Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pancerny automat?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Pancerny automat?
Zamanił mi się pancerny automat na prawą tylną kieszeń. No i nie wiem na co się zdecydować... Generalnie skłaniam się ku trzem, ale rozważam i inne opcje. Na mojej liście potencjalnych są: BM 5000 Presidio Auto, MT Socom Elite Tanto Auto (trwają pertraktacje z Gacmanem :) ) i MOD Hornet Auto. W rękach miałem tylko Socoma Elite (drop point, ale rękojeśc taka sama) i leżał idealnie. Jeśli Presidio leży w dłoni podobnie jak Griptilian to także byłby dla mnie bardzo wygodny (bo Gritilian leży idealnie). Nie wiem jak Hornet, ale bardzo, bardzo podoba mi się jego design, no i sprawia wrażenie solidnego noża. No i pozostaje pytanie: który... Który z nich (a może jakieś inne) jest według was najsolidniejszym i naj... w ogóle naj automatem! :) Nie oszukujmy się, nóż ma mi służyć przede wszystkim do cieszenia oka i zabawy w klikanie :) . Poza tym jako secondary EDC (primary - Griptilian - genialne dziecko Mela Pardue) i primary tactical. Więc wymagam od niego żeby przetrwał jak najdłużej i najskuteczniej w sytuacju używania niezgodnie z przeznaczeniem :) . Więc ma: dobrze ciąć, wbijać się (także w materiały w które noża wbijać nie powinno się), podważać, wiadomo, jak to tactical :) ... Ważna rzecz - w extremalnych sytuacjach ma mi się nie składać sam na palce :) .

Generalnie skłaniam się ku Socomowi, bo po pierwsze - wiem jak leży w ręku, po drugie - jest już prawie mój i po trzecie - nie słyszałem złych opinii na jego temat (z resztą niewiele znalazłem na temat wersji auto :( ).

Proszę o opinie o tych (lub innych) tactical automatach.

P.S. Amphibian mi się nie podoba więc z góry odpada :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?
Ale socom Gacmana to tanto... tanto w EDC?
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?
To ma być secondary EDC :) Na ewentualnośc kiedy uznam że Griptilian czegoś nie da rady, albo będzie poza mim zasięgiem - myślę że jakieś 5% moich zapotrzebowań EDC. Jako EDC mam Gripa i uważam że to jest to. Nie za duży nie za mały. W sam raz. Dobrze leży, pewnie się blokuje, tnie rewelacyjnie. Jedyna wada jaką na razie w nim znalazłem to że po smarowaniu piezywa masło zostaje w dziurze :) .

A ten automat ma być wygodnym, pancernym cool-looking-tactical :) . Żebym sobie mógł poklikać czasem dla przyjemności ze świadomością że jakby co to ten automacik da radę.
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?
Cynik, to chyba starczy za odpowiedz:

Nie oszukujmy się, nóż ma mi służyć przede wszystkim do cieszenia oka i zabawy w klikanie :)

SOCOM :) Hornet na pewno za maly - nie robi takiego wrazenia ;)
  • 0

budo_baca88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myslowice/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?
Może większy brat Horneta, Trident?? Tylko szkoda, że to nie DA, a tak pozatym to się sympatycznie prezentuje:)

A jeśli ma być naprawdę pancerny i nie przeszkadza ci tanto, to może Severtech??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Albo z innej beczki: OX Forge, klasyk wśród automatów.Pierwszy nóż z plunge'm.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?
Powiem krótko:

SOCOM,SOCOM,SOCOM,SOCOM,SOCOM.

Wiem co mówię, więc powtórzę:

SOCOM,SOCOM,SOCOM,SOCOM,SOCOM.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?
CQD Mark-I auto

Jezusicku jak mnie się to cudo podoba . A do tego wielce przydatne w domu na działce i w pracy. :wink:

Poważnie rzecz biorąc,gdybym miał wybrać pancerny folder auto ,wybrałbym coś tej rodzinki.
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?

Może większy brat Horneta, Trident??


Tridenta chyba cięko dostać będzie...


Ostatnio bawiłem sie Hornetem. Ogólnie faktycznie wygląda dosyć solidnie ale wydawał mi sie kurewsko mały (szczególnie ze nie lubie małych noży i jako edc używam Mili). Był nieco za krótki na moją średniej wielkości dłoń. Dużo lepsze wrażenie sprawiał natomiast AFTK tyle tylko że ten nie ma liner locka jak Hornet ale tradycyjnego w automatach plunge locka. AFTK świetnie leżał w mojej łapie i jest też bardziej użytkowy ze względu na (co prawda niewiele ale zawsze) dłuższą klingę.

A tak wogóle to bierz SOCOMA!!!
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?
COD - I miałem w łapie i w kieszeni bym go raczej nie nosił. W ogóle w aktegorii noży "ginących" w kieszeni to SOCOM Elite jest trudny do pobicia.
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?
OX Forge - ostatecznie mógłby być ale jak już mam wybulić ponad 200$ to już miło by było coś ponad 440C...

Severtech - nie powiem, to całkiem ładnie noże, ale cena jest z kosmosu (jak dla mnie przynajmniej nie do zaakceptowania).

CQD Mark-I auto - odpada, jest brzydki jak noc :)

Trident mi się nie podoba - już bardziej ATFK, tego także biorę pod uwagę

Dodaję kolejne kryterium - max cena SRP - 250$

Wygląda na to że Socom raczej... A bawił sie ktoś BM 5000? Albo wie coś o nim, jakieś opinie? Bo dla mnie patent Auto-AXIS to fantastyczne rozwiązanie problemu bladepaly trudnego do obejścia plunge-lockach :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?
Bawic niestety nie, mam tylko 520 - i znam kogos, kto ma i uzywa jako EDC niemieckiej LE 5000.

I jest zachwycony.

Ja bym wzial - co za zaskoczenie :) - 5000 w tej specjalnej wersji (jedyne 269 euro w acma-reus :) ), chocby dlatego, ze SOCOM za duzy, a wolalbym to od Horneta ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?
Aha - mowi, ze poza mozliwoscia pstrykanie to 520 i 5000 to praktycznie to samo.
  • 0

budo_unibike
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?
:twisted: only Microtech Amphi... :)
Jak może Ci się nie podobać?
Wiem, wiem, jednemu córka ,drugiemu teściowa.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?

... Ważna rzecz - w extremalnych sytuacjach ma mi się nie składać sam na palce :) .

Tu chyba nie do pobicia bedzie Hornet... na dowod tego pozwole sobie zacytowac Pitera:

"Można by się spodziewać, że nóż automatyczny wyposażony zostanie w blokadę typu Plunge Lock. Jednak takie rozwiązanie w przypadku noża do samoobrony ma jedną zasadniczą wadę. Jeżeli nóż wyjmowany jest w stresie (a w przypadku samoobrony tak właśnie zwykle jest) to po wciśnięciu przycisku może się zdarzyć, że nie rozluźnimy dłoni - a wtedy ostrze mimo, że rozłożone, nie jest zablokowane. Podobnie może się stać przy chwycie noża takim, jak na zdjęciu poniżej. Jakiekolwiek uderzenie w grzbiet ostrza spowoduje wtedy poważne obrażenia, lub nawet utratę palców. Na szczęście projektanci technologiczni firmy MOD przewidzieli taką sytuację i zastosowali rozwiązanie hybrydowe. Otwieranie ostrza przyciskiem tak jak w automatach "Plunge Lock", natomiast blokada jest zmodyfikowanym, pogrubionym wzmocnionym LinerLockiem. Teraz ostrze blokowane jest natychmiast po rozłożeniu ostrza, niezależnie od chwytu i ułożenia ręki. Chwyt "płaski" jest więc w przypadku tego noża chwytem całkowicie bezpiecznym. Blokada LinerLock w Hornecie ma grubość prawie dwa razy większą niż w nożach większości firm i wytrzymuje obciążenie ponad 200 funtów!"

No i design bardziej mi pasuje niz u Socoma, chociaz w MT lepiej bedzie z ergonomia.
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?
Dzięki wszystkim za dotychczasowe opinie. Akme - właśie to mnie trapi cały czas - ten plunge lock w Socomie. Niby ma bardzo silną sprężyne wyrzucającą ostrze i jeszcze silniejszą pod przyciskiem zwalniania blokady, więc żeby złożyć nóż trzeba tego chcieć... Ale niemniej jednak najbardziej podoba mi się rozwiązanie w Hornecie - linerlock :) .

Ale mam dylemat :roll: .
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?

Dzięki wszystkim za dotychczasowe opinie. Akme - właśie to mnie trapi cały czas - ten plunge lock w Socomie. Niby ma bardzo silną sprężyne wyrzucającą ostrze i jeszcze silniejszą pod przyciskiem zwalniania blokady, więc żeby złożyć nóż trzeba tego chcieć... Ale niemniej jednak najbardziej podoba mi się rozwiązanie w Hornecie - linerlock :) .

Ale mam dylemat :roll: .


roznica w rozmiarach jest znaczna wiec jest sie nad czym zastanawiac.
Tyle ze z tym przypadkowym wcisnieciem plungelocka bym sie tak nie obawial. Bo ten przycisk tak od razu nie powoduje zwolnienia blokady - trzeba go dosyc gleboko wcisnac.
Poza tym jest blokada plungelocka.

No chyba ze potrzebuejsz noza do samoobrony, to wtedy chyba warto sie zastanowic czy automat to dobry wybor.
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?
A zastanawiałeś się nad Gerberem-Emersonem? Jak do tych celów co napisałeś to chyba ok. Ma bardzo użytkowe ostrze. Cena przyjemna. Ja bym się nad nim zastanowił.
Dla mnie numer uno to jednak ox forge.
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?
A no zastanawiałem się nad tym Gerberem... Bardziej podoba mi się Hornet :) . Ale jesli ktoś miał w łapach tego Gerbera to proszę o opinię :) .
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?
Uderz do shafta, pisał recenzję. Poza tym widziałem go w ŚN, więc jak będziesz w pobliżu... :)
Hornet to (chyba) maleństwo :wink: przy tym gerberze, ja go nie używałem, ale jego głownia robi wrażenie użytkowej na codzień do zwykłych prac, a nie tylko do cięcia karoserii :wink: .
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny automat?
Gerbera macałem tylko. I wrażenia pozytywne:
- Brak blade play - w tamtym egzemplarzu (jeśli był to na prawdę niewielki)
- uzytkowe ostrze
- jakość wykonania
- ergonomia.

To plusy, ale tylko z oględzin, jaki będzie w użytkowaniu....?
Na pewno nie kupa. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024