Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co wam dało TKD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_jaca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam dało TKD
Taekwon-do to niezłe uzależnienie, a jak się trzyma formę to człowiek ma więcej siły na fikimiki :wink:
  • 0

budo_m3f
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam dało TKD
Napewno szybkosc, dynamike, wytrzymałosc, dobra kordynacje ruchowa no i pewnosc siebie troshke wieksza :wink:
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam dało TKD
Hmm czytam ten temat i dochodzę do wniosku że na te hmm kilkadziesiąt osób które napisało co im daje taekwondo moze 2 napisały że większe szanse w walce. Więc ja się pytam skoro taekwondo to sztuka walki to dlaczego tak mało daje wam ona jeśli chodzi o realną walkę. Czytałem że wszystkie te 540 i hook`i są praktycznie niemożliwe do wykorzystania w walce. Więc chciałem zapytać czy nie odczuwacie jakiegoś niedosytu że w końcu najważniejszej rzeczy taekwondo wam nie daje?? Ja trenuję Oyama Karate i oprócz tego co wy wymieniliście dało mi o wiele większe umiejętności w walce realnej . POZDRO 8)
  • 0

budo_suhy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam dało TKD
Tylko że te 540 i huki to nie najważniejsze rzeczy w tkd a te hooki(zachaczajace?)sa mozliwe do wykonania.I wyobraź sobie że takie zabójcze kopniecia mamy że zakładamy ochraniacze na stopy i piszczele :P żeby sie nie pozabijać. :)
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam dało TKD
Wiesz my na treningach też mamy ochraniacze żeby się nie potrzaskać ale całkiem innaczej walczy sie na treningu czy turnieju a innaczej w ulicznej bójce. W każdym razie wydaje mi się że taekwondo jest niezbyt skuteczne choć na pewno jest bardzo efektowne i sprawia wiele radochy :D
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam dało TKD
Łyba porabales tematy, jezeli chcez poznac zdanie ludzi na temat skutecznosci tkd polecam archiwum jest wuuuchta o tym :D

pozdrowka
  • 0

budo_suhy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam dało TKD
Taka mała prowokacja.... :D
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam dało TKD
Pewnie doszedł do wniosku że skoro czegoś nie znalazł w przeglądarce to nie istnieje :rofl:
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam dało TKD
Łyba, zapewne chodzi ci o te wszystkie śmieszne ochraniacze, akrobacje, no i te kimona jak dresy, bo kto to widział w czymś takim paradować....

Śmieszne.

Łyba, taka sytuacja - chciałem nauczyć się chwytów itd od zawodnika ćwiczącego oniegdaj zapasy w ks stoczniowiec w gdańsku. gość waży teraz 78kg, ma 182cm wzrostu, 30 lat, odwiedza siłke 3 razy w tygodniu. on postanowił że najlepiej będzie jak pójdziemy na plaże i się "spróbujemy" - on pokaże mi jakie tkd jest niepraktyczne i nieskuteczne na ulicy - ok. ustaliliśmy czego nie wolno itd, no i start. podszedł do mnie i dostał low kick (piszczel na kolano) i trzema palcami w okolice tętnicy szyjnej.
- "co ty ku.... robisz ???!!!"
- o co ci chodzi ?
- tak nie wygląda taekwondo, widzialem przeciez te wasze wyskoki i wygibasy, co ty odpier..... lasz ?
drugie podejście - ap chagi na korpus, potem od razu wszedł na mnie zasłaniając się dobrze, dostałem taką piąche w żebra że myślałem że się posram, potem jakoś tak zamieszał że nogi miałem w górze i jak padliśmy to myślałem że kręgosłup "chrupnął". nie miałem nawet jak powiedzieć że się duszę bo wciągałem piach nosem i ustami. od tamtego czasu co jakiś czas pokazuje mi co to nelson, krawat, uchwyt śmierci, skrzydła, wejście w klamrę itd. ode mnie nauczył się lowkicka, dowiedział czemu tak dziwnie podnosi się nogę przy yop-chagi itd.

teraz wyobraź sobie takiego leszcza z ulicy... nieważne czy trafiłby na mnie czy na kumpla z zapasów, judo, kung-fu, czy capo....

reguł walki nikt z nim nie będzie omawiał... otwórz swój umysł człowieku :)
  • 0

budo_julas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam dało TKD
A czy na ulicy gdy będą chcieli Cię sklepać powiesz co wolno, a czego nie wolno? Walka z zasadami to już nie ulica. sory. A tkd dało mi gibkość i rozciągnięcie mięśni i ścięgien. Uzmysłowiłem sobie także jak mało przydatne na ulicy są wszelkie high kicki, obrotówki, itp. Pozdrawiam.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam dało TKD

Uzmysłowiłem sobie także jak mało przydatne na ulicy są wszelkie high kicki, obrotówki, itp. Pozdrawiam.

wiec masz takie samo zdanie jak wiekszosc uzytkownikow tego podforum.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam dało TKD
Takie pytanie do wszystkich cos sie czepiaja TKD. Gdzie wy widzidzie jedynie te wysokie kopniecia, obrotowki oraz wyskoki :?:

Troche juz widzialem, ale moze to nadal za malo :) bo nawet na zawodach z wyskoku kopniecia czy po obrocie sa w minimalnym stopniu wykorzystywane - zwlaszcza te z wyskoku.
Trening to juz inna sprawa, uwazam, ze jest to po to aby nauczyc sie w pelni panowac nad swoim cialem (aha wyskokowek troche juz niekopalem :wink: )



BTW. Staram sie stosowac do formuly, nie wiem nie gadam - slucham, czytam. To do tych co powtazaja jakies niestworzone rzeczy, ploty itp.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024