z tym gwozdziem to duzo robi geometria ostrza i odpowiednie pukanie mlotkiem-z wyczuciem, tak na oczko :)
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)
Miałem w ręku tego z resora, ale nie wiedziałem "co on może", dokładniej bym go obejrzał, a tak - tyle mogę powiedzieć że rękojeść przyjemnie się trzymało.
  • 0

budo_martinator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)
Noze sa w pyte :) oprocz tego BM ofkoz :)

Gratuluje
Martinator
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)
stylistyka penitencjarna nieco :) ale cebula chyba woli się sama pochlastac jak widzi co się na nią szykuje :) No i z porównania na zdjęciu widać że coby nie robić - to i tak folder zawsze bedzie miał do człona proporcje przy stałych ostrzach - tak bez dupolizingu - bym osobiście je bardziej wyczyścił - drobniejsze papiery na finisz - kaś tak 600~800 i może nity w kuchenniaku trochię za nisko - już raczej bym je dawał wyżej osi niż niżej z obawy przed "rozcapierzaniem" rękojeści u góry pod naciskiem łapy przy siekaniu i krojeniu ( oczywiście że pierdolę teraz, ale dla dodania wiarygodności musiałem uwalić jakąś krytyczną nutkę)
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)
nity spierdolily na dol bo jak wiecie lub nie jestem alkocholikiem i lapa mi sie trzesie (a nie wchodze do warsztatu na bani coby bol czoc a przez to wiem ze nic se nieswiadomie nie utne)
no, kontynułujac :wink: (ort celowy)
i jak spaware odpalilem coby dziury wypalic, to mi reka skielza i dupa blada, dziura nie tam gdzie trzeba :cry:
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)
Stylistyka penitencjarna - podoba mi sie to okreslenie.

Najwazniejsze ze cos sie robi , a rezultaty sa rozne ( ja tym gniotow co mi nie wyszly nikomu nie pokazuje ) , te nozyki naprawde mi sie podobaje , masz reke , tylko rzeczywiscie moze zwolnij tempo i przyloz sie do jakosci.JA rowniez chcialem na poczatku jak najwiecej , ale z czasem dostalem jak to napisal Fowler "scratch syndrome" ,teraz zrobilem sie dokladniejszy i lepiej mi z tym.
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)

te nozyki naprawde mi sie podobaje , masz rek


seiken nie pisz takich rzeczy bo tak w piorka obrosne i spuchne ze niedlugo ni ebedzie was stac na moje noze, nie mowiac juz o czasie oczekiwania na zamowienie :)
a tak serio to wielkie zdziwko i ...wielkie dzieki!!!
  • 0

budo_szerszen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:konin
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)

[...]
drugi z brzeszczota od pily do metalu, ja tylko szlifowalem, tak ze chwala moja mniejsza w tym wypadku :) dziury pod piny wypalam lukiem elektrycznym.

sorry, ja tak niesmialo, ale dostalem dzis w prezencie taki brzeszczot i mam z niego zamiar cos wyrzezbic, ale... mechanik, ktory mi to dawal stwierdzil, ze to bardzo kruchy material :? .
Wiec jak to jest na prawde?
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)
tak, ten mechanik Cie nie oklamal
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)
gratuluje i zachecam do dalszych produkcji w mysl zasady "nastepny bedzie lepszy"
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)
Mnie rozwalił Ciulkwensowy nóż sprzed paru miesięcy, który miał małe "combo" na ostrzu. Konkretniej, to chyba trzy "zęby".

Okazało się potem, że ten part-serration powstał w wyniku trzech nieudanych hartowań - i trzech prób twardości z młotkiem i gwoździem.

Cool był 8)

A z powyższych ... ten z resora miałem przyjemność obmacać, i fajnie to całkiem wyszło. Tylko, na litość boską, następnym razem upierz jeansy zanim zrobisz z nich rękojeść :D
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)
Ciulkwens - nożyki sa fajne, oby tak dalej.

Trzeba ja "ochrzcić" tak jak wtedy :wink:
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)
dolny sie podoba bardzo
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)
hellfire, z Toba wiecej nie pije, na Ciebie to i wiadro wodki nie pomoze
.... :twisted:
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)

Mnie rozwalił Ciulkwensowy nóż sprzed paru miesięcy, który miał małe "combo" na ostrzu. Konkretniej, to chyba trzy "zęby".

Okazało się potem, że ten part-serration powstał w wyniku trzech nieudanych hartowań - i trzech prób twardości z młotkiem i gwoździem.

Cool był 8)


a oto wspomniany przez Adama nozyk
Dołączona grafika
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)
Eee a to moletowanie na grzbiecie to po co, zeby sie gorzej cielo? Noz dla wytrwalych? :) Nazwij go "ja mam czas..." :lol: ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)
Jakie moletowanie, przeciez to jest noz z pilnika...

Poza tym moi znajomi mysliwi maja podobne, uzywaja i nie narzekaja.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moje nowe dzieci :)
Aha to mea culpa :oops: po prostu najwidoczniej nie widzialem jeszcze noza z pilnika z pozostawionym tym... czyms ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024