Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konfrontacja Sztuk Walki III


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
343 odpowiedzi w tym temacie

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III

Nawet dla laika to co on wyprawia rekoma wyglada jak cepy (bo to sa cepy).

to co robi Wanderlei Silva swoimi rekoma to tez sa cepy... :twisted:
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
Dopiero oglądałem walki do półfinału i powiem że bardzo mi się podobał Chlewicki. Świetnie walczył, genialnie się bronił. Technicznie górował nad zapaśnikiem. Wyjście z dosiadu świetne. Gdyby była jeszcze jedna runda to by załatwił Buczkę.

Zapaśnik nie świecił technicznie. W stójce dupa, nie umiał ciągnąc balachy, nie umiał założyć prostej dźwigni, nie umiał dusić, nie umiał przechodzić półgardy ani gardy. Jedyne co umiał to wejść w nogi i to prosto w gardę.

Shidokanista i kalaki to parodia :)
Shido zamiast naparzać w stójce to ciągnął gościa do parteru gdzie obaj umieli tylko gardę zamkniętą i uderzanie. Shidokanista nie wie co to trójkąt, nie umie balachy ani dusić. Parodia. W końcu zmądrzał na koniec i rozwalił kalakanistę w stójce.
  • 0

budo_bartek1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:from hell

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III


Nawet dla laika to co on wyprawia rekoma wyglada jak cepy (bo to sa cepy).

to co robi Wanderlei Silva swoimi rekoma to tez sa cepy... :twisted:

Nie porównywajmy zawodników światowej klasy do amatorów. To co Silva wyprawia to nie są cepy a to co Juras to inna sprawa.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
Nie chodzi o to cepy nie cepy - najwazniejsze, ze to skuteczny srodek do celu.
K_P
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III

Zapaśnik nie świecił technicznie. W stójce dupa, nie umiał ciągnąc balachy, nie umiał założyć prostej dźwigni, nie umiał dusić, nie umiał przechodzić półgardy ani gardy. Jedyne co umiał to wejść w nogi i to prosto w gardę.

czyli reprezentowal swoj styl, bez zapozyczen i uzupelnien :)
i wygral :)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III

Nie porównywajmy zawodników światowej klasy do amatorów. To co Silva wyprawia to nie są cepy a to co Juras to inna sprawa.

:rofl: :rofl:
Czyli ta sama technika w wykonaniu Jurasa to żenada, ale już u zawodnika światowej klasy to wzór do naśladowania i ogólnie miodzio :)
  • 0

budo_bartek1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:from hell

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III

:rofl: :rofl:
Czyli ta sama technika w wykonaniu Jurasa to żenada, ale już u zawodnika światowej klasy to wzór do naśladowania i ogólnie miodzio :)

NIE TA SAMA TECHNIKA ZOBACZ JAK WALCZY SILVA A JAK JURAS, DZIELI ICH BARDZO DUŻO JEŚLI CHODZI O TECHNIKE, A JEŻELI NIE WIDZISZ RÓŻNICY TO JESTEŚ W BŁĘDZIE
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
Ogladalem walki V.Silwy nie raz i tez tam widze duzo "cepow". Widze je w kazdej walce nawet bokserkiej, w momentach kiedy zadaje sie ich maxymalnie duzo w krotkim czasie. A juz wiele ich widze w MMA, bo sama formula (wejscie do klinczu) zmusza ludzi do np. zaniechania poprawnego sierpa.
K_P
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
A co wy właściwie do cepów macie? Jak silne, szybkie i w cel trafiają to chyba ok. Nie każdy musi boksersko walczyć rękami
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III

NIE TA SAMA TECHNIKA ZOBACZ JAK WALCZY SILVA A JAK JURAS, DZIELI ICH BARDZO DUŻO JEŚLI CHODZI O TECHNIKE, A JEŻELI NIE WIDZISZ RÓŻNICY TO JESTEŚ W BŁĘDZIE

jasne, ze bardzo duzo ich dzieli.
co nie zmienia faktu iz Wand nawala cepami, ze az milo :)
chocby technika ktora "zahaczyl" brode Sakuraby w ich trzeciej walce, widziales? nie byl to ani prosty, ani podbrodkowy, ani hak -> byl to cepowaty sierp. albo zwykly cep po prostu :)
ladna technika bokserska to moze ma Belfort. ale skuteczna na maxa ma Silva (przynajmniej dopoki nie walczy z renomowany uderzaczami, vide Hunt).
cepy Jurasa tez robily swoje, mimo ze nikogo jeszcze nimi nie znokautowal. co jednak nie zmienia faktu, ze zadal 100% wiecej celniejszych ciosow niz jego przeciwnicy.
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
kurcze ... wczoraj zasnąłem przy włączonym telewizorze jakoś koło północy, a dziś rano dziewczyna powiedziała mi, że obudziło ją w środku nocy to, że na POLSACIE jakiś turniej był, czyli znów przegapiłem ( zły jestem, że mnie nie obudziła )
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
Juras ma zajebiste wyczucie dystansu i timing w stójce. A co do tych "cepów".. sa skuteczne , to najważniejsze. Pozatym w trzech konfrontacjach na nie silnego nie było. Juras atakuje uderzeniami jeden za drugim ,długimi seriami , mocno napiera... przez co broniący ma utrudnioną obrone zasłonami i mniejsze szanse na wyprowadzenie technicznej kontry.... całkiem podobnie robi Silva - wiesza sie na przeciwniku ze swoimi "cepami" I jak widac w jednym i drugim przypadku to skuteczny sposób walki.

To co mi sie bardzo podoba u Jurasa, to styl poruszania.... czyste TKD :-)
Pozatym ogladałem filmik z jego strony... Teraz wiem skąd te obrotowki na wykonczenia akcji. Juras ma taki styl walki takze na zawodach TKD.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
Ekhm,
Ja moge kilka walk wskazac w ktorych "cepy" silvy zakonczyly walke. Czy mozecie wskazac walke w ktorej machanie rekoma jurasa zakonczylo walke?
Umiejetnosci boksersie jurasa sa dalekie do doskonalosci, jezeli tak wyglada praca rak w tkd to musze zrewidowac swoje poglady.
Ktos mowil o skutecznosci w walce? Pokazcie mi kogo on poslal na deski rekoma to uwierze. Natomiast widzialem jak konczy walke na ziemi, zaiste, czyste tkd :wink:
Jak dla mnie juras to zwyczajna ciekawostka niz jakis zawodnik majacy szanse z czolowka. I tak nalezy go traktowac.
Dla mnie to koniec wypowiadania sie w tym temacie. Niekotorzy obiektywmizm gubia jak chodzi o ich wlasny styl :wink: Poczekam sobie spokojnie na start salety czy jurasa w k1 ... podobnie jak na kolejna walke Akebono :wink:
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
Może nikogo rękami nie posłał... ale przyznaj HAST ze w niemal wszystkich walkach JURASA to on dominował jeśli chodzi o walke w stójce !! To jest mój obiektywizm !
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III

Może nikogo rękami nie posłał... ale przyznaj HAST ze w niemal wszystkich walkach JURASA to on dominował jeśli chodzi o walke w stójce !! To jest mój obiektywizm !


Obiektywizm powinien tez tobie podpowiedziec ze jego umiejetnosci w stojce, jakie by nie byly, nijak maja sie do umiejetnosci dzieki ktorym wygrywa walki - parter.
Pamietam tylko ze Ukrainiec (o ile sie nie myle) tak mu zagral ze Juras probowal go obalic na ziemie (co mu sie udalo) byle tylko nie byc narazonym na trafienia........
Tak wiec nie wszystko zloto co sie swieci, walke i tak skonczyl na ziemi, po co zatem mu te umiejetnosci w stojce? na doczepke. Tak go oceniam, a jak slysze ze on jest wybitnym stojkowiczem - powiem tylko tyle ze tego zwyczajnie nie widac.
Poczekam spokojnie na ocene jego umiejetnosci w stojce na jakas walke k-1 lub z jakims ciekawym stojkowiczem. Jak wyjdzie na Twoje, normalnie przyznam sie publicznie do popelnienia bledu i zlej oceny tego zawonika.
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III

Obiektywizm powinien tez tobie podpowiedziec ze jego umiejetnosci w stojce, jakie by nie byly, nijak maja sie do umiejetnosci dzieki ktorym wygrywa walki - parter.


a wypisywanie sobie na ubraniu przez zawodników styli które niby reprezentują to żałosna mistyfikacja - generalnie organizatorzy konfrontacji może i pomagają w rozwoju MMA w Polsce ale napewno nie to jest ich celem ich działania wskazują raczej na to że jest to grupka cwaniaczków która zwęszyła możliwość zrobienia kasiory na MMA i robi to mając gdzieś większość zawodników których zaprasza na swoje zawody i kłamliwie reklamując style które są tylko na ubrankach niektórych zawodników.
Stójka = boks + muay thai a w przypadku konfrontacji z racji przepisów raczej + kickboxing
Klincz,obalenia i walka w parterze=Brazylijskie Jiu Jitsu,Zapasy,Judo
I ni mniej ni więcej z tego korzystali zawodnicy przygotowując się do konfrontacji.A największy wpływ na wynik większości walk miało BJJ - każdy kto ma zdrowe oczy widział to wyraźnie :twisted:
Cała konfrontacja jeżeli chodzi o jej organizację i ukazanie w mediach to plucie w twarz twórców GRACIE JIU JITSU. :blus:
To kradzież tego co tworzyli i wsadzanie tego w fatałaszki tego czemu spuszczali całe życie wpierdol :blus: :balisong: :dupa:

i co jak co ale akurat wyśmiewane przez co niektórych hasło to drugie imię Konfrontacji:
DZIŚ JUŻ NIE WAŻNE KTO WYGRYWA BO I TAK WYGRYWA BRAZYLIJSKIE JIU JITSU
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III

Obiektywizm powinien tez tobie podpowiedziec ze jego umiejetnosci w stojce, jakie by nie byly, nijak maja sie do umiejetnosci dzieki ktorym wygrywa walki - parter.

Hast , Juras wiekszość walk wygrał w parterze , trenuje bjj u Oksińskiego.
W żadnej swojej wypowiedzi nie mowiłem inaczej. Jeśli mowisz o cepach - stwierdzam ze były skuteczne. Mowisz o tym ze jest BJJowcem - Ja to staram sie dementować i twierdze że jest Taekwondoką uzupełniającym BJJ. Mowie to na podstawie faktów i całkiem obiektywnie.
Wraziłem własne zdanie :jako uderzacz, walczył najlepiej i jakkolwiek by nie wyglądały jego techniki - były skuteczne, moze nie na tyle by nokautować , jednak w wymianie wygrywał chyba z każdym z którym przyszło mu walczyć w tej konfrontacji.
Z tym ze były to zawody MMA a nie typowa "walka styli" zgodziłem sie wcześniej. Nie mam klapek na oczach dlatego że trenuje TKD... wszystko to pisze w oparciu o fakty. Jakim zawodnikiem się okaże walcząc z bardziej "wymagającymi" fighterami czas pokaże .
Ja w niego wierze i trzymam kciuki.
Pozdrawiam
  • 0

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
Dobrze gada, polać mu :D
  • 0

budo_bezel
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
mam pytanie co do zawodów ksw a dokladnie do walk jurasa. Gdy wchodzil na ring lecial pewien utwor czy ktos zna nazwe wykonawcy i tytul??? bede wdzieczny za pomoc;)
  • 0

budo_konrad pif paf
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
jej, Juras wypowiada się o swoich umiejętnościach MMA ze skromnością, mówi o Chmielewskim że jest poza jego zasięgiem, chce się rozwijać,
bardzo dobrze kopie, jest dynamiczny (widziałem tylko II konforntację więc nie wiem o co chodzi z tymi cepami), nie twierdzi że jest najlepszym fajterem planety,
a znajdą się ludzie którzy zza klawiatury jadą go z góry na dół, jakby mieli do tego jakiekolwiek prawo.
Silva na początku już tej znanej części jego kariery nie walczył jak marzenie (odsyłam do: walki z Dilson Filho, czy jakoś tak - wygrał ją bardziej charakterem), a jak teraz wymiata wszyscy wiemy.
pozdrowienia dla Jurasa
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024