Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konfrontacja Sztuk Walki III


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
343 odpowiedzi w tym temacie

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
Widzialem pierwsze walki Silvy(poczatek kariery w Brazyli).
To co wyprawial to bylo typowe Muay Thai. To co prezentuje obecnie to cos zupelnie innego, te "cepy" ktore pokazuje to wytwor pod katem MMA (nie pamietam nazwiska goscia ktory sie w tym specjalizuje) podobnie jak jego caly styl walki. To co pokazuje Juras .. to dla mnie cepy goscia spod budki z piwem. Taka jest roznica pomiedzy Silva (Timem Sylvia i innymi) a Jurasem i innymi amatorami.

bezel,
W kazie go nie znajdziesz. Utwor bedzie mial dopiero swoja premiere. Cierpliwosci. (swoja droga to brzmialo jak b. slaby hio hop, cos jak "klatka")
  • 0

budo_bugsy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
Wczoraj jeszcze raz to obejrzalem.Nalepszy był komentator,przy skończeniu przez Antka duszeniem kolnierzem jego eocjonujący okrzyk'...koniec walki,jaka piękna dźwignia na nogę !!!...." SKĄD ONI GO WZIELI, Zydorowicz i Szaranowicz to przy nim małe pikusie. :) :) :)
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
Janisz nie jest taki zly. Zreszta i tak nikogo lepszego nie ma do komentowania walk tego typu. A wpadki zdarzaja sie wszystkim komentatorom. :wink:
  • 0

budo_assam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
Komentator dobrze wiedzial co mowi. Jego wprawne oko dokladnie wychwycilo ze byla to technika specjalna maskujaca "dzwigniananogepoprzezkolnierz" :lol:
  • 0

budo_taeyang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
A tak zupełnie z innej beczki.


Czy to że nie było Aikido na konfrontacjach to znaczy,że jest nieskuteczne???

A może takie skuteczne że, aż strach?? :rofl:

Ciekaw jestem Twojej odpowiedzi HAST. Ciekawe czy będziesz miał coś do powiedzenia w obronie sztuki walki, którą reklamujesz ?

Na razie pokazałeś się jako jako zatwardziały świr, który chce usłyszeć:
Juras ćwiczy BJJ i nie ma nic wspólnego z TKD.I tylko ciągle parter to parter tamto. Mieszkasz na parterze, ze Ci na mózg padło :)
I jestem pewien, że Twoje pojęcie o sztukach walki jest równie mierne jak i Twoje osiągnięcia.A swoje frustracje prezentujesz na forum.

Ciesz się ,że Juras nie dorwał Cię na ringu bo tymi cepami urwałby Ci głowę przy samej d. A na razie zniszczył Ciebie i Tobie podobnych jedną celną wypowiedzią.
  • 0

budo_bugsy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III

Janisz nie jest taki zly. Zreszta i tak nikogo lepszego nie ma do komentowania walk tego typu. A wpadki zdarzaja sie wszystkim komentatorom. :wink:

Nie chodziło mi o Janisza,zgadzam się ze w sumie dobrze komentuje,tylko o tego drugiego pana.A swoją drogą to powinien tego drugiego delikatnie sprostować.Masz rację wpadki się zdarzają....może to i dobrze bo później jest się przynajmiej z czego pośmiać. :-)
  • 0

budo_bugsy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
Hast,wyluzuj trochę z tą krytyką Jurasa.Za to ze dorzuca bjj do swego bazowego stylu,w którym bardzo dużo osiągnął należy go cenić,bo po prostu chcę się rozwinąć i dorównać w przyszłości polskiej czołówce MMA.
:D :D :D Uwierz mi gdybyś go poznał osobiście na treningach bjj,to twoje wypowiedzi nie byłyby w takim tonie. :-)
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
Przecież Hast ma rację.
Gdyby Juras skończył kogoś za pomocą tych swoich (zręsztą świetnych) kopnięć i uderzeń to wygrałoby tkd.
Ale wszystkich (oprócz kalaki w 2KSW) wykończył dźwigniami w parterze.
Czyli jego tkd okazało się nieskuteczne. To logiczne przecież.

Skuteczne okazało się jego bjj.
Myślę że bjj jurasa stało na najwyższym poziomie po Antku, Chlewickim i sambiście.
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
Ale to nie wina Jurasa przeciez, ze organizatorzy narzucili taka formule zawodow. Musial byc przedstawicielem jakiejs sztuki walki, no to wybral TKD i tyle. Jakby Antek kogos znokautowal, to byscie mowili, ze wygral boks? :wink:
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III

A tak zupełnie z innej beczki.


Czy to że nie było Aikido na konfrontacjach to znaczy,że jest nieskuteczne???

A może takie skuteczne że, aż strach?? :rofl:

Ciekaw jestem Twojej odpowiedzi HAST. Ciekawe czy będziesz miał coś do powiedzenia w obronie sztuki walki, którą reklamujesz ?

Aikido broni sie samo. Aha, ja nie trenuje Aikido :wink:

Na razie pokazałeś się jako jako zatwardziały świr, który chce usłyszeć:
Juras ćwiczy BJJ i nie ma nic wspólnego z TKD.I tylko ciągle parter to parter tamto. Mieszkasz na parterze, ze Ci na mózg padło :)


Widze ze sam masz jakies wkrety ;-)
Ja nie mowie o tym co wyprawia Juras na codzien. Tylko o tym co pokazuje na ringu. Konfrontuje to z wypowiedziami sporej grupy ludzi ktorzy nieodmiennie twierdza ze to dzieki TKD (czyt. umiejetnosciom w stojce) onn wygrywa. Ze tak nie jest to caly czas przywoluje do porzadku.
Jedyny ktory wysunol jakies argumenty to Choong. Co sobie o mnie mylisz to mi jest obojetne. Wysun jakies argumenty a potem pogadamy.

A na razie zniszczył Ciebie i Tobie podobnych jedną celną wypowiedzią.

Ja nie pisze do niego. Tylko prostuje partactwo organizatorow i slepe zapatrzenie w swoj styl sporej grupi osob (Tak pamietam wypowiedzi z 1 i 2 konfrontacji). Krytycyzm jest potrzebny, a jak nie ma argumentow to sie bluzga, nie dziwi mnie to specjalnie :wink:
  • 0

budo_bezel
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
sadze ze juras pokazuje klase sama w sobie poniewaz b dobrze polaczyl swoje umiejetnosci z tkd i teraz z bjj. zeby odnosic sukcesy w k-1 nie moze skupic sie na samym bjj a wy wjezdzacie na niego ze cepami zuca zastanowcie sie ile on walczy stylem bjj a ile tkd nie robcie z niego boga. dla mnie jest b dobrym zawodnikiem ktory pokazuje b dobre kopniecia tak charakterystyczne dla tkd b dobre wyczucie dystansu i b dobra kondycja i zawzietoscia. nie mozna byc idealnym we wszystkim podszkoli bjj bedzie malo mu brakowalo;)


ps utworek jest fajny bo fajnie motywuje hehehehhe przyklad widac na jurasie
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
Panowie, można powiedzieć, że TKD wygralo... Juras był przygotowany kondycyjnie i motorycznie bardzo dobrze, a tego nie zrobił na BJJ raczej. Robił to na TKD, a wiemy chyba wszyscy, że zawody to nie tylko technika.
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
To ja wtrace swoje trzy grosze. Mysle, ze panowie krzyczacy, ze Juras walczy w bjj, a z tkd nie ma nic wspolnego troche przesadzaja.
Po pierwsze, jak rozumiem tkd trenowal iles lat, a bjj duzo krocej. Wiec moze przedstawie swoje argumenty, zeby mnie nikt o uwielbienie dla stylu nie posadzal.
Po pierwsze, przez kilka lat treningow tkd nabyl wiele umiejetnosci. Sila, dynamika, gibkosc itp itd. Do tego jakies obicie w walce na pewno. Postawcie teraz obok siebie kompletnego nowicjusza i wytrenowanego zawodnika z zadaniem nauczenia sie nowego stylu. Wedlug waszego myslenia, powinni robic identyczne postepy ??
Ja tkd trenowalem 8 lat, pozniej 8 lat przerwy, teraz zaczynam ll/bjj. I powiem tyle, mimo ze musze wrocic do formy, to idzie mi to duzo lepiej niz kiedys poczatki w tkd. Kiedys wykonanie najprostszej techniki trzeba bylo wyuczyc, bo czlowiek nie mial zupelnego pojecia o sposobie poruszania itp. Teraz wykonuje techniki na pierwszym treningu, nie mowie o zastosowaniu w walce i super dokladnosci, ale wogole jestem je w stanie w miare poprawnie wykonac. Na dodatek w tkd jakies tam dzwignie byly, wiec wszystko nie jest tak zupelnie obce, a jedynie duzo bardziej zaawansowane.
Smiejecie sie z jego stojki, to powiedzcie madrale jakiej stojki nauczylby sie na samym bjj w takim czasie ? Moze koles zmiotlby go dwoma prostymi i nie mialby nawet szans zejsc do parteru? A argumentacja z porownywaniem go do Silvy jest doprawdy zabawna... bo Silva zmiotlby wszystkich tych zawodnikow z rowna latwoscia podejrzewam, wiec po co ta gadka ? Ze jego stojka nijak sie ma do stojki Silvy? A jak sie maja umiejetnosci chwytaczy do ich odpowiednikow ze swiatowej czolowki ??
Znaczy sie, wedlug waszej argumentacji, ci zawodnicy wogole nie walcza w bjj, bo ich poczynania w porownaniu z takim Ricksonem czy innymi wypadaja bardzo blado ?
Dobrze, skonczyl walke poprzez dzwignie z bjj... czy ktos temu zaprzecza ? Chyba nie... Ale twierdzenie, ze tkd tam gowno mialo do rzeczy jest rownie smieszne jak haslo organizatorow o konfrontacji styli. Bo to dzieki umiejetnosciom z tkd mogl doprowadzic do sytuacji, w ktorej mial szanse ta dzwignie zalozyc. Mozna wiec powiedziec, ze walczy dwoma stylami, ale nie popadajcie w przesade ze samo bjj u niego widac bo to sie staje smieszne. Robicie sie rownie zaslepieni, jak osoby ktore chcialyby wmawiac ze tylko dzieki tkd zwyciezyl i jak organizatorzy, ktorzy chcieli porownywac style, wiedzac ze kazdy zawodnik w zasadzie uzywa kilku.
I ci ktorzy mowia, ze w mma wygrywa czyste bjj tez naciagaja prawde. Bo jak stwierdzil sam Rickson w bjj nie ma zadnych uderzen. Pokazcie mi jaki procent zawodnikow wygrywa obecnie walki nie dajac nikomu ani razu w morde ??
Troche wiecej luzu zycze, lepiej poswiecic zapal na treningi ;)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III

Panowie, można powiedzieć, że TKD wygralo... Juras był przygotowany kondycyjnie i motorycznie bardzo dobrze, a tego nie zrobił na BJJ raczej.


A na bjj to co robią? Leżą na macie i sie wahlują popijając martini?
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III

Troche wiecej luzu zycze, lepiej poswiecic zapal na treningi ;)

To jest to.
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
Nie mówię, że na BJJ nic nie robią. Ale Juras przede wszystkim jest zawodnikiem TKD i tym treningom zawdzięcza przede wszystkim swoją wytrzymałość, bo zapewne dużo więcej chodził na TKD niż na BJJ...
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
Jeszcze coś dodam o walce Jurasa z Zontkiem.
Juras pieknie pracował biodrami żeby wyjść z balachy. Po prostu wyszedł wzorowo. Podobało mi się to.
A to czy kopnął Zontka to mało ważne bo ...
Zontek nie umiał po prostu wyciągac balachy. Widać było jak ciągnie ciągnie aż cały poczerwieniał i nic. Ta jego nieumiejętność plus naprawdę szokująca sprawność Jurasa spowodowała że Juras wyszedł.
Jakby Zontek umiał balachę to by Juras nie miał prawa wyjść.

Co do Buczki, to faktycznie walczył czysto zapaśniczo. I wygrał. Zgadzam się z werdyktem bo miał więcej akcji. Buczko miał 3 czy 4 obiecujące ataki, które oczywiście nie wyszły, ale Chlewicki przeprowadził właściwie tylko 1 taki atak oprócz stójki, w której dominował.
Pod koniec jednak Buczko wyraźnie opadł z sił. Jestem pewien że jakby była jeszcze jedna runda to by Buczko skończył w balaszce.
Chlewickiemu troszkę zabrakło umiejętności obrony przed wejściem w nogi.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III

Nie mówię, że na BJJ nic nie robią. Ale Juras przede wszystkim jest zawodnikiem TKD i tym treningom zawdzięcza przede wszystkim swoją wytrzymałość, bo zapewne dużo więcej chodził na TKD niż na BJJ...


Rownie dobrze moglby robic Judo, Karate .. cokolwiek innego. Przygotowanie motoryczne, silowe itd. Nikt tego nie podwaza. Nie chcesz chyba powiedziec ze tym sie wyroznia TKD ze ... przygotowywuje ludzi glownie pod tym wzgledem? Tym sie charakteryzuje praktycznie kazda sztuka walki :idea:
Znacie Kulaka?
Taki zawodnik MMA, czasami model. Jego korzenie to karate. Obecnie cwiczy bardziej wszechstronie. Powiem tylko ze ludzie byli pod wrazeniem jak zobaczyli jak dobrze jest przygotowany kondycyjnie do walki. Przypuszczalnie nie do zajechania. Wszystko dzieki profesjonalnemu przygotowaniu.
Tak wiec za przygotowania nie odpowiada zadna specjalna szkola czy styl ale glowa i doswiadczenie konkretnego trenera.
A ze Bjj nie ma narazie bazy trenerskiej mozna zlozyc na karb krotkiego stazu w Polsce. Technika jaka Bjj dysponuje jest niepodwazalna czego zywym dowodem jest CALA Polska czolowka. Wszyscy robia Bjj. Czy wszyscy robia TKD?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III

Jeszcze coś dodam o walce Jurasa z Zontkiem.
Juras pieknie pracował biodrami żeby wyjść z balachy. Po prostu wyszedł wzorowo. Podobało mi się to.


Juras winien wyleciec za to kopniecie. Regulamin zawodow byl az nadto jasny. O ile pamietam Zontek rozluznil wtedy uchwyt. Wina lezy po obu stronach. Zontek za malo dopracowal technike, Juras za malo narazie cwiczy na ziemi (przeciez dal sie zlapac w balache)
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki III
http://budo.net.pl/v...=30637&start=45

bo nie chce mi sie powtarzac
przez przypadek moje komentarze umiescilem w zlym topicu

ten koles Zontek z ktorym walczyl Juras mial zero pracy nog
Juras mogl spokojnie smigac kolka wokol kolesia i punktowac go na zawolanie
o parterze nic nawety nie powiem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024