Skocz do zawartości


Zdjęcie

Londynskie nozowe akcje cd...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...
Muchol, powiem ci ze uzycie klamki tez nie daje gwarancji powodzenia. Zatnie sie toto, albo nei bedziesz mogl odbezpieczyc; a noz jest w gotowosci zawsze - nie trzeba przeladowywac, odpezpieczac itd. -wystarczy ze wyciagniesz. POZA TYM - bronia jest wszystko dookola ciebie.
Pozdrawiam
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...
Mradu, DARK:

Nie bierzecie pod uwagę rzeczy podstawowej.
Co innego sparować atrapą noża i się cieszyć, że nie ma przed tym obrony, że wszystkie akcje wchodzą itp.
A co innego użyć noża naprawdę.

(Oczywiście również co innego strzelać do tarczy a co innego do człowieka. Ale przy strzelaniu to "co innego" nie jest tak bardzo "co innego" jak w przypadku noża.)

Piszecie z taką pewnością (Mradu, DARK)...
Ile razy wykazaliście w realnej sytuacji skuteczność noża?
(Wyjaśniam od razu, że ja nikogo nie zastrzeliłem, ale mam mocne przesłanki, żeby uważać, że w razie czego o wiele łatwiej przyszłoby mi kogoś postrzelić niż pokaleczyć nożem.)

To co mówię potwierdzają nawet żołnierze : nawet po długim treningu mentalnym trudno jest skutecznie użyć noża.

Jeszcze jedno : wszyscy ci, którzy mamy broń potwierdzamy, że nie zacięła się nam jeszcze. To już szybciej nóż się zatnie podczas "odbezpieczania" - np. wbije w łapę czy wypadnie niż broń.

Nóż - może i ładny gadżet ale nie do obrony.

pozdr.
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...
Czołem Muchol! Wygłaszając takie opininie narażasz się wielu nożownikom. To prawda, że ciężej jest kogoś załatwić nożem niż zastrzelić. Ale nóż jest cichy nie zostawia łusek ani śladów balistycznych. Choć ekspert rozpozna po ranach czy był to nóż bojowy czy, też zwykły kuchenny. Ostatnio swoją skutecznośc noże udowodniły w korytażach górskiej twierdzy Tora Bora w Awganie.
W pewnym sęsie masz rację ale nie do końca nóż jest bronią i to bardzo groźną bronią. A klamki nawet najlepsze czasem się zatną i to nie zwiny tego co się nią posługuje a z winy wadliwej amunicji. Pozdrawiam.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...

Nie swoją tylko naszą - a chyba jak jest trzech to jest liczba mnoga- nie?

A broń to dla mnie klamka a nie nóż. Nożem to ja mogę - się po plecach podrapać. Atak nożem nie daje gwarancji powodzenia.

a tak na marginesie - jak nie uważasz noża za broń to czego się go czepiasz. zacznij postulować zakaz jazdy samochodem do śmiertelne żniwo motoryzacji jest nieporównywalne.
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...

...
zacznij postulować zakaz jazdy samochodem do śmiertelne żniwo motoryzacji jest nieporównywalne.

Już od dawna to postuluję ale to temat rzeka. Ale nie róbmy oftopa.


A tak na poważnie : Hakas - trafne uwagi - pomyślę o tym.
A napisz coś więcej o nożach w tych twierdzach górskich w Afganistanie. Bo nie rozumiem : szli na noże? :wink:
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...
Muchol, a o czym ty bredzisz?
Twierdzenie że nóż nie jest bronią jest równie głupie jak to że łuk nie nadaje się do polowania, siekiera do rąbania czy mózg do używania.
Żeś się z choinki urwał na Święta czy jak.
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...
Czołem Muchol! O Tora Bora nie mogę. Ale w bodaj że 1995/96 w czasie walk byłej Jugosławii doszło do zdażenia w czasie walki miejskiej jeden z polskich najemników wparował do piwniczki i się mocno zdziwił było tam 6 empli(wróg to neimodne słowo). Doszło do walki przy pierwszych strzałach zacięcie AK47 . Wycofać się nie można chwycił za nóż i poszedł na zwarcie. Efekt był taki , że wykończył wszystkich sam miał dwa zranienia. Poprostu wojenne szczęście, fart. Myśl muchol co chcesz. Znam więcej takich opowieści od różnych ludzi gdzie nóż jest bohaterem :wink:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...

A broń to dla mnie klamka a nie nóż. Nożem to ja mogę - się po plecach podrapać. Atak nożem nie daje gwarancji powodzenia.

Człowieku - zastanów się czasem co piszesz. W n tematach pisałeś że noż to broń i nie docierały do ciebie argumenty,ze kanapki sobie można tym zrobić nie docierały. Nóż = broń, a osoba go nosząca = bandyta(nie chce mi się szukac w archiwum, ale napisałeś,ze po zakazie wyjdzie kto jest lewy a kto nie)...

Więc jezeli wg ciebie nożem ciężko jest coś zrobić to po jaką cholerę ma być zakaz? Rozumiem,ze wg ciebie zakaz noży, ale liberalne podejście do broni palnej?

A co do kapani wojennych - kamieniem też zabijesz ale trudno, by w dobie bomb które trafiają z dokładności 10cm w cel(i są inteligentniejsze niż osoba streująca :wink: ) żołnierze obrzucali się kamieniami i tłukli maczugami.
Zastanów się czasem co piszesz, bo wychodzą głupoty...
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...
Hellfire:
Nie mam siły już tłumaczyć od nowa.
Więc wyjaśnie tylko to co wg. Ciebie napisałem a kupy się nie trzyma (te "głupoty" - jak piszesz).
- Nóż to kiepska broń, bo nie do końca skuteczna (powodzenie użycia zależy bardzo bardzo od przypadku). Można chcieć szybko kogoś trwale uszkodzić, zada się 3-4 ciosy i praktycznie większej krzywdy się nie zrobi a można chcieć tylko trochę "przytrzymać" i zabije się pierwszym.
- Zakaz dlatego, bo faworyzuje ludzi sprawnych (staruszek noża raczej nie użyje - znowu pójdą zaraz "wyjątki").
- Do "kanapek", "jabłek" itp lepsze są zwykłe noże.
- osoba go(nóż) nosząca = bandyta - no coż przyznaję : bzdurę napisałem choć to chyba było w jakimś kontekście?
- liberalne podejście do broni palnej - nie bardzo tu rozumiem czego się czepiasz

Sprawdzałeś nóż w realnej sytuacji? (Nie sparing bananem tylko nóż w sytuacji gdy musisz się obronić i masz tylko nóż.)

pozdr.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...
może jestem nie dokońca gramotny, ale odniosłem wrażenie, że popierasz zakaz noszenia noży bez ich klasyfikowania, a teraz piszesz:

...
- Do "kanapek", "jabłek" itp lepsze są zwykłe noże.

czyli będąc jabłkoholikiem można nosić "zwykły" nóż...

btw - jaki to jest zwykły nóż? a jaki "niezwykły"
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...

Piszecie z taką pewnością (Mradu, DARK)...
Ile razy wykazaliście w realnej sytuacji skuteczność noża?


Mucholu. Sa pewne rzeczy ktorych sprawdzac nie trzeba, ba, moze to sie okazac niezdrowe nawet. Np nie trzeba tluc szyby w komisariacie policji zeby wiedziec ze za chwile moze byc nierpzyjemnie. Chyba ze sie jest takim naukowcem jak ty, ktoryma zawsze inne zdanie, to prosze, sprawdz.

Co do noza tez nie trzeba tego sprawdzac na zywo, wystarczy sie oprzec na biologii, psychologii oraz fizycznych mozliwosciach trenujacego (lub nie) czlowieka - to ze np. ja nie zarzne z zimna krwia jakiegos podskakujacego dresika tylko dlatgo ze nazwal mnie "ch.." nie znaczy ze noz jest bronia nieskuteczna.

Wracajac do meritum:
Gosciu, bron palna sluzy tylko i wylacznie do zabijania. Noz to narzedzie pracy ktore w niesprzyjajacych okoicznosciach moze stac sie smiercionosna bronia. JEsli podwazasz tak oczywiste zdanie to jestes po prostu idiota i pokazujesz ze dla takich jak ty warto stworzyc podforum na Budo jak "Jama Trolli"
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...
Zacznę od końca:
1)Nie sprawdzałem noża w realnej sytuacji i nie chcę sprawdzać, podobnie jak nie chce sprawdzać, czy mogę zadusić kogoś kablem, zadźgać śrubokrętem czy połamac sztachetą od płotu...
2)Nie chodzi mi o twoje liberalne podejście do broni palnej - chodzi o to, że faworyzujesz coś co zostało stworzone stricte do zabijania od czegoś co może komuś zrobić krzywdę(ale jak sam piszesz nie zawsze)
3)Jakie są zwykłe noże do jabłek?(oczywiście takie którymi krzywdy nie zrobisz)
4)Faworyzujesz ludzi sprawnych? A jak staruszek zamiast noża uzyje broni palnej?
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...
A ty sprawdzałeś muchol gnata w realnej sytuacji?Zabiłeś kogoś?Nie?...no to jesteś niewinna dziewica...co ty wiesz o realnych sytuacjach :lol:
Zacznij moze edukacje od kuchni. Weź sobie zwykły kuchenny nóż (byle ostry) do tego jakies mięsko i wykonaj cięcie...a potem popatrz na swoją rękę obok - prawda żeby bolało?Jak zgłębisz również troszeczke anatomii to zrozumiesz jak prosto szybko i skutecznie można kogoś pozbawić cennego żywota...
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...
Jeśli chodzi o sprawdzanie noża w realnej sytuacji, to przypominam sobie dwie sytuacje. W obydwu po wyciągnięciu przeze mnie 7" fightera, dyskusja odnośnie wyskakiwania z kasy, zakończyła się szybciutko - efekty psychologiczny był taki ze goście zaczeli uciekać :)

Kiedyś na mojego kumpla zmawiało się 5 gości pod jakimś lokalem na jakimś zadupiu. On dostał wcześniej o tym cynk od kogoś i wyszedł z wyciągniętym kukri pod płaszczem. Kiedy goscie podeszli z problemem wysynał tylk rekę z nożem. Błyskawiacznie zmienili zamiary :)

Znam wiecej przypadków ale nie będę tutaj pisał całej litanii.
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...
Achh... Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony The Hochheim Group, gdzie zajmują się szkoleniem w walce w bliskim dystansie (CQC), między innymi za pomocą noża... A oto co można zrobić nożem (który nie jest broń boże bronią :roll: )..

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A tu pan pokazuje jak może wyglądać walka z użyciem noża...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I na koniec, znowu powiem, że to nie broń sama zabija a głupi człowiek...

A z powodu częstych utonięć ludzi w jeziorach i morzach, aby zmniejszyć ilość utonięć należy wysuszyć do suchośći te straszliwe i krwiożercze zbiorniki wodne, coby głupi ludzie nie topili się więcej 8) .

Niech ktoś wreszcie zamknie i skasuje ten kretyński topic, już milion razy przerabiany... :?
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...
Salve Wszystkim! Jeszcze do Muchola. Szanowny kolego czy słyszałeś o takim miejscu w ustawie o obronie koniecznej gdzie "głupio mądrzy" postanowili, że narzędzie służące do samoobrony powinno być adekwatne do zagrożenia. Więc jak będziesz machał klamką to Cię w końcu zwiną klameczkę zabiorą i pozbawią zabawki. Osobiście nic nie mam do gnatów a noże kocham. A jeszcze jedno Muchol jeśli dochodzi do starcia z użyciem gnata na ulicy to są zagrożeni ludzie postronni bo pocisk przebije tego kogo ma trafić i poleci dalej. No może półpłaszcz w rewolwerze lub pocisk klasy golddot w pistolecie klasy przykładowo P226 zostanie choć wątpię bo na bliskim dystansie to i takie pociski przechodzą na wylot o TT nie mówiąc. Bo jeśli jesteś znawcą tematu to powinieneś wiedzieć , że specjaliści od walki na klamki określili wzór starcia ulicznego , który jest najbardziej prawdopodobny oto on: 3x3 czyli :3 metry,3sekundy, 3strzały.
I co Muchol otworzysz ogień na ulicy pełnej ludzi czy pozwolisz zabrać sobie klameczkę jakimś dresikom, fajny prezent dla takich głąbów. To są tylko moje spostrzeżenia. Oceń je jako znawca Muchol ja jestem tylko amatorem i hobbistą. Dlatego wolę nóż i taka ustawa o zakazie noszenia noża zrobi ze mnie przestępcę bo na pewno nie schowam noża do szuflady i wielu ludzi z forum postąpi podobnie. A jeszcze jedno czy jeśli Muchol ktoś trenuje sztuki walki to powinno mu się zabronić noszenia :rąk, nóg, głowy? Przecież taki człowiek jest niebezpieczny!! A może wymyślić rodzaj kajdan które będzie wolno mu zdejmować tylko na sali treningowej 8) Pozdrawiam.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...

... A jeszcze jedno czy jeśli Muchol ktoś trenuje sztuki walki to powinno mu się zabronić noszenia :rąk, nóg, głowy? Przecież taki człowiek jest niebezpieczny!! A może wymyślić rodzaj kajdan które będzie wolno mu zdejmować tylko na sali treningowej 8) Pozdrawiam.


i z chujami w majtkach nie wolno chodzić, toż to zagrożenie gwałtem. chuja do selfu i tylko w małżeńskiej łożnicy przypinać.
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...
Kończąc:
Wszyscy macie rację, uznaję wasze argumenty, jednak chyba zdajemy sobie wszyscy sprawę z tego, że ani wy ani ja nie mamy racji do końca.

pozdr.

DARK - wyluzuj, jakiś nerwowy jesteś ... :?
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...
Panowie
Ja osobiście uwielbiam białą broń w każdym jej przejawie, a noże wszelkiej maści w szczególności (wybacz moja katano 8) ).
Nie mogę zrozumieć dlaczego tyle emocji i energii tracicie na tłumaczenie rzeczy ewidentnych, rzekłbym elementarnych osobie(om), które i tak tego nie pojmą?
Nie lepiej pogadać o nożykach? Ale tak jak lubimy? Co?
Proszę:)
No i pax vobiscum między nożownikami, a na nowy roczek wszystkiego najlepszego, nowych stalowych "mięsek" do nożowej rodzinki każdemu...
Tego Wam życze
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Londynskie nozowe akcje cd...
dajecie się wciągnąć w dyskusje z debilem i oto są skutki:)
nie karmić troli hehe
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024