Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pora treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_blazah
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pora treningu
Jak to w końcu jest z porą treningu? Zawsze pamiętam że powszechny był przesąd że rano spalamy więcej tłuszczu, ale ostatnio pytałm kilku trenerów i wszyscy mówią ze taki trening nie jest specjalnie zdrowy, może się ktoś wypowiedzieć?
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu
ja od zawsze bylem uczony ze jesli chodzi o bieganie, to najlepiej jest z rana przed jedzeniem.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu
Jezeli chodzi o trening aerobowy to albo z rana na czczo, albo tuz po treningu. Wtedy mamy najmniejszy poziom glikogenu we krwi czyli szybciej spalamy tluszczyk. Jak to wplywa na zdrowie ? Hmm nikt od tego nie umarl ;)

Jezeli chodzi o ogolnie pore treningu to niezaleznie jaki to jest trening warto by zawsze byl wykonywany o tej samej godzinie. Organizm wtedy przyzwyczaji sie do tego i bedzie na ta pore "magazynowal energie".

Pozdrawiam.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu

Jezeli chodzi o ogolnie pore treningu to niezaleznie jaki to jest trening warto by zawsze byl wykonywany o tej samej godzinie. Organizm wtedy przyzwyczaji sie do tego i bedzie na ta pore "magazynowal energie".

Pozdrawiam.

hmm a co myslicie o takim poniekad meczeniu organizmu, tzn trening zawsze o innej porze? wlasnie po to, zeby sie nie przyzwyczajal? na dluzsza mete moze byc to, nie wiem, nieoplacalne?
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu

Jezeli chodzi o ogolnie pore treningu to niezaleznie jaki to jest trening warto by zawsze byl wykonywany o tej samej godzinie. Organizm wtedy przyzwyczaji sie do tego i bedzie na ta pore "magazynowal energie".

Pozdrawiam.

Gdzie to wyczytales?
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu
a nie macie czasem tak, ze pozna porą sie wam lepiej cwiczy? nie wiem czy to zdrowe czy nie... ale zawsze tak mialem ze poznym wieczorem cwiczylo mi sie najlepiej. taki jakis czystszy umysł ==> mozna sie skupic tylko i wylacznie na treningu i generalnie wszystko lepiej wychodzi
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu

Gdzie to wyczytales?


Nie pamietam jak znajde to napewno podam zrodlo (bodajze jakas publikacja o kulturystyce, ale glowy sobie uciac nie dam). Pozatym sam cwiczac zauwazylem taka zaleznosc co potwierdza ta teorie.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu
eee tam mi z przywyczajenia najlepiej jest wieczorkami :)
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu
Pora na trening jest zawsze dobra.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu

a nie macie czasem tak, ze pozna porą sie wam lepiej cwiczy?


Ja tak też mam. Choć zauważyłem u siebie jeden spory powód dlaczego właśnie wieczorem lepiej mi się ćwiczy. Bo wiem, że tego dnia już prawie wszystko mam za sobą, nie muszę myśleć o tym, że jeszcze to albo tamto, nie muszę niczym więcej się stresować, na nic nie muszę sił zachowywać.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu

a nie macie czasem tak, ze pozna porą sie wam lepiej cwiczy? nie wiem czy to zdrowe czy nie... ale zawsze tak mialem ze poznym wieczorem cwiczylo mi sie najlepiej. taki jakis czystszy umysł ==> mozna sie skupic tylko i wylacznie na treningu i generalnie wszystko lepiej wychodzi


czysty umysl wieczorem? no way... wieczorem to ja mam glowe nabita roznymi rzeczami. czysty umysl mam z samego ranca, jak jeszcze nie bardzo wiem jak sie nazywam... hehe ;) ale wole cwiczyc wieczorem, bo jestem spiochem i jakbym musiala 2h wczesniej wstac do pracy to bym sie chyba pochlastala...
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu
ćwiczę wieczorem bo wtedy mam czas ...
nie mam już siły myśleć po nauce, ale ćwiczę chętnie ...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu
Pora treningu zalezy od teg ojaki to ma byc trening.
Np bardzo niedobrze jest rano sie ostro rozciagac a wieczorem uczyc nowych technik. Na wszystko jest odpowiednia pora iczas.
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu

bardzo niedobrze jest rano sie ostro rozciagac .

... dlaczego :?: :?: ... bo porannym biegu rozciagam sie 15 min i mam najlepsze efekty ... lepsze niz rozciagajac sie wieczorem ...
  • 0

budo_oliffka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:/home/oliffka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu
Kiedyś próbowałam robić trening w godzinach rannych. Wiele pożytku z tego nie ma, jeśli się biega z na wpół otwartymi oczami ;-) Z tego powodu (i kilku innych) przesunął się na godziny wieczorne. Nie wiem jak jest z tematem "magazynowania energii" (słyszałam różne opinie), ale wieczorny trening ma dwie główne zalety:
1. mogę sobie przedłużyć czas jego trwania (nie martwię się o ewentualne spóźnienie)
2. bieżnia jest pusta :-)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu

bardzo niedobrze jest rano sie ostro rozciagac .

... dlaczego :?: :?: ... bo porannym biegu rozciagam sie 15 min i mam najlepsze efekty ... lepsze niz rozciagajac sie wieczorem ...


Efekty masz ale moga sie skonczyc tym ze za kilka lat stawy Ci dadza na tyle znac ze trzeba bedzie skonczyc kariere.

Rano organizm wychodzi z porannnego marazmu umysl jest wypoczety ale stawy nie sa naturalnie rozchodzone. Oczywiscie mocno ingerujac w swoje cialu szybko wszystko rozgrzejesz i rozciagniesz ale bedzie to mniej naturalne niz kiedy po calym dniu poruszania sie stawy sie rozruszaly w sposob naturalny.
Oczywiscie kazda osoba rowniez inne ma predyspozycje do tego i nie mozna uogolniac.
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu
Mi się osobiście zawsze lepiej ćwiczyło wieczorem, właśnie z powodu tego że organizm jest już rozchodzony. Tylko pływać wolę z rana, dobry sposób na obudzenie się, no i cały basen jest wolny.
  • 0

budo_mika'
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu
A ja mysle ze rano najlepiej zrobic sobie lekka rozgrzewke tak 0,5 h po obudzeniu, a normalny trening wieczorkiem :wink:
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu
Ćwicząc w domu:
gonie zawsze wieczorkiem a na koniec jak już jestem pożądnie rozgrzany - rozciąganie...

A treningi mam w godzinach popołudniowych (18 -19)
  • 0

budo_mvrky
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrowiec Sw.

Napisano Ponad rok temu

Re: Pora treningu
Wieczorem lepiej sie cwiczy bo po calym dniu organizm jest juz wmiare rozciagniety, zas rano nie.

Co do rannego treningu widze ze jest wiele skrajnych opini... Np.[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest tekst pochwalajacy ranne cwiczenia...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024