Skocz do zawartości


Zdjęcie

macie pomysl??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_wozny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

macie pomysl??
Popelnilem cos takiego :oops:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i mam maly problem..
mianowicie grzbiet noza przy rekojesci bedzie zabkowany spod tez ale czy jest mozliwosc przy takiej konstrukcji jak u mnie wstawienie jelca lub czegos podobnego, aby dlon nie zeslizgnela sie na ostrze..niestety nie powinno sie to zdarzyc ale taka mozliwosc jest..prosze o rade...
z gory dzieki :D
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: macie pomysl??
zrob bolster, drewnianą okladzine trza bedzie ciut skrocic ale jak wyprofilujesz bolster na grubosc rekojesci to nie bedzie zawadzac.

aha zanin zamontujesz bolster czy rekojesc wypoleruj bo potem bedzie po ptokach. co do polerowania to polecam papiery scierne przyklejone do listewki. zrob sobie ze 3 takie "pilniki " o gradiacji 120, 220 i okolo 400. wyjdzie lustro bez wylewania potu. dzieki temu arkusz papieru starcza na 2-3 noze.polecam
  • 0

budo_wozny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: macie pomysl??
o polerowaniu pamietam :D narazie chcialem przed polerowaniem i wykonczeniem ostrza spytac sie Was( czyli ludzi bardziej kompetentych ode mnie) jak poradzic sobie ze swom problemem. Bo byc moze musialbym cos w ostrzy zmieniac..oki w takim razie wielkie dzieki.. jeszcze tylko pytanie jak najlepiej bolstery przymocowac u mnie?
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: macie pomysl??
wycinasz 2 bolstery w takim kształcie jaki chcesz uzyskac, wpierw polerujesz tylko od "czoła" bo tam po zamontowaniu nie dojdziesz polerką. przyklej na "kropelke" i wywierć otwory przez bolstery i nóż na raz. podczas wiercenia na wszelki wypadek skręc wszystko w imak /klej moze nie wystarczyc do utrzymania/ potem w dziury wkładasz bolce i zaklepujesz bardzo mocno. uwaga - po wywierceniu jednego otworu włóż koniecznie od razu bolec zeby podczas wiercenia nastepnego/ych otworów nic sie nie przesunęło. potem szlifujesz bolstery tak zeby nitów nie było widać.
bolstery i materiał którym nitujesz musi byc z tej samej stali.
potem mocujesz rekolesc i doszlifowujesz drewno by dobrze pasowało. potem polerka rekojesci i wsio.

to tak z grubsza. reszte musisz doswiadczalnie załapac. jesli cokolwiek bys jeszcze chciał wiedziec to pytaj smiało.
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: macie pomysl??
aha, skleroza i brak edycji....

u ciebie bolster bedzie wystawał poza ostrze/ zeby uzyskac garde/ czyli miedzy prawą i lewą czescia będzie szpara o szerokości ostrza. czyli musisz ją czymś zapełnić. masz do wyboru albo wstawic kawałek blachy o grubosci ostrza i zanitowac. ale jesli ten kawałek bedzie mały to nie da raczej rady. mozesz też jedną polówke bolstera zrobic z grubszego materiału i wypiłować taki "ząbek". po złożeniu obu połówek uzyskasz cos w rodzaju litery U patrząc od przodu. i to jest lepszy sposób. ale najlepiej moim zdaniem było by wyciąc taki kształt z jednego kawałka. tylko ze to wymagac będzie bardzo dużo precyzji. aha, teraz pomyslałem ze mozesz tez ten brakujący kawałek gardy przyspawac a potem wypiłowac kształt jaki ci potrzeba. i wtedy dopiero normalne bolstery. spawanie nie powinno zepsuc ostrza,

crom
  • 0

budo_wozny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: macie pomysl??
oki juz wszystko wiem:)) :D :)
naprawde wielkie dzieki i na pewno sie zglosze jak beda jakies problemy:)
3majcie kciuki
jak tylko skoncze od razu wrzuce gotowe fotki :)
  • 0

budo_sawior
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nie powiem

Napisano Ponad rok temu

Re: macie pomysl??
Fajny nóż,orginalny.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024